QUOTE(Lachesė @ 2009 11 02, 00:34)
Trr, jeigu reikia tik patalpų galiu jas pasiūlyti...
įdomi mintis. o kur tai yra?
QUOTE(irmulia @ 2009 11 02, 00:47)
Merginos, gal kuri bandėte namie pasigaminti presą?
gaila negaliu įkelti foto, bet bent jau tas presas kurį aš naudoju, kaži ar įmanoma pasigaminti, aš jo net nepakeliu. neklauskit kur gauti, man tėvas iš kažkur nurašytą atvilko. o šiaip anksčiau tam reikalui naudojau dideles knygas, plytas, senus lygintuvus ar net savo užpakalį (nors presas tam tikrai neprilygsta su juo ne tik "miortvai" susiklijuoja, bet ir visokias raukšles ar sustorėjimus tiesiog įspaudžia į kartoną, išlygina, tad ir vaizdelis žymiai pagerėja)
QUOTE(pudra @ 2009 11 02, 01:18)
Gal įmanomi tada tęstiniai kursai, arba atskiri kursai atskiriems rišimo būdams?
Beje, kiek jų iš viso yra? Pati žinau bene keturis, bet turbūt toli gražu ne visus .
Beje, kiek jų iš viso yra? Pati žinau bene keturis, bet turbūt toli gražu ne visus .
jų yra gal niolika ir dar kiekvienas gali turėti visokių niuansų, t.y. galima sakyti "porūšių" (tarkim kažkokį elementą prancūzai daro vienaip, vokiečiai kitaip, rusai dar kitaip). ne visų būdų ir mus mokė, daug ką teko vėliau išsiaiškinti pačiai. beto kaip sakiau odinių viršelių (kuriuos man daugiausia ir teko daryti) darymas pareikalautų dar vienų - odininkystės kursų o ten jau prasideda kur kas sudėtingesni ir (svarbiausia) brangesni dalykai, tad į tą sritį nenorėčiau smarkiai leistis, tuos dalykus man tiesiog reiktų atsieti, supaprastinti ir išsiversti tik su audiniu ir popierium.
šiaip profesionaliai knygrišystės mokomasi mažiausiai keleta metų (jau ne kartą sakiau, kad senovėj to mokydavosi ir visus septynis ar aštuonis) tad kad ir kokius kursus baigsi visko nesužinosi, nes tam reikia daug praktikos, o praktikai daug laiko ir investicijų.
teoriškai tų įrišimo būdų žinau kur kas daugiau nei praktiškai, bet net ir profesionalai visų būdų nepraktikuoja (nereikia pamiršti, kad šis amatas iš esmės yra miręs ). viena vertus ne visų būdų prisireikia, kita vertus kai kurie (senoviniai) būdai yra per sudėtingi (per brangūs) ir nebenaudojami ar net pamiršti, dar kiti netinka, nes taip diktuoja medžiaga ir pan. žiūrint iš profesionalios knygrišystės taško tiksliai ir taisyklingai (pagal visas klasikines tradicijas t.y. su odiniais viršeliais, ant rimtų ryšių, su visais būtinais tvirtinimo elementais viduje, su lenkta nugarėle, su taisyklingai suformuotais valcais, su rankomis siūtais kaptalais, su šilko priešlapiais ir dubliūrais, auksuotais bloko kraštais, pakalstymais ir t.t.) įrišta knyga lietuvoje neturi pirkėjo, tad niekas jų ir negamina, net jei ir moka (bet jei negamina, vadinas ir tobulėti negali)..
taigi man reiktų išsirinkti ko būtent verta ir lengva būtų mokyti.