Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

QUOTE(wikonda @ 2008 03 01, 01:38)
Maniškis ir suprato, kad papukas kaka fui fui fui  lotuliukas.gif O bandžiau su tuo nėra, tai jam nelipo mūsų vaikučiai reiškias labai skirtingi mirksiukas.gif Bet tu šaunuolė Ironge, kad pasiryžai ankstėliau mažinti maitinimus. Manau jum bus lengviau blush2.gif O kada žadi visiškai neduoti krūties ta prasme turi užsibrėžus kokią ribą, ar leidi tekėti sava vaga. Nes dabar manau, kad ir man reikėjo maždaug tokiu metu, kaip tu po biški mažinti, bet iš kitos pusės žinau savo didelę klaidą pripratinau užmigti su papupuku va čia bėda. Tas nedavimas diena ne bėda, bet tik ateina pietų metas ir jam automatiškai jo norisi visdėlto juk nepilnus du metelius taip buvo įprasta blush2.gif Maniškis naktį jau kelias tik,,, du kartelius thumbup.gif


jo, matyt dėl to tiek būdų nutraukimo ir visokių gudravimų daug ir yra, nes juk visi vaikučiai skirtingi.

mes užmigti be papulio atpratom jau anksčiau, nebepamenu, gal apie 9 mėnesį, kažkaip savaime gavosi, kad jam taip sukildavo energija pažindus, visi miegai išlakstydavo, tai nori nenori teko neduot prieš miegą.

o mano mažius labai ilgai sirgo, buvo išsekęs, priprato kabėti visą parą ant papo, kai jis jau pradėjo sveikt, man pačiai pavažiavo stogas, naktį bemaitinant pradėdavo pykint ir apsižliumbdavau... todėl ir supratau, kad taip negerai. ir nuo tos dienos, kai susitvarkėm tvarkaraštį, ir man nuotaikos-sveikata pagerėjo, ir vaikas pradėjo kitą maistą valgtyi, ne vien papulį.
nesu nusistačiusi ribos, pats gyvenimas pasakys, kada. dabar mažinam iki minimumo, nes jei mano sveikata bus gera, tai gal dar ir ilgai maitinsiu kartą - du per dieną. bet jei pablogėtų, gali tekti nuotraukti, kad galėčiau gerti vaistus.

taip va taip viską ir sureguliuoja aplinkybės...

apskritai man padėjo pasirįžti ir susitvarkyti maitinimo režimą supratimas, kad jam dabar kaip maisto papulio jau nebereikia. daugiau reikia šilumos ir artumo. todėl nebesigraužiu dėl "nutolimo", juk artumą, saugumą abu galime pajausti ir kitais būdais.

linkiu ir jums sėkmės, visiems savas metas, vieniem anksčiau, kitiems vėliau. galiu paguosti, mano draugė nutraukinėjo kai mergytei buvo 2,5, ir joms viskas sklandžiai ėjosi. bet irgi nedarė nieko staiga, o pamažu mažino maitinimų skaičių iki visiško nulio.

