Įkraunama...
Įkraunama...

Knygrišystė - 1 tema

Manau daile teks užsiimti smile.gif

Taip, bloko petelių, nugarėlės darymas vyksta jau su priešlapiais, nes lankai buvo susiūti kartu su priešlapiais. Tik mano knygoje tas priešlapis gavosi kaip lanko dalis, o ant viršelio vidinės pusės užsidėjo atskiras priešlapis (matosi "tikrojo" priešlapio medžiagytė)

Dabar kaip tik prieš mano akis guli restauravimo prašanti knyga. Čia kaip matau buvo padarytas blokas, prie nugarėlės priklijuota juostelė, kuri klijavosi ir prie viršelio. Na o priešlapiu pasitarnavo paprastas gulsčias A4 lapas, užklijuotas atskirai, neprisiūtas. Čia matyt jau kitas būdas g.gif
Atsakyti
QUOTE(ataraxia @ 2010 04 27, 14:14)


Dabar kaip tik prieš mano akis guli restauravimo prašanti knyga. Čia kaip matau buvo padarytas blokas, prie nugarėlės priklijuota juostelė, kuri klijavosi ir prie viršelio. Na o priešlapiu pasitarnavo paprastas gulsčias A4 lapas, užklijuotas atskirai, neprisiūtas. Čia matyt jau kitas būdas  g.gif

ar sena knyga? jei šiuolaikinis pramoninis įrišimas tai ten kitaip, paprasčiau viskas. o ir mašininis siuvimas kitoks. bet jaučiu tas priešlapis iš kitos pusės kraštelyje prie nugarėlės su lapu suklijuotas. g.gif o ta juostelė jaučiu toks retas tinklelis, panašiai kaip bintas ir ji nėra prisiūta niekur, tik priklijuota?
taip, tiek siuvimo, tiek priešlapių tvirtinimo ar šarnyrų, tiek nugarėlių, tiek viršelio tvirtinimo būdų yra daug ir įvairių. smile.gif
Atsakyti
va čia gal bus aišku tas didesnis ir užlenktas priešlapis (to "vienetuko" snapas iš kitos pusės), tik aš tą galiuką iš vienos pusės priklijavau prie puslapio, nežinau, gal ir nereikėjo. g.gif o drobelės galiukas (kraštelis) tarp pirmo ir antro lanko, t.y. irgi persiūtas su pirmu lanku. bet ta juostelė tik kaip sutvirtinimo elementas, ji nesimato paskui ir turi būti kuo plonesnė.

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 27 balandžio 2010 - 14:42
QUOTE(trr @ 2010 04 27, 15:38)

mmm bandau suprasti... Ši juostelė gavosi tarp bloko ir kietlapio? Ar čia tarp 1 ir 2 lanko? blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo irmulia: 28 balandžio 2010 - 09:32
QUOTE(ataraxia @ 2010 04 28, 08:42)
mmm bandau suprasti... Ši juostelė gavosi tarp bloko ir kietlapio? Ar čia tarp 1 ir 2 lanko? blush2.gif



QUOTE(ataraxia @ 2010 04 27, 13:28)

Antrajai knygai kitaip darėme juostelę: turėjome perlenktą didesnio formato preišlapį ir vėlgi ant jo lenkimo nugarėlės klijavome juostelę. Tada per priešlapio lenkimą darėme tokį mini 5mm lenkimą ir gaunasi vizualiai toks 1 (to vienetuko viršūnėlė) . Tuomet į tą mažą "pažastį" doh.gif  biggrin.gif  įdėjome pirmajį lanką ir tą komplektėlį susiuvome. Taigi tas lenktas priešlapis pasislėpė tarp pirmojo ir antrojo lanko.
Uf nežinau ar supratot  doh.gif  Reikės gal papaišyti biggrin.gif


čia kur kalbėjom, tas lenktas priešlapis su pirmu lanku, tai čia tas užlenkimas gaunas slepiasi tarp pirmo ir antro lanko. tik aš jį dar suklijavau su antru lanku. o jūs tikriausiai neklijavote nieko?
Atsakyti
QUOTE(trr @ 2010 04 28, 11:14)
čia kur kalbėjom, tas lenktas priešlapis su pirmu lanku,  tai čia tas užlenkimas gaunas slepiasi tarp pirmo ir antro lanko. tik aš jį dar suklijavau su antru lanku. o jūs tikriausiai neklijavote nieko?

