Įkraunama...
Įkraunama...

Be vystyklų

QUOTE(rence25 @ 2008 01 11, 12:13)
As net tos temo neskaitydama kazka panasaus stengiuosi taikyti. MAno maziui dar tik 3,5men bet jau nuo 2men bandau palaikyti virs kriaukles rytais, na sss nesakau bet gal kelis kartus per atsitiktinuma turbut pasysino i kriaukle. Nors vis vien namuose naudojam pampersus, bet dabar kai mazius jau nekakina po kiekvieno maitinimo galvoju pradeti vystyklus deti. O si metoda taikot nuo gimimo, o kada pasimato realus rezulatai? Gi tokie maziukai nesupranta dar kam juos virs kriaukles laikom, tik per atsitiktinuma padaro g.gif  O taip visai be vysytyklu jei augnti tai reiketu visa diena su mazium virs kriaukles paboti, maniskis lab daug sysioja g.gif


Dar vienas elementas - tai bandyti atpažinti, kada jis nori sisioti, ir tada nešti, bendradarbiauti. Nes mažuliai dar žino (kol nepamiršta, nes niekas į jų signalus dėmesio nekreipia), kada nori sisioti, taip kaip žino, kada nori valgyti. Yra įvarių būdų - galima naudoti vonelę prie lovos - beveik iki metų naudojom, po to jau ant puoduko, jei panelė - galima ir su mažu bliuduku išsiversti. Galima, kai nujaučiam, kad norės, padėti palutę ar seną rankšluostį. Nežinau, kada rezultatai, nes mes nuo keturių mėn, tai biškį su sugrįžimais atgal buvo, bet matosi, kad vaiką "pakabini", jis padaro, ir visiems smagu smile.gif Pabandyk pasekti, kada zirzia atrodo be priežasties, gal ta priežastis - sisiukas ar kakutis?
Atsakyti
Gaila, kad as irgi sia tema per velai pastebejau... sad.gif Iki kokiu treju menesiu ziuredama i savo mazosios veido israiska galedavau pasakyt, kada ji siusioja, o dabar jau to nebesimato.. sad.gif Kazkaip nesusivokiau anksciau to isnaudot.. doh.gif Dabar tai tik pamatau, kai daro ka nors rimtesnio, bet tada jau bijau pati procesa sutrikdyt ir niekur jos nenesu. Gal kas galetu imest daugiau nuorodu, kur galima butu paskaitinet apie tai? Kadangi angliskai nesuprantu, tai angliskos knygos man nelabai tinka, geriau butu, kad koki angliska teksta butu galima issiverst internetiniu zodynu.. na, pasidalinkit kas nors issamiau, kaip reiketu to mokytis. Kas kiek laiko sodinti, jei is vaiko reakcijos nesimato? ar bandyti nuo sauskelniu pereit prie palu, kad suzinot, kada slapinasi?
Atsakyti
QUOTE(naminukė @ 2008 01 13, 16:56)
Gaila, kad as irgi  sia tema per velai pastebejau... sad.gif Iki kokiu treju menesiu ziuredama i savo mazosios veido israiska galedavau pasakyt, kada ji siusioja, o dabar jau to nebesimato.. sad.gif Kazkaip nesusivokiau anksciau to isnaudot.. doh.gif  Dabar tai tik pamatau, kai daro ka nors rimtesnio, bet tada jau bijau pati procesa sutrikdyt ir niekur jos nenesu. Gal kas galetu imest daugiau nuorodu, kur galima butu paskaitinet apie tai? Kadangi angliskai nesuprantu, tai angliskos knygos man nelabai tinka, geriau butu, kad koki angliska teksta butu galima issiverst internetiniu zodynu.. na, pasidalinkit kas nors issamiau, kaip reiketu to mokytis. Kas kiek laiko sodinti, jei is vaiko reakcijos nesimato? ar bandyti nuo sauskelniu pereit prie palu, kad suzinot, kada slapinasi?

