Įkraunama...
Įkraunama...

problema dėl pavardės

QUOTE(Betule @ 2008 01 14, 10:05)
Trūkumai: dažnai netekėjusios darbuotojos buriasi ir susibendrauja daug labiau, nei su ištekėjusia (ypač jauname kolektyve). Kitas trūkumas: ieškant darbo. Ką tik ištekėjusios moters darbinantis dažnai klausia apie šeimos pagausėjimą (nors neturėtų)  doh.gif Pati esu ištekėjusi, bet nepasikeitusi pavardės, taigi apie vaikus klausimų dar nebuvo  bigsmile.gif Tfu tfu tfu  biggrin.gif

taip taip... kai as darbinausi, manes labai klausinejo ar ishtekejusi ar ne, is mano pavardes nesuprasi. sakau, ne, tada labai klausinejo ar turiu gyvenimo drauga ir kada planuojamos vestuves bei neshtumas. Motyvavo tuom, kad man gali tekti dirbti virshvalandzius, nes buna nestandartiniu situaciju, kur mano prezencija butu butina. is pradziu pati sau pagalvojau, kad gal cia kokia klasta arba sexual harrasment smile.gif bet pradirbusi kokias 2,5 savaites supratau kame reikalas.... 2 dienas is eiles dirbau nuo 7 iki 12 nakties. Tikrai buvo nestandartine situacija doh.gif
Ir siaip, savo virshininkus supratau, kodel jie nenorejo merginos su seima ir vaikais. Man praktishkai butu neimanoma suderinti kai kuriais momentais. Visos, kas dirbo po manes tuoj vietoj (mano jau kitos pareigos toj pacioj imonej) su vaikais ir vyrais (ar be ju, bet su vaikais) nei viena neprigijo. Dabar turime neishtekejusia ir be vaiku.
o del bendravimo - pas ishtekejusias gi kiti prioritetai ir interesai, cia ir taip savaime aisku.
Atsakyti
QUOTE(Betule @ 2008 01 14, 10:05)
1. Trūkumai: dažnai netekėjusios darbuotojos buriasi ir susibendrauja daug labiau, nei su ištekėjusia (ypač jauname kolektyve).
2. Kitas trūkumas: ieškant darbo. Ką tik ištekėjusios moters darbinantis dažnai klausia apie šeimos pagausėjimą (nors neturėtų)  doh.gif Pati esu ištekėjusi, bet nepasikeitusi pavardės, taigi apie vaikus klausimų dar nebuvo  bigsmile.gif Tfu tfu tfu  biggrin.gif

1. Su tokiu reiškiniu susidurti neteko. schmoll.gif Ir kai dar nebuvau ištekėjusi, ištekėjusios tikrai nebuvo kažkaip išmestos už borto, ir pati tokia dabar nesijaučiu. Šiuo atžvilgiu nematau skirtumo tarp ištekėjusios ir "laisvos", turinčios gyvenimo draugą bei laukais seniai nebelakstančios.
2. O kas draudžia darbdaviui pasidomėti apie šeimyninę -aitės ar -ytės padėtį? Šiais laikais ne paslaptis, kad ir jos vaikus augina.
Papildyta:
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 14, 11:40)
o del bendravimo - pas ishtekejusias gi kiti prioritetai ir interesai, cia ir taip savaime aisku.

Ar prioritetai ir interesai taip staiga ir pasikeičia nuo vestuvių dienos? g.gif Sakyčiau jie kinta labai palaipsniui ir ne taip, kad vieną dieną merginos vos ne geriausios draugės, o kitą - jau nebeturi apie ką kalbėti, nes viena sumanė ištekėti.
Atsakyti
QUOTE(Maidenana @ 2008 01 14, 10:40)
bet pradirbusi kokias 2,5 savaites supratau kame reikalas.... 2 dienas is eiles dirbau nuo 7 iki 12 nakties.

kas dirbo po manes tuoj vietoj (mano jau kitos pareigos toj pacioj imonej) su vaikais ir vyrais (ar be ju, bet su vaikais) nei viena neprigijo. Dabar turime neishtekejusia ir be vaiku.

Ir koks darbo rezultatas dirbant nuo 7 iki 12 nakties? g.gif
Tai kaip tom netekejusiom susirast vyra sitiek valandu dirbant? blink.gif
O ir siaip - be vyru ir vaiku yr kas veikt, ne vien darbu gyvent cool.gif
As tai nesuprantu tokiu virsininku schmoll.gif Arba darbo perdaug - darbuotoju per mazai, arba jie darbo organizuot nemoka, jei pastoviai tokie "pogromai" nuo ausros iki vidurnakcio vyksta doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Beigbeder: 25 sausio 2008 - 15:50
QUOTE(Toe @ 2008 01 09, 11:42)
Jei vyras būtų ne lietuvis, tai laisvai būčiau pasidarius vyrišką savo pavarde. Bet vyras lietuvis, užsienyje gautą santuokos liudijimą turi nunešti į LT metrikacijos skyrių, kad išduotų lietuvišką santuokos liudijimą. O jį išduoda tik su lietuviškom pavardėm, tuomet tvarkaisi visus kitus asmens dokumentus. Tai kaip man reikėjo pačiai pasidaryti normalią vyro pavardę?

Nedarykit problemos kur jos nėra: geras pavyzdys kažkada šmėžavusi Aurelija Simutis ji juk buvo -ytė, ištekėjo už lietuvio- bet yra simutis.