Dabar supratau, pagalvojau, kad čia juostelė, kurią mes priklijavome prie viršelio. Pasirodo tai tas lenkimas pas Jus... Hm toks nemažiukas atrodo.
Dar nečiupinėjau atversto susiūto savo bloko, bet manau mes neklijuosime, nes tas atlenkimas labai mažutis gavosi (max 5-7mm), tad tarp lankų turėtų pasislėpti ir nesimatyti.
O Jūsų šis metodas savamokslis ar tai vienas iš galimų priešlapių rišimo būdų? Būtent tas platus atlenkimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ataraxia: 28 balandžio 2010 - 18:56
QUOTE(ataraxia @ 2010 04 28, 19:55)
Pasirodo tai tas lenkimas pas Jus... Hm toks nemažiukas atrodo.
Dar nečiupinėjau atversto susiūto savo bloko, bet manau mes neklijuosime, nes tas atlenkimas labai mažutis gavosi (max 5-7mm), tad tarp lankų turėtų pasislėpti ir nesimatyti.
O Jūsų šis metodas savamokslis ar tai vienas iš galimų priešlapių rišimo būdų? Būtent tas platus atlenkimas.

jį mačiau vienoje anglų knygrišystės istorijos knygoje, tarp kitų variantų. plotis tikrai didokas (apie 10mm), nes ten labai storas popierius buvo, tai kad lengviau suvaldyti. na ir nelabai tam dydžiui teikiu reikšmės, manau nieko tokio, kad jis matomas g.gif . kad klijuoti nereikia jau supratau iš praktikos.
nu įdomu, kaip jūs darysit. lauksiu galutinio rezultato. bigsmile.gif 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 28 balandžio 2010 - 19:13
Ir vis dėlto tą juostutę reikėjo mums suklijuoti su 1 ir 2 lanku... Šiandien pjovėme bloko kraštus, tai spaudžiant tarp spaustuvų bloką pirmasis lankas prasislinko.

Taigi šiandien visa paskaita buvo skirta knygos bloko apipjovimui senobiniu būdu - gobeliu.
user posted image

Pirmiausia susidėjome į spaustuvą knygos bloką. Spaustuvas ne pjovimui skirtas, bet panaudojome smile.gif
user posted image

Na ir pjovėme bloką smile.gif Pirmyn-atgal pasukant sriegį, kuris artino aštrų diską.
user posted image

Čia darbas ant žemės, nes mano blokas buvo per didelis ir rėmėsi apačia į stalą. Sunkio jėgos veikiamas peilis labai lengvai slysta ir puikiai pjauna popierių.
user posted image

Na ir po viso pjovimo turime du nuostabiai lygius blokus (gaila foto neryški), kurių pjovimo vieta net blizga lyg būtų išvaškuota! Ir švelni kaip kūdikio odelė smile.gif Jaik... Kol mes iškrapštysime tas kompnesacijas doh.gif doh.gif lotuliukas.gif
user posted image


Pamokos pradžioje meistras atnešė parodyti jo daromą knygą Valdovų rūmų ekspozicijai. Gal nebūtų tiklsu vadinti tai restauracija, greičiau replika į senovinę knygą. Viršelis vienas, o turinys visai kitas smile.gif Foto matosi padaryti štampai odai.
user posted image
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ataraxia: 29 balandžio 2010 - 21:05
QUOTE(ataraxia @ 2010 04 29, 22:03)
Ir vis dėlto tą juostutę reikėjo mums suklijuoti su 1 ir 2 lanku... Šiandien pjovėme bloko kraštus, tai spaudžiant tarp spaustuvų bloką pirmasis lankas prasislinko.



