Įkraunama...
Įkraunama...

Įklotai/tamponai/higieniniai paketai

QUOTE(dani @ 2003 08 08, 04:49)
ohmy.gif ::)pasiziurejau tuos "originalius" moteru draugus, tai cia naujausios mados ??? ??? Neisivaizduoju kaip ta puoduka naudoti? tikriausiai isikisti i vidu ??? o su tais medvilniniais? Kazkoks vargas. Juk jie "daugkartiniai" tikriausiai ir nieko neuzrakina, tuo paciu ir kvapu ??? ??? Jus naudotumete, jei cia pas mus butu pirkti?


Na, pašiurpinsiu gal kurias, nežinau, bet aš mąstau apie vieną arba kitą iš šių priemonių. Kol kas dar nelabai apsisprendžiau, kurią. Tikrai negirdėjau, kad Lietuvoje jų būtų. Aišku, galima internetu iš JAV arba UK užsisakyti.
Tas puodukas, aišku, atrodo, neįprastai, bet iš to, ką skaičiau, jis daug geriau už tamponą, nes nesausina gleivinės. Vienoj vietoj skaičiau, kad iš vienkartinių tamponų sugeriamų skysčių 65% sudaro kraujas, o 35% - kiti tas terpės skysčiai, kurie, be abejo turi savo funkciją - viena iš jų - valomoji. Taigi, išvadas darykitės pačios.
o šiaip tai didelė problema, apie kurią nelabai kuri pamąsto, tai kur dedasi vis tie panaudoti įklotai ir tamponai. Ogi kaupiasi kalnais mūsų pačių gyvenamoj vietoj - žemelėj. Pabandykit įsivaizduot, jei visus panaudotus išmestumėt į maišą ir laikytumėt namie. KOkia krūva vien per metus susidarytų. O turint omeny, kiek pasauly milijonų moterų, kurios visa tai naudoja ne vienerius ir ne dvejus metus... unsure.gif

Žodžiu, pavariau kampaniją biggrin.gif o šiaip tai žmonės dažnai linkę baidytis to, kas nauja, net jei tai kur kas geriau.
Atsakyti
QUOTE(Irena @ 2003 08 08, 08:11)
Dani,
zinok, as tikriausiai pabandyciau... Gal kita vasara ir pasirysiu, nes sia vos istveriu, nesvarbu kiek daznai besikeisciau  sad.gif
O del kvapo "uzrakinimo", tai kad ir vienkartiniai nelabai ka "uzrakina"... Bent jau as, su savo jautria uosle, pati sau nevisai maloniai kvepiu, nekalbant jau apie kitas moteris.

Ramsius, manau, kad Lietuvoj nera tokiu pirk, bet tai ko tu pati negali pasisiut ? Sagute vietoj "knopkutes", susirask kokia skysciuj nepralaidzia medzegele dugnuj - ir pirmyn !!

O "puodelis" tikrai labai ekstravagantiskas  ;D. Kiek skaitau atsiliepimu - labai visos moterys ji giria. Bet toki pasirisciau isbandyt, tik jaigu artima drauge rekomenduotu. Na, gal dar jaigu kas is musu forumo isbandytu...  wink.gif


Irena, tai kaip? ar pasiryžai? smile.gif jei taip, kokie ispudziai, pastabos?
kaip minejau, intensyviai domiuosi vienkartinių priemonių alternatyvomis, tai bet kokia asmeninė patirtis praverstų wink.gif
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2006 01 10, 11:44)
Irena, tai kaip? ar pasiryžai? smile.gif jei taip, kokie ispudziai, pastabos?
kaip minejau, intensyviai domiuosi vienkartinių priemonių alternatyvomis, tai bet kokia asmeninė patirtis praverstų wink.gif