Kitas dalykas- pavardė. na niekur pasaulyje taip nėra -ienė, -ytė... aš didžiuojuosi tuo, kad bent čia mes išskirtiniai- todėl ir pasikeičiau pavardę- su visais padabinimais. man labai gražu. wub.gif na mano pavardė dabar truputuką juokinga- na i kas. man gerai- o ir įsidėmi mane iš karto- dar perklausia, ir viskas... Kitus n kartų klausinėja..., vardas... pavardė... o į mane pasižiūri- ir viskas. mirksiukas.gif

dar jei būčiau darbdavys- kaip tik priimčiau ištekėjusias ir su vaikais. mat mažiau šansų kad į dekretines išeina. O su netekėjusiom priešingai... Tik iš pirmo žvilgsnio jos atrodo karjeristės, bet vėliau paaiškėja kad seniai "planavo" vaikutį. biggrin.gif
Atsakyti
smile.gif kazkaip neteikiu reiksmes pavardei ir net neisivaizduoju ar istekedama naudociau trumpaji varianta ar ilgaji.. kazkaip nesvarbu man tai ir tiek. O del pavardziu grazumo ir negrazumo... tai cia jau kaip likimas duos. Va mano sese susirado vyra su jos manymu labai negrazia pavarde.... kai buvo pana vis svargo, kokia ta pavarde baisi.. nu ir ka - susipazino su busimu jaunikiu turinciu ta baisiaja pavarde. Prisisnekejo doh.gif
Atsakyti
QUOTE(emilian @ 2007 09 21, 11:11)
o kaip skirtis su zmogum kuri dievini???ar jus noretumet?tiesiog pavardes klausimas lb aktualus siais laikais... bet as jau zinau kaip darysiu
vistiek dekui


temos autorei turbut 16..
Atsakyti
Jei jau dvejojate del pavardes, tai zenklas. as si zenkla priemiau, kai savotiska dalyka ir mano pacios isbandyma.

Tekejau gana jauna, taigi... pasvarsciau, ar teku uz vyro, as uz jo pavardes. Jokiu budu savo pavardes iskeisti i nieka nenorejau doh.gif taciau busimam vyrui tada tai laaaabai nepatiko. taigi pasilikau abi pavardes. dabar - labai daznai kur turiu rasytis, pasirasineti abiem pavardem. nera lengva, greita, bet... yra daug pliusu. taip zmones labiau isidemi, prisimena ir pagiria abi pavardes bigsmile.gif biggrin.gif
Atsakyti
[quote=ooo,2007 09 21, 08:26]

2.5. kai pavardė keičiama siekiant išsaugoti senolių pavardę;


vat tai, aš autorei ir norėjau pasiūlyti, nes pas mane tą pati situacija 4u.gif
Papildyta:
smile.gif nors visos pavardės gražios, tačiau labai didelę pagarbą jaučių senoliams, tad neaišku kuom viskas pasibaigs smile.gif tad nerišu galvos kol neskauda ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Dios @ 2008 01 05, 15:17)
o galima kažin vyro neturint nuo pavardės nusilupt galūnę -aitė?  rolleyes.gif




galima, mano dėstytoja nulupo aitę, liko ė
Papildyta:
QUOTE(kice @ 2008 03 23, 16:09)
temos autorei turbut 16..



ir vis dėl to įdomu kaip problemą išsprendė bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(JulieTa @ 2008 03 24, 14:03)
Jei jau dvejojate del pavardes, tai zenklas. as si zenkla priemiau, kai savotiska dalyka ir mano pacios isbandyma.

Tekejau gana jauna, taigi... pasvarsciau, ar teku uz vyro, as uz jo pavardes. Jokiu budu savo pavardes iskeisti i nieka nenorejau  doh.gif taciau busimam vyrui tada tai laaaabai nepatiko. taigi pasilikau abi pavardes. dabar - labai daznai kur turiu rasytis, pasirasineti abiem pavardem. nera lengva, greita, bet... yra daug pliusu. taip zmones labiau isidemi, prisimena ir pagiria abi pavardes  bigsmile.gif  biggrin.gif


Dabar beveik visos turi po 2 pavardes- nieko nebenustebinsi. kai mes tvarkėmės dokumentus kad iš 2 padaryti tik 1 tai labai nustebinome metrikacijos darbuotojus- sako dabar didelė mada... retai kuri tekėdama pasilieka tik vyro pavardę, arba tik savo... negana to ateina kad susigrąžintų ir mergautinę...
mirksiukas.gif
Atsakyti
as jau vengiu pavardes temos su draugu...mat as vienintele dukra savo teciui ir visai noreciau savaja pasilikt...o jam tai taip svarbu!!!kad vos ne yra pasakes kad net nevestu merginos jei jo pavardes neims...
Atsakyti
QUOTE(mademoiselli @ 2008 03 25, 03:22)
as jau vengiu pavardes temos su draugu...mat as vienintele dukra savo teciui ir visai noreciau savaja pasilikt...o jam tai taip svarbu!!!kad vos ne yra pasakes kad net nevestu merginos jei jo pavardes neims...



na galima turėti dvigubą pavardę ar jūs jei grėstų vestuvėmis prašysit savo būsimajį imti jūsų pavardę bigsmile.gif

Atsakyti