Atsakyti
o mano vaikinas , kai tik pradejau duoti misinuka papildomai, nes pieno neypac daug buvo, visai atsisake papulio ir nebeima, arba patraukia budavo pora sykiu ir viskas verysad.gif , paskui problemos su krutimis prasidejo verysad.gif
gal kad mazas dar jis, tai nebuvo didelio vargo atprast nuo kruties, o ir lovyteje vienas pradejo miegot visa nakti jau..tik vat be buteliuko neuzmiega..matyt visgi truksta papulio pries miegeli verysad.gif
sunku ir man buvo suprast , kad kazkas nutruksta ir baigiasi verysad.gif rysys nepakartojams, tuo labiau, kai su vyresniaja tokio stebuklo nebuvo verysad.gif neturejau pieno visai verysad.gif
bet kazkas baigiasi, kazkas prasideda...
pasiguodziau cray.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo saule^: 01 kovo 2008 - 22:10
Aš kažkaip to momento laukiau su baime... O viskas įvyko taip paprastai... smile.gif
Buvau užsibrėžusi maitinti bent iki pavasario, kol prasiautės visi virusai ir pan. Bet to neprireikė. Merginai sukako metukai ir mėnuo - vieną dieną ėmė ir pati atsisakė blink.gif . Iš pradžių nesupratau, kas jai darosi. Pasiūlau, suka galvytę į šalį ir šaukia ne ne ne. Dar kitą dieną pasiūliau - vėl nė iš tolo. Taip ir pasibaigė visa istorija su maitinimu rolleyes.gif
Aišku, kiekvienos situacija kitokia, kievienas vaikiukas skirtingas, bet visgi man atrodo, kad svarbiausia neforsuoti ir neskubinti įvykių. Ateina laikas ir ta problema išsisprendžia beveik savaime. Žinoma, čia kalbu apie tuos atvejus, kai natūraliai maitinama metus ir ilgiau. Jei bandoma nutraukti praėjus vos keliems mėnesiams po gimdymo,mano subjektyvia nuomone, lengva tikrai nebus ir negali būti... Tokia jau fiziologija mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(wikonda @ 2008 02 29, 22:37)
Matai qoduketavo sunyčiui tik šeši mėnesiukai wub.gif Aš tikrai tokio amžiaus kūdikėliui netepčiau spenelių jokiais pipirais schmoll.gif
Bet va manajam neužkalnų jau 2  bigsmile.gif ir man teko atlikti šią nemalonią procedūrą, bet pasiryžau tik todėl, kad jam išaiškinti kodėl aš jam jo negaliu duoti, juk jis jau viską supranta. Ir suveikė geriau nei tikėjausi, nes galvojau neduosiu ir tiek, bet jis nesuvokė kodėl jam duodu naktį doh.gif O visško nutraukimo dar nenoriu schmoll.gif ir taip begalo sunku. O kai mamytės pamini apie visišką palikimą močiutei ar dar kam nors va čia manau yra didelė trauma vaikui, nei pipirai blush2.gif Juk vaikelis ne tik netenka saldaus nektaro, bet ir mamytės šilumos tuo metu, kai ji begalo jam yra reikalinga wub.gif Gal aš tik taip galvoju, nes pati esu begalo jautri tad man nuo tokios minties bloga pasidaro. O kitos mamytės yra stiprios kiekvienai savo mirksiukas.gif
O sunytis negere iš buteliuko g.gif juk yra mišinukas, bent tokio amžiaus aš taip daryčiau jei būčiau nuspredus atjunkyti. Aš mišriai maitinau iki tryjų mėnesių bigsmile.gif kol susitvarkė pieno gamyba 4u.gif

na jau trecia diena kai neduodu papulio tongue.gif zodziu nera taipblogai kaip tikejausi, sianakt pareke nuo 12 iki 2 nakties, vyras pasupavo, pamilavo wub.gif manes neprileido, kad kvapo nejustu mazius musu mirksiukas.gif paskui uzmigo iki 8 ryto biggrin.gif taip niekada dar nebuvo per nakti keldavosi maziausiai 3 kartus doh.gif bet gal cia tik nuovargis kad verke g.gif tikiuosi si naktis praeis ramiai, be sias traumos kad atemiau papuli dar paredjau guldyti ir i lovyte g.gif tikiuosi mazius pamirs viska ir mamai atleis uz siuos isbandymus bigsmile.gif as plystancia sirdimi taip darau, bet nematau kitos iseities, tikrai nenoriu maitinti iki kol vaikas atsimins blush2.gif
Atsakyti
noreciau tiketi kad turi kitu priezasciu negu atmintis ax.gif , nes vaikai iki 2 metu neprisimena nieko smile.gif (jokiu budu nesakau kad tiek ir reikia maitinti mirksiukas.gif )
Atsakyti
labutis mamytės 4u.gif , aš noriu pasakyti, kad mano pipiras jau dvi naktis nebeima papulio, nežinau kas jam pasidarė? Bet aš džiaugiuosi, kad mums šis laikotarpis nutrūko labai gražiai be jokių ašarų. Vietoj pienuko naktį geria arbatėlę thumbup.gif , aišku pas mus bebuvo likę tik naktiniai valgymai, dienomis nebedaviau kai suėjo metukai.
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2008 03 03, 11:14)
noreciau tiketi kad turi kitu priezasciu negu atmintis ax.gif , nes vaikai iki 2 metu neprisimena nieko  smile.gif (jokiu budu nesakau kad tiek ir reikia maitinti  mirksiukas.gif )

