Įkraunama...
Įkraunama...

Graikiškas riešutas.

Žadu įsigyti ir laukti vaisių tik apie 8 m. tongue.gif ax.gif
Pas tėvus augantis, pradėjo auginti riešutus gal po 12 m. g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jediara: 10 gegužės 2010 - 13:10
QUOTE(lile @ 2010 05 07, 10:48)
Ar sprogsta jau graikiski riesutai. As siemet pirkau Ideal veisle, medeliai labai grazus, bet kazkaip dar nesprogsta.

Mano irgi Ideal veislė. Ir jau arti 10 metų kaip auga. Ir didelį derlių duoda. Sprogsta labai anksti. Prieš obelis. Ir žydi anksčiau. Na truputį vėliau už lazdynus. Keliom dienom. Bet užtad kokie stambūs galingi graikinių riešutmedžių žiedai 4u.gif
Čia šiemetiniai...
...O gegužio naktis stebuklinga... net klasikams į širdį prisninga... tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2010 05 22, 00:05)
Mano irgi Ideal veislė. Ir jau arti 10 metų kaip auga. Ir didelį derlių duoda.

Oho, jau koks medelis bigsmile.gif , o kiek žiedlapių biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2010 05 10, 14:06)
Žadu įsigyti ir laukti vaisių tik apie 8 m. tongue.gif  ax.gif
Pas tėvus augantis, pradėjo auginti riešutus gal po 12 m. g.gif

Jau nubiro žirginiai ir po 2-3 vietoj jų primegzta riešutukų. Tikrai užaugs, jei bus stratifikuota, tai pavasarį išleis daigą, pasisodinsi kelis atsargai. Jau 3-čiais metais pradės stiebas sparčiai augti, po kokį metrą kasmet, o dar po kelių metukų ir užderės... 4u.gif Normaliai po 5-6 metų.
(O kamsį pabandysiu liepos mėn. iš žalio auginio įšaknydint)
Atsakyti
QUOTE(Fonda @ 2010 05 22, 17:53)
Jau nubiro žirginiai ir po 2-3 vietoj jų primegzta riešutukų. Tikrai užaugs, jei bus stratifikuota, tai pavasarį išleis daigą, pasisodinsi kelis atsargai. Jau 3-čiais metais pradės stiebas sparčiai augti, po kokį metrą kasmet, o dar po kelių metukų ir užderės... 4u.gif Normaliai po 5-6 metų.
(O kamsį pabandysiu liepos mėn. iš žalio auginio įšaknydint)

Ir kur aš anksčiau buvau - jau riešutus valgyčiau doh.gif
O kiek pati auginate g.riešutmedžių, nes kaip supratau, dar ir iš riešuto turite išauginusi? rolleyes.gif
Ačiū, lauksiu 4u.gif
Atsakyti
Ir dar būtų klausimas - kokio pločio šio medelio vainikas? g.gif Reikia jau galvoti apie vietą sodinimui ax.gif
Atsakyti
Pasirodau savo graikiska "siamo"dvyni smile.gif Patarkit ka su juo daryt?Palikt abi sakas ,jas kaip nors suverzus-suformavus ,ar viena (ir kuria?)paaukot ir pasalint?
Ir dar ..pas mane sis medis nezydejo ,bet buvo uzmezges pernai riesutukus(o gal tai visai ne riesutai buvo? g.gif bet tokie mzi rutuliukai tikrai buvo..aksominiai)ar taip gali but -be ziedu -riesutai?Labai laukiu patarimu 4u.gif
user posted image

ten kur vidury matosi sakyte..ji jau pasalinta ax.gif
user posted image
Atsakyti
Kadangi dar neauginu blush2.gif , tai patarimas būtų tik toks, kad dabr tikrai nepjauk, nes ištekės augalo sultys, o daugiau patarimų suteiks auginatys ax.gif


Dar skaičiau, kad tie patys "Ideal" riešutmedžiai būna skiepyti ir iš riešuto, bet skiepyti kažkodėl giriami daugiau g.gif
Atsakyti
QUOTE(jediara @ 2010 05 23, 12:51)
Kadangi dar neauginu  blush2.gif , tai patarimas būtų tik toks, kad dabr tikrai nepjauk, nes ištekės augalo sultys, o daugiau patarimų suteiks auginatys  ax.gif
Dar skaičiau, kad tie patys "Ideal" riešutmedžiai būna skiepyti ir iš riešuto, bet skiepyti kažkodėl giriami daugiau  g.gif