Čia yra tokia forma, kur galima nukopijuoti tekstą ir paprašyti išversti. Vertimas toks gana nedailus gaunasi, bet suprati galima wink.gif

Pereik prie palų, po miegelio visada pasiūlyk pasiusioti, kai keiti palą irgi pabandyk. Ir jei matai procesą vykstant, nebijos sutrukdyti.
Prisimenu, kaip man mama sakė - tik neišsigąsk ir nieko nedaryk, jei pamatai, kad siusioja/kakoja. Negerai taip, kaip tik gali prašyti, kad pakentėtų šiek tiek, kol numausi kelnes ir tada palaikyk, kad padarytų.
Dėl sodinimo ant puodo tai aš neturiu daug patirties, nes maniškis nesėdi. Bet aš jį laikau virš kriauklės ar vonios. Mergaičiukę tai gali ir virš puoduko laikyti, mergaitės nedaro fontano wink.gif
Ir dar kai matai, kad jau krauna į kelnes, tai įvardink tuo pačiu garsu, kurį naudosi ir palaikydama/pasodindama ant puodo, kad suprastų, jog čia tas pats procesas vyksta, nesvarbu, kad į kelnes.
Viskas turi vykti kantriai ir ramiai, gerai nusiteikus, jokių barimų, prievartos... Maniškis kartais pabando pasiusioti, kai keičiu palą, o paskui sako "nea" ir verčiasi nuo rankų eiti. Tai suprantu, kad nebedarys wink.gif
Atsakyti
QUOTE(rence25 @ 2008 01 11, 13:13)
As net tos temo neskaitydama kazka panasaus stengiuosi taikyti. MAno maziui dar tik 3,5men bet jau nuo 2men bandau palaikyti virs kriaukles rytais, na sss nesakau bet gal kelis kartus per atsitiktinuma turbut pasysino i kriaukle. Nors vis vien namuose naudojam pampersus, bet dabar kai mazius jau nekakina po kiekvieno maitinimo galvoju pradeti vystyklus deti. O si metoda taikot nuo gimimo, o kada pasimato realus rezulatai? Gi tokie maziukai nesupranta dar kam juos virs kriaukles laikom, tik per atsitiktinuma padaro g.gif  O taip visai be vysytyklu jei augnti tai reiketu visa diena su mazium virs kriaukles paboti, maniskis lab daug sysioja g.gif

nieko sau blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2008 01 14, 18:40)
Čia yra tokia forma, kur galima nukopijuoti tekstą ir paprašyti išversti. Vertimas toks gana nedailus gaunasi, bet suprati galima wink.gif

Pereik prie palų, po miegelio visada pasiūlyk pasiusioti, kai keiti palą irgi pabandyk. Ir jei matai procesą vykstant, nebijos sutrukdyti.


Jei butu tekstas internete, tai nebutu problemos issiverst. Ir nedailu vertima iseitu suprast...tik ta Letuciuko imesta teksto dalis labai jau trumpute, noretusi dar ka nors paskaitinet, pasvert visus uz ir pries..
Lyg ir noreciau bandyt, bet tada reiketu isigyti kruva paluciu. Vat ir neaisku, kiek mazdaug ju man gali prireikt, jei merginai dabar 7 men.? Kas kiek laiko reikia zvilgtelt i palute ir pasitikrint, ar ko nors nepraziopsojau? kas pusvalandi ar dazniau? Gal ir kvaili klausimai, bet man cia visai zalias miskas..reikia daugiau informacijos, kad pirmiau galvoj koks nors bendresnis vaizdas apie viska susideliotu...
Atsakyti
as tai skaiciau,kad vaikas pan.28 menesiu,pradeda suprasti,kad jo pusle yra pilna ir jam reikia i tualeta,aisku pries tai galima treniruotis
Atsakyti
Įdomus reikalas, gaila kad anksčiau nepastebėjau tos temos.Mes bandom su puoduku draugauti, o anksčiau kai atsegdavau sauskelnes sakydavau "puši puši" tai vaikas padarydavo, nes jie ir taip padaro nesunkiai kai sauskelnes nuimame.
Atsakyti
QUOTE(luckylein @ 2008 01 14, 22:58)
as tai skaiciau,kad vaikas pan.28 menesiu,pradeda suprasti,kad jo pusle yra pilna ir jam reikia i tualeta,aisku pries tai galima treniruotis

Tikiu, kad apie tai skaitei. Tačiau faktas yra tas, kad jei vaiką mokai, tai jis ir išmoksta. Jis turi reikiamus refleksus nuo gimimo, jei padėsi jam, išmoks suprasti ir pasiprašyti į tualetą gerokai anksčiau.