Laba..
As jau ir pati kuris laikas zadejau i sia tema parasyti, bet va vis teisinausi laiko stoka blush2.gif
Na, as iki nestumo naudojau iklotus. Nors man tamponai labiau patinka, vis del tos svaros, del visisko kvapo nebuvimo, del to, kad galima maudytis baseine ir t.p. Taciau tamponus naudojau tik issikirtinais atvejais, kadangi is tiesu nera tamponai sveika. Cia nenugincijamas faktas. TASKAS! Jaigu kas tuo abejoja, tegul internete paskaito, as neturiu laiko pamokslauti.... bigsmile.gif
Na, ir vienos drauges padrasinta (tiksliau, ji man rekomendavo), pries puse metu nusipirkau DivaCup ( http://divacup.com/ ). Buvo labai neblogos salygos, galejau isbandyti ta "puodeli" du menesius, ir jaigu buciau nepatenkinta, man grazintu pinigus atgal mirksiukas.gif
Na, ir susigundziau... Pirma kart taip nekantriai laukiau "tu" dienu lotuliukas.gif
Galu gale nesulaukusi, nusprendziau pasipraktikuoti.... chm... Na, ir man labai nepatiko !! Kaip as nusivyliau... Is pradziu man pasirode jis per didelis, Kaip as ji ten tOOOOOki didziuli isigrusiu ?? Kaip issiimsiu ?? O ji dar isidejus reikia apsukti, kad "issiskleistu"... Kosmaras !! Bet nieko, viena, antra, trecia karta pabandziau ir pradejau perprasti. Galiu gale ir tos mano dienos atejo. Cia vel iskilo kita problema, kad is tiesu pirstai gali isisteplioti... chm... Na, bet mano WC yra su kriaukle, todel viskas greitai sutvarkoma. Per pirmaji savo cikla as taip ir nespejau prie to "puodelio" tinkamai priprasti. Niekaip nezinojau, kiek daznai ji reikia istustinti, vis bijojau, kad jis nesulaikys isikyru, ir viskas isipils, todel visa cikla dar papildomai naudojau iklotus. Taciau pratekejo tik karta. Antra cikla tas pats. Ir tik nuo trecio ciklo pradejau jaustis saugiau, net ejau maudytis i baseina - jokiu problemu ir nemaloniu siurprizu neivyko. Taigi, naudoju ta "puodeli" pusmeti, ir esu visiskai patenkinta. Nenoreciau gryzti prie iprastu iklotu, ar tamponu beee.gif
Taciau, yra kaikurie ipatumai. Antra ciklo diena as labai gausiai kraujuoju, todel visada papildomai nesioju iklota, kartais siek tiek susitepa, kartasi ismetu svaru, bet visada antra diena turiu papildoma apsauga, tas pats antra nakty. Ir kokia palaima, kad nereikia vidury nakties eiti pasikeisti ikloto (kaip anksciau). Bet tai labai individualu, gal kitom uztenka tureti paprasta iklota kas dienai (taip vadinami alldays), gal kitos be nieko apsieina... Nezinau...

O dabar susumuokim: Pliusai-
+ svara
+ jokio kvapo
+ sveikiau negu tamponai
+ nusipirkai viena ir turi
+ puiki apsauga moterim, turinciom gausias menesines
+ gali maudytis atvirame vandenyje
+ ekologiska

Yra ir minusu-
- nors pardavejai ir sako, kad nebutinas vanduo, norint pasikeisti, taciau as neisivaizduoju, kaip be vandens apsieiciau (tiesiog dar nebuvo tokios situacijos) Man butina nusiplauti rankas pries ir po pasikeitimo, taip pat isskalauti ir pati "puodeli". Todel mano akim ziurint butina tureti WC kartu su kriaukle. Nors atvirai kalbant tai labai svarbu ir naudojant iklotus, o ypac tamponus !
- gali buti brangu parsisiusti is uzsienio ir investuoti is karto tiek pinigu.
- reikalauja igudimo, ipratimo, nera taip paprasta naudotis kaip iklotais


O is tiesu, labai nuosirdziai galiu rekomenduoti. Jaigu turit klausimu, prasau kreiptis. 4u.gif
Atsakyti
Na va, labai dėkoju už išsamų atsakymą. Aš jau vakar kaip ir buvau beapsisprendžianti siųstis kelis skirtingus medvilninius įklotus, o paskui pagal pavyzdžius jau siūtis pati. Visgi, manrods, sveikiausia, kai išskyros apskritai organizme neužsilaiko. Bet draugė jau kaip ir apsisprendus pirkt tą puodelį, sako, perkam kartu... tai vat ir nebžinau. Na, bet naudinga gyvo žmogaus atsiliepimus išgirst/perskaityt.
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2006 01 11, 08:46)
Na va, labai dėkoju už išsamų atsakymą. Aš jau vakar kaip ir buvau beapsisprendžianti siųstis kelis skirtingus medvilninius įklotus, o paskui pagal pavyzdžius jau siūtis pati. Visgi, manrods, sveikiausia, kai išskyros apskritai organizme neužsilaiko. Bet draugė jau kaip ir apsisprendus pirkt tą puodelį, sako, perkam kartu... tai vat ir nebžinau. Na, bet naudinga gyvo žmogaus atsiliepimus išgirst/perskaityt.