is tikruju tai taip, isvykstu ketvirtadieni savaitei mirksiukas.gif jau viskas nebemaitinu,nakti ismiega visa, misinuka is buteliuko pradejo gerti, zodziu stebuklai thumbup.gif
Atsakyti
Mano suneliui tuoj metukai sukaks, ruosiuosi nuo metuku nutraukt maitinima, nes ir pati visai issekusi esu (jau tuoj metai, kaip laikausi hipoalergines dietos, nes mazylis labai alergiskas viskam), o ir lelius turbut kas valanda visa nakti keliasi papuko (turbut cia jau priklausomybe). Kadangi karves pieno duot negalesiu, tai reikes misinuka hidrolizuota duot, o kiek zinau jis kartus, tai neisivaizduoju ka reikes daryti, o ir skysciu per diena isgeria maksimum 100ml is snapelio, jokiu buteliuku ar puoduku nepripazysta (net mano pieno nutraukto is buteliuko negeria). Diena MP visai neduodu, maitinu tik einant miegot nakciai ir visa nakti iki ryto 8 val. Man baisiausia jei jis negers misinuko, is kur jis tada kalcio gaus, labai bijau, kad nesusirgtu kokia mazakraujyste, bet ir pati bijau, kad galutinai neissekciau. Bandziau cia viena diena kefyro duot, sako jis maziau alergizuoja, tai po saukstelio visas veidukas raudonas buvo, todel hidrolizuota misini tikrai reiks duot. Gal kas su panasia problema esat susidurusios? Isanksto labai dekoju uz patarimus.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kremis: 03 kovo 2008 - 23:59
QUOTE(Kremis @ 2008 03 04, 00:58)
Mano suneliui tuoj metukai sukaks, ruosiuosi nuo metuku nutraukt maitinima, nes ir pati visai issekusi esu (jau tuoj metai, kaip laikausi hipoalergines dietos, nes mazylis labai alergiskas viskam), o ir lelius turbut kas valanda visa nakti keliasi papuko (turbut cia jau priklausomybe). Kadangi karves pieno duot negalesiu, tai reikes misinuka hidrolizuota duot, o kiek zinau jis kartus, tai neisivaizduoju ka reikes daryti, o ir skysciu per diena isgeria maksimum 100ml is snapelio, jokiu buteliuku ar puoduku nepripazysta (net mano pieno nutraukto is buteliuko negeria). Diena MP visai neduodu, maitinu tik einant miegot nakciai ir visa nakti iki ryto 8 val. Man baisiausia jei jis negers misinuko, is kur jis tada kalcio gaus, labai bijau, kad nesusirgtu kokia mazakraujyste, bet ir pati bijau, kad galutinai neissekciau. Bandziau cia viena diena kefyro duot, sako jis maziau alergizuoja, tai po saukstelio visas veidukas raudonas buvo, todel hidrolizuota misini tikrai reiks duot. Gal kas su panasia problema esat susidurusios? Isanksto labai dekoju uz patarimus.


jeigu labai alergiškas ir gali dar maitint ilgiau - maitink. o jei jau nebegali, tai alergiško vaiko organizmas kurį laiką prisitaiko ir pasiima medžiagų iš tų produktų, kuriuos gali valgyti. todėl net jei negers jokio mišinuko, gali nepergyventi. alergija pieno baltymams paprastai švelnėja, po kiek laiko galėsit bent jau rūgščius pieno poduktus pradėt valgyt, ko visai pakaks.
Atsakyti
QUOTE(Kremis @ 2008 03 03, 23:58)
Gal kas su panasia problema esat susidurusios?

esu. mano vyriausias sunus buvo alergiskas. puse metu nieko nevalgiau - sveriau 47 kg... doh.gif bet ziauriausia zinai kas? sulaukus metuku jam pagaliau atliko odos meginius ir nustate alergija spek kam? banaliam obuoliui, morkai ir kates pukams doh.gif mano visos dietos, pasirodo, buvo beprasmiskos - jis kankinosi nuo tu produktu, kuriuos pirmuosius pradejo valgyti pats doh.gif

o tau mano patarimas butu susirasti protinga alergologe, kuri istirtu vaikeli ir patartu kaip tau maitintis. beje, kaip pati pastebejai, tavo ribojanti dieta nera veiksminga.

