Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

QUOTE(*zivile* @ 2007 11 20, 22:56)
O man taip sirdi suspaudzia, kad turiu to pieno, o jai neduodu sad.gif


Aš labai tikėjausi, kad tokios situacijos pavyks kaip nors išvengti: pvz., baigsis pienas ar mažoji pati atsisakys... kur tau: ir pieno yra, ir mažoji net nežada savo noru pasiduoti doh.gif eisiu šiandien mėtų arbatos pirkti 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(dziugena @ 2007 11 21, 11:21)
Aš labai tikėjausi, kad tokios situacijos pavyks kaip nors išvengti: pvz., baigsis pienas ar mažoji pati atsisakys... kur tau: ir pieno yra, ir mažoji net nežada savo noru pasiduoti  doh.gif  eisiu šiandien mėtų arbatos pirkti 4u.gif


Nenoriu as cia tavo vilciu gadinti, bet as visokias arbatas geriau, niekas nepadejo. Dar juk sako, kad kai yra nestumas, pieno skonis pakinta ir mazius pats atsisako. Bet panasu, kad maniskei visi pieno skoniai tinka, by tik mamos papukas burnoj.. doh.gif
Atsakyti
Mielos supermamos, nutariau kreiptis i Jus 4u.gif
Mano mazyliui keturi menesiai. Jau keleta geru savaiciu primaitinu misineliu. O pastaruoju metu zindau MP tik vakare ir nakti.
Niekaip negaliu nuspresti ar nutraukti MP maitinima ar ne. Zinau,kad vaikuciui reikalingiausias jis iki 6 menesiu, todel taip sunku.Be to miela ziureti,kai jis rankyte ant krutines uzdeda,kai valgo..
Nebenoro maitinti priezastys yra kelios. Tai labai susilpneje dantys, pastovus nuovargis ( buvo gana komplikuotas gimdymas), kuokstais slenkantys plaukai ( vitaminus zindyvems geriu, nepadeda),taipogi noras atsipalaiduoti pagaliau per sventes.
Sios ziemos sventes man ypatingos: pirmos naujuose namuciuose, su nuostabiub pirmagimiu, be to gyvenu kitoje salyje ir mano artimiausieji zmones pas mus atvyks. Taip pat po Kaledu mano vestuves. Labai norisi paimti i rankas gero vyno ar martinio taure, atsisesti ir pagaliau atsipusti, pasidziaugti tuo,kas per pastaruosius metus ivyko. Vel buti savimi.
Tai tokia dilema. Ar jus griauze sazine, ir ar sunku "ant dusios" buvo,kai nutraukinejote maitinima?
Atsakyti
As puikiai zinau ta jausma, kai nori nutraukti maitinima, bet pasiziuri i savo leliuka ir maitini toliau, galvodama, kad gal dar po menesio... Labai sunku apsispresti nutraukti, kai turi pienuko. As pirma maitinau iki 11 men, tai atrodo, kaip antra nuskriausti. Atrodo esu ir pavargusi, ir taippat norisi normaliai pasilinksminti - negeriau jokio alkoholinio gerimo apie3 metus tongue.gif , bet pagalvoju, kad tam dar bus visas gyvenimas. O kiek gi maitinsi savo leliuka... Bet cia tik mano nuomone blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Zepter @ 2007 11 21, 22:51)
Mielos supermamos, nutariau kreiptis i Jus  4u.gif
Mano mazyliui keturi menesiai. Jau keleta geru savaiciu primaitinu misineliu. O pastaruoju metu zindau MP tik vakare ir nakti.
Niekaip negaliu nuspresti ar nutraukti MP maitinima ar ne. Zinau,kad vaikuciui reikalingiausias jis iki 6 menesiu, todel taip sunku.Be to miela ziureti,kai jis rankyte ant krutines uzdeda,kai valgo..
Nebenoro maitinti priezastys yra kelios. Tai labai susilpneje dantys, pastovus nuovargis ( buvo gana komplikuotas gimdymas), kuokstais slenkantys plaukai ( vitaminus zindyvems geriu, nepadeda),taipogi noras atsipalaiduoti pagaliau per sventes.
Sios ziemos sventes man ypatingos: pirmos naujuose namuciuose, su nuostabiub pirmagimiu, be to gyvenu kitoje salyje ir mano artimiausieji zmones pas mus atvyks. Taip pat po Kaledu mano vestuves. Labai norisi paimti i rankas gero vyno ar martinio taure, atsisesti ir pagaliau atsipusti, pasidziaugti tuo,kas per pastaruosius metus ivyko. Vel buti savimi.
Tai tokia dilema. Ar jus griauze sazine, ir ar sunku "ant dusios" buvo,kai nutraukinejote maitinima?

