Įkraunama...
Įkraunama...

Visiškas apetito nebuvimas

verysad.gif Sveiki, turiu didele bėda, mano 3 mėn. mergytė visiškai neturi apetito, nereiškia noro valgyt, dažniausiai pajutusi bet kokių skysčių skony stumia čiulptuka lauk. O istorija tokia, nuo gimimo dažnai valgė, kol maitinau savo pienu tai ,kas 1,5-2 val. Gyd. liepė ilgint laiko tarpus, sekėsi sunkiai. Pradėjus primaitint mišinuku tas tarpelis pailgėjo iki 3 val. Nors pirma mėn. ir nesuvalgydavo nustatytos normos, bet svoris augo gerai, ir visada reikalaudavo valgyt. Ta paty pirma mėn. pradėjo stipriai bert veiduką ir galvytę, tai gyd. nustatė alergija pieno baltymams tik iš pažiūrėjimo blink.gif , liepė maitint sojiniu mišiniu. Tuo pačiu tyrė kraujuką, dėl stafilokoko, bet nerado. Gyvenom taip iki 2 mėn, apetitas mažėjo, valgėm jau kas 4 val po 80,60, 110g. na taip kaip naujagimis doh.gif , kol išsityrėm žarnyną ir rado ten stafilokoką (dabar tik ta bacilą ir blogą mišiny ir kaltinu)Kai atgulėm į ligoninę, dėl tos bacilos, tai dar nustatė mergytei ir dehidracija, nes labai mažai valgo ir beveik negeria ( mano pienukas dingo 1,5 mėn.) Tuoj liepė keist mišinuką, nors jau pati viska buvau išbandžius, ji pripažino tik ta sojinį, statė lašalines, bet viskas veltui verysad.gif verysad.gif verysad.gif Sakė po lašinių vaikučiai visada pradeda geriau valgyt, bet manoji toliau valgė po 80, 110. Mergytei mažakraujystė ir visiškai išbalansuotas žarnynas, apetito siaubingai nėra. Žiūrėta neurologų, ehoskopuota, žiurėtas akių dugnas, problemų nerasta, tik visi stebisi, kaip taip vaikas gali nevalgyt.Keičiau čiulptukus, ankstinom valgymo laika, o nuo to tik blogiau, išsibaidė visai to maisto. Gryžus namo atrodo po truputi valgėm po 80 120 ir maistely pakeitėm, šiaip ne taip i be laktozinį iš pienuko. Na o pastarasias dvi dienas apsoliuti tragedija suvalgo po 20,40, 100 ( čia 1-2kart dienoj po ta 100) Visaip bandau išspaust 6 maitinimus, stengiuosi įvairiai apgaut, pakišu maistely snaudžiant, išbudinus iš miegų ir tt., nes jei mergytė žvali tai tik po kokių 6 val. ikiši buteliuką verysad.gif verysad.gif verysad.gif Nebežinau ka daryt ir daktarai nebežino, svoris po truputėly auga 600 g. per mėnesy, kai nemiega mergytė žvali juokauja krykštauja, žaidžia, bet balta kaip popieriukas, nežinau kas bus toliau, nes suvalgyto maistelio kiekis per dieną tik mažėja, primaitinau švirkštuku, bet ai kokia tragedija verkia mažylė , verkiu ir aš, ir pakėlus atrūgt dažniausiai to primaitinto maistelio kieky nupila. Kiekvienas maitinimas, man baisi įtampa ir baimė, visada pasiruošus i ligoninę, ir jau užsiminta apie apie Pediatrijos
centra Kaune . PADĖKIT AR KAM TAIP YRA BUVĘ, KAD VAIKAS NEREIKŠTU NORO IR ATSISAKYTU VALGYT, nes jau kamuoja blogos mintys kas bus toliau verysad.gif verysad.gif verysad.gif
Atsakyti
sveika mano visada buvobe apetito nuo 3 men priaugo po 500gr i men tai ir dabar esam smulkios 4 metukai sveriam 14kg manikenes o ka darysi
Ir dabar valgo praktiskai viena kart dienoj ir mane tai nervina visada raginu siulau
saldainiai stovi ant stalo ir sausianiai na su vaikais darze sako valgo net nz ka patart kantrybes jei priaugines po 500gr tai dar telpa i norm cia nuo 3 men
Atsakyti
Sveika, skaitau jusu istorija - lygiai tokia pat kaip ir mano. Tik dukrytei greit 5 menesiai. uzvakar sveremes - sveria 5 kg, per visa laika priaugo tik 2 kg( gime 3 kg.) O situacija tokia pat - visiskai nenori valgyti, vos tik pajunta zinduka burnoje - isterija ir verkimas. Tokio amziaus suvalgo po 40 - 60 , labai retai iki 100 ml. ir taip nuo pat gimimo.Per para suvalgo 600 ml. ,kai tokio amziaus turi suvalgyti 900ml. neisivaizduoji kiek nervu tai man kainuoja. Baigiu isdurnet. Vis lakstau su buteliuku ir siulau , siulau - bet nevalgo. Poliklinikoje vis kartoja - per mazai svorio, maitinkit daugiau- bet kaip supilti jai?
