Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

QUOTE(3 sunu mama @ 2007 12 26, 17:24)
Gydytoju neigiama nuostaba ir as patyriau schmoll.gif . Stengiuosi maitinti, kai jie nemato, nes ziuri, kaip i kokia balta varna. Jei rukyciau palatoje maziau nustebtu, turbut...(siaip nerukau visai)

visokiu mediku yra, nieko nepadarysi, tik nedaugelis vyresnio amziaus mediku samoningai ar nesamoningai pripazysta, jog sovietmecio poziuris i maitinima buvo skirtas kuo labiau sutrumpinti maitinimo perioda, gi reikejo kuo daugiau dirbanciu ranku, ir moteru ranku taip pat.
Beje, teko buti ES finansuojamoje paskaitoje apie lygias moteru ir vyru teises , paskaita skaite paskutinius menesius nescia moteris, kuri labai grieztai pasisake pries tas naujas istatymo pataisas, kad moterims apmokes vaiko prieziuros atostogas iki 2 metu, nes mol moterys tiek ilgai uzdarytos namie praras bet koki konkurencinguma darbo rinkoje doh.gif ir pateikinejo pvz France pavyzdi, kur mamytes priverstos 4 men. kudikius atiduoti i vaiku darzelius, kaip labai sektina pvz.... paklausus, o kaip gi vaiku teises, atsove, kad Lietuva negali sau leisti islaikyti sitiek mamu iki 2 metu ir valstybei labai reikia dirbanciu moteru...
is kitos puses, nera viskas taip blogai, man paciai teko gimdyti provincojos miesto ligonineje(beje samoningai negimdziau KLP, o trenkiausi 300 km i sita ligonine), kur propaguojamas maitinimas krutimi, naujagimiams nerekomenduojami ciulptukai, ir i valias dalinami svarus medvilniniai vystyklai.
QUOTE(svetelis @ 2007 12 27, 10:59)
Man tai idomu kaip mamos susitvarkot su naktinukais, kurie nakti valgo kas valanda ar dvi? Ar tiesiog nuimate po viena naktini maitinima , ar is vis nakti neduodat? bet jei atsikelia nakti ir praso valgyt - kaip tada, gal arbatele kokia, nes misinuka kisti irgi turbut nelabai gerai.

Maniskis valgydavo iki ~12 kartu per nakti doh.gif , kai labai labai pavargau ir nusprendem mazinti maitinimus, bandem duoti tik kelis kartus per nakti, tik va gi nepaaishkinsi 1.8 m vaikui, kodel jam kartais duoda nakti pieno, o kartais neduoda... na ir verkdavo bandydamas issireikalauti. tada pabandeme keisti piena arbata, tik arbatos jis nelabai noredavo, reikalaudavo pieniuko, todel mums geriausia iseitis pasirode nutraukti staigiai.

QUOTE(ambre @ 2007 12 27, 14:19)
Taigi musu atveju labai pasitarnavo vyro uzsispyrimas ir pagalba...

Na man iseiti i kita kambari neprireike, tioesiog sunaiteli migdydavo MB o as atsiguldavau jam uzmigus. Bet, musu atveju, as irgi galiu pasakyt - "labai pasitarnavo vyro uzsispyrimas ir pagalba"

QUOTE(Minlina @ 2007 12 28, 23:39)
Apie tai neblogai aprasyta knygoj "Pirmieji kudikio metai". Ten yra aprasytas ir metodas, ka daryti, jei mazylis jau iprates tik su krutimi, ar su mamyte ar pan. uzmigti. Berods Ferberio metodas vadinasi. Tevai apsisarvuoja kantrybe ir kelis vakarus pagulde vaika leidzia jam paverkti, anot gydytojo po 3 paru vaikas pradeda pats sunkiau ar lengviau uzmigineti. Bet svarbiausia, jei jau teveliai nusiteike, kad nesuminkstetu ir nepersigalvotu - galima tik prieiti paglostyti galvyte, pabuti salia, bet jokiu kruties davimu ar emimo ant ranku. Raso kad verkimai gali buti iki 15-20 minuciu, bet kas vakara trumpeja.
Nebandziau, bet tikiu, kad imanoma smile.gif