Jaigu tu nori siutis medvilninius iklotus, visai nebutina ju pirkti, juk yra internete nuoruodu, iskarpu. Va, viena puslapiuka zinau, taciau buvau aptikus ir daugiau, tik neissaugojau ju, pasieskok, tikrai surasi : http://crafts.sleepi...y.net/PADS.html (Cloth Menstrual Pads )

Na, o as pabandzius "puodeli" tikrai nenoriu kitu priemoniu. Nors gal jis ir nera 100% -tinis, bet tikrai man geriausias is visu. Idialu, kai menesiniu visai nera, kai esi nescia, arba zindai...
O del to kas sveikiau negaliu gincytis, gal ir geriau kai iskyros pasisalina, bet kita vertus, jos kaupiasi iklote (medvilniniam ar ne), syla jame, traukia bakterijas ir nemaloniai kvepia. O puodelis skirtingai nuo tampono nekeicia temperaturos, neisiyla, lieka neutralus t.y. zinoma jis pakeicia savo temperatura, susyla nuo kuno, bet nesudaro siluminio efekto. Atitinkamai ir iskyros, negauna deguones, ir nera palanki terpe daugintis bakterijoms.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irena: 11 sausio 2006 - 20:04
hmmm, gal ir protinga... g.gif

iškarpų tai buvau radus (nors šitos kiek kitokios, pravers, jei sumąstysiu, ačiū 4u.gif ), tik kažkaip mėgstu pačiupinėt, pavartyt, apžiūrėt iš visų pusių gyvą daiktą. Tai vat ir galvojau - parsisiųst pora pavyzdžių, išsinagrinėt, o tada jau atsiverst tas schemutes ir... Jau kaip ir linkau į tą pusę.

A, dar norėjau paklaust, ar Švedijoj galima kažkur tuos 'puodelius' nusipirkt realiai, ne internetu, pvz., tam tikro ženklo parduotuvėse ir pan. Turiu pažįstamų Airijoj, tai galvoju, gal reiktų jų paprašyt nupirkt, gal pigiau būtų.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pienių jūra: 11 sausio 2006 - 20:12
"Ant greituju" radau dar kelias nuoruodas:

http://pacificcoast....oons/howto.html
http://www.borntolov...ist7-make.shtml
http://www.millenniu.../menstrual.html
http://www.diapersew...m/clothpads.htm
http://www.labyrinth...-clothpad2.html
http://www.naturalfa...strual-pads.htm

Ir vienas labai idomus saitas, ypac apie mena:

http://www.crimethinc.net/node/777

Citata: Make Art - From standing over paper and dripping, to fingerpainting, to serious painting made with blood collected in a cup and brushes, many ladies like to make art with their lunar-inspired flow. lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Irena: 11 sausio 2006 - 20:16
tiesiog randu va tokių pasisakymų:

You may fall in love with your Keeper and want to wear it all the time, but it is healthier to let your self flow during some of your cycle. We offer this free pad to promote awareness among Keeper Queens to diversify their protection and wear this internal pal with sensible caution as you would tampons. By choosing the Keeper, you are reducing health risks considerably, however, we should still be conscious that it is inside of you, as a foreign object, for long periods of time. So strap on one of our comfy pads on your light days and at bedtime and enjoy the diversity of protection.

tai taip pradedu įtart, kad kelis įklotus vis tiek reiks pasisiūt g.gif
Atsakyti
Ačiū, Irena!!! Iškart matau, kad schemelės aiškesnės nei tos, kurias buvau radusi pati. O ir šiaip labai daug informacijos, prigavusi laikelio būtinai pasinagrinėsiu.
Atsakyti
QUOTE(pienių jūra @ 2006 01 11, 17:10)
A, dar norėjau paklaust, ar Švedijoj galima kažkur tuos 'puodelius' nusipirkt realiai, ne internetu, pvz., tam tikro ženklo parduotuvėse ir pan. Turiu pažįstamų Airijoj, tai galvoju, gal reiktų jų paprašyt nupirkt, gal pigiau būtų.



Mano ziniom, nera ju pirkti "realiai"... Taciau, gal Airijoje kitaip, klausk drauges ax.gif
Atsakyti
Na įdomu, nes radau britiško tokio tipo produkto - mooncup - gamintojo puslapyje, kad Uk yra 'stockists'. Jau užklausiau, ar jie parduoda ir Airijoj, žiūrėsim, ar atsakys.
Atsakyti
Na as siaip esu uz iklotus.nes patogiau keisti juos, o tamponus naudoju tik tuo atveju jei reikia kur nors saugiai jaustis,nes man kazkodel daznai visgi prabega pro tuos iklotus kad ir daznai juos keiciu (cia jau kaltos mano gausios menesines). Tagi tamponus naudoju vasara, kai nesioju sviesius drabuzius. Ir siaip su tamponais daigiau vargo kol pasikeiciu, nemalonus man tas isemimo ir idejimo procesas.
Atsakyti