Įkraunama...
Įkraunama...

Įklotai/tamponai/higieniniai paketai

Juokai juokais, bet moterys juos naudoja ir dargi labai giria rolleyes.gif Ir, jei tikėti tuo, kas rašoma - ir sportuoja, ir plaukioja... g.gif

Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 02 24, 17:37)
Juokai juokais, bet moterys juos naudoja ir dargi labai giria  rolleyes.gif  Ir, jei tikėti tuo, kas rašoma - ir sportuoja, ir plaukioja... g.gif

tai su visom priemonem sportuoti galima.o del plaukiojimo cia jau kiekvienos pasirinkimas. biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 02 24, 12:41)
O paketą, ką, galima pabėgėjus į mišką išmest ir kitą įsidėt?  biggrin.gif  Turbūt kelionėj kaip ir su paketais - sustojai degalinėj ar kavinėj ir nuėjus į wc pasikeiti/išsiplauni rolleyes.gif Ir su drėgna servėtėle tikriausiai įmanoma vidų pavalyt  rolleyes.gif

Man įdomiau, o kaip su kvapais?


Pabėgėjus į mišką reiškia kad ten kitą (paketą, aišku, naują ir švaručiuką) įsidėt, o ne senąjį išmest... į galvą nešautų toks dalykas, aišku, kad susivynioju, į maišiuką ir į krepšiuką... Tik man neretai pasitaiko keliaut ne autostradom, o ten, kur nei degalinių, nei kavinių... kanistras vandens bagažinėj - visas WC... Negali sakyt, kad labai patogu tom dienom keliau, bet ne visada išeina kitaip. Bet neturint sąlygų gerai išplaut (gal reikėtų ir išdezinfekuot?) to puoduko turbūt būtų dar blogiau. Antra vertus, kiek miškuose, prie visokių lauko tualetų, poilsio aikštelių primėtyta tų paketų - siaubas. Pasižiūrėjus iškart gali patapt šalininke tų puodukų, tik va kad "techniniai" klausimai neaiškūs...
Atsakyti
Na, atsakymų tai ne SM, o puodelių puslapiuose reikia ieškoti. http://www.divacup.com turi gerą Q&A skiltį. Nes čia tik Irena gali patirtimi pasidalinti, o jei ji naudoja ir yra patenkinta, tai matyt nėra tas daiktas toooks nepatogus, kaip galėtų atrodyti.
Atsakyti
QUOTE(biologė @ 2007 02 24, 08:34)
Įdomus ir tas grąžinimas po 3 mėn., jei netiko. Tai ką, tą patį paskui kitai parduoda? Kad ir kaip dezinfekuotų, na jau atleiskit...

Ne, juos neperparduoda, lygtais sukarpo. Pagal ju pateikta statistika 95% moteru po bandymo laikotarpio gaminio atgal negrazina. Todel as galvoju, kad cia lyg ir reklamos sumetimais tas bandomas laikotarpis duodamas. Be to tikrai reikia siek tiek laiko, kad igusti isideti ar issiimti. Kazkam pavyksta is pirmo karto, kitoms reikia keliu ciklu, kad geriau pazinti savo kuna. Juk visos mes skirtingos. Vienom moterim makstis siauresne ar ilgesne, gal labiau palinkusi i kazkoki sona. Tad visos duotos instrukcijos yra salygines, kiekvienai asmensikai tenka atrasti kaip patogiausia.
Atsakyti
QUOTE(flight @ 2007 02 24, 08:05)
Sudomino tie puodeliai (nors niekad nesu naudojusi tamponų, tai nežinau, ar priprasčiau  rolleyes.gif ).
Irena, būk gera, apšviesk - o kas kiek laiko reikia jį keisti? Kažkodėl man sunku save įsivaizduoti darbe keičiančią ir plaunančią - gal čia labiau tinka toms, kurios turi privatesnį sanmazgą...