Vaziavom visur tirtis - pas gastroenterologus, neurologus, pediatrus ir dar velnias zino kur - niekas niekur nieko neranda. Vis sako - mamyte plona ir vaikelis plonas. o musu pediatre net tyrimu nepadaro. Kadangi esu pati medike, tai tyrimus dariausi pati. Pirmiausiai nutariau ismatu paseli padaryt. pries savaite ismatu paselyje isaugo auksinis stafilokokas. Negaliu savo pediatrei atleist uz tai, kad as turiu rupintis tokiais dalykais. Vargstam nuo gimimo su tokiu nevalgymu, bet kad tyrimus padaryt - net nesivargina.Kalbejau su nemazai gydytoju - tai jie nerekomenduoja gert antibiotiku, tai pradejom gerosiom bakterijom gydytis.
Paskui daug kraujo tyrimu visokiausiu dariau - tai tyriau kepenu ir kasos darba - is kraujuko.. O jus ar tyretes ? Ir radau, kad mano dukrytei labai mazai kasos lipazes. Tai sakau gal del to taip nevalgo. Pradejom gert pankretina - jau 3 dienos kaip geria, ir zinai ka - siandien suvalge net 110. tai mums didelis pasiekimas.
Mums dar rekomendavo multitabs vitaminus - sako didina apetita - bet juos geriam nuo 2 menesio - jokio poveikio apetitui.
Nenuleiskit ranku. galiu uztikrinti, kad neviena jus tokia su nevalgiuku. Mes turbut musam visus rekordus, baigiu is proto iseit begalvodama, ka cia dar padaryt, kur pagalbos ieskot. Tikiuos, kad viskas susitvarkys.
O antibiotikus ar vartojot? jei taip - tai dar viena priezastis, kad nevalgo. Issitirkit kaip kasa ir kepenys dirba, tai gali is kraujuko padaryt.Tiesa, dar pediatre, su kuria konsultavausi vilniuje sake, kad vaikuciam nuo pastovaus valgio kisimo ( bent jau mano atveju) issivysto atvirkstine reakcija - jie pradeda bijoti zinduko. bet ka daryti, kad nevalgo?
Dar mano mazoji geriau valgo miegodama. nakti suvalgo po 90 ml. Kai tik pradeda judeti - taip ir pasiulau. Tai snausdama istraukia apie 90 ml. pienuko. Nors pediatre sako, kad tai negerai, bet ka padaryti...
Butinai parasykit kaip jums sekas. Nes musu situacija labai panasi.
