Įkraunama...
Įkraunama...

Be vystyklų

valio bigsmile.gif
aš apie savo patirtį jau daug kur rašiau blush2.gif Labai pritariu tam, manau tai yra daug sveikiau vaikui ir stiprina mamos ir vaiko ryšį, nes ir mažiausias nelabai nori gulėti savo išmatuose, o sauskelnes apgaudo vaiką ir padaro taip, kad jis tam tikra prasme pamiršta, kad tai iš viso egzistuoja blink.gif Dėl to vaikas neišmoksta kentėt ir metų amžiaus gali gana dažnai sisiot.
Atsakyti
nezinau, as skaiciau kazkur, kad reik ant puodo sodint tada, kai vaikas suvokia, ko is jo norima. tai yra apie 1,5 m. amziaus. jei 7 men. vaika pasodinciau dabar ant puodo, gal jis atsitiktinai ir padarys. bet nesupras nei ka nei kodel.
Atsakyti
deja, 1.5 metų taip pat dažniausiai nesupranta ko iš jo norima. Ir plius jau įprato prie rutinos ir prie to, kad reikia viską daryti į sauskelnes. Ir dar - nenori nieko savo gyvenime keisti. Aplamai amžius nuo pusantrų iki trijų yra labai "konservativus" vaikai bijo naujovių ir nori daryti tai, prie ko priprato anksčiau.
Atsakyti
QUOTE(nep @ 2007 10 31, 20:06)
nezinau, as skaiciau kazkur, kad reik ant puodo sodint tada, kai vaikas suvokia, ko is jo norima. tai yra apie 1,5 m. amziaus. jei 7 men. vaika pasodinciau dabar ant puodo, gal jis atsitiktinai ir padarys. bet nesupras nei ka nei kodel.

Nep, aš irgi taip ne vienoje knygoje skaičiau. Bet šiais laikais jau yra knygų ir tyrimų, kurie sako kitaip. O jei nebūčiau tuo pat metu mažiuko naujagimio sysinusi/kakinusi ir dukros 2 metų mokiusi tą patį daryti į puodą, tai irgi tebetikėčiau pirmomis knygomis. Ir su viena drauge psichologe kaliausi, nes ji remdamasi pirmomis knygomis tvirtino, kad nesupranta ir nevaldo savo raumenų vaikas iki 3 metų. Bet aš gyvai mačiau kaip lengvai mažiukas sureaguoja į garsą sss ir padaro ko paprašytas ir iš tiesų kaip neįmanoma išaiškinti 2metei kaip tą siusiuką išleisti, kaip raumenukus atpalaiduoti pagal pareikalavimą, nes ji jau seniausiai pamiršo kaip tai daroma, nes jai tai nerūpėjo ir neįdomu buvo.
Taigi smile.gif
Vakar mažių gal 10 min virš vonios laikiau ir jis vis stenėjo su pertraukėlėmis. Ir pavargau aš belaikydama 12 kg, o jis tik tada kai baigė, parodė, kad jau galiu pakeisti pozą. Ir ant puoduko tikrai tiek neišsėdėtų vienas, jei sodinti taip, kaip mes įsivaizduojam, nes vis atsisuka mane patikrina, su ranka veidą pakrapšto ir toliau dirba.

Knygos, kurias mes čia Lietuvoje jau turime ir skaitome Diaper Free
Early start potty training
Pastaroji parašyta vaikų psichologės smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 11 01, 11:15)
Nep, aš irgi taip ne vienoje knygoje skaičiau. Bet šiais laikais jau yra knygų ir tyrimų, kurie sako kitaip. O jei nebūčiau tuo pat metu mažiuko naujagimio sysinusi/kakinusi ir dukros 2 metų mokiusi tą patį daryti į puodą, tai irgi tebetikėčiau pirmomis knygomis. Ir su viena drauge psichologe kaliausi, nes ji remdamasi pirmomis knygomis tvirtino, kad nesupranta ir nevaldo savo raumenų vaikas iki 3 metų. Bet aš gyvai mačiau kaip lengvai mažiukas sureaguoja į garsą sss ir padaro ko paprašytas ir iš tiesų kaip neįmanoma išaiškinti 2metei kaip tą siusiuką išleisti, kaip raumenukus atpalaiduoti pagal pareikalavimą, nes ji jau seniausiai pamiršo kaip tai daroma, nes jai tai nerūpėjo ir neįdomu buvo.
Taigi smile.gif
Vakar mažių gal 10 min virš vonios laikiau ir jis vis stenėjo su pertraukėlėmis. Ir pavargau aš belaikydama 12 kg, o jis tik tada kai baigė, parodė, kad jau galiu pakeisti pozą. Ir ant puoduko tikrai tiek neišsėdėtų vienas, jei sodinti taip, kaip mes įsivaizduojam, nes vis atsisuka mane patikrina, su ranka veidą pakrapšto ir toliau dirba.

