QUOTE(latoya @ 2007 10 03, 10:23)
wysniukas nuostabus, pati nuotrauka tokia svari
nu man labai labai
aciu uz issamu paaiskinima, as ir nelabai gaudziausi apie ta raw, tik db labai idomu ar mano panasonice tokia funkcija yra
?isnagrinejau visa meniu, neradau...ir dar klausimas kas tas tif???nes kazkada irgi buvau nustacius ant tif, tai labai daug vietos uzeme nuotraukos ir nerode ant kompo...tai gal cia kazkas panasaus???
Raw'ąs Canono formatas, Nicon turi nef'ą, kuris taip pat yra negatyvas. Dar kiek nesenai sužinojau, kad jau ir olympus naudoja raw'ą.
Tif. formatas, tai taip pat grafinis vaizdas, toks pats kaip ir jpg. tik nesuspaustas, tad iš jo kokybę galima išspausti žymiai geresnę. tačiau tai atviras failas už tai užima daugiau vietos net nei raw'as. Raw'ą galima konvertuoti tiek į tif. tiek į jpg.
Dauguma fotolaboratorijų priima tik jpg. formatą, o jei atneši tif. jie vis vien konvertuoja į jpg.
O va profesionalios laboratorijos tokios kaip Pro foto, atvirkščiai iš jpg konvertuoja į tif'ą ir spausdina tik iš tif. kokybė akivaizdžiai pagerėja.
Manau, kad tiek raw. tiek tif. formatu reikia fotografuoti tuomet, kai žinai, kad foto tau labai vertingos, kad jas norėsi saugoti ir iš jų spausdinti didelio formato foto.
be to visada žinai, kad raw'ą visuomet galima pataisyti kompe, net jei ir nenusistatei teisingai kokio parametro...
Dar vienas momentas su kokybę. yra kokybė žymima laiptukais, ir yra kokybė žymima puslankiu. Tai va niekad nestatykit ant laiptukų. Kokybė visada turi būti super fine. Geriau jau sumažinti pačios fotografijos dydį, jei jau trūksta labai vietos kortelėje, nei mažinti pačio failo kokybę.