Atsakyti
QUOTE(gintute.j @ 2007 10 05, 18:52)
Sveika, skaitau jusu istorija - lygiai tokia pat kaip ir mano. Tik dukrytei greit 5 menesiai. uzvakar sveremes - sveria 5 kg, per visa laika priaugo tik 2 kg( gime 3 kg.) O situacija tokia pat - visiskai nenori valgyti, vos tik pajunta zinduka burnoje - isterija ir verkimas. Tokio amziaus suvalgo po 40 - 60 , labai retai iki 100 ml. ir taip nuo pat gimimo.Per para suvalgo 600 ml. ,kai tokio amziaus turi suvalgyti 900ml. neisivaizduoji kiek nervu tai man kainuoja. Baigiu isdurnet. Vis lakstau su buteliuku ir siulau , siulau - bet nevalgo. Poliklinikoje vis kartoja - per mazai svorio, maitinkit daugiau- bet kaip supilti jai?
Vaziavom visur tirtis - pas gastroenterologus, neurologus, pediatrus ir dar velnias zino kur - niekas niekur nieko neranda. Vis sako - mamyte plona ir vaikelis plonas.  o musu pediatre net tyrimu nepadaro. Kadangi esu pati medike, tai tyrimus dariausi pati. Pirmiausiai nutariau ismatu paseli padaryt. pries savaite ismatu paselyje isaugo auksinis stafilokokas. Negaliu savo pediatrei atleist uz tai, kad as turiu rupintis tokiais dalykais. Vargstam nuo gimimo su tokiu nevalgymu, bet kad tyrimus padaryt - net nesivargina.Kalbejau su nemazai gydytoju - tai jie nerekomenduoja gert antibiotiku, tai pradejom gerosiom bakterijom gydytis.
Paskui daug kraujo tyrimu visokiausiu dariau - tai tyriau kepenu ir kasos darba - is kraujuko.. O jus ar tyretes ? Ir radau, kad mano dukrytei labai mazai kasos lipazes. Tai sakau gal del to taip nevalgo. Pradejom gert pankretina - jau 3 dienos kaip geria, ir zinai ka - siandien suvalge net 110. tai mums didelis pasiekimas.
Mums dar rekomendavo multitabs vitaminus - sako didina apetita - bet juos geriam nuo 2 menesio - jokio poveikio apetitui.
Nenuleiskit ranku. galiu uztikrinti, kad neviena jus tokia su nevalgiuku. Mes turbut musam visus rekordus, baigiu is proto iseit begalvodama, ka cia dar padaryt, kur pagalbos ieskot. Tikiuos, kad viskas susitvarkys.
O antibiotikus ar vartojot? jei taip - tai dar viena priezastis, kad nevalgo. Issitirkit kaip kasa ir kepenys dirba, tai gali is kraujuko padaryt.Tiesa, dar pediatre, su kuria konsultavausi vilniuje sake, kad vaikuciam nuo pastovaus valgio kisimo ( bent jau mano atveju) issivysto atvirkstine reakcija - jie pradeda bijoti zinduko. bet ka daryti, kad nevalgo?
Dar mano mazoji geriau valgo miegodama. nakti suvalgo po 90 ml. Kai tik pradeda judeti - taip ir pasiulau. Tai snausdama istraukia apie 90 ml. pienuko. Nors  pediatre sako, kad tai negerai, bet ka padaryti...
Butinai parasykit kaip jums sekas. Nes musu situacija labai panasi.

Oi kaip gerai, kad atsiliepėt. Taigi, mums tas super nevalgymas ir prasidėjo, kai ėmėm vartot geriamus antibijotikus, tris dienas atrodo viskas buvo normaliai, bet poto mergytė vėmė ir taip atsidūrėm ligoninėj ir dar papildomai gavom tų antibijotikų 5 dienas tik jau leidžiamų, savo bjauria istorija su tuo koku esu neseniai aprašius temoje- auksinis stafilokokas. baisu man prisimint, kas dėjosi toj ligoninėj. O kepenų ir kasos darba iš kraujuko niekas netyrė, taip pat kaip ir alergija baltymam nustatė tik iš pažiūrėjimo ir ipiršo ta atsiprašant bjaurasty sojos mišinuką, kuris užlipdė žarnas( čia taip gyd. sakė ) ir sutrigdė skranduko veikla.