Papildyta:
QUOTE(jediara @ 2010 05 22, 17:08)
Ir kur aš anksčiau buvau - jau riešutus valgyčiau  doh.gif
O kiek pati auginate g.riešutmedžių, nes kaip supratau, dar ir iš riešuto turite išauginusi? rolleyes.gif
Ačiū, lauksiu 4u.gif

Papildyta:
QUOTE(jediara @ 2010 05 22, 23:18)
Ir dar būtų klausimas - kokio pločio šio medelio vainikas? g.gif  Reikia jau galvoti apie vietą sodinimui  ax.gif

Visi mano šitie riešutukai yra pačių užsiauginti iš riešuto. Tą pirmąjį Idealą, kur pirkom, auga ir dera buvusiame sode. Vienas iš pasodintų prieš tai (ne užpernai) buvusią šaltą žiemą iššąlo. Jų daug nereikia, jau ir taip turim čia 2. Kiti, irgi iš mūsų riešutų išdaiginti, auga pas draugus. Ir jų nemažai. Vienam prie Šakių dideliame "dvare" auga virš 10. Vainikas nebūna platus, nes šakos daugiau į aukštį eina. Na gal kokie 3 metrai pločio schmoll.gif Mano jau šitas turbūt neauga daugiau schmoll.gif Šiemet tai ypatingai daug primezgė vaisiukų tongue.gif O vieta, tai geriau ne ant skersvėjų mirksiukas.gif Bet man atrodo, kad ant saulės visą dieną tai irgi kepti jis nenori ax.gif Mat pas mus geriau auga būtent, kai beržas, kaštonas šiek tiek užstoja popietinę saulę... Šie didieji medžiai, aišku, yra ženkliai toliau...
O dėl šių medelių skiepinimo tai išvis nesu girdėjusi schmoll.gif Mano pirmasis buvo pirktas iš gana žinomų veisėjų, bet pagal mane tai tikrai nebuvo skiepytas schmoll.gif
Papildyta:
QUOTE(zebrina @ 2010 05 23, 09:02)
Pasirodau savo graikiska "siamo"dvyni smile.gif Patarkit ka su juo daryt?Palikt abi sakas ,jas kaip nors suverzus-suformavus ,ar viena (ir kuria?)paaukot ir pasalint?
Ir dar ..pas mane sis medis nezydejo ,bet buvo uzmezges pernai riesutukus(o gal tai visai ne riesutai buvo? g.gif bet tokie mzi rutuliukai tikrai buvo..aksominiai)ar taip gali but -be ziedu -riesutai?Labai laukiu patarimu 4u.gif
ten kur vidury matosi sakyte..ji jau pasalinta ax.gif
user posted image

Na neprisimislink tongue.gif Tiesiog nepamatei tų žydinčių žirginėlių mirksiukas.gif Nes jie labai greitai nukrenta. Jei jau buvo vaisiukai užmegzti, reiškia ir žydėjo. O dėl dvigubo kamieno, tai čia aiškiai matosi, kad medelis buvo išaugintas iš dvigubo vaisiaus. Na kaip "identiški dvyniai". Todėl sodinti reikėtų šiek tiek mažesnius riešutus, kad taip nepasitaikytų ax.gif O šį tavo riešutą anksti pavasarį arba kokį rugsėjo mėnesį vieną kamieną reikės išpjauti. Jei nenori turėti išsiskėtusį krūmą schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Fonda: 24 gegužės 2010 - 11:54
Dėkoju Fonda, už patarimus 4u.gif
Atsakyti
Šiandien anyta gavo dovanų riešutmedį vazonėlyje, gal kokių 50cm aukščio. Ar gerai dabar jį sodinti? Ar geriau palikti vazone iki rudens ir ar jis nepermažas sodinimui lauke g.gif Taip norėjo jo, o kai gavo nebežino ką daryti doh.gif lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(JurgaS @ 2010 05 28, 22:28)
Šiandien anyta gavo dovanų riešutmedį vazonėlyje, gal kokių 50cm aukščio. Ar gerai dabar jį sodinti? Ar geriau palikti vazone iki rudens ir ar jis nepermažas sodinimui lauke  g.gif  Taip norėjo jo, o kai gavo nebežino ką daryti  doh.gif  lotuliukas.gif

Na keblus klausimiukas schmoll.gif Sodinimui lyg vėloka... Bet vistiek reikia. Nes ir taip nukapota šaknis, jei didėlesnis. Ta verpstinė šaknis pirmais metais ypač daug paauga. Kitų šaknų praktiškai neaugina iki 3metų. Kaip ir vainiko. Bet sodinkit ne ant saulės ar bent popietinėj saulėj g.gif Ir priliekit gerai.
Atsakyti