Įkraunama...
Įkraunama...

Maitinimo nutraukimas

Sveikos, specialiai ieskojau tokios temos. Kirbejo nerimas, kaip reikes atjunkyti maziuka, bet paskaicius dar baisiau pasidare doh.gif Bet jau reikia ruostis paciai moraliskai, tai gerai, kad patarimu cia galima rasti 4u.gif
Atsakyti
man su nujunkymu nebuvo jokių problemų nei su dvyniais (iki 6mėn maitinau) nei su dukra (iki 2metų maitinau.)
pienas baigėsi savaime, mažinau žindymų skaičių.pirma mažiau maitinau dieną, tada pradėjau maitinti tik ryte ir naktį.tada rytinis maitinimas nunyko, liko tik nakčiai, paskui kas antrą dieną, ir paskui išvis nebemaitinau.
jokių guzų, jokių trmperatūrų,nors pieno turėjau tikrai daug


manau tos kuriom didelės bėdos arba per anksti nujunko, arba vaistų reikia griebtis jei labai svarbi priežastis nežindyti.
Atsakyti
Mano mazajam metai ir menuo. galvojau, kad kuo didesnis bus, valgys ivairu maista, tai MP naturaliai maziau reikes. Todel po truputi jo sumazes ir taip viskas susitvarkys. Bet ziuriu, kuo toliau, tuo labiau jis nori buti prie kruties, ypac nakti. Jau imu nuvargti.
Papildyta:
Nakti daznai valgo, o ir tarp valgymu nepaleidzia - laiko mane uz zinduka. Guminio tiucio neima, is buteliuko negeria. Atrodo, ikistum tiute, gal butu ramesnis, bet nepripazistas jos schmoll.gif Kaip tada nuramint?
Atsakyti
QUOTE(jurginelis @ 2007 12 18, 21:02)
Mano mazajam metai ir menuo. galvojau, kad kuo didesnis bus, valgys ivairu maista, tai MP naturaliai maziau reikes. Todel po truputi jo sumazes ir taip viskas susitvarkys. Bet ziuriu, kuo toliau, tuo labiau jis nori buti prie kruties, ypac nakti. Jau imu nuvargti.
Papildyta:
Nakti daznai valgo, o ir tarp valgymu nepaleidzia - laiko mane uz zinduka. Guminio tiucio neima, is buteliuko negeria. Atrodo, ikistum tiute, gal butu ramesnis, bet nepripazistas jos schmoll.gif Kaip tada nuramint?