as maitinciau toliau. visos tavo isvardytos priezastys yra gana nesunkiai "apeinamos". Nuovargis gimus vaikui yra labai suprantamas - ji patiria tiek maitinancios, tiek ne mamos, tiek gimdziusios sunkiai, tiek lengvai. Pats zindymo procesas nera fiziskas itin sunkus darbas biggrin.gif Slenkantys plaukai - gal tau niekada neteko apie tai skaityti g.gif . Tai absoliuciai normalus reiskinys po gimdymo (apie puse metu gali testis), paskui nustoja. Man irgi taip buvo, baisu daresi - dar daug moteru pazistu, kurioms taip buvo - geri vitaminu, negeri - turi isslinkti tai, kas turi. Noras atsipalaiduoti per sventes - man atrodo, irgi suderinamas su zindymu, aisku, jeigu tos sventes ne kiekviena diena norisi. Galima nusitraukti pieno ir uzsaldyti, o sventinemis dienomis vaikuti juo pamaitinti, galima tomis dienomis tiesiog nezindyti (duosite misinuko), o piena nusitraukti ir ispilti.

Aisku, ieskantieji priezasciu ju visada ras, o ieskantys iseiciu - ras budu (nenutraukti) mirksiukas.gif
Atsakyti
tikrai nenutraukčiau žindymo dėl visų tavo išvardintų priežasčių.
nuovargis - kaip be maitintum, vistiek nesijausi pailsęjusi. ne nuo to tai priklauso. mišinukų gaminimas nei kiek ne lengvesnis darbas ne žindymas. o nuovargį sumažint gali paprašydama vyro pagalbos arba pagaliau kelioms val per dieną samdydama auklę. visos mamos po gimdymo jaučia nuovargį, nes tai susiję su didžiuliais gyvenimo pasikeitimais, kai nebegyveni tik sau ir visą parą "dirbi" - augini mažylį.
slenkantys plaukai - po gimdymo visoms slenka plaukai. taip yra todėl, kad nėštumo metu jie beveik neslenka, nes veikia hormonai, kurie tai stabdo. o po to išslenka visas tas kiekis, kuris neišslinko per nėštumą. normalu jei išslenka iki 40 proc. plaukų. tai nutinka ir žindančioms ir ne.
gendantys dantys - tai taip pat daugiau susiję ne su žindymu, o su dantų higiena. dažnai mamytės po gimdymo truputį apsileidžia, neturi laiko, todėl nebesirūpina taip dantimis kaip anksčiau. valyk dantis 2 kartus per dieną, taip pat gerk kalcio papildus ir apsilankyk pas stomatologą. ir išspręsi šią bėdą nesunkiai.
atsipalaidavimas per šventes - na negi atsipalaidavimas tai būtinai suvartojimas didelio alkoholio kiekio? o 1 taurę vyno tikrai gali išgert, dėl tiek nieko vaikui nenutiks.
Atsakyti
QUOTE(Zepter @ 2007 11 21, 22:51)
Mielos supermamos, nutariau kreiptis i Jus  4u.gif
Niekaip negaliu nuspresti ar nutraukti MP maitinima ar ne. Zinau,kad vaikuciui reikalingiausias jis iki 6 menesiu, todel taip sunku.Be to miela ziureti,kai jis rankyte ant krutines uzdeda,kai valgo..