Rekuomenduojama keisti 2 - 3 kartus per para. Esant gausesniom menesinem - dazniau. As asmeniskai pirmom dviem dienom keiciu apie 4 kartus (labai retai 5 kartus), o kitom dienom ryte ir vakare.
Del to, ka daryti darbe, as nelabai galiu patarti, dar neteko keistis darbe. Kadangi gyvenu uzsienyje, tai dazniausiai viesieji tualetai yra kartu su kriauklem, o ne atskirai. Taigi, kol kas dar neturejau jokiu problemu, jaigu esu ne namie, tiesiog perplaunu su karstu vandeniu ir viskas. Namie, dar papildomai naudoju neutralu skysta muila, virinu po kiekvieno ciklo, t.y. tik karta per menesi.
Papildyta:
QUOTE(campanula @ 2007 02 24, 08:15)
Na,kad sveika tai labai abejoju.Keičiamas 2-3kartus per parą-tai reiškia kas 12-8val.Taigi bakterijų veisykla baisi.Juk ir tamponus rekomenduojama keisti maždaug kas 3-4val.,kad neprisidaugintų per daug bakterijų,taigi jos išskiria toxinus,kurie rezorbuojasi į organizmą.


Butent del tos priezasties, kad tamponus reikia daznai keisti (ir nakty) as ju ir atsisakiau.
Didziausias skirtumas yra tas, kad "puodelis", skirtingai nei tamponai, nepakeicia naturalaus maksties PH balanso, neisdziovina jos, ir nesyla makstyje. Todel sudaro minimalias salygas bakterijoms daugintis.
Papildyta:
QUOTE(flight @ 2007 02 24, 08:41)
Man įdomiau, o kaip su kvapais?


Tikrai, tikrai - jokio kvapo !! net suo neuzuostu.... biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(flight @ 2007 02 24, 13:37)
Juokai juokais, bet moterys juos naudoja ir dargi labai giria  rolleyes.gif  Ir, jei tikėti tuo, kas rašoma - ir sportuoja, ir plaukioja... g.gif


As neesu sportininke... Bet plaukioti plaukiojau, be jokiu incedentu. Nors as ir su tamponais problemu neturejau plaukiojant, tik vis ziuredavau, kad virvute neislystu blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irena: 24 vasario 2007 - 23:19
jei butu tokie vienkartiniai tikrai neabejodama pabandyciau.
Atsakyti
Irena, ačiū!

Gundausi, gundausi ax.gif
Atsakyti
Irena, tikrai susidomėjau bigsmile.gif
bet jaučiu, kad nesugebėčiau įdėti ir išimti ax.gif
Atsakyti
oi, kaip šauniai čia jūs perėjot nuo prištvaninių prie naujausių higienos priemonių thumbup.gif
QUOTE(Raideles @ 2007 02 21, 18:38)
Taigi. Po to, kai sėkmingai pradėjau naudoti medžiaginius vystyklus, sekantis logiškas žingsnis būtų pereiti prie medžiaginių įklotų mėnesinėms. 
Aš ieškau galinčių pasidalinti patirtimi ir protingom mintim 4u.gif