Na ir po viso pjovimo turime du nuostabiai lygius blokus (gaila foto neryški), kurių pjovimo vieta net blizga lyg būtų išvaškuota! Ir švelni kaip kūdikio odelė smile.gif Jaik... Kol mes iškrapštysime tas kompnesacijas  doh.gif  doh.gif  lotuliukas.gif

Pamokos pradžioje meistras atnešė parodyti jo daromą knygą Valdovų rūmų ekspozicijai. Gal nebūtų tiklsu vadinti tai restauracija, greičiau replika į senovinę knygą. Viršelis vienas, o turinys visai kitas smile.gif

vau kaip įdomu bigsmile.gif

o čia jie taip sakė, kad reikia klijuoti ar tai jūsų išvada? g.gif gal pasislinko, nes pirmas lankas gal buvo laisviau prisiūtas? g.gif man irgi būdavo, kad spaustuve lankai pasislenka, traukiu lauk ir taisau, vėl veržiu..

tą jų pjovimo aparatą aš per muges jau apžiūrėjau (nežinojau, kad jis vadinas gobeliu) thumbup.gif bet jie tikriausiai turi ir giljotinos mašiną? g.gif bežiūrint pasistojo klausimas, kur jie tą gėrį (įrangą) perka.. rolleyes.gif

kaip kaip, kokias kompnesacijas/kompensacijas?
kad blizga tai įsivaizduoju kaip malonu (jau gal ir pasiilgau tokių knygų), mes tai su šlifavimo popierium paplušėdavom jei reikia, nes mašinų peiliai dažnai nepagaląsti būdavo ir visokios pjovimo žymės (ranteliai) likdavo. doh.gif šiaip siųlyčiau tai išnaudoti ir daryti knygą dekoruotu kraštu bigsmile.gif thumbup.gif rolleyes.gif
o dar paklauskit, ar jūsų meistrai marmuruoto popieriaus patys negamina/nemokina? g.gif rolleyes.gif

dėl valdovų rūmų knygos, o koks tas turinys, kad sakote visai kitas bigsmile.gif (aš pas mažvydo bibliotekos restauratorius irgi mačiau knygas tai ekspozicijai, bet ten autentiški restauruoti darbai, įspaudų smulkumas, tikslumas ir tobulumas tiesiog kerintis (ypač ant mažyčių portretinių atvaizdų tas matosi), neveltui dekoro štampukai, plokštelės, ruletės, ar pan. visada brangūs buvo, nes nuo jų kokybės visas knygos grožis priklauso..)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 29 balandžio 2010 - 22:35
QUOTE(trr @ 2010 04 29, 23:09)
o čia jie taip sakė, kad reikia klijuoti ar tai jūsų išvada?  gal pasislinko, nes pirmas lankas gal buvo laisviau prisiūtas?  man irgi būdavo, kad spaustuve lankai pasislenka, traukiu lauk ir taisau, vėl veržiu..

Sakė, kad reikia klijuoti. Kuomet pjovimas pasirodė ne toks lygus, sprendėme kame problema. Pamatėme, kad pirmasis lankas prasislinkęs 1mm (bet iš karto matosi netikslumai ) Tuomet išsiaiškinome, kad praėjusią pamoką nesuklijavome juostelės. Ir pačios pajutome, kad blokas stabiliau stovėtų, jei būtume klijavusios.

QUOTE(trr @ 2010 04 29, 23:09)
tą jų pjovimo aparatą aš per muges jau apžiūrėjau (nežinojau, kad jis vadinas gobeliu)  thumbup.gif  bet jie tikriausiai turi ir giljotinos mašiną?  g.gif bežiūrint pasistojo klausimas, kur jie tą gėrį (įrangą) perka..