QUOTE(Gabred @ 2008 01 15, 13:01)
Įdomus reikalas, gaila kad anksčiau nepastebėjau tos temos.Mes bandom su puoduku draugauti, o anksčiau kai atsegdavau sauskelnes sakydavau "puši puši" tai vaikas padarydavo, nes jie ir taip padaro nesunkiai kai sauskelnes nuimame.

Tai tuo galima ir pasinaudoti smile.gif Pabandyk pasodinti ant puoduko ir pasakyti jūsų kodinį žodį wink.gif
Atsakyti
QUOTE(luckylein @ 2008 01 14, 23:58)
as tai skaiciau,kad vaikas pan.28 menesiu,pradeda suprasti,kad jo pusle yra pilna ir jam reikia i tualeta,aisku pries tai galima treniruotis


Ką tik perskaičiau, kad yra keletas 'langų', per kuriuos vaikutis mokosi ant puoduko:
Windows of opportunity for infant potty training
Although the first and most effective window of learning ends around age 5 to 6 months, other windows of learning open at different times during a child’s development. For example, many babies are again ready for toilet learning around the age of 8 to 12 months, 18 months and/or 24 months. Since each child is unique, there is no way to know for sure when your baby will again be receptive to toilet learning, once she is older than 5 months.


Papildyta:
puslapiukai:
http://www.diaperfreebaby.org/
niekada ne per vėlu pradėti šį metodą:
http://www.naturalfa...ty-training.htm

http://www.naturalfa...ty-training.htm

O šiaip galima įvesti :
Infant Potty Training Terminology
Different expressions are used to describe infant potty training, and you will encounter these as you travel around the internet. Here are some of the more common ones:

Infant potty training (IPT)
Trickle treat (TT)
Elimination timing (ET)
Elimination communication (EC)
Mother training
Potty untraining
Natural infant hygiene (NIH)

į google ir išmes.

Sėkmės smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo letuciux: 15 sausio 2008 - 16:14
tiesa sakant stebiuosi mamu kantrybe.negaliu pasakyti kad nesuprantu,bet pati to nepraktikuoju.maziukui musu 6,5 men jau galvoju apie puoduka.Bet be sauskelniu tikrai neisivaizduoju kaip versciausi.mano vaikis ir taip demesio reikalajauja ir namie ne visada viska speju.jei dar tektu avariju padarinius naikinti ir gaudyti sysius tai visai nupusciau ax.gif
Atsakyti
QUOTE(mikki @ 2008 01 18, 10:36)
tiesa sakant stebiuosi mamu kantrybe.negaliu pasakyti kad nesuprantu,bet pati to nepraktikuoju.maziukui musu 6,5 men jau galvoju apie puoduka.Bet be sauskelniu tikrai neisivaizduoju kaip versciausi.mano vaikis ir taip demesio reikalajauja ir namie ne visada viska speju.jei dar tektu avariju padarinius naikinti ir gaudyti sysius tai visai nupusciau ax.gif


Žinai, maniškis irgi visada beveik su sauskelnėm arba su palutėm. Tik va dabar tai pamąsčiau, kam reikia, jei tik vieną kartą per dieną benepataiko smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mikki @ 2008 01 18, 09:36)
tiesa sakant stebiuosi mamu kantrybe.negaliu pasakyti kad nesuprantu,bet pati to nepraktikuoju.maziukui musu 6,5 men jau galvoju apie puoduka.Bet be sauskelniu tikrai neisivaizduoju kaip versciausi.mano vaikis ir taip demesio reikalajauja ir namie ne visada viska speju.jei dar tektu avariju padarinius naikinti ir gaudyti sysius tai visai nupusciau ax.gif


drinks_cheers.gif Aš irgi. Namie net valgyt ne visada padaryt spėju doh.gif
Atsakyti