Ko gero yra tik kelios iseitys. Kelias naktis paciai kankintis, nesiot kol nurims ir neduot kruties arba ir toliau kankintis ir but uz zinduka.
Buvo ir mums panasiai, kad miegodavo visa nakti isikandes ir manes nepaleisdavo. Tai as buvau isejus miegot i kita kambari, o jis miegojo su teciu. Pirma nakti buvo daug riksmo, o kitom naktim jau maziau.
Maniskis irgi neima, nei buteliuko su soske, nei zinduko. Diena geria is buteliuko su snapeliu arba is puodelio. Uzmiega irgi MP valgydamas, bet veliau miega normaliai. Diena uzmiega nesiojamas. Na as uz zinduka jau nedirbu smile.gif
Sekmes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Joleks: 19 gruodžio 2007 - 00:25
Pas mane keista situacija gavosi... Vaikui 17 mėn. Nujunkinėjam jau senokai (šiaip jau oficialiai nujunkimas prasideda, pradedant maitintis kitu maistu - reiškias apie 6 mėn.). Dariau, kaip ir su vyresniaja: po truputį nuiminėjau maitinimus, stengiausi nemaitinti naktį, kol liko vienas-du maitinimai per dieną. Sūnus pasirodė atkaklesnis ir reiklesnis, tai tik visai neseniai pradėjo naktim miegot doh.gif O ir dienom ilgai reikalaudavo 'be eilės'. biggrin.gif Na, tai ne problema, nes salygos maitinti pas mane yra (į darbus nereikia). Tik tiek, kad naktys išvargino... Bet ne apie tai...
Žodžiu, aną mėnesį sūnus žįsdavo jau tik rytais. Kol vieną rytą nebeprašė. Sekantį vėl pažindė, o po to visai baigėm. Jau gal antra savaitė, kaip nebesimaitinam. Kažkokių didelių problemų lyg ir nebuvo, ir dabar nėra. Nors vakar, užvakar pajutau, kad visgi krūtyse kažkas vyksta: matyt, liaukos pildosi pieno, nes yra maži guziukai, truputį bėga pienas (keista, kad dabar, o ne pirmomis dienomis po nutraukimo). Ir, kas keisčiausia, aš pati pradėjau jausti tuštumą... Su dukra to nebuvo, nes, pamenu, prašydavau, kad ateitų pagerti pienelio, o ji porą kartų papapsėjus lėkdavo žaist. Tai po kurio laiko, supratusi, kad intereso pas vaiką nebera ir nebeprašiau. Buvau visapusiškai 'pribrendusi' nujunkymui. O va dabar yra kitaip... Neabejoju, kad jei pasiūlyčiau sūnui krūtį, jis neatsisakytų. Bet ar reikia?.. Grįžti atgal?.. unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2007 12 19, 14:16)
Pas mane keista situacija gavosi... Vaikui 17 mėn. Nujunkinėjam jau senokai (šiaip jau oficialiai nujunkimas prasideda, pradedant maitintis kitu maistu - reiškias apie 6 mėn.). Dariau, kaip ir su vyresniaja: po truputį nuiminėjau maitinimus, stengiausi nemaitinti naktį, kol liko vienas-du maitinimai per dieną. Sūnus pasirodė atkaklesnis ir reiklesnis, tai tik visai neseniai pradėjo naktim miegot  doh.gif O ir dienom ilgai reikalaudavo 'be eilės'. biggrin.gif Na, tai ne problema, nes salygos maitinti pas mane yra (į darbus nereikia). Tik tiek, kad naktys išvargino... Bet ne apie tai...
Žodžiu, aną mėnesį sūnus žįsdavo jau tik rytais. Kol vieną rytą nebeprašė. Sekantį vėl pažindė, o po to visai baigėm. Jau gal antra savaitė, kaip nebesimaitinam. Kažkokių didelių problemų lyg ir nebuvo, ir dabar nėra. Nors vakar, užvakar pajutau, kad visgi krūtyse kažkas vyksta: matyt, liaukos pildosi pieno, nes yra maži guziukai, truputį bėga pienas (keista, kad dabar, o ne pirmomis dienomis po nutraukimo). Ir, kas keisčiausia, aš pati pradėjau jausti tuštumą... Su dukra to nebuvo, nes, pamenu, prašydavau, kad ateitų pagerti pienelio, o ji porą kartų papapsėjus lėkdavo žaist. Tai po kurio laiko, supratusi, kad intereso pas vaiką nebera ir nebeprašiau. Buvau visapusiškai 'pribrendusi' nujunkymui. O va dabar yra kitaip... Neabejoju, kad jei pasiūlyčiau sūnui krūtį, jis neatsisakytų. Bet ar reikia?.. Grįžti atgal?..  unsure.gif



Nebereikia schmoll.gif Yra net toks prietaras, kad negalima nujunkytam vaikui vel duoti kruti. Sveikinu sekmingai baigus viena raidos etapa, nebegrizkit i ji. 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo mamutas: 19 gruodžio 2007 - 16:31
QUOTE(mamutas @ 2007 12 19, 14:31)
Nebereikia  schmoll.gif Yra net toks prietaras, kad negalima nujunkytam vaikui vel duoti kruti. Sveikinu sekmingai baigus viena raidos etapa, nebegrizkit i ji.  4u.gif


Oba. As siaip prietarais netikiu, ale palaukiu kol juodai katei per gatve perbegus kita nasina pervaziuos biggrin.gif .
Prasom placiau apie si prietara?
Atsakyti
QUOTE(Joleks @ 2007 12 19, 01:23)
Tai as buvau isejus miegot i kita kambari, o jis miegojo su teciu. Pirma nakti buvo daug riksmo, o kitom naktim jau maziau.


