QUOTE(Irongė @ 2008 02 16, 16:39)
na, man tai šis straipsnis kaip tik padėjo suprasti savo poreikius ir tik patvirtino, kad jau prasidėjo involiucija. Nors dėl tų 'būtinų 1,5 metų' aš irgi skeptiškai žiūriu, ir fiziologinis nujunkymo būdas nekaip skamba, nebent taip aplinkybės susiklostytų... aš noriu, kad vaikas žinotų - mama visada grįžta ir grįžta tokia, kokia buvo, ir jam nereikia nieko baimintis.
Suprantu, jis parodo situaciją iš mamos pusės, tai irgi gerai, nes kartais sunku susivokti savo jausmuose. Gal ir reikėti vaikui švelniai padėti atsisakyti krūties.
Tačiau su šiuo teiginiu "2-3 m. vaikai lengviau už mamas išgyvena nujunkymą ir greičiau pamiršta permainas." visiškai nesutinku
Dar pacituosiu
QUOTE
Reikia įsitikinti, ar tikrai prasidėjo pieno liaukų involiucija: kad tai patikrintumėte, išsiskirkite su mažyliui parai, pavyzdžiui, palikite jį senelių ar tėčio priežiūrai. Jei po paros krūtys nepasidaro skausmingos, persipildę pieno, nekarščiuoja, vadinasi, moters organizmas jau pasirengęs nujunkymui. Jei jau po 12-os valandų mama pasiruošus lėkti pas vaiką, kad tik jis greičiau ištrauktų persipildžiusias krūtis, vadinasi, laktacijos nutraukimui dar ne laikas, ir panašus organizmo prievartavimas gali tik pakenkti mamos ir vaiko sveikatai.
Tai eksperimentavimas su savimi ir grėsmė tiek mamos, tiek vaiko sveikatai. Keli tokie pasitikrinimai tikrai sumažins pieno gamybą.
QUOTE
Involiucija turėtų tęstis apie 2 mėnesius, kad vaikas per tą laiką spėtų prikaupti būtinų imuninei apsaugai antikūnių.
Nežinau ką reiškia "prikaupti antikūnių" Nemanau, kad jų galima prikaupti. Nes ir normaliai gaminantis pienui antikųnių yra tiek pat. Tiesiog pieno kiekis mažėja, o antikūnių kiekis nemažėja, todėl jų koncentracija (santykinė) didėja. Kita vertus, mažai žindant involiucija prasideda bet kuriuo metu - nors ir iš karto po gimdymo ir tam turi įtakos žindymo dažnumas.
QUOTE
Metų laikas. Nujunkymui labiausiai tinka vėlyvas ruduo, žiema ir ankstyvas pavasaris. Taip yra dėl to, kad esant šiltam metų laikui, padidėja patogeninės mikrofloros aktyvumas ir padažnėja žarnyno infekcijų.
O žiemą padažnėja kvėpavimo takų infekcijų. Pavasarį ir taip maiste trūksta vitaminų Taigi, tinkamo laiko nėra. Kita vertus, daug lengviau nujunkyti, kai gali pasiūlyti įdomią veiklą, kai gali daug laiko praleisti ne namuose, o tai patogiausia yra vasaros metu.
QUOTE
Vaiko savijauta. Vaikas turi būti visiškai sveikas: jam nedygsta dantys, nėra diatezės ir kitų negalavimų. Jei mažylis serga, turi praeiti bent 3 savaitės po ligos. Vaikas taip pat turi mokėti užmigti be krūties.
Tokį laiką vėlgi sunku surasti, gali ir visai nepavykti. Aišku, karščiuojantį vaiką nujunkyti yra blogai.
QUOTE
Pirmasis: natūralus ir fiziologinis, bet realiai ne visada įgyvendinamas. Mama išeina/išvyksta iš namų 3-7 dienoms. Jei kol mamos nėra, vaiką supa šilta artimųjų globa ir rūpestingumas, jis paprastai neprisimena apie pieną ir po 2-3 dienų išmoksta užmigti kitaip. Tai gali būti vakarinė pasaka, lopšinė, minkšti žaisliukai ir pan. Neduokite vaikui čiulptuko ar buteliuko su čiulptuku prieš miegą. Neįmanoma išmainyti mamos bendravimo ir artumo į daiktą. Tačiau nakčiai pasiruoškite gėrimo puodelyje. Po išsiskyrimo, mama sugrįžta pas mažylį ir praneša, kad ji jau nebeturi pienuko. Paprastai, jei mama elgiasi ir jaučiasi tvirtai, vaikas greit pamiršta krūtį ir nebereikalauja pieno jau po savaitės. Užsimiršimas būna greitesnis, jei vaikas patiria daug naujų teigiamų emocijų: išvyka pas senelius, svečiavimasis, žaidimų parkai ir t.t.
Tai visiškai nenatūralus ir nefiziologinis nujunkymo būdas. Tai ir yra staigus nujunkymas, kai vaikui tiesiog nustojama duoti krūtis.
QUOTE
Antrasis būdas: guldote mažyli miegoti, tačiau krūties nepasiūlote. Vaiką migdyti turėtų tėtis ar kitas artimas žmogus, bet ne mama. Iš pradžių vaikas turėtų išmokti užmigti be pieno dienomis, vėliau ir vakarais. Palaipsniui atjunkymas tęsiasi maždaug mėnesį.
La Leche League konsultantės kaip tik priešingai rekomenduoja, pirmiausiai nuimti maitinimus, kurie vaikui nesvarbūs, o svarbiausius nuimti pačioje pabaigoje.
Fiziologinis, natūralus nujunkymas vyksta vaiko iniciatyva, kai jis pats atsisako krūties, nes jam nebereikia. O visi kiti būdai, kai tame įsikiša daugiau ar mažiau mama, jau yra mamos inicijuoti. Ir būdų, idėjų kaip nujunkyti yra daugybė, ypač vyresniems vaikams.