Įkraunama...
Įkraunama...

problema dėl pavardės

QUOTE(Brėkšta @ 2008 04 27, 22:15)
visų pirma juk ne už uošvienės tekėsit, o už savo vyro  bigsmile.gif
mergautinė pavardė parodo moters kilmę iš kokios giminės ji kilus, o priimdama vyro pavardę po santuokos moteris parodo priklausomybę kitai šeimai juk galima pasilikt dvi pavardes,

na nebent jūs tekėdama už savo išrinktojo prie altoriaus jau galvosit apir kitas vestuves, tai gal tikrai neverta pavardės keist ir tekėti iš vis, nes šeip žmonės bent jau per savo vestuves galvoja, kad jie bus iki grabo lentos kartu, o ne kiek kartu reiks pavardę keist

Na ne už uošvienės, bet pavardę juk ne vyro gaunu, o jo motinos, jei "-ienė" biggrin.gif
Išekėjusi aš nepradedu priklausyti vyro šeimai, absurdas. Netinka man toks požiūris schmoll.gif Aš ne nekilnojamas turtas ir ne papuošalas.

Prie altoriaus netekėsiu ir bet kuriuo atveju esu realistė - gyvenime visaip nutinka. Mano pavardė man svarbi, net pagal reikšmę labai tinkanti. Nenoriu jos keisti.
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2008 04 28, 10:15)
Na ne už uošvienės, bet pavardę juk ne vyro gaunu, o jo motinos, jei "-ienė" biggrin.gif
Išekėjusi aš nepradedu priklausyti vyro šeimai, absurdas. Netinka man toks požiūris  schmoll.gif Aš ne nekilnojamas turtas ir ne papuošalas.

Prie altoriaus netekėsiu ir bet kuriuo atveju esu realistė - gyvenime visaip nutinka. Mano pavardė man svarbi, net pagal reikšmę labai tinkanti. Nenoriu jos keisti.



na priimdama vyro pavardę jūs neprarandate savo tapatybės ir gerbtina yra tai, kad jūs taip vertinate savo kilmę ir pavardę, kurią šiuo metu nešiojate, bet kai iškils dilema dėl pavardės keitimo prieš vestuves, siūlyčiau savo norą pasilikt tik savo pavardę būsimam vyrui taip argumentuoti šį norą, kad nesumenkit jo pavardės, nes dabar jūsų argumentai ne visai mandagūs ir gali įžeisti kitą žmogų. 4u.gif

Aš pati tekėdama pasirinkau tik vyro pavardę, nesijaučiu, kad būčiau praradus savo tapatybę, bet prisipažinsiu aš pasiilgstu savo mergautinės pavardės 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Brėkšta @ 2008 04 28, 10:43)
na priimdama vyro pavardę jūs neprarandate savo tapatybės ir gerbtina yra tai, kad jūs taip vertinate savo kilmę ir pavardę, kurią šiuo metu nešiojate, bet kai iškils dilema dėl pavardės keitimo prieš vestuves, siūlyčiau savo norą pasilikt tik savo pavardę būsimam vyrui taip argumentuoti šį norą, kad nesumenkit jo pavardės, nes dabar jūsų argumentai ne visai mandagūs ir gali įžeisti kitą žmogų.  4u.gif

Aš pati tekėdama pasirinkau tik vyro pavardę, nesijaučiu, kad būčiau praradus savo tapatybę, bet prisipažinsiu aš pasiilgstu savo mergautinės pavardės  4u.gif

Manau kad apsritai savo sprendimo pasilikti tik savo pavardę argumentuoti nebūtina, tiesiog, toks sprendimas ir tiek smile.gif
Beje, bendraudama su moterimis, kurios turi vyro pavardę, labai mėgstu susižinoti ir mergautinę - kartais labai maloniai nustebina tas mergautinės pavardės "tikimas" smile.gif
Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2008 04 28, 12:01)
Manau kad apsritai savo sprendimo pasilikti tik savo pavardę argumentuoti nebūtina, tiesiog, toks sprendimas ir tiek smile.gif
Beje, bendraudama su moterimis, kurios turi vyro pavardę, labai mėgstu susižinoti ir mergautinę - kartais labai maloniai nustebina tas mergautinės pavardės "tikimas" smile.gif


Na manau savo sprendimu reikėtų pasidalinti su išrinktuoju, kai žmonės sujungia savo gyvenimus svarbius sprendimus priima kartu ir tariasi, nes jei viena apsisresit, viena nutarsit, viena įgyvendinsit savo tikslus, kitas gali jaustis ne pergeriausiai,

atsistokit į to žmogaus vietą ir pagalvokit kaip jūs reaguotumėt į jo kategorišką ir nenuginčijamą nuomonę, neatsiklausus jūsų ir priimtus sprendimus be jūsų žinios, manau jums tai nepatiktų ax.gif tai gali nepatikt ir kitam rolleyes.gif

O dėl mergautinės pavardės, tai yra išimčių pažystu vieną Poškaitę, pavardė reikštų bent jau pavardžių žinyne triukšmauti, poškėti, o mergina tyli ir apie jokį triukšmą net kalba neina, bigsmile.gif