na, pienukas reikalingas ir naudingas ne tik iki 6 men, bet ir gerokai ilgiau... tikrai, jei nenutrauksi maitinimo bus dienu, kai tuo tik dziaugsiesi - pvz., jei mazius sirgs ir atsisakys bet kokio maisto ar gerimo - MP jam bus ne tik maistas, gerimas, bet ir vaistas... tikrai - as savo vidurineli nujunkiau metuku, o po keliu savaiciu jis susirgo - veme, viduriavo, karsciavo... MP butu buves jam issigelbejimas...

QUOTE(Zepter @ 2007 11 21, 22:51)
Nebenoro maitinti priezastys yra kelios. Tai labai susilpneje dantys, pastovus nuovargis ( buvo gana komplikuotas gimdymas), kuokstais slenkantys plaukai ( vitaminus zindyvems geriu, nepadeda),taipogi noras atsipalaiduoti pagaliau per sventes.

dantu susilpnejimas nebutinai susijes su zindymu... manau, reiktu pasirupinti tinkama mityba ir higiena ir pades pageretu...
nuovargis yra normalu po giomdymo, net ir toms, kuriu gimdymas buvo nesunkus... auginti vaikeli, kaip daugelis rase, yra rimtas ir sunkus darbas. tai darbas 24 val per para 7 dienas per savaite. net jei ir nezindai, turi vaikeliu nuolat rupintis. nuo tos akimirkos, kai tapai mama, mama busi iki paskutinio savo atodusio. ir rupestis niekur nedings, net kai tavo vaikai bus suauge ir tures savo vaiku 4u.gif
plaukai, kaip jau labai teisingai rase ingalp, slenka del hormonu pokyciu. po gimdymo iskrenta plaukai, kurie susilaike nestumo metu. kartais gali atrodyti, kad tuoj nupliksi, bet taip tikrai nebus - po kurio laiko plaukai susitvarkys... mano maziui buvo 4 men kaip tik isikraustem i nauja buta. o ten vonia baltomis plytelemis isklota - kiekviena diena turedavau grindis valyti, nes po mano "fenavimosi" likdavo gniuzulai plauku... tai mano dar trumpuciai, o jei plaukai ilgi ir tokiais kiekiais kristu - tikrai issigaschiau....
o kaip tu per sventes atsipalaiduosi? net jei nezindysi, vaikeli vis tiek reikes maitinti, prausti, zaisti su juo, keltis nakti... juk neatiduosi jo, tokio mazycio, kam nors per ta svenciu savaite... net jei nezindysi, vis tiek negalesi sau leisti gerti alkoholiniu gerimu, nes kas gi pasirupins vaiku...

QUOTE(Zepter @ 2007 11 21, 22:51)
Sios ziemos sventes man ypatingos: pirmos naujuose namuciuose, su nuostabiub pirmagimiu, be to gyvenu kitoje salyje ir mano artimiausieji zmones pas mus atvyks. Taip pat po Kaledu mano vestuves. Labai norisi paimti i rankas gero vyno ar martinio taure, atsisesti ir pagaliau atsipusti, pasidziaugti tuo,kas per pastaruosius metus ivyko. Vel buti savimi.
Tai tokia dilema. Ar jus griauze sazine, ir ar sunku "ant dusios" buvo,kai nutraukinejote maitinima?


viskas labai suprantama... kai auginau pirmagimi irgi uzplusdavo nostalgija, liudesys, noras, kad viskas butu kaip anksciau - kai buvau laisva ir galedavau daryti, ka noriu, iseiti is namu ir pareiti bet kada - po darbo siausti su draugemis i bariuka ar sokius... o dabar - kokios drauges, kokie bariukai doh.gif vyras drunija, o as naktim keliuosi - kiekviena miela naktele vaiko maitint... buvo labai sunku susitaikyti su tuo, kad NIEKADA nebebus kaip anksciau. dabar vaikelis dar labai mazas, nuo taves priklausomas ir nera kur nuo jo pabegti. buk NAUJAJA savimi, dziaugis tuo, ka turi - nauja seima, vaikeliu, naujais namais, nes tokia kaip anskciau jau nebebusi.