ar cia ne ta knyga, kur gale knygos mamytems patariama prisipirkti daug pusgaminiu t.y. picu ir pan. nes gimus vaikuciui nebebus laiko gaminti maisto..... doh.gif
Nzn nzn... ta buda "balandinuku" temoj mamytes ir vadindavo "ziauriuoju"... Jus jau sakykit ka tik norit, bet mano galva - neverkiantis vaikas geriau anei verkiantis... juolab nesu tikra ar vaikas virkdomas tevu labui ar paties vaiko.
Atsakyti
"is kitos puses, nera viskas taip blogai, man paciai teko gimdyti provincojos miesto ligonineje(beje samoningai negimdziau KLP, o trenkiausi 300 km i sita ligonine), kur propaguojamas maitinimas krutimi, naujagimiams nerekomenduojami ciulptukai, ir i valias dalinami svarus medvilniniai vystyklai. "

Kur gi tokia kudikiams palanki ligonine? As visus gimdziau Kauno II klinikineje ligonineje. Ten t.p. labai modernu ir zindyti propaguoja, ir kiekviena mamyte su kudikeliu, bei teveliu turi atskiras palatas, tik vystyklai ne medvilniniai. Cia truputi ne i tema ax.gif
Atsakyti
QUOTE(3 sunu mama @ 2007 12 29, 21:51)
Kur gi tokia kudikiams palanki ligonine?[/size] As visus gimdziau Kauno II klinikineje ligonineje. Ten t.p. labai modernu ir zindyti propaguoja, ir kiekviena mamyte su kudikeliu, bei teveliu turi atskiras palatas, tik vystyklai ne medvilniniai. Cia truputi ne i tema  ax.gif

Visai ne i tema doh.gif lotuliukas.gif
nepatikesit
Birzu ligonines gimdymo skyrius smile.gif Nezinau, kas tai itakoja, gal jaunas vyr. gyd., gal baime, jog del mazo gimdymu skaiciaus juos uzdarys, o gal siaip - geras personalas.
ir ten yra tik viena seimynine palata, bet....kaip ten visas personalas sypsosi... et!
Kiek teko girdeti, ne as viena tokia "keistuole", pazystu dar viena krastiete (beje, pediatre) pasirinkusia sia ligonine vietoj KLP gimdymo namu, Birzu akuseres vardijo ten gimdziusias vilnietes...
Atsakyti
vis skaitau šią temą ir vis niekaip nesupratu, ką daryt su papuliais nujukymo metu. Jie juk persipildo doh.gif ir man vis meta gūzus...ir aš čia dar nenujukau, o tik pradėjau duot košytes doh.gif ką daryt su papuliais g.gif
Atsakyti
QUOTE(g00te @ 2007 12 29, 23:08)
Visai ne i tema  doh.gif  lotuliukas.gif
nepatikesit
Birzu ligonines gimdymo skyrius smile.gif Nezinau, kas tai itakoja, gal jaunas vyr. gyd., gal baime, jog del mazo  gimdymu skaiciaus juos uzdarys, o gal siaip - geras personalas.
ir ten yra tik viena seimynine palata, bet....kaip ten visas personalas sypsosi... et!
Kiek teko girdeti, ne as viena tokia "keistuole", pazystu dar viena krastiete (beje, pediatre) pasirinkusia sia ligonine vietoj KLP gimdymo namu, Birzu akuseres vardijo ten gimdziusias vilnietes...

nieko cia keista nematau, as taip pat gimdziau mazo miesto gimdykloje, ir i nieka nekeisciau. labai saunus priziurejimas, malonus bendravimas... zodziu thumbup.gif . o del zindymo, tai nera jokiu kalbu,tiktai mamos pienelis thumbup.gif . labai graziai daktaras pasake: "karves pienas skirtas versiukams, mamos pienas - vaikiukams" biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasiunia @ 2007 12 30, 21:46)
vis skaitau šią temą ir vis niekaip nesupratu, ką daryt su papuliais nujukymo metu. Jie juk persipildo doh.gif  ir man vis meta gūzus...ir aš čia dar nenujukau, o tik pradėjau duot košytes doh.gif ką daryt su papuliais g.gif


