Įkraunama...
Įkraunama...

problema dėl pavardės

QUOTE(Toe @ 2008 01 08, 16:36)
Gali gali  doh.gif Patys esame susituokę užsienyje. Prieš tai skambinausi į savo miesto metrikacijos skyrių ir klausiau, ar galėsiu užsiregistruoti LT visiškai vyro pavarde? Pasirodo negalima. Man buvo paaiškinta, kad jei abu esame lietuviai, tai ir pavardes turim lietuviškas turėti  verysad.gif Lietuvišką santuokos liudijimą išduos su lietuviškom pavardėm, nesvarbu, kaip buvo originale. O kokia tos bendradarbės vyro pavardė?

nu normali, -is baigiasi... ir pas jo zmona irgi -is..
jauciu, nereikejo skambinti i metrikacija, o savavalishkai pasidaryti normalia vyro pavarde. aisku, kad tos bobutes uzh sulietuvintas pavardes..
o pvz, JAV tai ir varda vyro imi.. ir tave taip graziai vadina Missis Dzhon Brown...
man grazu...
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 09, 10:37)
nu normali, -is baigiasi... ir pas jo zmona irgi -is..
jauciu, nereikejo skambinti i metrikacija, o savavalishkai pasidaryti normalia vyro pavarde. aisku, kad tos bobutes uzh sulietuvintas pavardes..
o pvz, JAV tai ir varda vyro imi.. ir tave taip graziai vadina Missis Dzhon Brown...
man grazu...

Jei vyras būtų ne lietuvis, tai laisvai būčiau pasidarius vyrišką savo pavarde. Bet vyras lietuvis, užsienyje gautą santuokos liudijimą turi nunešti į LT metrikacijos skyrių, kad išduotų lietuvišką santuokos liudijimą. O jį išduoda tik su lietuviškom pavardėm, tuomet tvarkaisi visus kitus asmens dokumentus. Tai kaip man reikėjo pačiai pasidaryti normalią vyro pavardę?
Atsakyti
QUOTE(Betule @ 2008 01 09, 10:36)
Jei nori tiksliai tiksliai žinoti, tai pasiskambink į artimiausią metrikacijos skyrių Lietuvoje. Kiek aš žinau, tai užsienyje susituokusi ir įteisinusi santuoką Lietuvoje po to - visvien negalėsi vyro pavardės su vyriška galūne pasiimt. Teko girdėti, kad ruošiamas įstatymas, nes daug moterų pageidauja pavardę su vyriška galūne turėt. Bet kol parengs...  verysad.gif

nezinau, manau, nereikia skambinti i metrikacija... jie savo taisykles persh ir tiek. as tai "na ura" vaziuociau tuoktis i uzhsieni... bet, ha, metrikacija, pasu skyrius, pvz, mano pavarde viduje turi ė raide, o mano tevai - e... Bet pavarde ne lietuvishka. tai pirma. ir jie ten patys nesupranta kodel, bet vat pavarde nuo tevu skirtinga. sako, nezinom, kaip tu paveldejima darysi su tokia skirtinga pavarde.... antra - mano varda lietuvos migracijos skyrius paeme ir sutrumpino (ishmete raide), atseit, as ne lietuve, bet privalau (!) tureti BENT JAU sulietuvinta varda... vienu zodziu, tas, kaip mane pavadino vaikystej ir kaip skambu dabar - praktishkai du skirtingi dalykai...
Papildyta:
QUOTE(Toe @ 2008 01 09, 10:42)
Jei vyras būtų ne lietuvis, tai laisvai būčiau pasidarius vyrišką savo pavarde. Bet vyras lietuvis, užsienyje gautą santuokos liudijimą turi nunešti į LT metrikacijos skyrių, kad išduotų lietuvišką santuokos liudijimą. O jį išduoda tik su lietuviškom pavardėm, tuomet tvarkaisi visus kitus asmens dokumentus. Tai kaip man reikėjo pačiai pasidaryti normalią vyro pavardę?

palauk, o tai lietuvishkoj metrikacijoj tave sulietuvins nepriklausomai nuo "originalaus" santuokos liudijimo? o jeigu tuoktis uzhsienyje ir tiesiog praneshti ambasadai, kad santuoka skaitytusi legali... irgi busi sulietuvinta?
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 09, 10:44)
nezinau, manau, nereikia skambinti i metrikacija... jie savo taisykles persh ir tiek. as tai "na ura" vaziuociau tuoktis i uzhsieni... bet, ha, metrikacija, pasu skyrius, pvz, mano pavarde viduje turi ė raide, o mano tevai - e... Bet pavarde ne lietuvishka. tai pirma. ir jie ten patys nesupranta kodel, bet vat pavarde nuo tevu skirtinga. sako, nezinom, kaip tu paveldejima darysi su tokia skirtinga pavarde.... antra - mano varda lietuvos migracijos skyrius paeme ir sutrumpino (ishmete raide), atseit, as ne lietuve, bet privalau (!) tureti BENT JAU sulietuvinta varda... vienu zodziu, tas, kaip mane pavadino vaikystej ir kaip skambu dabar - praktishkai du skirtingi dalykai...