nemanau, kad nutraukti zindyma butu teisinga, ypac, jeigu itari alergija pieno produktams - misinys yra tas pats kefyras tik kitam pavidale... itardama, kad nuo pieno baltymo beria, juk neduodi pieno kaip pagrindinio maisto doh.gif

na zodziu, tokia mano patirtis... as maitinima visai nutraukiau, kai jam buvo metai. bet dabar nemanau, kad tai buvo protinga iseitis....
Atsakyti
QUOTE(ragnez @ 2008 03 04, 10:26)
o tau mano patarimas butu susirasti protinga alergologe, kuri istirtu vaikeli ir patartu kaip tau maitintis. beje, kaip pati pastebejai, tavo ribojanti dieta nera veiksminga.



šiaip labai teisingai sakai - reikia susirasti protigą alergologę, pasidaryti tyrimus ir nesiblaškyti abejonėse...
sako, kad dažnai tyrimai mažam vaikui neparodo alergijos. mums viena rekomenduota 'tikrai gera' alergologė (jos kompetencija neabejoju, bet...), patarė nesidaryti jokių tyrimų, nes jie 'nieko neparodo'.
kurį laiką bandėm jos patarti aiškintis dietomis, vaikui pasidarė visiškai blogai, išbertas, viduriuoja, ir absoliučiai nustojo valgyti... supsichavau, nuvažiavau pati į tyrimų centrą ir pasidarėm kraujo tyrimus dėl alergijos ir celiakijos (nes panašu buvo, kad nuo duonos vaikui pablogėdavo). parodė pakankamai nedidelę reakciją į mieles. pediatrė patarė atsisakyti mielinių produktų - bėrimai dingo kitą dieną, ir daugiau jų nematėm. o su viduriavimais vis dar kankinames, bet kiek kalbėjau, čia dėl to, kad įsialergizavęs organizmas pradeda jautriai reaguoti net į tuos produktus, kuriems jis nealergiškas, reikia daugiau laiko, kol tai praeis. mums ir laktozės netoleravimas prasidėjo tuo pačiu, tai bent tik tiek, kad mišinėlis su sumažintu laktozės kiekiu tinka, jis skanesnis už Pepti, ir N kartų darę ir pylę lauk šiaip taip pripratom jį gerti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irongė: 04 kovo 2008 - 09:47
QUOTE(Irongė @ 2008 03 04, 09:43)
sako, kad dažnai tyrimai mažam vaikui neparodo alergijos. mums viena rekomenduota 'tikrai gera' alergologė (jos kompetencija neabejoju, bet...), patarė nesidaryti jokių tyrimų, nes jie 'nieko neparodo'.

taip. man irgi ta pati aiskino. viena vertus, odos meginiai nera labai tikslus mazam vaikui, nes jo oda is principo yra jautri ir gali duoti reakcija, nors alergijos ir nera. o antra, toks kudikis pats dar valgo nedaug maisto, todel ir kraujo tyrimas gali buti netikslus - bent man aiskino, kad tyrimas buna tikslus, jei kudikis jau yra valges to produkto...

na yra dar vienas variantas: mano mociute pediatre taip mane gyde vaikysteje. ji skirdavo man priesalerginiu vaistu kiekviena menesi po desimt dienu. zodziu, mano mama kiekvieno menesio 1-10 d. duodavo man tavegili, paskui pertrauka, ir vel kartojama... mintis ta, kad mazam vaikui nustatyti alergena yra pakankamai sunku, o problema - kad nepasalinus alergeno, alergija yra linkusi plestis ir apimti daugiau produktu. zodziu, susidaro uzburtas ratas. ir ta uzburta rata mano mociute stabdydavo vaistais - jie nuimdavo sudirginima ir alergija nebesiplete.

savo jauneliui, kuriam itainejau alergija, daviau seimos gydytojos israsytu zyrtec lasiuku, kad nuimtu sudirginima. man pasiteisino - savo dietos as nekeiciau, alergija sustabdem vaistais ir ji nebesikartojo...

na zodziu, reikia ieskoti iseiciu.

slykstus dalykas ta alergija. tikrai uzjauciu, kad turit taip vargti 4u.gif
Atsakyti