Romantike,
Man rūpi kitkas, ar Jūs neišsigąsite, ar Jūs nesupanikuosite, kai žinosite daug, gal per daug. Kaip sakiau, kiekvienas skirtingai jaučia ir perteikia. Jau po chemoterapijos teko dalyvauti vienoje onk. ligoniamas skirtoje paskaitoje, kur kalbėta apie šalutinius chem. terapijos reiškinius ir rodytos skaidrės. Parinkta tokie specifiniai, t.y. ypatingai sunkių atvejų vaizdai, kraupūs. Galbūt tinkantys onkologiją studijuojantiems studentams, bet ne ligoniams. Nesusilaikius savo užrašų knygutėje parašiau : Dėjau ant Jūsų...
Pagalvojau, jei čia būtų nėščios moterys ir joms būtų rodoma komplikuotų gimdymų, apsigimimų vaizdai, ar tai nesukeltų papildomo streso ir nerimo. Kas iš jų norėtų gimdyti, jei turėtų kitą pasirinkimą?
Kas svarbu ir įdomu profesionalams -išskirtiniai, sudėtingi atvejai. Ar mums, ligoniams, juos reikia žinoti? Gal tegul žino tie, kam reikia. Būkime eiliniai sergantys žmogeliai, nesiekime būti išskirtiniai blogąja prasme. Būkime išskirtiniai gerąja prasme, jei kažkam blogai, kodėl ir Jums lygiai taip pat turi būti. Viena tokia jau metuose moteris sutikta sanatorijoje paniškai bijojo chemoterapijos, nes matė savo sergančią seserį, gydytą preš 20 metų. Ji nemato rezultatų, kad sesuo 20 metų gyva, ji tik tvirtina bijau, neatlaikysiu. Supykusi pasiūliau nesigydyti ir pirkti įkapes. Grubiai pasakiau, bet, kad sveiko proto ten jau nebuvo, galvojau gal mano pikti žodžiai privers suvokti, kad svarbu rezultatas, o ne priemonės, kuriomis jis pasiektas. Per 20 metų pakito gydymo galimybės, yra galimybė kontroliuoti pašalinius chem. terapijos sukeltus reiškinius, be to jie laikini.
Gal geriau mažiau žinoti kas kam ir kaip, o gilintis į naujausius medicinos pasiekimus?
Čia, aš tik šiaip. Gabija galėtų pakomentuoti geriau, ji jau antroje chemoterapijoje ir jau įpusėjus, žiūrėkim, tuoj ir baigs. Sėkmės jai.
Laukiu Jusu pasisakymu, adis. Jie tokie apgalvoti, teismukiski ir teisingi
Jus visiskai teisi.
"Kas per daug, tas nesveika" tinka ir cia.
Stengiuosi nusiteikti gerai, stengiuosi buti gyvybinga.