Įkraunama...
Įkraunama...

alimentai

Aš norėjau paklausti apie Civilinio kodekso 3.194 str. 3 d. :
Išlaikymą teismas priteisia, kol vaikas sulaukia
pilnametystės, išskyrus atvejus, kai vaikas yra nedarbingas dėl
invalidumo, kuris jam nepilnamečiui nustatytas, arba kai vaikui
būtina parama, jis mokosi vidurinių, aukštųjų ar profesinių
mokyklų dieniniuose skyriuose ir yra ne vyresnis negu 24 metų.

Tai dabar teismas gali priteisti alimentus ir pilnamečiams, čia apie moralinę priedermę nieko nepasakyta.
Atsakyti
Civilinio kodekso (toliau – CK) 3. 192 straipsnio 1 dalyje įtvirtinta, jog tėvai privalo materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus. Ši norma kodekse numatyta atsižvelgiant į Konstitucijos 38 straipsnio 7 dalį, nustatančią, jog tėvų teisė ir pareiga – auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti. Taigi CK nustatytas bendras principas, kad išlaikymas priteisiamas, kol vaikui sueis 18 metų. Išimtimi pripažįstama tiktai atvejis, kuomet vaikas tampa nedarbingas dėl invalidumo, nustatyto vaikui nesulaukus 18 metų amžiaus. Įstatymas nenumato jokių kitų sąlygų, kad būtų pratęsta mokėti išlaikymą darbingiems pilnamečiams vaikams. Tokiu būdu, vaikui sulaukus 18 metų ir jam esant darbingam, teisinė tėvų prievolė jį išlaikyti baigiasi. Tokia įstatymų leidėjo pozicija pagrįstina ir tuo, jog sukakęs 18 metų žmogus turi visišką civilinį veiksnumą, o nuo 16 metų jau turi ir visišką darbinį teisnumą ir veiksnumą (Darbo kodekso 13 straipsnio 2 dalis), be to, pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 41 straipsnio 1 dalį, mokslas yra privalomas asmenims iki 16 metų.

Tai mano nuomonė, teismai gali priimti ir kitokius sprendimus. Šiuo metu dar nėra susiformavusi teisminė praktika. Konstitucinio teismo išaiškinimo taip pat nėra, todėl vienareikšmiškos nuomonės šiuo klausimu ir negali būti. Teismai dažnai tokiose pat situacijose priima skirtingus sprendimus, kurie vėliau peržiūrimi aukštesnėje instancijoje ir vėliau pateikiamos rekomendacijos, kaip vienodai taikyti įstatymą.
Atsakyti
Laba diena, noreciau pasiteirauti, ka reikia dartyt jei viena auginu du vaikus. Su vyru issiskyrem pries 8 metus. Jis turto jokio pagal dokumentus neturi. O per septynis metus nesumokejo alimentu nei lito. Patarkite ka turiu daryt. Antstoliai atsako visa laika, kad jis nedirba ir neturi jokiu pajamu. O neseniai suzinojau, kad jis puse metu lankesi uzsienyje. Tai butu idomu susizinoti kaip jis su 20 000lt. skola uz alimentus sugebejo isvaziuoti. Aciu
Atsakyti
Norejau paklausti jei vienai pusei teismas priteise moketi alimentus(iki kol sukaks vaikui 18m.), o kita puse po kurio tai laiko nusprende ju atsisakyti, kur reikia kreiptis:i teisma, i notara ar...????Kokius dokumentus reikia tvarkyti it t.t Gal galetumet pakomentuoti sia situacija placiau.Buciau labai dekinga.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo virgyte: 10 balandžio 2005 - 15:37
"Alimentai" tai piniginės lėšos vaiko išlaikymui. Teismas būtent ir priteisė išlaikymą iki vaikas taps suaugiusiu t.y. jam sukaks 18 metų. Kodėl "antra" pusė turėtų atsisakyti vaikui išlaikyti priklausančių pinigų? "Atsisakymas" galimas jei "kita" pusė perdavė visą sumą už likusius metus, arba tam tikros vertės turtą pvz. namą ar žemės sklypą.
Nesant mano paminėtų priežasčių "atsisakyti" alimentų negalima.
Atsakyti
Pabandysiu aiškiau išdėstyti situaciją ax.gif Skiriantis teismas priteisė vienai pusei sumokėti vieną trečiąją buto sumos(taip butas buvo padalintas ).Tačiau ta pati pusė, kuriai yra priteisti tie pinigai , neturi jokių šaltinių iš kur tuos pinigus paimti...Todėl ji nori atsisakyti Vaikui priteistų alimentų,ryšium su tuo kad nebebus skolinga tos vienos trečiosios buto sumos.Žodžiu , nori sudaryti savotišką sandorį....
Bet ar taip įmanoma?Ar nebus taip, kad iš pradžių alimentų atsisakymas , vėliau virs vel jų reikalavimu.O antroji pusė liks ir be tos buto dalies ir dar alimentus turės sumokėti g.gif
Jei toks variantas galimas, tai tam įforminti užtenka notaro ar vis gi reikia teismo sprendimo??/
Dekoju.
Atsakyti
Jei Jūsų vyras nėra ieškomas, kaip skolininkas ar nusikalstamą veiką padaręs asmuo, jo išvykimas iš salies nėra draudžiamas.
Jei Jūsų buvęs vyras vengia mokėti lėšas vaikams išlaikyti, Jūs galite kreiptis su pareiškimu į policiją, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą pagal LR baudžiamojo kodekso 164 straipsnį.
Vengimas išlaikyti vaiką