Nežinau, kiek čia mano mintys protingos g.gif , bet gabaliuką patirties turiu, deja blush2.gif gal daugelį ir pašiurpinsiu, nes ir pati sunkiai betikiu, bet buvo laikai ...( lotuliukas.gif nu, bais juokingai man tai skamba). Daugiau nei prieš 20 m., kai buvau paauglė ir pirmų rusiškų vienkartinių įklotų net tokiame ,,didmiestyje", kaip Klaipėda, dar beveik neįmanoma buvo gaut, mama tuos savadarbius medžiaginius primygtinai siūlė naudot taupumo sumetimais, nes vata, berods, visai nepigi buvo doh.gif Varge varge schmoll.gif Jie, aišku nebuvo kažkaip pasiūti, tiesiog sulankstyta minkštos medžiagos atraiža, nes ir be siūlių šlapias audinys, koks jis bebūtų minkštas, nutrindavo. O dar ir storis turėjo būt atitinkamas, kad tuometiniuose mokyklos tualetuose su kabinomis be durų keisti jų netektų doh.gif Kiek žinau, gausiau kraujuojančios net kažkokias polietilenines kelnaites viršum įprastų vilkdavosi mega_shok.gif Taigis, išplauti, jų net ir po poros val. nešiojimo, kad iškart būtų švarūs - be šansų schmoll.gif Kad virint nereiktų, mirkydavom įmuilintus valandą-kitą (katiliuke su dangčiu, paslėptame po vonia) ir tai išsiskalbdavo labai sunkiai (visos juk žinome, kad kraujo dėmių negalima šildyt, jei nori išskalbt). Manau, kad kažkokius pasiūtus, daugiasluoksnius, normliai išskalbt būtų išvis neįmanoma schmoll.gif O mašina.... nu nežinau, ką dar su jais kartu dėt skalbt galėtų, prisiminus išpilamo iš to katiliuko vandens spalvą... nerizikuočiau dėt nieko schmoll.gif Net pamiršus nutrynimus, apie patogumą tokį šedevrą nešioti ne nekalbu, važinėdavo jie į visas puses, labiausiai puiku būdavo, kai tas įklotas, pvz., greitai einant sulipdavo į viršų pro užpakalį, tiek , kad atsiremdavo į kelnaičių gumą doh.gif Nnebent prisitvirtinti, kaip kažkas čia rašė specialiom juostelėm, beje, tai irgi tarybinių laikų literatūroje buvusi rekomendacija. Bet, juk dabar ne tik apatiniai, bet ir viršutiniai rūbai visai kitokie, labiau permatomi, šviesūs, lengvučiai, kaip tie pančiai po jais vasarą atrodytų geriau nemėginsiu įsivaizduoti schmoll.gif Žodžiu, ačiū dievui, kad tik kokius metus teko kęst tokį absurdą, atsirado tų įklotų, kad ir nepergeriausių, vienkartinių vaistinėse tiek, kad užteko beveik visoms. Būtumėt jūs mačiusi, kokiais kiekiais juos moterys tempė namo, po kelis kart eilėse stovėjo, nes tik atitinkamą kiekį galėdavai vienu kartu nusipirkt doh.gif

O kas labai jau rūpinasi ekologija, gali iš neturėjimo ką veikt (ir pasitelkus į pagalbą mazochizmo apraiškas) pamėgint tokį skuduriuką kokią išeiginę dieną panešioti (pageidautina, įsivaizduojant, kad galimybė jį pasikeist tik už poros val. po to, kai tikrai jau to norėsis). Manau, visos fantazijos labai greit atšoktų. Nes tokiom prieštvaninėm priemonėm pageidautini ir senoviniai ilgi keliasluoksniai sijonai, kaip priedas ir darbas namuose prie pečiaus ar prie upės žlugto skalbimas irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Atogrąža: 06 kovo 2007 - 01:09
QUOTE(Atogrąža @ 2007 03 06, 01:02)
oi, kaip šauniai čia jūs perėjot nuo prištvaninių prie naujausių higienos priemonių thumbup.gif

Nežinau, kiek čia mano mintys protingos g.gif , bet gabaliuką patirties turiu, deja blush2.gif gal daugelį ir pašiurpinsiu, nes ir pati sunkiai betikiu, bet buvo laikai ...( lotuliukas.gif nu, bais juokingai man tai skamba). Daugiau nei prieš 20 m., kai buvau paauglė ir pirmų rusiškų vienkartinių įklotų net tokiame ,,didmiestyje", kaip Klaipėda, dar beveik neįmanoma buvo gaut, mama tuos savadarbius medžiaginius primygtinai siūlė naudot taupumo sumetimais, nes vata, berods, visai nepigi buvo doh.gif Varge varge schmoll.gif  Jie, aišku nebuvo kažkaip pasiūti, tiesiog sulankstyta minkštos medžiagos atraiža, nes ir be siūlių šlapias audinys, koks jis bebūtų minkštas, nutrindavo. O dar ir storis turėjo būt atitinkamas, kad tuometiniuose mokyklos tualetuose su kabinomis be durų keisti jų netektų doh.gif Kiek žinau, gausiau kraujuojančios net kažkokias polietilenines kelnaites viršum įprastų vilkdavosi mega_shok.gif Taigis, išplauti, jų net ir po poros val. nešiojimo, kad iškart būtų švarūs - be šansų schmoll.gif Kad virint nereiktų, mirkydavom įmuilintus valandą-kitą (katiliuke su dangčiu, paslėptame po vonia) ir tai išsiskalbdavo labai sunkiai (visos juk žinome, kad kraujo dėmių negalima šildyt, jei nori išskalbt). Manau, kad kažkokius pasiūtus, daugiasluoksnius, normliai išskalbt būtų išvis neįmanoma schmoll.gif O mašina.... nu nežinau, ką dar su jais kartu dėt skalbt galėtų, prisiminus išpilamo iš to katiliuko vandens spalvą... nerizikuočiau dėt nieko schmoll.gif Net pamiršus nutrynimus,  apie patogumą tokį šedevrą nešioti ne nekalbu,  važinėdavo jie į visas puses, labiausiai puiku būdavo, kai tas įklotas, pvz.,  greitai einant sulipdavo į viršų pro užpakalį, tiek , kad atsiremdavo į kelnaičių gumą  doh.gif Nnebent prisitvirtinti, kaip kažkas čia rašė specialiom juostelėm, beje, tai irgi tarybinių laikų literatūroje buvusi rekomendacija. Bet, juk dabar ne tik apatiniai, bet  ir viršutiniai rūbai visai kitokie, labiau permatomi, šviesūs, lengvučiai, kaip tie pančiai po jais vasarą atrodytų geriau nemėginsiu įsivaizduoti schmoll.gif  Žodžiu, ačiū dievui, kad tik kokius metus teko kęst tokį absurdą, atsirado tų įklotų, kad ir nepergeriausių, vienkartinių  vaistinėse tiek, kad užteko beveik visoms. Būtumėt jūs mačiusi, kokiais kiekiais juos moterys tempė namo, po kelis kart eilėse stovėjo, nes tik atitinkamą kiekį galėdavai vienu kartu nusipirkt doh.gif

