QUOTE(Zemugne @ 2009 01 31, 20:11)
trr, mane domina istorinis lankstymas. Turiu omeny, visi lankstymai in 8, in 12, in 24 ir t.t. (čia kai lapai būna folio, quatro ir t.t.), kai lankstoma iš didelio lapo. Man visą laiką būdavo įdomu, kas po šiais skaičiais slypi. Žinau, kad kažkaip sulankstydavo tą standartinį lapą ir pagal lenkimą skaičiuodavo. Bet kaip lenkdavo, nežinau. Vienas italas profesorius kažkada aiškino apie šitų formatų atsiradimą, kaip atsirado pradinis lapas, bet apie lankstymą netikslino, deja... (klasikams, ne knygrišiams buvo skirtos jo paskaitos)
aa, supratau, bet šie formatai tam namudiniam įrišime nelabai turi reikšmės, ten pareina nuo to kiek knygos puslapių atspausdinta viename spaustuviniame (nesulankstytame) lape ( na sudėtinga čia paaiškinti be gyvo pademonstravimo). o beto šiandieniniai popieriaus ir knygų standartai yra pasikeitę.. kažkur lyg ir turėjau tų formatų atitikmenis centimetrais, galėsiu paieškoti.
tiesiog in folio yra pats didžiausias formatas, paskui kuo didesnis skaičius (in 4, in 8, in 16) tuo daugiau lenkimų, automatiškai tuo daugiau puslapių vienam lanke ir automatiškai tuo mažesnis knygos formatas. šitoks formato žymėjimas buvo naudojamas bet kur aprašant knygą (pvz. knygynas naujų parduodamų knygų kataloge nurodo knygos autorių, pavadinimą, puslapių skaičių, tą formatą (knygos dydį) ir tada jau kaina.)