As irgi galvoju, kad eiciau i kita kambari turbut, nes paciai sunku butu istverti tai. Ir aciu uz pasidalinima savo patirtimi 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Ode @ 2007 12 19, 14:16)
Ir, kas keisčiausia, aš pati pradėjau jausti tuštumą...


Vat as to labiausiai ir bijau verysad.gif Tikriausiai pati esu moraliskai nepasiruosusi atjunkymui. Matau, kad ir vaikas dar nezengia sito link. Matyt, tiesiog reikia palaukti, kada abiem jau bus tinkamas metas. Kazkur dar paskaiciau, kad reikia testi maitinima, kol isdygs kruminiai ir iltiniai dantukai. Tai iki dveju metu drasiai. Nes dvieju metuku vaikutis turi jau visus dantukus.
Papildyta:
Na, zodziu, as cia tik atsikalbineju, kad nereiketu nutraukti maitinimo blush2.gif
Atsakyti
Na, ką, istorijos tęsinys... smile.gif Grįžus vyrui, pasidalinau savo jausmais, tai jis padrąsino, kad jei tikrai jaučiuosi blogai, kad leisčiau sūnui žįsti. Na, o kadangi krūtis vis primena apie jose esantį pieną, tai pradėjau su sūnum dialogą. hihihi.gif Buvau nustebinta - jis nebeatsimena, ką reikia daryti! doh.gif Pažiūrėjo, pamaigė, pabandė pagraužti ir nuėjo. lotuliukas.gif Na, bent jau žinau, kad kelio TIKRAI atgal nėra. biggrin.gif Bala nematė, bet truputį liūdna. Liūdna dėl to, kad per tą nuovargį ir nuolatinį neišsimiegojimą gal per daug savivaliavau, 'forsavau' nujunkimą... Gal jaučiuosi kalta... sad.gif
Papildyta:
QUOTE(jurginelis @ 2007 12 19, 13:08)
Tikriausiai pati esu moraliskai nepasiruosusi atjunkymui. Matau, kad ir vaikas dar nezengia sito link. Matyt, tiesiog reikia palaukti, kada abiem jau bus tinkamas metas. Kazkur dar paskaiciau, kad reikia testi maitinima, kol isdygs kruminiai ir iltiniai dantukai. Tai iki dveju metu drasiai. Nes dvieju metuku vaikutis turi jau visus dantukus.
Papildyta:
Na, zodziu, as cia tik atsikalbineju, kad nereiketu nutraukti maitinimo blush2.gif

Jei turi sąlygas maitinti, tai ir maitink. Gali mažinti maitinimų skaičių per dieną iki kokių dviejų, o po to savaime viskas išsispręs.
Neseniai išgirdau apie atliktus tyrimus, kur apskaičiavo, kiek laiko žmogaus vaikas turėtų žįsti, lyginant su nėštumo ilgiu, kūdikio išsivystimu, svoriu, lyginant su kitais žinduoliais... Atsakymas - 2-3 metus. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ode @ 2007 12 19, 22:26)

Jei turi sąlygas maitinti, tai ir maitink. Gali mažinti maitinimų skaičių per dieną iki kokių dviejų, o po to savaime viskas išsispręs.
Neseniai išgirdau apie atliktus tyrimus, kur apskaičiavo, kiek laiko žmogaus vaikas turėtų žįsti, lyginant su nėštumo ilgiu, kūdikio išsivystimu, svoriu, lyginant su kitais žinduoliais... Atsakymas - 2-3 metus. smile.gif