Nesijaudink, maziau gerk, siltai nelaikyk papuliu ir viskas praeis. Pamasazuok svelniai ratais tuos guzus spenelio link, kai labai verzia... Jei tai nepadeda, po svenciu pasirodyk ginekologui. O jei dar nenujunkai, duok pienelio vaikuciui i valias!
Atsakyti
Labukas...Ka tik dziaugiaus kad viskas puiku su maitinimo nutraukimu , ale bijau kad prisikarksejau unsure.gif
Jau uzdaviau klausima kitoj temoj, bet pasikartosiu ir cia...Maitinima baigiau pries 5-6 dienas...Siandien apsiciupinejau lyg ir jauciu kazkokius pakietejimus prie spenelio....rankomis nusitraukiau keleta lasu...daugiau tai bijau primaigyti,nelabai moku to reikalo o juk taip skatinama pieno gamyba...
siaip krutine lengvai skausminga kai ciupineji...
Ka daryt? Gal duot kad biskiuka istrauktu? ar nebepainiot vaikiuko?
Eisiu po siltu dusu, bandysiu lengvai pamasazuot...uch neramu biskiuka, kad tik komplikaciju nebutu .... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(Rasiunia @ 2007 12 30, 20:46)
vis skaitau šią temą ir vis niekaip nesupratu, ką daryt su papuliais nujukymo metu. Jie juk persipildo doh.gif  ir man vis meta gūzus...ir aš čia dar nenujukau, o tik pradėjau duot košytes doh.gif ką daryt su papuliais g.gif

Rasunia, jei nenujunkai, o tik pradedi primaitinti, tai prieš duodama košytės pirmiausiai pamaitink iš krūties.
Košytė nėra mamos pieno pakaitalas, ji yra papildomos maisto medžiagos ir kalorijos, kurių nebeužtenka iš mamos pieno.
Todėl pirma valgomas pienas, o jeigu trūksta - pasiūloma košės ir vaikas tokiu atveju jos suvalgo kiek jam trūksta.
Ir mamai su krūtimis jokių problemų nekyla smile.gif
Papildyta:
QUOTE(ambre @ 2007 12 30, 21:42)
Labukas...Ka tik dziaugiaus kad viskas puiku su  maitinimo nutraukimu , ale bijau kad prisikarksejau unsure.gif
Jau uzdaviau klausima kitoj temoj, bet pasikartosiu ir cia...Maitinima baigiau pries 5-6 dienas...Siandien apsiciupinejau lyg ir jauciu kazkokius pakietejimus prie spenelio....rankomis nusitraukiau keleta lasu...daugiau tai bijau primaigyti,nelabai moku to reikalo  o juk taip skatinama pieno gamyba...
siaip krutine lengvai skausminga kai ciupineji... 
Ka daryt?  Gal duot kad biskiuka istrauktu? ar nebepainiot vaikiuko?
Eisiu po siltu dusu, bandysiu lengvai pamasazuot...uch neramu biskiuka, kad tik komplikaciju nebutu .... verysad.gif

Nutraukei staiga?
Iš principo visada geriau yra palaipsnis maitinimo nutraukimas.
Dabar tau reiktų nuspręsti ar sugrįžtat prie palaipsnio, ar palieki viską taip kaip yra ir bandai pati tvarkyti krūtis.
Jei tvarkai pati, tai eini po karštu dušu ir ten nusitrauki šiek tiek pieno. Tai būtina, kad nesusidarytų sąstovis. Bet nusitraukdama nedaug pienuko, tu ir duodi smegenims signalą nedaug jo gaminti. Reikės pažaisti kelis vakarus.
Po dušo, po kokio pusvalandžio dėk šaltus kompresus. Ledą, ar ką nors iš kameros, ką turi.
Atsakyti
QUOTE(ambre @ 2007 12 30, 13:42)
Labukas...Ka tik dziaugiaus kad viskas puiku su  maitinimo nutraukimu , ale bijau kad prisikarksejau unsure.gif
Jau uzdaviau klausima kitoj temoj, bet pasikartosiu ir cia...Maitinima baigiau pries 5-6 dienas...Siandien apsiciupinejau lyg ir jauciu kazkokius pakietejimus prie spenelio....rankomis nusitraukiau keleta lasu...daugiau tai bijau primaigyti,nelabai moku to reikalo  o juk taip skatinama pieno gamyba...
siaip krutine lengvai skausminga kai ciupineji... 
Ka daryt?  Gal duot kad biskiuka istrauktu? ar nebepainiot vaikiuko?
Eisiu po siltu dusu, bandysiu lengvai pamasazuot...uch neramu biskiuka, kad tik komplikaciju nebutu .... verysad.gif

