Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

QUOTE(Raideles @ 2007 12 30, 23:08)
Rasunia, jei nenujunkai, o tik pradedi primaitinti, tai prieš duodama košytės pirmiausiai pamaitink iš krūties.
Košytė nėra mamos pieno pakaitalas, ji yra papildomos maisto medžiagos ir kalorijos, kurių nebeužtenka iš mamos pieno.
Todėl pirma valgomas pienas, o jeigu trūksta - pasiūloma košės ir vaikas tokiu atveju jos suvalgo kiek jam trūksta.
Ir mamai su krūtimis jokių problemų nekyla smile.gif


bet visur rašoma, kad pienelio tik duodama užgerti, o paskui iš vis neduodama g.gif jei ji valgys MP, tada mes košių niekada nepradėsim valgyt doh.gif kažkas čia ne taip g.gif
o nujukyt visiškai gal dar ne laikas, bet jau norėčiau pradėt.


Atsakyti
Na, juk dar ir nuo vaiko priklauso, as davusi koses kruties jau nekisdavau, taip ir pieno naturaliai maziau gamindavosi, jei jau norisi kazkiek mazinti jo kieki bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasiunia @ 2007 12 31, 17:33)
bet visur rašoma, kad pienelio tik duodama užgerti, o paskui iš vis neduodama g.gif jei ji valgys MP, tada mes košių niekada nepradėsim valgyt doh.gif  kažkas čia ne taip  g.gif
o nujukyt visiškai gal dar ne laikas, bet jau norėčiau pradėt.


Kodel is tokio mazuliuko norite pieneli atimti? Primaitinti pradekite nuo 6 men., galima ir veliau. Labai teisingai jusu cituojama mama raso. Pats geriausias maistas ir vaistas tas pienelis. Net jei i darba ruosiates grizti, galima nusitraukti ir sugirdyti is puodelio (pati nuo 4 men. suneli taip maitinau, ir iki 1,7 metu). Daugiau sirdies klausykite ir mamos intuicijos smile.gif
Atsakyti
Kai mano dukrytei buvo like kelios dienos iki triju menesiu pamaciau kad jai truksta MP tai duodavai dazniausiai vakare dar ir misinuku. Vis stengiausi maitinti kuo daugiau pati bet dabar geriausiu atveju galiu paduoti ryte ir vakare, bet kaip suprantu tai jai mano peinukas nebeskanus ir nebelabai nori valgyti. Noreciau visiskai nebemaitinti tik kad dar krutis prisipildo, na jau karta i para. tikiuosi greitai pasibaigs, o gal galite patarti kaip padeti sau kad pienukas nebesigamintu g.gif
Papildyta:
[quote=asta sal,2008 01 02, 14:14]
Kai mano dukrytei buvo like kelios dienos iki triju menesiu pamaciau kad jai truksta MP tai duodavai dazniausiai vakare dar ir misinuku. Vis stengiausi maitinti kuo daugiau pati bet dabar geriausiu atveju galiu paduoti ryte ir vakare, bet kaip suprantu tai jai mano peinukas nebeskanus ir nebelabai nori valgyti. Noreciau visiskai nebemaitinti tik kad dar krutis prisipildo, na jau karta i para. tikiuosi greitai pasibaigs, o gal galite patarti kaip padeti sau kad pienukas nebesigamintu g.gif
tiesa dar norejau pasakyti kad man keista kai mamytes pacios ipratinate kad veikeliai uzmigtu su jumis lovoje o veliau dejuojate, manoji nuo gimimo miega savo loveleje ir jokiu problemu o nakti is vis nesikeliame, budavo is pradziu kad pabusdavo kokia sesta valanda tai ir nesokdavau jos maitinti o vis ciulptuka paduodavau ir budavo tik pavalgom kokia septinta, ir yprato keltis vis veliau, o dabar ismiega iki 10 ar net puse11val.
Atsakyti
QUOTE(3 sunu mama @ 2007 12 31, 18:03)
Kodel is tokio mazuliuko norite pieneli atimti? Primaitinti pradekite nuo 6 men., galima ir veliau. Labai teisingai jusu cituojama mama raso. Pats geriausias maistas ir vaistas tas pienelis. Net jei i darba ruosiates grizti, galima nusitraukti ir sugirdyti is puodelio (pati nuo 4 men. suneli taip maitinau, ir iki 1,7 metu). Daugiau sirdies klausykite ir mamos intuicijos  smile.gif


ne tokia jau ir mažiukė...reiks į darbelį, plius gūzuojasi krūtinė, tiesiog pavargau su ja kovot.
Atsakyti
QUOTE(ambre @ 2007 12 30, 23:42)
Labukas...Ka tik dziaugiaus kad viskas puiku su  maitinimo nutraukimu , ale bijau kad prisikarksejau unsure.gif
Jau uzdaviau klausima kitoj temoj, bet pasikartosiu ir cia...Maitinima baigiau pries 5-6 dienas...Siandien apsiciupinejau lyg ir jauciu kazkokius pakietejimus prie spenelio....rankomis nusitraukiau keleta lasu...daugiau tai bijau primaigyti,nelabai moku to reikalo  o juk taip skatinama pieno gamyba...
siaip krutine lengvai skausminga kai ciupineji... 
Ka daryt?  Gal duot kad biskiuka istrauktu? ar nebepainiot vaikiuko?
Eisiu po siltu dusu, bandysiu lengvai pamasazuot...uch neramu biskiuka, kad tik komplikaciju nebutu .... verysad.gif

