http://www.mama.lt/i...o...&Itemid=317kelios citatos:
Tai, kaip vaikai išgyvena nujunkymą, didele dalimi priklauso nuo mamos savijautos.
Kuo mažesnis vaikas, tuo nujunkymą jis išgyvena lengviau. Taip atsitinka todėl, kad mažesnis vaikas lengviau prisitaiko prie visko, kas kinta. Mažas vaikas dar mažai turi patirties apie pastovumą. Ši patirtis tik formuojasi. Kuo ilgiau mama maitina vaiką krūtimi, tuo įsitikinimas, kad tai yra pastovu, stipresnis. Kuo stipresnis įsitikinimas, tuo sunkiau jį pakeisti.
Juk negalime vadovautis šia, ją pavadinčiau patogumo taisykle. Nes tada patogiausia nė nepradėti vaiko žindyti krūtimi. Kartais skausmas mūsų gyvenime yra neišvengiama kaina, kurią turime sumokėti už tai, kad būtume laimingi.
Kai nujunkant išvežame vaiką ar pačios išvykstame, vaikas gedi ne pienuko, o mamos. Kai mama, ar vaikas grįžta, jis pratinasi prie naujos mamos, kuri šį kartą nemaitinanti. Iš šalies žiūrint, tai paprastesnis, mažiau nervų, bemiegių naktų kainuojantis būdas. Tačiau psichologiškai jis pavojingesnis. Jei vaikas dar mažas, jis iš tiesų jausis pamestas, o ši savijauta tikrai nepadės jo vystymuisi ir emociniam stabilumui. Jei jis didesnis, supras, kad mama išvyko ir grįžo. Tačiau kitokia. Vadinasi šio vaiko pasaulyje suaugusieji neprognozuojami jie dingsta, keičiasi, kai ką praranda netikėtai.
Papildyta:man pačiai jau buvo labai blogai, kai maitindavau - pykindavo, skaudėdavo nugarą, spenelius, mažius buvo visai nepasotinamas, girebdavo abi krūtis pakaitom, naktį vartydavomės nuo šono prie šono, o galo maitinimui nebūdavo - buvo vienas ištisinis naktinis maitinimas ir jokio normalaus miego.
vaikas dažnai serga, tikrai negerai nutraukinėt maitinimą, bet vieną dieną kai jau pamačiau, kad abiem visai blogai darosi, tiesiog nuprendžiau įvesti tam tikrą grafiką - maitinti ne dažniau nei kas 3 valandas, po kieto maisto, miego, prieš naktinį miegą ir naktį vieną kartą. ir kas bebūtų keisčiausia, suveikė iš karto! matyt jautė, kad aš nusiraminau, ir jam buvo ramu. paprašydavo dažniau, bet nukreipdavau dėmesį, nueidavom kitokio maistelio ar gėrimo pasiimti, ir tfu tfu tfu abiem pasidarė žymiai geriau. ir naktį be jokio vargo kelis kart net neprabusdamas išmiegojo, nors atrodo nieko ypatingo nedariau...
labai pailsėjau ir atsigavau.
nors vis dar būna nukrypimų nuo mūsų grafiko, kartais ir keturis kartus pažinda naktį, bet kai serga, duodu, nes žinau vaikas blogai jaučiasi, jam reikia ir kaip vaisto, ir kaip nusiraminimo. kai kada jau pavyksta vietoj papuko troškulį nuraminti mišinėliu (karvės pieno dar visai nenori matyt) ar arbatyte, pasveiksim, dar mažinsim maitinimų skaičių. kai gerai jaučiasi vaikas, visą dieną ir neprašo beveik, pasitrina pasitrina, nueinam į virtuvę kito maisto pasiimt, pavalgom, tuo ir baigiasi. stengiuosi šiaip kuo dažniau priglausti pamyluoti, kad jam artumo netruktų...
prieš tai jau buvau taip išsekusi nuo nuolatinio maitinimo būsenos, kad galvojau ilgai nebeištversiu, bet kai susitvarkėm režimą, jau nebe taip svarbu kiek laiko atpratinėsim, kad ir dar pusę metų ar metus.