jei tik gali - nusimesk dali rupesciu, pasidalink jais su artimaisiais... tikiu, kad tikrai sunku viska suspeti - ir mazuciu rupintis, ir naujais namais, ir kaledom, ir vestuvem. daug visko vienoj vietoj.

o zindymas cia tikrai maziausia kliutis 4u.gif
bet jeigu vis tik nusprestum nutraukti maitinima - nesigrauzk. svarbiausia, per visa svenciu sumaisti isiklausyti i savo vidini balsa - daryk, kaip jauti. ir viskas bus gerai.

sekmes, graziu ir siltu tau svenciu.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ragnez: 22 lapkričio 2007 - 10:25
QUOTE(ragnez @ 2007 11 22, 11:17)

o kaip tu per sventes atsipalaiduosi? net jei nezindysi, vaikeli vis tiek reikes maitinti, prausti, zaisti su juo, keltis nakti...

tai labai sekmingai gali padaryti ir tetis.
Tik zindymas daro mama nepakeiciama kudikiui - su visu kitu labai graziai ir tetis susitvarko.
Atsakyti
QUOTE(Silvute @ 2007 11 22, 10:28)
tai labai sekmingai gali padaryti ir tetis.
Tik zindymas daro mama nepakeiciama kudikiui - su visu kitu labai graziai ir tetis susitvarko.

silvute, gi isiskaityk - merginos vestuves laukia. tetis su mama uz stalo sedes - abudu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(*zivile* @ 2007 11 11, 20:37)
Bandyk su teciu palikt i miegoti, o pati - i kita kambari. Tetis tegul vandenuko atsigerti pasiulo. Man tai padejo. Naktimis pienuko jau nebereikia.

jau bandziau, bet nieko neiseina, ji tiek isirekia, kad tecio nervai nebeislaiko, o ir mano sirdele negelezine....Ir metu arbata bandziau, nieko nepadeda to pienelio kaip buvo taip ir yra, ir cesnakus valgiau galvojau, kad pades-ne skanu ir cesnakai. schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(minte @ 2007 11 17, 19:07)
Aha. as atejus i sia tema tikejausi rasti patarimu, kaip nujunkyti vaika, BET. Radau tik moralizavimus, jeigu vaikui nera 2 metu, kad dar per anksti...
Manau, si tema pasisukusi netinkama linkme. Mamytes dazniausiai klausia kaip nutraukt maitinima, o ne klausia, iki kada zindyti.  4u.gif
Papildyta:
  dantis naktiniais valgymais gadina vienodai MP, vienodai misinys. Todel mano manymu geriau karta ar du duoti misinio, nei nakcia kokius 6 kartus kruti.
Is asmenines patirties teigiu, atsikelimas 2 kartus o ne 6 yra labai "prasmiskas".

O tai ka daryti ,kai vaikas neima buteliuko, o geria tik is puoduko, jokiu pienisku produktu negeria isskyrus kefyra, o nuo misinuku net ziaukcioja????
Atsakyti
QUOTE(dangkiku @ 2007 11 22, 11:49)
jau bandziau, bet nieko neiseina, ji tiek isirekia, kad tecio nervai nebeislaiko, o ir mano sirdele negelezine....Ir metu arbata bandziau, nieko nepadeda to pienelio kaip buvo taip ir yra, ir cesnakus valgiau galvojau, kad pades-ne skanu ir cesnakai. schmoll.gif
Papildyta:

O tai ka daryti ,kai vaikas neima buteliuko, o geria tik is puoduko, jokiu pienisku produktu negeria isskyrus kefyra, o nuo misinuku net ziaukcioja????