Giljotiną turi, o vat gobelį sakė turi tik gal 3 žmonės Vilniuje (jei ne Lietuvoje). Ir kaip supratau, jį naudoja tik vertingoms knygoms pjaustyti, kad diskas neatšiptų. Pasisekė mums, kad leido savo blokelius apsipjauti thumbup.gif Išties buvo superiška pamoka, krykštavome su kolege po kiekvieno pjaustymo lotuliukas.gif Atrodo toks paprastas įrengimas, bet išgaunamas nuostabus rezultatas.
O pats gobelis darytas pagal brėžinį, sakė gal 300rublių kainavo anais laikais doh.gif smile.gif Bet vertas to smile.gif Plius pasakojo, kad buvo nusipirkęs iš Vokietijos ~1000lt), tačiau diskas buvo laaabai mažiukas ir greitai atšipo. Nepalyginsi schmoll.gif

QUOTE(trr @ 2010 04 29, 23:09)
kaip kaip, kokias kompnesacijas/kompensacijas?

Kompensacijas blush2.gif Jau siūnant lankus į bloką, į lanko viduriuką įdedam papildomą tuščią lapelį, kurį po visų darbų išimame. Jos tikslas kompensuoti nugarėlės dėl lanko lenkimo, siūlų atsiradusią didesnę apimtį palyginus su puslapio galais. Ir spaustuvuose geriau laikosi, ir pjovimui patogiau. Išėmus kompensacijas lieka beveik ta pati knygos apimtis (nugarėlės sotris atitinka lanko galus). Matyt lapai įpranta prie tokios padėties.


QUOTE(trr @ 2010 04 29, 23:09)
kad blizga tai įsivaizduoju kaip malonu (jau gal ir pasiilgau tokių knygų), mes tai su šlifavimo popierium paplušėdavom jei reikia, nes mašinų peiliai dažnai nepagaląsti būdavo ir visokios pjovimo žymės (ranteliai) likdavo.  šiaip siųlyčiau tai išnaudoti ir daryti knygą dekoruotu kraštu 

Taip, nebesinorės ir giljotinos po tokių lygybių smile.gif
Oj dar iki dekoravimo mums dar toli, bet viskas manau su laiku bus bigsmile.gif
Gal Jūs ką žinote apie šlifavimo kaladėles?


QUOTE(trr @ 2010 04 29, 23:09)
o dar paklauskit, ar jūsų meistrai marmuruoto popieriaus patys negamina/nemokina?  g.gif  rolleyes.gif

Reikės paklausti (soriukas, nepaklausiau dėl priešlapio; eidama vis sau kartojau paklausti, bet matyt kuo dažniau kartoji sau, tuo labiau užmiršti, šį sykį užsirašysiu blush2.gif ). Mačiau Jūsų galerijoje geltoną knygutę, kaip supratau priešlapis buvo marmurinis popierius.
Artotekoje užmačiau, kad vyks Ebru kursai - marmurinio popieriaus gamyba.

QUOTE(trr @ 2010 04 29, 23:09)
dėl valdovų rūmų knygos, o koks tas turinys, kad sakote visai kitas  bigsmile.gif  (aš pas mažvydo bibliotekos restauratorius irgi mačiau knygas tai ekspozicijai, bet ten autentiški restauruoti darbai, įspaudų smulkumas, tikslumas ir tobulumas tiesiog kerintis (ypač ant mažyčių portretinių atvaizdų tas matosi), neveltui dekoro štampukai, plokštelės, ruletės, ar pan. visada brangūs buvo, nes nuo jų kokybės visas knygos grožis priklauso..)

