Įkraunama...
Įkraunama...

problema dėl pavardės

QUOTE(Dios @ 2008 01 05, 14:17)
o galima kažin vyro neturint nuo pavardės nusilupt galūnę -aitė?  rolleyes.gif

Galima smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ivė @ 2008 01 05, 13:34)
O jei vyras Kalys... Gerai, jai dar Kalienė, bet jei su -ė galūne doh.gif

o negalima pasislikt kaip vyro Kalys ax.gif ?Juj geriau nei Kaliene butu g.gif
Atsakyti
QUOTE(XXXXXX @ 2008 01 08, 15:26)
o negalima pasislikt kaip vyro Kalys ax.gif ?Juj geriau nei Kaliene butu g.gif

Jei vyras lietuvis Kalys - negalima verysad.gif Jei abu esate lietuviai, pavardės turi būti lietuviškos pagal taisykles.
Atsakyti
QUOTE(Toe @ 2008 01 08, 15:59)
Jei vyras lietuvis Kalys - negalima  verysad.gif Jei abu esate lietuviai, pavardės turi būti lietuviškos pagal taisykles.

nieko panasaus. pasidarote rusishkas vizas, pasiemate apostille vilniuje, ir pjaunate i kaliningrada tuoktis. Ten bus tarkim Jonas Kalys ir margarita Kalys - juk rusai nezino apie galunes. pas mus darbovietej yra taip padare. ir ji turi -is galune.
grizhtate i loietuva ir praneshate zagsui apie sutuoktuves ir jus iregistruoja santuokos liudijimo pavardem.
Papildyta:
arba i bet kokia kita sali. tik apostiles reikia ir tiek.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Maidenana: 08 sausio 2008 - 15:06
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 08, 16:07)
nieko panasaus. pasidarote rusishkas vizas, pasiemate apostille vilniuje, ir pjaunate i kaliningrada tuoktis. Ten bus tarkim Jonas Kalys ir margarita Kalys - juk rusai nezino apie galunes. pas mus darbovietej yra taip padare. ir ji turi -is galune.
grizhtate i loietuva ir praneshate zagsui apie sutuoktuves ir jus iregistruoja santuokos liudijimo pavardem.
Papildyta:
arba i bet kokia kita sali. tik apostiles reikia ir tiek.

Kiek man asmeniškai teko domėtis, nesvarbu, kur santuoka sudaryta, įregistruojant ją Lietuvoje ir jei abu lietuviai - viesvien teks pasirinkti pavardes su lietuviškom galūnėm.
Atsakyti
QUOTE(Toe @ 2008 01 08, 16:14)
Kiek man asmeniškai teko domėtis, nesvarbu, kur santuoka sudaryta, įregistruojant ją Lietuvoje ir jei abu lietuviai - viesvien teks pasirinkti pavardes su lietuviškom galūnėm.

negali buti... nu gerai, o santuokos liudijimas ishduotas, tarkim kokioj Italijoj? grishti i LT, nueini i vertimu biura, ishvercia juk grizhtai kaip parasyta... ir viestiek reiketu ir metrikacijoj registruoti kaip liudijime... ar ne?
o kaip cia bendradarbiai padare? jie rusijoj susituoke, ir jai nekeite pavardes... paliko "vyrishka"...
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 08, 16:28)
negali buti... nu gerai, o santuokos liudijimas ishduotas, tarkim kokioj Italijoj? grishti i LT, nueini i vertimu biura, ishvercia juk grizhtai kaip parasyta... ir viestiek reiketu ir metrikacijoj registruoti kaip liudijime... ar ne?
o kaip cia bendradarbiai padare? jie rusijoj susituoke, ir jai nekeite pavardes... paliko "vyrishka"...

Gali gali doh.gif Patys esame susituokę užsienyje. Prieš tai skambinausi į savo miesto metrikacijos skyrių ir klausiau, ar galėsiu užsiregistruoti LT visiškai vyro pavarde? Pasirodo negalima. Man buvo paaiškinta, kad jei abu esame lietuviai, tai ir pavardes turim lietuviškas turėti verysad.gif Lietuvišką santuokos liudijimą išduos su lietuviškom pavardėm, nesvarbu, kaip buvo originale. O kokia tos bendradarbės vyro pavardė?
Atsakyti
Nu nezinau mano tevams buvo toks bajeris, bet aisku tai buvo seniai. Mamai irase tokia pacia pavarde kaip tevo, tevas neatkreipe demesio i tai ir mama nezinojo, kad Lietuvoj kazkokios tai galunes yra. Grizo abu i Lietuva, tik veliau mama suzinojo is savo virsininko, kai jis juokais paklause vyras tu ar moteris nu tada jau mama savo noru pasikeite galune, kad nebutu vel tokiu klausimu.
Atsakyti
Oj, merginos, kas gali, būtinai parašykite kaip ištikrųjų yra. Man tai labai labai svarbu, esu pasiruosusi važiuoti į užsienį, tačiau jeigu tai beprasmiška - nesinori pinigėlių leisti blush2.gif
Beje,
Papildyta:
beje, jeigu paklausi - visuomet pasakys, kad negalima. Manau reikia teisininkų paklausti apie precedentą, juk vėlaiu visas bylas pagal tai sprendžia.
Atsakyti
QUOTE(Cruella @ 2008 01 08, 21:38)
Oj, merginos, kas gali, būtinai parašykite kaip ištikrųjų yra. Man tai labai labai svarbu, esu pasiruosusi važiuoti į užsienį, tačiau jeigu tai beprasmiška - nesinori pinigėlių leisti  blush2.gif
Beje,
Papildyta:
beje, jeigu paklausi - visuomet pasakys, kad negalima. Manau reikia teisininkų paklausti apie precedentą, juk vėlaiu visas bylas pagal tai sprendžia.

Ko į tą užsienį važiuoti? Ten vyro ieškoti? ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Betule @ 2008 01 09, 10:27)
Ko į tą užsienį važiuoti? Ten vyro ieškoti?  ax.gif

Ankstesnius pranešimus buvo verta pasiskaityti mirksiukas.gif Į užsienį tuoktis planuoju važiuoti tam, kad turėti pavardę su vyriška galūne -us. -iene mano atveju skamba labai nekaip, be to, kiek zinau, pagal dabartines taisykles turėčiau būti net ne -iene (kaip jo mama ir kitos šeios moterys), o -uvienė, tai ta pavardė net ne jo giminės gaunasi!
Atsakyti
QUOTE(Cruella @ 2008 01 09, 10:19)
Ankstesnius pranešimus buvo verta pasiskaityti  mirksiukas.gif  Į užsienį tuoktis planuoju važiuoti tam, kad turėti pavardę su vyriška galūne -us. -iene mano atveju skamba labai nekaip, be to, kiek zinau, pagal dabartines taisykles turėčiau būti net ne -iene (kaip jo mama ir kitos šeios moterys), o -uvienė, tai ta pavardė net ne jo giminės gaunasi!

Jei nori tiksliai tiksliai žinoti, tai pasiskambink į artimiausią metrikacijos skyrių Lietuvoje. Kiek aš žinau, tai užsienyje susituokusi ir įteisinusi santuoką Lietuvoje po to - visvien negalėsi vyro pavardės su vyriška galūne pasiimt. Teko girdėti, kad ruošiamas įstatymas, nes daug moterų pageidauja pavardę su vyriška galūne turėt. Bet kol parengs... verysad.gif
Atsakyti