Įkraunama...
Įkraunama...

Keltiškas ( Airiškas) mezgimas

QUOTE(Kerpena @ 2007 11 27, 11:09)
Labai smalsu pasidarė, negi iš tikrųjų jūs megzdaoms pynes naudojat pagalbinį virbalą? Visada aprašymuose taip rašo ir čia pavyzdėliuose parodyta.

Man tai atrodo toks laiko gaišimas. Niekad nesu naudojus. Paprastai keisdama akis pynei, nukeliu, kiek reikia  nuo virbalo ir prilaikau pirštais, kol iš mezgu pirmą akį, o paskui paleidžiu, o kai jau reiki megzti tas nukeltas, vėl susirenku.


Aš taip pat niekada nenaudoju pagalbinio virbalo schmoll.gif , nesvarbu kokio didumo pynę megzčiau (didžiausia buvo iš 12 akių). Visada paleidžiu pusė, o perkėlus reikiamas akis ant dešinio virbalo, paleistas surenku ir išmezgu ax.gif
Atsakyti
Aha, be pagalbinio virgalo greičiau mezgasi. Bet jei pabėga akis, tai kol surenki ją būna vargelio. biggrin.gif
Atsakyti
Kad akis nepabėgtų galima pirma sukryžiuoti akis, o paskui tik išmegzti mirksiukas.gif
Atsakyti
padekit man, pamokinkit, kaip numegzt paprasta pyne, nu niekaip nesigauna. bandau megzt, tai kazkokia nesamone gaunasi. noriu maziukei ant megztuko priekio 1 pyne ismegzt, bet vis ardyt tenka, nes nesigauna man ji kaip kasa ir tiek. gal ne i ta puse suku? net nezinau.padekit man.!!!
Atsakyti
Kad ir pyniu buna kasos tipo. Gal pasirinkai tokia pyne, uztai taip gaunasi?
Papildyta:
Paprasta pynute (tarkim is 6 akyciu): 3 pirmas akis nuemi nuo kairiojo virbalo ir paleidi (tik ziurek, kad nenubegtu), tada kitas tris akytes uzdedi ant desinio virbalo, po situ akiu turi uzdeti tas tris pirmasias, kurias paleidai. o tada ismegsk paprastom akim visas 6 akis is eiles.
Nezinau, tikriausiai nelabai moku paaiskinti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(zvirble @ 2007 11 28, 16:49)
Kad ir pyniu buna kasos tipo. Gal pasirinkai tokia pyne, uztai taip gaunasi?
Papildyta:
Paprasta pynute  (tarkim is 6 akyciu): 3 pirmas akis nuemi nuo kairiojo virbalo ir paleidi (tik ziurek, kad nenubegtu), tada kitas tris akytes uzdedi ant desinio virbalo, po situ akiu turi uzdeti tas tris pirmasias, kurias paleidai. o tada ismegsk paprastom akim visas 6 akis is eiles.
Nezinau, tikriausiai nelabai moku paaiskinti blush2.gif

na, as supratau, ka norejai pasakyti, taip ir darau, bet negraziai kazkaip gaunas. o blogoj pusej paprastai ismegzt, ar irgi sukt reikia? o geroj pusej kiekviena eile sukt, ar pamegzt tiesiai kelias eiles ir tada? ir ar visada i ta pacia puse, ar ir i kita reikia? cia ta prasme, kad pyne butu i abipuses.nezianu, ar suprasit, ka norejau klaust.
o gal kartais koki pavyzduka turit, kur aiskiau matytusi?as turiu tik toki, kur parodyta kaip i viena puse sukt ir kaip i kita, bet man neaiskus tas tolesnis mezgimas.
Atsakyti
QUOTE(achela @ 2007 11 28, 17:58)
na, as supratau, ka norejai pasakyti, taip ir darau, bet negraziai kazkaip gaunas. o blogoj pusej paprastai ismegzt, ar irgi sukt reikia? o geroj pusej kiekviena eile sukt, ar pamegzt tiesiai kelias eiles ir tada? ir ar visada i ta pacia puse, ar ir i kita reikia? cia ta prasme, kad pyne butu i abipuses.nezianu, ar suprasit, ka norejau klaust.
o gal kartais koki pavyzduka turit, kur aiskiau matytusi?as turiu tik toki, kur parodyta kaip i viena puse sukt ir kaip i kita, bet man neaiskus tas tolesnis mezgimas.