Turinys skirtas šlovinti valdovo pavaldinį (meistras sako, kad joks valdovas pas save bibliotekoje nelaikys ir negamins knygos, kuri šlovintų ne jį, o pavaldinį). Na o viršelis nuo kažkokios valdovo knygos, prasideda " SIGIS MVNDVS..." smile.gif
Čia žinokit irgi įspaudai nerealiai mažučiai ir gražūs. Buvo imtas senos knygos viršelis ir ten skaitmenintas raštas. Kadangi truputį dirbu su skaitmeninimu tik kitoje srityje, tai matau, kad darbo nemažai įdėta. Ir kai pagalvoji, kad šiuolaikinėmis technologijomis tai atrodo gana sudėtingai, tai įsivaizduokime, kaip prieš šimtus metų graviravo tokius raštus doh.gif thumbup.gif
Atsakyti
žiauriai įdomu buvo sužinoti smulkiau apie gobelį bigsmile.gif bigsmile.gif

QUOTE(ataraxia @ 2010 04 30, 08:58)
Gal Jūs ką žinote apie šlifavimo kaladėles?



tai gal tas pats švytrinis popierius, tik su kietu pagrindu.. g.gif

QUOTE
Artotekoje užmačiau, kad vyks Ebru kursai - marmurinio popieriaus gamyba.


taip, ten pas mane marmuruotas, bet tai likučiai iš studijų laikų.
dėl ebru nežinau, šitas turkiškas truputi kitoks (na technologinis principas beveik tas pats, bet) man labiau rūpi tie klasikiniai prancūziški marmuravimai (šukiniai, sūkuriniai, "akmeniniai", daug ten jų)


QUOTE
Turinys skirtas šlovinti valdovo pavaldinį (meistras sako, kad joks valdovas pas save bibliotekoje nelaikys ir negamins knygos, kuri šlovintų ne jį, o pavaldinį). Na o viršelis nuo kažkokios valdovo knygos, prasideda " SIGIS MVNDVS..." smile.gif

bigsmile.gif
tai "žygimantas" augustas bigsmile.gif nu įdomu, o kas tada galėjo rašyti knygą šlovinančią pavaldinį g.gif , nors šiaip valdovui ir grafas pavaldinys g.gif biggrin.gif o gal ir pavaldinio vardas žinomas arba knygos laikas.. ax.gif būtų įdomu pasigilinti, kas ten ir ar tikrai taip negalėjo būti.


QUOTE
Čia žinokit irgi įspaudai nerealiai mažučiai ir gražūs. Buvo imtas senos knygos viršelis ir ten skaitmenintas raštas. Kadangi truputį dirbu su skaitmeninimu tik kitoje srityje, tai matau, kad darbo nemažai įdėta. Ir kai pagalvoji, kad šiuolaikinėmis technologijomis tai atrodo gana sudėtingai, tai įsivaizduokime, kaip prieš šimtus metų graviravo tokius raštus  doh.gif  thumbup.gif

ogi normaliai, graviravo, liejo, raižė, ėsdino rūgštimis, kaip ir daug ką darė rankomis ir vargo nematė biggrin.gif , nes niekur taip neskubėjo kaip dabar. (nu čia filosofuoju biggrin.gif ).
tai viršelio dekoras (ir ornamentų išsidėstymas) identiškas originalo knygai? g.gif
kiek stebiu šiuolaikiniai tokie dekoro įrankiai žymiai primityvesni (tiek piešiniu, tiek įrankio kokybe). geriausiai ieškoti klasikinių, ir jų va tokių kopijų..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo trr: 30 balandžio 2010 - 10:11
QUOTE(trr @ 2010 04 30, 11:06)
tai viršelio dekoras (ir ornamentų išsidėstymas) identiškas originalo knygai?  g.gif 
kiek stebiu šiuolaikiniai tokie dekoro įrankiai žymiai primityvesni (tiek piešiniu, tiek įrankio kokybe). geriausiai ieškoti klasikinių, ir jų va tokių kopijų..

Identišku nepavadinčiau, nes nedarė užsegimų, naujosios knygos formatas maesnis, tad teko ganėtinai ornamentus suspausti. Bet šiaip ornamentika išlaikyta.
Atsakyti