Taisyklės yra taisyklės, ne metrikacijos skyrius jas nustato, bet jie turi ir privalo griežtai jų laikytis. Tad nieko nepeši jei moterytėms iš metrikacijos skyriaus savo nuomonę ir norus reikši.

Dėl tavo pavardės, tai čia manau įsivėlė klaida. Jei labai norėtum, išsitaisytum ją pavaikščiojus į reikiamas įstaigas su dideliu popierių šusniu. O dėl vardo - tuomet tokie įstatymai galiojo, taigi mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 09, 10:47)
palauk, o tai lietuvishkoj metrikacijoj tave sulietuvins nepriklausomai nuo "originalaus" santuokos liudijimo? o jeigu tuoktis uzhsienyje ir tiesiog praneshti ambasadai, kad santuoka skaitytusi legali... irgi busi sulietuvinta?

Gali turėtis savo užsienyje įgytą santokos liudijimą ir vadintis, kaip širdis geidžia mirksiukas.gif BET... neįregistravus santuokos LT, ji negalios. O norint "įlegalinti" santuoką Lietuvoje, įregistruojant ją visvien tau išduos lietuvišką santuokos liudijimą pagal lietuviškas pavardžių sudarymo taisykles.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Toe: 09 sausio 2008 - 09:58
QUOTE(Toe @ 2008 01 09, 10:57)
Gali turėtis savo užsienyje įgytą santokos liudijimą ir vadintis, kaip širdis geidžia  mirksiukas.gif BET... neįregistravus santuokos LT, ji negalios. O norint "įlegalinti" santuoką Lietuvoje, įregistruojant ją visvien tau išduos lietuvišką santuokos liudijimą pagal lietuviškas pavardžių sudarymo taisykles.

kaip sioje vietoje norisi nusikeikti!!!! doh.gif privalai buti -iene arba -e net jei to nekenti.... ir kur ta musu pasirinkimo laisve?....

pardon, bet, pvz, jeigu ishteku uzh italo, tarkim, jo pavarde - Polletti... tai pagal ideja, jei santuoka sudaryta su lietuve ir registruojama Lietuvoje, tas italas privalo tapti Poletis, o naujoji zmona - Poletiene lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Na, juk taip logishka?
Kodel valstybe turi teise sulietuvinti zmona be jos noro, bet negali sulietuvinti lietuves vyro? Nera logikos. Ar as neteisi?
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 09, 15:55)
kaip sioje vietoje norisi nusikeikti!!!!  doh.gif privalai buti -iene arba -e net jei to nekenti.... ir kur ta musu pasirinkimo laisve?....

pardon, bet, pvz, jeigu ishteku uzh italo, tarkim, jo pavarde - Polletti... tai pagal ideja, jei santuoka sudaryta su lietuve ir registruojama Lietuvoje, tas italas privalo tapti Poletis, o naujoji zmona - Poletiene  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif Na, juk taip logishka?
Kodel valstybe turi teise sulietuvinti zmona be jos noro, bet negali sulietuvinti lietuves vyro? Nera logikos. Ar as neteisi?

Kadangi šiuo atveju lietuvė būtų ištekėjusi už italo - tai viską keičia. Santuokos liudijime moters pavardė būtų lygiai tokia pat, kaip vyro, t.y. su vyriška galūne. Pavardę privalai susilietuvinti tuo atveju, kai abu yra lietuviai mirksiukas.gif O ką daryti, jei nori turėti vyro pavardę su vyriška galūne: 1. ištekėti už užsieniečio lotuliukas.gif ; 2. laukti, kol LT priims įstatymą, leidžiantį ištekėjusiai moteriai turėti vyrišką vyro pavardės galūnę; 3. kreiptis į teismą dėl pavardės galūnės protingai motyvuojant lotuliukas.gif