Taip kaip rašė Raidelės, yra du būdai: 1) su vaiku sistemingas ir palaipsnis nutraukimas 2) pačiai nutraukinėti pieną, kai jauti kad veržia krutinę. Pačiai nusitraukiant šiek tiek pieno - laktacija neskatinama, o priešingai - pieno gamyba sparčiai slopinama.

QUOTE(asta sal @ 2008 01 02, 15:29)
Kai mano dukrytei buvo like kelios dienos iki triju menesiu pamaciau kad jai truksta MP tai duodavai dazniausiai vakare dar ir misinuku. Vis stengiausi maitinti kuo daugiau pati bet dabar geriausiu atveju galiu paduoti ryte ir vakare, bet kaip suprantu tai jai mano peinukas nebeskanus ir nebelabai nori valgyti. Noreciau visiskai nebemaitinti tik kad dar krutis prisipildo, na jau karta i para. tikiuosi greitai pasibaigs, o gal galite patarti kaip padeti sau kad pienukas nebesigamintu g.gif

Gana sparčiai mažėja tavo pienas, 1 kartas į parą - laktacija į pabaigą. Vėliau kas antrą dieną ir t.t.
Palaipsnis (ne staigus) žindymo nutraukimas - Tavo sveikatos ir būsimų Tavo vaikelių žindymo pamatas. Pasilik tuos kelis MP maitinimus kuo ilgiau. Ne dėl vaikelio "užsigėrimo", "maisto" ar kt., o dėl savo ir lėliuko emocinės sveikatos 4u.gif
Pažistu kelias dirbančias mamas, kurios vijosi karjeras ir išskubėjo į darbą, bet dabar taip džiaugiasi kad išsaugojo naktinius maitinimus MP wub.gif Visą dieną atidirbus tiesiog gera pasijusti Mama drinks_cheers.gif
Atsakyti
[quote=asta sal,2008 01 02, 14:29]
o nakti is vis nesikeliame, budavo is pradziu kad pabusdavo kokia sesta valanda tai ir nesokdavau jos maitinti o vis ciulptuka paduodavau
[/qu

Tai viena priezasciu, del ko ir mazejo pienas.
Papildyta:
QUOTE(Minlina @ 2007 12 29, 00:39)
Berods Ferberio metodas vadinasi. Tevai apsisarvuoja kantrybe ir kelis vakarus pagulde vaika leidzia jam paverkti, anot gydytojo po 3 paru vaikas pradeda pats sunkiau ar lengviau uzmigineti. Nebandziau, bet tikiu, kad imanoma smile.gif


doh.gif cia kazkas baisaus blink.gif As tai bandziau daryti su pirmagime, nes buvo sudetinga su miegu. Cia tikra vaiko ir mamos kankyne doh.gif Galbut kam nors ir pavyko, bet tikriausiai reikia gelezine sirdi turet. Gal cia dar priklauso nuo vaiko ir mamos. Man sitas metodas tikrai nepriimtinas.
Atsakyti
Noriu pasidžiaugti, kad jau pilnai nujunkiau savo vaikelį, nors ilgai nesisekė, bet pagaliau pasiryžau tiesiog išeiti miegot į kitą kambarį, o vaikelį palikti su tėčiu. Kai mamos nebuvo šalia, tai tėčiui daug geriau sekėsi nuramint vaiką naktį, iki to niekaip neapsiramindavo nes matė mane ir reikalavo pieno. Po savaitės kitam kambary grįžau atgal, bet vaikas, prabūdęs naktį niekaip neužmigo iki pat ryto vis reikalavo pienuko, taigi vėl išėjau. Kad būtų užtikrinčiau dar dvi savaites pramiegojau atskirame kambaryje ir viskas baigėsi. Per tą laiką ir su pienu susitvarkiau ir išsimiegojau. Vaikas jau dvi savaites išmiega visą naktį, iki to keldavosi kas valandą. Ryte ir vakare įprato gerti mišinuką, iki to skysčių niekaip negalėjau įsiūlyti. Taigi, viskas tik į gerą. Pradžioje gal kiek kankino sąžinė, kad nutraukiu žindymą, bet dabar matau kad taip visiems geriau. O vaikas per 10 mėn. ir 3 sav. susikrovė gerą pagrindą savo imunitetui smile.gif

QUOTE(3 sunu mama @ 2007 12 30, 23:37)
Nesijaudink, maziau gerk, siltai nelaikyk papuliu ir viskas praeis. Pamasazuok svelniai ratais tuos guzus spenelio link, kai labai verzia... Jei tai nepadeda, po svenciu pasirodyk ginekologui. O jei dar nenujunkai, duok pienelio vaikuciui i valias!