dabar mums gyd. prirašė gert Kreon 10000, bet po jų dozės mergytė dar blogiau valgo, bet vis tiek duodu, nes tie vaistukai turėtų atstatyt skranduko veikla. labai susidomėjau jusu vaistukais pankretina,kas per vaistukas ?O kaip jusu bendras kraujo tyrimas ?, mums prieš vartojant antib. hemoglobinas buvo 115( prieš 2 mėn buvo 124), o po to vėmimo 105, priš savaitę vėl 115, tai ir paleido iš ligoninės, geriam Hemofer, nes mažakraujystė. Aš viska verčiu stafilokokui ir blogam mišinukui, o ant galo viska vainikavo antibijotikai. Jau taip gal ir nepergyvenčiau dėl to nevalgymo, bet kad tokie blogi kraujo tyrimai. O ar jus gulėjot ligoninėj, ar lašino lašines ?, nes būtent ten mane labai prigasdino, kad skysčių netekimas labai blogai vaikui, tai aš ir lakstau su buteliuku, tik ne mišinuko, nes tikrai žinau , kad negalima, nes vaikas išsibaidė, kaip jau rašiau, o arbatėlės, vandenuko mineralinio. Tik kaip suduot kiek reikia doh.gif , labai blogai geria. Kiek supratau jūsų mergytė taip pat neprašo valgyt. O mano dar priš kelias dienas pora syk rodė nora, o jau dabar 3 dienos, kaip galiu iš viso neduot ir nereikės doh.gif Štai kaip valgėm šiandien (skaičiuojant nuo ryto 7 val.) 40,50,30,80 verysad.gif verysad.gif siaubas to dar nėra buvę. laukia dar du maitinimai, žinau jie turėtų buti apie 100 - 110, nes vakare geriau valgo. Geriau net negalvot, bijau kad kas nors nutiks su vaiku........jau ruošiuosi i ligoninę tik turbūt ne Klaipėdoj, nes gyd. minėjo Kauną. Matot man neseniai ta bėda prasidėjo, seniau kaip ir nelabai kreipėm dėmesy, na nevalgė tiek kiek reikėjo, bet viskas buvo gerai, kol atradom tą stafilokoką.......Todėl labai sunku visa tai savy pernešt, jau savęs nebematau, ant visko svyra rankos. taigi laukiu žinutės. 4u.gif
Atsakyti
taigi vėl rašau, neseniai suvalgėm 120, kaip ir tikėjausi, gal net būtų truputėly daugiau, bet mišinuko tebuvo 120 biggrin.gif Ištraukė mergytė viską, nes praėjus 3 val 45 min. parodė norą valgyt. Žinau tik viena NEGALIMA mano mergytei siūlit valgyt jei ji neišalkusi, arba jei nepraėjo 4 val., nes nebus rezultato bus tik 30,40 ml. doh.gif na dabar kaip nors pora naktinukų maitinimų ir vėl lauks įtempta diena g.gif Be to, vis tiek pajutusi maistelio skony mergytė verkė, tai su čiulptuku apgavau. Greit apkeičiau paprasta čiulptuka su buteliuku taip ir pavalgėm, o ka darysi, kitaip niekaip. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(baibai @ 2007 10 05, 22:06)
taigi vėl rašau, neseniai suvalgėm 120, kaip ir tikėjausi, gal net būtų truputėly daugiau, bet mišinuko tebuvo 120 biggrin.gif Ištraukė mergytė viską, nes praėjus 3 val 45 min. parodė norą valgyt. Žinau tik viena NEGALIMA mano mergytei siūlit valgyt jei ji neišalkusi, arba jei nepraėjo 4 val., nes nebus rezultato bus tik 30,40 ml. doh.gif na dabar kaip nors pora naktinukų maitinimų ir vėl lauks įtempta diena g.gif Be to, vis tiek pajutusi maistelio skony mergytė verkė, tai su čiulptuku apgavau. Greit apkeičiau paprasta čiulptuka su buteliuku taip ir pavalgėm, o ka darysi, kitaip niekaip. doh.gif


skaiciau jusu istorija stafilokoko temoje, net plaukai pasisiause.