Knygos, kurias mes čia Lietuvoje jau turime ir skaitome Diaper Free
Early start potty training
Pastaroji parašyta vaikų psichologės smile.gif

taip, mano 2,5 metų dukrytę suprato, ką reikia daryti, tik kai pamatė kaip tai daro jos kelių savaičių broliukas doh.gif

Boris taip pat labai ilgai darė tik būdamas ant rankų kai aš jį prilaikiau, tik kai persikelėm į kaimą, jam buvo pusantrų ir jis pamatė sesę ant puodo, pabandė pats sestis. Dabar puodas stovi kambary, jis puikiai jo naudojasi, tik reikia padėti su kelnem. O jeigu puoduko nera, ima manę už rankos ir sako "kaku" , tada einam į tualetą.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 01 lapkričio 2007 - 21:31
mes vakar per dieną tik vieną palutę prisysiojom... Viską padarė kur reikia.
O šiandien visą dieną su sauskelnėm. Nemoku išeiti iš namų be sauskelnių, nedrįstu.
Atsakyti
as tai tik pampersus dedu vaikuciui,palutes man nepatinka,nepatikimas dalykas
Atsakyti
QUOTE(Miegaliuke S @ 2007 11 20, 19:02)
as tai tik pampersus dedu vaikuciui,palutes man nepatinka,nepatikimas dalykas

Miegaliuke, čia net ne apie vystyklus, o apie augimą be jų smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Raideles @ 2007 11 20, 19:59)
mes vakar per dieną tik vieną palutę prisysiojom... Viską padarė kur reikia.
O šiandien visą dieną su sauskelnėm. Nemoku išeiti iš namų be sauskelnių, nedrįstu.


Mudu su Jokūbėliu Naujų metų proga kažkaip susiderinom pagaliau, ir daug mažiau praleidžiam progų, pirmoj dienos pusėj išvis nesysina į kelnes, aš matyt atidesnė, o jis ilgiau laiko ir pyksta, jei nesodinu smile.gif Antroj dažniau pasitaiko, bet matyt dėl to, kad aš netokia atidi. Per pietų miegutį pats pabunda, pasisioja ir vėl užminga. O šiąnakt ant keturių ir ropom pas mamą per tėtį (aš prie kompo sėdėjau), ant puoduko pasodinau, pasisiojo, ir net pienuko nereikėjo, lūžo smile.gif Tikiuosi, ir toliau taip smile.gif Nes jau buvau viltį praradus, nuo penkių mėn sisinu, o vis prasilaužimo nebuvo.
natuke, kur esi rašius?
dainelė, smagu, kad irgi praktikuoji.
Aš tai vis vien su sauskelnėm verčiuos, ypač kur nors einant, bet namučiuos stengiuos dėt palas, nes būdavo tik ant pusės kartų pataikau, o po naujų jau čia nauja patirtis, gal jau greit nebereikės smile.gif galės lakstyt namučiuos.

o kaip sprendžiat ilgų kelionių klausimą? Su automobiliu - tai turėjom vonelę, galima ir puoduką pasiimti (čia didesniam), bet pvz., su truliku ar pan? Maniškis, pastebėjau, viešų tulikų nelabai mėgsta...

Papildyta:
Beje, ir naktį sausas jau išmiega, nes kažkokiu būdu susivokiu, kad reikia atsikelti ir ne maitinti, osisinti smile.gif
Atsakyti
labai idomi tema...taciau deja as ja radau ir apskritai apie toki dalyka suzinau kai mano vaikui beveik 8 men doh.gif
nemaciau temos nes anksciau net neieskojau nieko panasaus o neieskojau nes net negalvojau kad taip galima daryti, leliukus sysinti ir kakint doh.gif
tai kad kas nors apsvietu pediatrai, seseles ar dar kas nors..... blink.gif
Atsakyti
As net tos temo neskaitydama kazka panasaus stengiuosi taikyti. MAno maziui dar tik 3,5men bet jau nuo 2men bandau palaikyti virs kriaukles rytais, na sss nesakau bet gal kelis kartus per atsitiktinuma turbut pasysino i kriaukle. Nors vis vien namuose naudojam pampersus, bet dabar kai mazius jau nekakina po kiekvieno maitinimo galvoju pradeti vystyklus deti. O si metoda taikot nuo gimimo, o kada pasimato realus rezulatai? Gi tokie maziukai nesupranta dar kam juos virs kriaukles laikom, tik per atsitiktinuma padaro g.gif O taip visai be vysytyklu jei augnti tai reiketu visa diena su mazium virs kriaukles paboti, maniskis lab daug sysioja g.gif
Atsakyti
QUOTE(Margareta @ 2008 01 11, 11:38)
labai idomi tema...taciau deja as ja radau ir apskritai apie toki dalyka suzinau kai mano vaikui beveik 8 men  doh.gif
nemaciau temos nes anksciau net neieskojau nieko panasaus o neieskojau nes net negalvojau kad taip galima daryti, leliukus sysinti ir kakint  doh.gif
tai kad kas nors apsvietu pediatrai, seseles ar dar kas nors.....  blink.gif


turbūt vis viena galima bandyti pajausti, kada nori, - tai parodo, kad vaikutis arba nurimsta pvz. pries kakutį darydamas, arba kaip tik pyksta (maniškis, berods, pyksta), arba bandyti pagal laiką - dažnai labai sisiuką vaikučiai daro rytais, po miegelio ar pan.
Na, sesutėms ir gydytojams pirmiausia apie žindymą reiktų apsišviest gerokai, o apie sisinimą tai turbūt dar toli tie laikai.
Atsakyti