Jei nujunkei palaipsniui, tai normalu. Man buvo tas pats, ir būtent po savaitės. Mano ginekologė (draugė, todėl pasitikiu) sakė nieko nedaryt, tik 'pabaigt žindyt' - psichologiškai. Tai nieko ir nedariau. Praėjo.
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 12 31, 01:08)

Nutraukei staiga?
Iš principo visada geriau yra palaipsnis maitinimo nutraukimas.
Dabar tau reiktų nuspręsti ar sugrįžtat prie palaipsnio, ar palieki viską taip kaip yra ir bandai pati tvarkyti krūtis.
Jei tvarkai pati, tai eini po karštu dušu ir ten nusitrauki šiek tiek pieno. Tai būtina, kad nesusidarytų sąstovis. Bet nusitraukdama nedaug pienuko, tu ir duodi smegenims signalą nedaug jo gaminti. Reikės pažaisti kelis vakarus.
Po dušo, po kokio pusvalandžio dėk šaltus kompresus. Ledą, ar ką nors iš kameros, ką turi.


Na ne staiga- palaipsniui...Tik va naktiniai maitinimai(nors greiciau kaip soske as maziui buvau)uzsilike buvo- tai va tuos nutraukem staiga...

Jeckau kaip bijau tu nusitraukinejimu- nesu normaliai to darius, bijau kad nepazeisciau ko nors...na bandysiu...Labai aciu 4u.gif O ta leda kiek laikyt? gi saalta... unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(ambre @ 2007 12 30, 23:25)
Na ne staiga- palaipsniui...Tik va naktiniai  maitinimai(nors greiciau kaip soske as maziui buvau)uzsilike buvo- tai va  tuos nutraukem staiga...

Jeckau kaip bijau tu nusitraukinejimu- nesu normaliai to darius, bijau kad nepazeisciau ko nors...na bandysiu...Labai aciu 4u.gif  O ta leda  kiek laikyt? gi saalta... unsure.gif

Ledą įvynioti į medžiagėlės sluoksnį ir laikyti kiek gali. Na, 10-15 min., jei išeina. Jei per šalta, tai darykit pertraukėlę smile.gif
Kai nutraukinėji, tai reikia rudą laukelį link savęs ir link krūties centro spausti. Prieš tai po karštu dušu patrinti švelniai spenelį tarp pirštų.
Aš su pirmu irgi nemokėjau nutraukinėt, kažkiek išspaudžiau, dar nakčiai susiverždavau krūtis. O dukrą tai man pavyko labai palaipsniui nujunkyti, nors valgytoja buvo nereali. Net ir naktinius maitinimus suretinau. Jau nė nepamenu dorai kaip tą padariau. Tik dukrai buvo pusantrų, ir pamenu kaip nakčia jai sakydavau, kad galiu pakvieti tėtį, kad pasūpuotų arba galim apsikabinti ir miegoti kartu. Pirmas kelias naktis sūpavo tėtis, o paskui jau sakydavo, kad miegos toliau su manim. Mudvi visai atskiram kambaryje miegodavom.
Atsakyti
sedziu jau su ledu rolleyes.gif na kazkodel speju kad ryt netiketai maziui, kai gera nuotaikele bus, duosiu truputi patraukt...Nes kaire nors ir minkstesne nei desine puse, bet prie spenelio guzelis jaucias...Duse pabuvau, nukrapijau keliolika lasu...
Rytoj gal is anytos bioptrono lempa pasiimsiu-sako irgi gerai pasviest i pakietejimus...
Na kol kas dziaugiuos, kad mazius su tete uzmiega ir naktys visai ramios, kad man nera temperaturos ir gerai jauciuos- va kokia optimiste biggrin.gif
O Raidelei labai aciu uz info 4u.gif , labai gerai skaityt patarimus is praktikos smile.gif
Atsakyti