Manoji irgi kai mazai valgo per diena, tai su svirkstu pamaitinu nors kiek, kad tik i ligonine nereiktu...tada tikra tragedija buna - verkia, klykia, bet nors kiek nors kad ir isgeria - vis dziaugiuosi. dabar jau nebekisu taip maisto - stengiuosi, kad praeitu 3 - 4 valandos. tada suvalgo kazkiek. gali pasidziaugti, kad po vaistu vartojimo pagerejo siek tiek apetitas - jau nebereikia taip apgaudinet - kai prisnusta sukist maista, kad nesupratusi kas vyksta pavalgytu.
Kreonas ir pankreatinas - tas pats vaistas. jis gerina kasos darba. Reikia ji tik reguliariai duot, bet visokiu nuomoniu girdejau, kad ilgai duodant kasa pati aptingrsta ir nebenori gerai dirbti. bet manau kelios savaites nepakenks.
Mes ligoninej, dar aciu dievui, negulejom. Bijau net pagalvot jei reiks...
Kraujo tyrimai neispudingi - hemoglobinas 115, ir gelezies mazai, bet papildomai gelezies preparatu neduodu dar, vis tikiuos, kad valgys daugiau ir viskas atsistatys, nes jau valgom grikiu kose, kuri patinka mazajai, net labiau nei pienukas mano... be to gelezies preparatai labai zarnyna dirgina, tai jei dar nera didelio butinumo ir neduosiu. Ziuresim ka kraujo tyrimai kai pakartosi m rodys. O jus ar daretes gelezi ? t.y kraujo tyrima, kur parodo kiek gelezies?
Ar geriat gerasias bakterijas? Jums tikrai ju reiki.
nenusiminkit, nes manau, kad viskas susitvarkys - cia tikrai stafilokoko ir antibiotiku pasekme. Parasykit kaip sekasi
Atsakyti
Pas mano maziu irgi zarnyne stafilokokas,bet nei ligoninej buvom nei antibiotikus gerem g.gif gydytoja apie tai net neuzsimine g.gif O apetitas irgi neypatingas,bet matyt jam uztenka tiek kiek suvalgo,tai kazkaip labai ir nepergyvenu,tuo labiau,kad svoris auga tai tikrai neblogai,1 metuku-12,6kg..
Tiesa,kreona ir mes gerem,taip pat ivairiausias gerasias bakterijas,va jos tai tikrai padejo apetita siektiek pagerint.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Creed: 06 spalio 2007 - 09:35
Geležies kieky kraujyje taip pat niekas turbūt netyrė toj ligoninėj. kas liečia vaistuka pankretin, tai kiaip jis, ar tirpsta, kokiam pavidale, koks skonis, nes kreonas, siaubingai kartus, apsoliučiai netirpsta ir turi pradėt ruošt, prieš gera pusvalandy trint ir trint truputyje vandens, o be to vaikas po jo davimo labai blogai ta maitinima valgo. Dabar galvoju tik viena, kodėl ta mūsų gyd. truputėly kas, vis siunčia į ligoninę bash.gif dabar pirmadieny noriu nueiti svertis, tai bijau ir pasakyt, kaip mes valgom, o dar noriu ir kraujo tyrimuką pakartot, jei bus blogesnis, tai žinau kur su vaiku atsidursiu. doh.gif Aš suprasčiau, kad jei ten kokius ipatingus vaistus apetitui gerinti duotu biggrin.gif , bet nieko panašasus nėra, tik duok duok vaikui valgyt, o tas mano vaikas to pasekoje bijo čiulptuko. kaltinu visus gyd. už nesupratimą ir neišklausymą, mano atveju tai taip. labai džiaugiuosi, kad jūsų mergytė valgo košytę tai labai gerai, o aš bijau kieto maisto įvedimo, mes jau bandėm duot klijukus tirštesnius iš ryžiu ir avižų, viska spjauna lauk,. nors ir pasaldinti buvo blink.gif O vaikutis, kuris metuku sveria 12 kg. tai tikrai gerai, mano giminaičio mergytė tiek