QUOTE(Fenomenali @ 2008 04 28, 21:00)
Fenomenali, 28 Bal 2008 - 21:00, parašė:
Fenomenali, 28 Bal 2008 - 21:00, parašė:
Savo vardo savo vaikui niekada neduočiau, nes nenorėčiau, kad jos ar jo likimas būtų panašus kaip mano .
Savo vardo savo vaikui niekada neduočiau, nes nenorėčiau, kad jos ar jo likimas būtų panašus kaip mano .
Mano mamos kvailiausias poelgis gyvenime - duot savo vardą man
Šiaip sako kiekvienas atsineša savo likimą

bet ir skaičiau kad pavadinant kažkieno garbei gali paveldėti ir linkima

kaip yra iš tikrųjų
Vyro sesuo savo vaikus pavadinimo savo tėvų vardais
Papildyta:
Posakis „Žmogus puošia vardą, o ne vardas - žmogų“ kartais gali būti neteisingas. Žiniuonė Judita Kaminskienė iš Kauno tvirtina, kad neretai žmonės net nežino, kokią reikšmę žmogui gali turėti vardas ir kaip jis gali nulemti jo likimą. Baltai nuo seno tikėjo vardų reikšmėmis ir magiška galia, todėl dažnai suteikdavo naujagimiams paukščių, augalų ir gamtos reiškinių vardus.
Silpniems - stipriųjų vardai
Jeigu šeimoje gimdavo paliegęs naujagimis, tėvai stengdavosi suteikti jam galiūno medžio ar gyvūno vardą. Tikėta, kad, pavyzdžiui, Ąžuolo vardu pavadintas vaikelis augs stiprus ir tvirtas, o Vilko vardas brandins drąsaus karžygio charakterį.
Baltų genties išminčiai tikėjo, kad Eglės vardas mergaitei suteiks apsaugą nuo nelaimių, šio vardo savininkė bus dvasinga ir ryžtinga. Vakario vardą baltai siejo su stipria energija, žinojimu ir išmintimi.
Šiaurės indėnai iš pagarbos savo kūnui ir sielai pasivadindavo Mikliąja Ranka, Taikliąja Akimi ir panašiai.
Dažnai šeimoje būna tradicija naujagimiui duoti močiutės arba senelio vardą. Tėvai daro klaidą taip darydami. Žiniuonė Judita Kaminskienė įspėja, kad to daryti nereikėtų, nes kartu su protėviu vardais vaikas gali paveldėti ne vien charakterį, bet ir jų likimą bei ligas. Prisiminkime laiką, kai mūsų tautiečiai puolė naujagimių vadinti Marijos vardu. Tuo metu populiarus buvo meksikiečių serialas „Tiesiog Marija“. Kaunietė žiniuonė tikina, kad yra nemažai galimybių, kad vaikai, pavadinti filmo herojų vardais, gali sulaukti ir panašaus likimo. Paprastai istorinių veikėjų, filmų herojų vardai realiame gyvenime tiesiog lipdyte prilipdo ir tokius pat praeityje ar ekrane įvykusius įvykius.
Prišaukia ir nelaimę
Juodosios magijos „specialistai“, žinodami žmogaus vardą, gali prišaukti nelaimes, net tada, kai to žmogaus visiškai nepažįsta ir nėra matę.
Žinodami vardą, ypač jeigu jis skamba šaižiai ir šiurkščiai, jie vardo turėtojui gali net pritraukti ligą.
Kiekvienas vardas turi energinį informacijos lauką. Anot J.Kaminskienės, jeigu du žmonės turi tą patį vardą, tikėtina, kad turi panašių sveikatos problemų, tų pačių bendravimo ir charakterio bruožų.
Pasak žiniuonės, vardas veikia žmogaus savijautą. Paveldėdami pavardę, paveldime ir karminę energetiką, todėl labai svarbu, kad vardas ir pavardė turėtų garsų sąskambį. Jeigu vardas ir pavardė neskamba ir yra vienas su kitu nesuderinti, žmogaus dvasinei savijautai jie gali sukelti disharmoniją, kuri anksčiau ar vėliau turės neigiamos įtakos sveikatai.
Ypač būna išbalansuoti maži vaikai, jeigu jie nuolat girdi netinkamai parinktą savo vardą. Kaskart pašaukus juos vardu, į aplinką siunčiama neigiama vibracija.
Kai tėvas sūnui, o motina - dukteriai suteikia savo vardą, manoma, kad tie vaikai nebus laimingi. Kodėl taip yra? Vienas vardas turi vieną angelą sargą. O kai šeimoje būna du žmonės tokiu pat vardu, angelui tenka saugoti ne vieną, o du vardus.
Nepatartina atžalų vadinti tėvų vardais dar ir todėl, kad jie vaikui sukelia emocinį nepastovumą, slopina asmenybės saviraišką ir jis tampa mažiau savarankiškas.
Vardas - kaip kardas
Lietuviams ypač svarbu, kad naujagimiui suteiktas vardas turėtų kasmet švenčiamą vardo dieną. Pasak J.Kaminskienės, nieko nėra baisiau, kai iki gyvenimo pabaigos žmogus nuolat girdi negražiai skambantį vardą.
Pavyzdžiui, lietuviams jokių būdų netinka tokie vardai kaip Žoržeta, Andželika, Snežana, Božena, Zdislovas, Aristidas ir panašiai. Toje šalyje, iš kurios kilę šie vardai, jie įprasti ir nekelia neigiamų asociacijų, tačiau mūsų krašte, kur kalba daininga, o žmonės - švelnių bruožų, tokie vardai tiesiog netinkami.
Žiniuonė iš Kauno įspėja, kad mergaičių negalima vadinti vyriškais vardais, pavyzdžiui, Juzė, Petrė. Šiuos vardus turinčios paprastai būna nesukalbamos, vyriškos ir turi seksualinių problemų.
Berniukų negalima vadinti moteriškais vardais, nes tuomet jie būna lepūs, švelnūs, nevyriški, irzlūs.
Pasak žiniuonės, jeigu žmogus jaučia, kad jam vardas trukdo ir blogai jį veikia, jį reikia keisti.