Pvz 6 akis sukryziuoji i desinia (ant pirmu 3 akiu dedi tris sekancias akis ir ismezgi gerosiomis akimis, tada toliau kitas 6 akis sukryziuoji i kairia (pirmos trys akeles keliauja i kairia ant virsaus kitu akeliu, t. y. uz ju) ir ismezgi visas gerosiomis akimis. Stai ir iseina kasos tipo pyne. Tikiuosi suprantamai isaiskinau. blush2.gif Jei kas neaisku, klausk. Pabandysiu rytoj pavyzdelio paieskoti, gal koki rasiu mirksiukas.gif

Cia radau pavyzdeli i kaire:
Pavyzdelis i kaire
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo juratela: 28 lapkričio 2007 - 21:34
Labai dažnai mezgime naudoju pynes, myliu jas be galo smile.gif Tik dar niekad neteko megzti horizontalios pynės. O ir pagalbinio virbalo neteko naudoti. Net nebuvo šovusi tokia mintis.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo septyniuke: 28 lapkričio 2007 - 21:47
QUOTE(achela @ 2007 11 28, 17:58)
na, as supratau, ka norejai pasakyti, taip ir darau, bet negraziai kazkaip gaunas. o blogoj pusej paprastai ismegzt, ar irgi sukt reikia? o geroj pusej kiekviena eile sukt, ar pamegzt tiesiai kelias eiles ir tada? ir ar visada i ta pacia puse, ar ir i kita reikia? cia ta prasme, kad pyne butu i abipuses.nezianu, ar suprasit, ka norejau klaust.
o gal kartais koki pavyzduka turit, kur aiskiau matytusi?as turiu tik toki, kur parodyta kaip i viena puse sukt ir kaip i kita, bet man neaiskus tas tolesnis mezgimas.

bandysiu aš paaiškint blush2.gif
kai sukeiti akis vietom ir išmezgi, gaunasi pynė. Tada reikia pamegzti kelias eiles gerosiom akim priklausomai nuo pynės pločio (paprastai pynei iš 6 akių išmezgama kokios 6 eilės be sukimo). Tada vėl suki. Sukimas mezgamas visuomet gerojoj pusėj, blogojoj pusėj tos akys išmezgamos blogosiom akim. Į kurią pusę sukti priklauso nuo to, kaip nori, kad atrodytų pynė. Jei visuomet suksi į tą pačią pusę, atrodys kaip susukta virvė, user posted image
jei į skirtingas - panašiai taip, tik be skylučių user posted image
Atsakyti
QUOTE(neringata @ 2007 11 29, 08:53)
bandysiu aš paaiškint blush2.gif
kai sukeiti akis vietom ir išmezgi, gaunasi pynė. Tada reikia pamegzti kelias eiles gerosiom akim priklausomai nuo pynės pločio (paprastai pynei iš 6 akių išmezgama kokios 6 eilės be sukimo). Tada vėl suki. Sukimas mezgamas visuomet gerojoj pusėj, blogojoj pusėj tos akys išmezgamos blogosiom akim. Į kurią pusę sukti priklauso nuo to, kaip nori, kad atrodytų pynė. Jei visuomet suksi į tą pačią pusę, atrodys kaip susukta virvė, user posted image
jei į skirtingas - panašiai taip, tik be skylučių user posted image



Labai aciu. bandysiu vel ardyt ir megzt is naujo. gal dabar jau gausis kazkas grazaus, nes siaip tai negraziai gaudavos, per mazai matyt, be sukimu mezgiau.
Atsakyti
Achela Atsiprašau, perdaug sudėtingai paaiškinau. Aš supratau, kad tu nori tikros kasos tipo pynės, kuri susideda iš dviejų pynių blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo juratela: 29 lapkričio 2007 - 14:47
QUOTE(juratela @ 2007 11 29, 14:39)
Achela Atsiprašau, perdaug sudėtingai paaiškinau. Aš supratau, kad tu nori tikros kasos tipo pynės, kuri susideda iš dviejų pynių  blush2.gif

taip, tokios, bet kad man ir si karta nelabai gaunasi kazkas. vel teks ardyt...
Atsakyti