Šeip labai įdomu pasigilinti į pavardžių reikšmę ir išsiaiškinti jos reikšmę
Atsakyti
QUOTE(Brėkšta @ 2008 04 28, 12:19)
Na manau savo sprendimu reikėtų pasidalinti su išrinktuoju, kai žmonės sujungia savo gyvenimus svarbius sprendimus priima kartu ir tariasi, nes jei viena apsisresit, viena nutarsit, viena įgyvendinsit savo tikslus, kitas gali jaustis ne pergeriausiai,

atsistokit į to žmogaus vietą ir pagalvokit kaip jūs reaguotumėt į jo kategorišką ir nenuginčijamą nuomonę, neatsiklausus jūsų ir priimtus sprendimus be jūsų žinios, manau jums tai nepatiktų  ax.gif tai gali nepatikt ir kitam  rolleyes.gif

O dėl mergautinės pavardės, tai yra išimčių pažystu vieną Poškaitę, pavardė reikštų bent jau pavardžių žinyne triukšmauti, poškėti, o mergina tyli ir apie jokį triukšmą net kalba neina,  bigsmile.gif

Šeip labai įdomu pasigilinti į pavardžių reikšmę ir išsiaiškinti jos reikšmę

Na niekosau, kaip kitas žmogus gali reikalauti ar nesutikti dėl MANO pavardės blink.gif Kartu priimti sprendimus dėl MANO pavardės? blink.gif Nesutinku niekaip.

Mano mama, beje, Poškaitė, patikėk kaip papoškėt gali biggrin.gif
Nors šiaip pavardė kildinama iš "Paška", tipo "Povilas" wink.gif
Atsakyti
pas mus panasi istorija buvo nes nenorejau kad vaikas turetu lenkiska pavarde.as lietuve, vyras lenkas, gyveneme lietuvoj. tad norejau vaikuciui lietuviskos pavardes. taciau kazkaip buvo gaila menkinti vyro kilme ir lietuvinti jo pavarde, juolab kad ir savo mergautines nebenorejau. taigi yra kaip yra. gyvename lietuvoje su lenkiskom pavardem cool.gif

user posted image

Atsakyti
QUOTE(žostautė @ 2008 04 28, 13:32)
Na niekosau, kaip kitas žmogus gali reikalauti ar nesutikti dėl MANO pavardės  blink.gif  Kartu priimti sprendimus dėl MANO pavardės?  blink.gif  Nesutinku niekaip.

Mano mama, beje, Poškaitė, patikėk kaip papoškėt gali biggrin.gif
Nors šiaip pavardė kildinama iš "Paška", tipo "Povilas" wink.gif



matot jums jūsų pavardė yra svarbi,
lygiai taip pat svarbi gali būti jūsų būsimam vyrui jo pavardė ir jos perdavimas žmonai
tada tarp jūsų noro ir jūsų vyro norų galima dėti lygybės ženklą, tai lygu šeimyninis kompromisas arba viena pusė jausis nuskriausta ir neišklausyta mirksiukas.gif

ar jūs galvojat, kad tik jūsų nuomonė bus svarbi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Brėkšta @ 2008 04 28, 14:37)
ar jūs galvojat, kad tik jūsų nuomonė bus svarbi  4u.gif

Aš tik galvoju, kad labai lengva vyrams reikalauti/pageidauti kad kitas žmogus keistų savo pavardę. Bet su ta pavarde gyventi reiks man. Taip kad smile.gif
Atsakyti
mano bedradarbiai Karalius ir karaliene smile.gif tai ka turbut del grazios pavardes tuokesi lotuliukas.gif Mano tetis Miskinis ir nieko, man labai grazi pavarde
Atsakyti
QUOTE(ViduxKLP @ 2008 04 28, 23:55)
mano bedradarbiai Karalius ir karaliene smile.gif tai ka  turbut del grazios pavardes tuokesi  lotuliukas.gif  Mano tetis Miskinis ir nieko, man labai grazi pavarde

Miškinis labai graži pavardė, pažįstu vieną biggrin.gif
Atsakyti
visi cia tik issityciojo is sito klausimo..bet as manau,kad geriausia pasitarti su vyru...Jei jis ponas Snarglys,manau,tikrai supras jusu nenora buti Snargliene, arba Snargle cool.gif
Atsakyti
QUOTE(Lurdesita @ 2007 09 21, 08:58)
nelabai įsivaizduoju kas per pavardė, kad negalima imti jos ir kokia jau jūsų, kad negalite pasilikti, kažkaip jau seriališkai skamba.


Tarkim mano buvusio vaikino pavardė buvo Kiaušinis... Na tikrai nenorėčiau būti Kaiušiniene... biggrin.gif Bet mes buvome sutarę, kad imsim mano pavardę rolleyes.gif Jis labai supratingas buvo ir tikrai nenorėjo, kad busimi vaikai kentėtų mokykloje, kaip šiuo metu būna bigsmile.gif Na, bet dabar neteks imti nei jo pavardės, nei savo pasilikt ax.gif
Atsakyti