Vaikiuikui jau nesiūlau duoti, jei pradėtas nujunkymo procesas, nes taip niekada neužbaigsi maitinimo. Aš jau nujunkiau, po savaitės tikrai atsirado gūzeliai, bet aš pati nutraukdavau po lašiukų, kad tik suminkštėtų MP, ir taip tęsėsi tris dienas, kartą dienoje, paprastai vakare prieš miegą nutraukdavau visai nedaug ir po tų trijų dienų pieno gamyba sustojo, nors dar paspaudus pienukas begdavo. Bet daugiau nedaviau nei veikui nei pati nenutraukinejau. Jei MP vis dar skausmingi, pridėkit kopūstų lapų nakčiai su medum, labai padeda, man net karščiavimą nuimdavo, kai pasitaikydavo pieno sąstovis.

QUOTE(Rasiunia @ 2007 12 31, 18:33)
bet visur rašoma, kad pienelio tik duodama užgerti, o paskui iš vis neduodama g.gif jei ji valgys MP, tada mes košių niekada nepradėsim valgyt doh.gif  kažkas čia ne taip  g.gif
o nujukyt visiškai gal dar ne laikas, bet jau norėčiau pradėt.


Perėjimas prie kieto maisto ir yra kad vieną maitinimą MP pakeičiame daržovių tyrele ar koše ir tik po to, duodame MP užsigerti. taip mažėja pieno gamyba ir pereinamą prie kito maisto.
Atsakyti
QUOTE(jurginelis @ 2008 01 03, 01:56)
doh.gif cia kazkas baisaus blink.gif As tai bandziau daryti su pirmagime, nes buvo sudetinga su miegu. Cia tikra vaiko ir mamos kankyne doh.gif Galbut kam nors ir pavyko, bet tikriausiai reikia gelezine sirdi turet.  Gal cia dar priklauso nuo vaiko ir mamos. Man sitas metodas tikrai nepriimtinas.


Svarbiausia mamos pasiryzimas, o metodas ne toks svarbus, ar ziaurusis, ar gudrusis (krutine tepti neskaniais tepalais ar klijuojant lipnia juosta), ar kantrusis. Ta pasiryzima jaucia ir vaikelis. O jei mama dar nenusiteikusi nujunkyti, tai vaikas, ta jausdamas, mokes isprasyti ar issireikalauti pienelio smile.gif .
Atsakyti
Labukas...
Taigi mums sekas kol kas neblogai..Rasiau,kad buvo guzeliai, tai ju panaikint nusitraukiant man nepavyko...Bijojau, kad dar blogiau nebutu-tai daviau maziui...
O jo reakcija buvo tai gera- ziuri , juokiasi, su pirstu ciupineja ir neima biggrin.gif Nu juokemes visi, paskum apziojo,vel juokiasi...Na bet paskui patrauke is vienos is kitos ir guzeliu kaip nebuta thumbup.gif Geriausias gydytojas... wub.gif Dabar krutine minksta,tai vakare po lasiuka gal reiks dar nusitraukt...Taip ir baigsim...
Ir liudesys praejo, o sampano kaip skaniai atsigeriau-buvau 2 metus neragavus:rolleyes:
Atsakyti
QUOTE(ambre @ 2008 01 03, 18:49)
Labukas...
Taigi mums sekas kol kas neblogai..Rasiau,kad buvo guzeliai, tai ju panaikint nusitraukiant man nepavyko...Bijojau, kad dar blogiau nebutu-tai daviau maziui...
O jo reakcija buvo tai  gera- ziuri , juokiasi, su pirstu ciupineja ir neima biggrin.gif  Nu juokemes visi, paskum apziojo,vel juokiasi...Na bet paskui patrauke is vienos is kitos ir guzeliu kaip nebuta thumbup.gif  Geriausias gydytojas... wub.gif  Dabar krutine minksta,tai vakare po lasiuka gal reiks dar nusitraukt...Taip ir baigsim...
Ir liudesys praejo, o sampano kaip skaniai atsigeriau-buvau 2 metus neragavus:rolleyes:


Senoliai sakydavo, jei nujunkes kudiki, jam vel duosi kruti, tai jis visa gyvenima bus per daug prisirises prie mamos ir sunkiai atpras nuo visokiu iprociu... Del guzeliu, tai smagu. Po truputi ir atsisveikinsit su siuo periodu. As dar tik bandau sad.gif
Atsakyti
QUOTE(3 sunu mama @ 2008 01 04, 19:39)
Senoliai sakydavo, jei nujunkes kudiki, jam vel duosi kruti, tai jis visa gyvenima bus per daug prisirises prie mamos ir sunkiai atpras nuo visokiu iprociu... Del guzeliu, tai smagu. Po truputi ir atsisveikinsit su siuo periodu. As dar tik bandau sad.gif

daug ka tie senoliai sakydavo biggrin.gif siaip gal jau ir nebereiks duot...nes vakarais po biskiuka dar nukrapinu , tikiuos nebebus guziuku... rolleyes.gif
O jums dideles sekmes... 4u.gif
Atsakyti