Tas, kas vengė pareigos pagal teismo sprendimą išlaikyti vaiką, mokėti lėšas vaikui išlaikyti ar teikti kitą būtiną materialią paramą vaikui, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Kaip matote sankcija nėra labai griežta, tačiau pradėjus bylą jam bus uždrausta išvažiuoti į užsienį, gal jis susimokės sklolą nenorėdamas teistumo ar pan.
Atsakyti
3.201 straipsnis. Išlaikymo dydžio ir formos pakeitimas

1. Teismas gali pagal vaiko, jo tėvo (motinos) arba valstybinės vaiko teisių apsaugos institucijos ar prokuroro ieškinį sumažinti arba padidinti priteisto išlaikymo dydį, jeigu po teismo sprendimo, kuriuo buvo priteistas išlaikymas, priėmimo iš esmės pasikeitė šalių turtinė padėtis.

2. Priteisto išlaikymo dydis gali būti padidintas atsiradus papildomoms vaiko priežiūros išlaidoms (vaiko liga, sužalojimas, slaugymas ar nuolatinė priežiūra). Prireikus teismas gali priteisti atlyginti ir būsimas vaiko gydymo išlaidas.

3. Teismas pagal šio straipsnio 1 dalyje nurodytų asmenų prašymą gali pakeisti priteisto išlaikymo formą.

Jums reiks kreiptis į teismą, kad jis pakeistų išlaikymo formą, t.y. pinigines iškokas
pakeistu turtu 1/3 buto, kuris buvo priteistas kitai pusei. Aišku jei tai bus lygi ar didesnė turto dalis , kaip tų piniginių išmokų suma.
Atsakyti
Situacija:
Motina augina 2 vaikus, jai teismo sprendimu priteisti alimentai iš tėvo, kuris jų visai nemokėjo kol susidarė keli tūkstančiai litų. Dabar tėvas pasiėmė auginti vaikus, bet teisiškai dar niekas nesutvarkyta. Ar gali tėvas dabar prisiteisti iš motinos alimentus, jei pats dar jai skolingas? A reikia laukti, kol jis sumokės motinai nemokėtus alimentus, ir tik tada galės prisiteisti sau alimentus, nes su juo dabar vaikai?
Atsakyti
Tėvai turi pareigą išlaikyti savo vaikus. Teismas priteisia lėšas vaikams išlaikyti jei tėvai vengia juos išlaikyti. Tėvai gali susitarti dėl išlaikymo formos ir tvarkos. (jei yra įsiskolinimas tai galima susitarti, kad jį užskaitytų būsimų "alimentų" sąskaita.)
"Alimentai" yra skirti vaikams išlaikyti, o ne motinai ar tėvui.
Atsakyti
laba diena.Norėčiau sužinoti,ar prisiteisus alimentus vėl galima kreiptis į teismą dėl jų padidinomo?Po kiek laiko galima tai daryti?Kas tada vėl apmoka teismo ir advokato išlaidas?Ačiū
Atsakyti
Daug apie juos rasyta, bet mano situacija beveik unikali.
Gyvenu su draugu, kuris issiskyres ir turi vaika. Skirybu metu buvo bandoma pasirasyti skirybu sutartis, kurioje ir butu buves padalintas turtas ir apibreztas alimentu dydis. Tacaiu teismas jos nepatvirtino, ar kazkas pan. Skirybos ivyko, turta pasidalino pagal nepasirasyta sutarti ir mano draugas moka toje sutartyje numatytus alimentus. Beje, labai didele suma mano akimis ( 1000 lt). Taciau po skirybu alimentai yra saziningai mokami buvusiai zmonai, o vaikas ir toliau yra islaikomas tevo. T.y. perkami visi butiniausi daiktai, maistas, rubai, vaistai, mokama uz gydytojus, burelius ir pan. Be to, kiekviena vasara vaikas atostogauja pas mano draugo tevus kaime (visus tris menesius), tame tarpe atostogauja ir su mumis. Motinos nemato visa vasara, nes jai nera laiko vaiko aplankyti. Bet alimenatai yra mokami ir toliau.
Ar galima si reikal kaip nors apriboti, t.y. vasara buvusiajai nemoketi jokiu pinigu ir jeigu mes isleidziama pinigu vaiko poreikiams tenkinti ant tos sumos jai pravesti mazesne suma ?
Kaip dabar yra priteisiami alimentai? Ar gali buti priteisti didesni nei dabar yra? Vaikas sveikas, spec. poreikiu nera, amzius 12 m.
Ar vaika turi islaikyti tik tevas, ar ir motina turi nesti kokia tai atsakomybe. Beje, ji yra sveika moteris, dirbanti ir uzdirbanti. Kiek siuo metu yra nustatyta minimali suma vaiko islaikymui? Ar yra tokia?
Aciu labai uz atsakyma!
Atsakyti