Va tokie reikaliukai. Pačiai teko daug domėtis šia tema. Bet jei kas pasikeitė, ko aš dar nežinau, lauksiu komentarų mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti
As nelabai suprantu, dabar gi pasuose man atrodo neraso lietuvis ar tu nelietuvis, o jei neraso tai gali pasakyti, bet kokia tautybe, pazinojau viena ukrainiete istekejusia uz lietuvio ir gyvenancia Lietuvoje su vyro pavarde, as jos kazkaip neklausinejau ir nesigilinau kodel ne iene.
Atsakyti
QUOTE(Betule @ 2008 01 09, 16:11)
Kadangi šiuo atveju lietuvė būtų ištekėjusi už italo - tai viską keičia. Santuokos liudijime moters pavardė būtų lygiai tokia pat, kaip vyro, t.y. su vyriška galūne. Pavardę privalai susilietuvinti tuo atveju, kai abu yra lietuviai  mirksiukas.gif O ką daryti, jei nori turėti vyro pavardę su vyriška galūne: 1. ištekėti už užsieniečio  lotuliukas.gif ; 2. laukti, kol LT priims įstatymą, leidžiantį ištekėjusiai moteriai turėti vyrišką vyro pavardės galūnę; 3. kreiptis į teismą dėl pavardės galūnės protingai motyvuojant  lotuliukas.gif

Va tokie reikaliukai. Pačiai teko daug domėtis šia tema. Bet jei kas pasikeitė, ko aš dar nežinau, lauksiu komentarų  mirksiukas.gif  4u.gif

o as klystu ar tikrai yra punktas, kad jeigu su -iene galune pavarde skambetu neestetishkai, tai galima pasilikti ir vyrishka? lyg kaip ir skaiciau, bet nelabai atgaminu kaip ish tikruju...
Papildyta:
QUOTE(EVO @ 2008 01 09, 17:54)
As nelabai suprantu, dabar gi pasuose man atrodo neraso lietuvis ar tu nelietuvis, o jei neraso tai gali pasakyti, bet kokia tautybe, pazinojau viena ukrainiete istekejusia uz lietuvio ir gyvenancia Lietuvoje su vyro pavarde, as jos kazkaip neklausinejau ir nesigilinau kodel ne iene.

nes ju pavardes baigiasi -enko arba -o.. isivaizduok, koki nesterenko, o lietuve tada? nesterenkoiene? manau lietuvina tik tuos, kad vaigiasi -as, -is.. kitaip nesigauna gi..
Atsakyti
Siaip baltarusiu nemazai yra su pavardes galune =is ir zmonu kazkaip pas mus nesulietuvina. Tik man idomu kodel zurnalistei, gal girdejote tokia su pavarde Simutis paliko vyro pavarde.
Atsakyti
QUOTE(EVO @ 2008 01 09, 18:32)
Siaip baltarusiu nemazai yra su pavardes galune =is ir zmonu kazkaip pas mus nesulietuvina. Tik man idomu kodel zurnalistei, gal girdejote tokia su pavarde Simutis paliko vyro pavarde.

aha.O as pazinojau moteriske su pavarde Grybauskas
Atsakyti
QUOTE(EVO @ 2008 01 09, 17:54)
As nelabai suprantu, dabar gi pasuose man atrodo neraso lietuvis ar tu nelietuvis, o jei neraso tai gali pasakyti, bet kokia tautybe, pazinojau viena ukrainiete istekejusia uz lietuvio ir gyvenancia Lietuvoje su vyro pavarde, as jos kazkaip neklausinejau ir nesigilinau kodel ne iene.

Negaliu drąsiai teigti, bet čia pagrindinį vaidmenį vaidina ne tautybė, o pilietybė. Kadangi susituokė ne abu lietuviai, matyt tokios taisyklės. O gal savo santuoką įregistravo jie Ukrainoje, ten tai tikrai jos -iene negalėjo padaryti g.gif
Papildyta:
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 09, 18:20)
o as klystu ar tikrai yra punktas, kad jeigu su -iene galune pavarde skambetu neestetishkai, tai galima pasilikti ir vyrishka? lyg kaip ir skaiciau, bet nelabai atgaminu kaip ish tikruju...

O ką reiškia "neestetiškai" ir kas tai nusprendžia? Nemanau, kad yra taip paprastai. Kad ir pvz., Violeta Blėdienė ax.gif Manau, kad pavardė skamba neestetiškai, ji labai norėjo vyro vyriškos pavardės, bet neleido. Galėjo kreiptis į teismą, bet matyt nesivargino g.gif
Papildyta:
QUOTE(EVO @ 2008 01 09, 18:32)
Siaip baltarusiu nemazai yra su pavardes galune =is ir zmonu kazkaip pas mus nesulietuvina. Tik man idomu kodel zurnalistei, gal girdejote tokia su pavarde Simutis paliko vyro pavarde.

Galimi du variantai: arba ji ištekėjo užsienyje (man rodos JAV) gaudama Amerikos pilietybę ir tuo pačiu asmens dokumentus, arba kreipėsi į teismą, kad jai leistų tapti Simutis, kad neturėtų problemų dirbdama savo darbą užsienyje, keliaudama ir pan. g.gif

Presidento žmona juk irgi buvo Alma Adamkus, bet susilietuvino.
Atsakyti