Visai kaip pas mane doh.gif

Su teciu miega, kai prabunda, is karto: "Mama!", "Papuuu!". Kai is karto neatbega mama su papu, tada taip isiverkia, kad sunku nuraminti...
Nakti prabunda maziausiai 2 kartus ir vis "Papu!", be papo su aukle vos-ne-vos uzmigo 1 karta vakare...

O uz poros dienu isvaziuoju i komandiruote kelioms dienoms, tai jau dabar sirdis spurda, kaip ten bus... Tetis uz galvos susiemes dejuoja, kaip jie be manes isgyvens, tai sutariau su aukle, kad ateis pora naktu pernakvoti, bet ir jai bus sunku.

Tepiau krutis viduriu laseliais, valerijonu tinktura, nes man ju skonis labai slykstus. Ka jus, maze net nemirktelejusi ciupo 'papu' - jokiu problemu. Cesnakus valgiau, metas geriau - nieko, vis tiek labai skanu. Siandien bandysiu tepliotis pelynu nuoviru... Ir vaiko gaila, ir saves...
Atsakyti
Aciu merginos uz patarimus! Visus labai vertinu 4u.gif
Del paskutiniuju atsakymu, vis del to tikiuosi,kad per sventes iseis atsipusti, nes bus mociuciu, seneliu, dedziu ir tetu aplinkui, kurie nores pasidziaugti mazyliu.

Nusiraminau del plauku. Manieji ilgi, kaip baisu,kiek tik trauki, tiek krenta.

Na, mano dantys nesugede (klaidingai supratote), bet labai jautrus ir silpni.

O del maitinimo nutraukimo as galvoju del to,kad vaikutis ir taip tik pora maitinimu per para gauna. Jei pienuko butu apstu ir galeciau maitinti zymiai didesne dali maitinimu- net nesvarstyciau apie nutraukima.
Del mano pieniuko gavimo,jei vaikutis sirgtu. Tai niekas nezino ar jis iskart taip ir susirgs, vos nustojus maitinti. Mano pazystama maitino iki 2men, o vaikas pirma karta sloga susirgo tik 2 metu. Bet mano vaikas ir taip problematiskai valgo is krutines. Pastovus dirgikliai aplinkui. Jam reikia krutine patampyt, rankomis pamosikuoti, galva pasukioti ir tt. Tai pavalgo kelias minutes, sotus, o po pusvalandzio vel bliauna, valgyti nori. Ir taip buvo visada smile.gif Taip,kad ne faktas,kad krutine imtu,jei sirgtu.

Bet jus teisios, as ieskau daugiau priezasciu, nei galimybiu. Nors, jei pvz. pas moteri pienas baigiasi ar jo nedaug, tai kokios "galimybes" bepades? doh.gif

biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(ragnez @ 2007 11 22, 11:17)
kai auginau pirmagimi irgi uzplusdavo nostalgija, liudesys, noras, kad viskas butu kaip anksciau - kai buvau laisva ir galedavau daryti, ka noriu, iseiti is namu ir pareiti bet kada - po darbo siausti su draugemis i bariuka ar sokius... o dabar - kokios drauges, kokie bariukai  doh.gif vyras drunija, o as naktim keliuosi - kiekviena miela naktele vaiko maitint... buvo labai sunku susitaikyti su tuo, kad NIEKADA nebebus kaip anksciau. dabar vaikelis dar labai mazas, nuo taves priklausomas ir nera kur nuo jo pabegti. buk NAUJAJA savimi, dziaugis tuo, ka turi - nauja seima, vaikeliu, naujais namais, nes tokia kaip anskciau jau nebebusi.

sekmes, graziu ir siltu tau svenciu.


As suprantu,kad NIEKADA nebus taip,kaip buvo. Bet man buti mama yra fantastiskas jausmas. Nors kartais jau zmoniu veidai gatvese liejasi, bet stengiuosi rupintis savo mazyliu geriausiai kaip sugebu, ir dziaugtis kiekviena minute , praleista su juo smile.gif

Aciu, ir tau taipogi nuostabiu ziemos svenciu! 4u.gif
Atsakyti