925 prabos sidabrine viela gali buti hard, half hard, soft, dead soft. Visur yra tas pats sidabras, tik minkstesneje vieloje tam tikros metalo daleles, turbut elektronai, yra atlaisvinti. Veikiant viela mechaniskai, lankstant, presuojant, ji kieteja. Daugiausiai juvelyrai perka dead soft viela, su ja labai lengva dirbti, lankstyti, formuoti gamini ir veliau ji sukietinti kalant plaktuku, slifuojant ir t.t. ji veikiant. Buna dar tokios masinos, nezinau kaip lietuviska jos vadinasi, bet i toki bugna supilami nerudijancio plieno sratai, truputis vandens, juvelyriniai dirbiniai ir pritaisoma prie motoriuko, kuris suka ta bugna kelias valandas, tie sratai atsidauzdami i juvelyrini gamini ji kietina.
Ilgai dirbant su viela, nu ar seip su bet kokia sidabro skarda, visaip kaip sakiau jinai kieteja, todel norint toliau lengvai dirbti, galima suminkstinti dirbini pakaitinant lituokliu. Elektronai atsilaisvina ir vel galima toliau dirbti. Sie dirbimo su metalu principai galioja visiems metalams, tik aisku skiriasi kaitinimo temperaturos. Sidabras patogus tuo, kad jo lydimosi temperatura yra palyginus zema apie 900 laipsniu C. Rimtai dirbant su sidabru tikrai reikalingas lituoklis, dujinis lituoklis:) propano arba butano duju. Aisku namu salygomis, ten kur salia zmones valgo ir miega nepadirbi, reikia studijos, su vedinimu, patogia darbo vieta ir t.t.
Tai gal siam kartui uzteks informacijos;)
p.s. dar viena mergaite klause kodel nusipirkus vienoda sidabrine viela viena atrodo pageltusi, tai gali buti del vielos gamybos metu ir jos minkstinimo ar kitinimo metu paliktu chemikalu zhymiu, reikia pabandyti viena pratraukti per sulenkta medvilnes, arba geriau mikropluosto skudureli.
wrapinimui naudojama tik dead soft arba soft viela. kieta viela sunkiai keicia savo forma palyginant su minksta. pvz lenvai lenkiant, kieta truputi atsistato atgal, minksta kaip palenksi ten jinai ir liks, nulis atsistatymo. Rimti vielos pardavejai nurodo vielos rusi, is lenktu tai as niekad neperku vielos