O kas labai jau rūpinasi ekologija, gali iš neturėjimo ką veikt (ir pasitelkus į pagalbą mazochizmo apraiškas) pamėgint tokį skuduriuką kokią išeiginę dieną panešioti (pageidautina, įsivaizduojant, kad galimybė jį pasikeist tik už poros val. po to, kai tikrai jau to norėsis). Manau, visos fantazijos labai greit atšoktų. Nes tokiom prieštvaninėm priemonėm pageidautini ir senoviniai ilgi keliasluoksniai sijonai, kaip priedas ir darbas namuose prie pečiaus ar prie upės žlugto skalbimas  irnesakyk.gif

Miela Atogąža, labai ačiū už pasidalinimą patirtimi smile.gif Panašios patirties turiu ir aš pati, nors ir nelabai daug. Bet teko vaikščioti ir su vata, ir su medžiagėlėmis, kurios būna bet kur, tik ne ten, kur reikėtų.

Atrodo, nesupratot mano klausimo esmės. Aš neprašau pasidalinti sunkia anų laikų patirtimi, o prašau pasidalinti šiuolaikinių medžiaginių higieninių įklotų naudojimo patirtimi.

Nematot skirtumo? Analogija galėtų būti tai, kad šiais vienkartinių įklotų ir sauskelnių laikais mamos vėl naudoja medžiaginius vystyklus. Sakysit, siaubas, koks absurdas, grįžimas į gūdžią praeitį, visada apsysiotai vaikščioti, kiek skalbimo ir t.t. Toli gražu ne. Šiuolaikinis vystyklų naudojimas nuo to, kaip mane mama augino skiriasi kaip diena nuo nakties. Tik reikia žinoti, ką ir kaip daryti, ir medžiaginiai, daugkartiniai, ekologiški vystyklai sudaro mažiau problemų nei sauskelnės.

Analogiškos patirties bandau surasti ir higieniniuose įklotuose: kaip šiais laikais moterims sekasi prisitaikyti. Juk jei parduoda vieną įklotą už 15 dolerių, tai jis turi būti to vertas, kad pirktum, ar ne? Bet kol kas, atrodo, lietuviškos patirties ieškau nesėkmingai, nors užsienietiškų puslapių ne taip mažai.

Bet tiek to, ryt eisiu į mamų ratą, kur turėtų būti gyvas pasidalinimas šia patirtimi. Ir ačiū už pastangas.
Atsakyti
as tai prisipazinsiu - pirma karta girdziu apie tokius iklotus .
Papildyta:
pasikaiciau apie tuos puodelius dedamus i maksti, viska apsvarscius, siurpas nupurte. Gal kam ir patogu, bet man tai nepriimtina butu schmoll.gif
Atsakyti