Aciu labai uz palaikyma 4u.gif Net palengvejo. O tai net kalte imu jausti, kad dar maitinu del aplinkiniu nuolat uzduodamu klausimu - kada i darba grisi? dar maitini? blink.gif Po tokiu komentaru nesinori net nosies is namu kisti. Arba buni kur nors sveciuose, vaikas uzsinori pienuko, pasiprasai i kita kambari ,tai akis ispucia -dar maitini? blink.gif O po to patys ateina paziureti ar savo vaikus atsiuncia paauglius, tipo, eik paziurek, kaip is papo seria. Kaip i koki cirka blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginelis @ 2007 12 19, 22:44)
Aciu labai uz palaikyma 4u.gif Net palengvejo. O tai net kalte imu jausti, kad dar maitinu del aplinkiniu nuolat uzduodamu klausimu - kada i darba grisi? dar maitini? blink.gif  Po tokiu komentaru nesinori net nosies is namu kisti. Arba buni kur nors sveciuose, vaikas uzsinori pienuko, pasiprasai i kita kambari ,tai akis ispucia  -dar maitini? blink.gif O po to patys ateina paziureti ar savo vaikus atsiuncia paauglius, tipo, eik paziurek, kaip is papo seria. Kaip i koki cirka blink.gif  blink.gif



Jo jo, ir aš čia įsiterpsiu - šventa teisybė. Savąjį bernužėlį jau maitinu metai ir trys mėnesiai, tai vos ne visa vyro giminė vos ne tyčiojasi. unsure.gif "Dar maitini? O varge doh.gif , taigi jis jau didelis, vaikšto, kalba, kam reikia...." Ir taip žvengia garsiai, tarsi tikrai klounas kažkoks būčiau. Visos tos moterys, kurioms taip keista atrodo, savuosius vaikus maitino tik iki pusės metų ar vos kelis mėnesius... O mano giminėje priprasta tuos vaikelius maitinti ilgai ir niekas nieko nesako... Tai man ten taip ramu ir saugu... Mano vaikas nenori atsisakyti krūties, aš irgi nepasiruošus nutraukti... Argi kažką blogo darau? g.gif
Atsakyti
QUOTE(jurginelis @ 2007 12 19, 13:44)
Aciu labai uz palaikyma 4u.gif Net palengvejo. O tai net kalte imu jausti, kad dar maitinu del aplinkiniu nuolat uzduodamu klausimu - kada i darba grisi? dar maitini? blink.gif  Po tokiu komentaru nesinori net nosies is namu kisti. Arba buni kur nors sveciuose, vaikas uzsinori pienuko, pasiprasai i kita kambari ,tai akis ispucia  -dar maitini? blink.gif O po to patys ateina paziureti ar savo vaikus atsiuncia paauglius, tipo, eik paziurek, kaip is papo seria. Kaip i koki cirka blink.gif  blink.gif

Nu viens prie vieno mano situacija. biggrin.gif "Tu DAR maitini?!" "Tu DAR turi pieno?!" arba dar geras "nu seksovas bernas auga" lotuliukas.gif
Jurginėli, tik jau nepradėk savęs kaltinti nebūtais dalykais. O paauglius ir kitus žiūrovus vyk lauk - jei pagarbos ir supratimo neturi, tai reik paaiškint, kad tai privatus reikalas.
Mane apskritai tie visi stereotipai, susiję su žindymu, į neviltį varo. Ta proga net žindymo kursus pradėjau lankyti, kad gaučiau visas teorines žinias ir argumentuotai atremčiau durnus klausimus ir teiginius. Kol kas ramiai pasakau, kad iki metų vaiko pagrindinis maistas turi būti MP, taip kad nieko stebuklingo, kad dar keli mėnesius atjunkinėjam. smile.gif
Atsakyti