sveria būdama 1,4 metukų. taigi jūsų svoris nuostabus biggrin.gif Aukit ir toliau taip. O dabar mes turbūt mušim visus rekordus: šiandien po 5 val. nevalgymo dukrytė suvalgė tik 30g. blink.gif toliau kiek kišau tik raičiojosi stūmė, o galų gale verkė. Laukiu, kai galėsiu padaryt tyrimą dėl alergijos baltymam, o gal galėsim valgyt ir kitokius mišinukus, gal dabar maistelis nelabai patinka, vienu žodžiu gali išprotėt. Ai dar tiesa, gerasias bakterijas mes geriam reguliariai, po 2 kapsulytes i diena.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo baibai: 06 spalio 2007 - 10:03
As irgi nusivylusi daktarais. tai nusipirkau svarstykles, sveriuosi namie, ir be didelio reikalo nezadu rodytis poliklinikoje. as vaistukus duodu iskart po valgio, nes ir pankreatinas yra neskanus, blogai tirpsta. Tai pries valgi jei suduodu - tai irgi susinervina ir nebevalgo.Manoji taip valge visa menesi, kaip ir jusu, tai nenusiminkit perdaug, nes pasitaisys. Kreonas turetu pagerinti apetita, bet tam reikia laiko. Be to gavo antibiotiku - tai yrgi apetitui ne i nauda. Manoji dabar suvalge 40 ml. pienuko, ir toliau ne is tolo - ka padarysi - nebegrudu, nes nuo to tik blogiau...Laikykites.
Paprasykit kad gelezi padarytu, nes gal visau nera mazakraujystes dideles.
Siaip gydytojai tai pas mus kosmaras. labai dziaugiuosi, kad pati siek tiek nusimanau, nes kitaip - neisivaizduoju kur kreiptis ir ka bedaryti reiktu. Toks abejingumas mazam zmogiukui, kad net skaudu darosi - taip norisi sukelt vejusnuejus, bet nesinori pyktis. Bet jei dar viena kliurka padarys - tikrai netylesiu.
Atsakyti
Apie svarstykles ir aš galvoju, kad jau reikėtų nusipirkt. mano margaitei tai dar tokia bėda, kad jos temperatūra, kai matuoju svyruoja, tai 35,9 , 36,1, tai 36,8. sakiau daktarams, sako užklot šilčiau, sako normalu, vienu žodžiu nesuprasi, bet kai miega paliečiu kaktyte žandukus, tokie šalti šalti, kad baisu net darosi, ir tai prasidėjo toj pašioj ligoninėn, ar tik ne tų pačių antibijotikų darbas g.gif , O jūsų mergaitė, ar ne išbalus, ar momenėlis neidubes( mūsų idubes nuo skysčių trūkumo), vat dėl to ir tas lašines lašino. Pasidarysiu visus trūkstamus tyrimus ir gal bandysiu pažiūrėt, koks tas jūsu vartojamas vaistukas.
Atsakyti
kreonas ir pankreatinas - tas pats. turetu buti parasyta tarptautinis pav. sudetis tai ta pati - kasos fermentai. mano irgi isbalusi, atrodo, kad net paakiukai pamele. bet judri, zvali, daug zaidzia, krykstauja...
Atsakyti
Mano maziukei greit bus du metukai,su nevalgymu kovojam nuo gimimo verysad.gif tyrymu niekas nedare jokiu gydytoja viska nuraso ant nervu .Labai pikta ir jautri ir nevalgo jos nuomone , bet ir geros nuotaikos apetitas nepagereja doh.gif .Bandem ir c vitaminu ir multitabsais pakelt apetita ,bet nieko.Nesenai pabandem karciojo kiecio (pelyno)arbatos ,labai karti bet pora kartai tris saukstelius su arbata isgerem ir jautesi apetito pagerejimas bigsmile.gif , pradejo dygti dantukai ir pelynas nepadeda doh.gif .bet tikimes isdygus dantukams vel pagerejimo. Stenkites nepergyvent nors tai sunku ,nes maziukai labai jaucia tevu nerima ir patys del to pergyvena.
Atsakyti