Įkraunama...
Įkraunama...

Neskiepyti vaikai

QUOTE(delfinas @ 2007 03 29, 09:56)
doh.gif Ar tikrai perskaitei, ką ir kaip jinai parašė? g.gif Kokie kitokie prioritetai? Apsaugoti metukų vaikiuką nuo menamos stabligės ar pakankamai retos difterijos vs. kreipti dėmesį (ir reaguoti) į konkrečią situaciją, kuri jau yra, o ne gali būti arba gali nebūti? g.gif

a ka? metuku vaikas neturi galimybes uzsikresti stablige? ir is kur jus istrauket kad difterija reta? DUOKIT NUORODAS I FAKTUS.

QUOTE
ituska, kodel tau atrodo, kad AD yra tik berimai????Tai daug baisiau

as ne apie AD kalbejau, as kalbejau apie uups posta :
"as menkiausiam berimui atsiradus nebeskiepyciau toliau). Nes taip iaudrinta imunine sistema tikrai nezada nieko gera. Tas pats po anafilaksinio shoko."
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2007 03 29, 09:55)


laime2,- o kokia jusu pediatro nuomone del AD po skiepo ir tolimesnio skiepu plano? g.gif



Kai pamate reakcija po vakcinacijos, pati buvo persigandus blink.gif Eidavo pati i namus vaikucio ziureti kas antra diena, nes buvo issigandusi doh.gif Kai ta didiji baisuma apmalsinom po poros menesiu, tai ji net pati prasitare "bijojau, kad gali ir visai blogai baigtis" doh.gif doh.gif doh.gif Tai kai pasakiau, kad daugiau vaiko neskiepysiu, pasake "suprantama" ir dave pasirasyti dokumenta, kad atsisakau visu profilaktiniu skiepu.
Atsakyti
QUOTE(uups @ 2007 03 29, 09:59)
labai idomu, jei turi kokia LT statistika imesk, butu idomu paziuret paskutinius 10 metu g.gif  mano anyta, kaip esu jau minejus vieno LT rajono vyr epidemiologe. Kiekviena difterijos ar stabliges atveji man raportuodavo kaip idomybe per paskutinius 10 metu. Turiu pastebet, ju vos keli buvo, ir tai diterija 'importine'. Apie 'gyva' polio atveji ji girdejus gal pries 35 metus rolleyes.gif

Lietuvoje isvis yra mazai info, taciau tik tas faktas kad suagusieju turi buti skiepyti nuo difterijos kas 10 metu, bet taip nera, ir butent jie ir tampa prieastimis kai difterija vis dar registruojama.

dabar as turiu eiti dirbt, nes isvarys is darbo, bet veliau butinai imesiu biski idomios infos apie sia liga.... bigsmile.gif
Papildyta:
1992–1996 metais Lietuvoje kilusią epidemiją pavyko suvaldyti tik atlikus masinę suaugusiųjų vakcinaciją. Difterijos epidemija Lietuvoje yra gera pamoka tiek visuomenei, tiek vakcinacijos programų ir sveikatos apsaugos organizatoriams. Vakcinacijos programų efektyvumas priklauso nuo dviejų svarbiausių veiksnių: vakcinos veiksmingumo ir skiepijimo apimčių. Difterijos kontrolei naudojama vakcina yra pakankamai gera epideminei situacijai valdyti. Taigi tik palankus visuomenės požiūris į skiepus ir tinkamas vakcinacijos programų įgyvendinimas gali užtikrinti palankią epideminę situaciją. Ar esama prielaidų kilti difterijos epidemijai Lietuvoje ateityje? Taip, jeigu: 1, sumažės vaikų vakcinacijos apimtys ir 2, suaugusieji reguliariai nesiskiepys kas dešimt metų. Taigi mažų mažiausiai visi tie suaugę asmenys, kurie paskutinį kartą skiepijosi difterijos epidemijos laikotarpiu (1992–1996 m.), iki 2006 metų turėtų pakartotinai pasiskiepyti. Jau beveik dešimtmetis, kai Lietuvoje užtikrinamos gana aukštos vaikų vakcinacijos apimtys. Tačiau suaugusiųjų vakcinacija vis dar lieka neišspręsta problema.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Rituska: 29 kovo 2007 - 09:08
QUOTE(Rituska @ 2007 03 29, 07:01)
"as menkiausiam berimui atsiradus nebeskiepyciau toliau). Nes taip iaudrinta imunine sistema tikrai nezada nieko gera. Tas pats po anafilaksinio shoko."


nu nereik cituot dalimis,- apie berimus,-mano asmenine nuomone, ji isskirta atskirai skliausteliuose,- apie iaudrinta imunine sistema eina iskart po AD doh.gif

Laime2,- buciau labai nustebus jei butu siulyta toliau skiepyt unsure.gif
Atsakyti
Today about 5000 people, mostly children, die of diphtheria each year. There have been recent epidemics of the disease in Russia and other Eastern European countries, and some of those affected have been adults.


mano nuomuone: kad atsisakymas nuo difterijos skiepu ir pas mus atves prie epidemijos. tada ir pradesim galvoti

cia galima pziureti apie liga ir kaip sumazejo susirgimai vakcinacijos deka
http://www.cdc.gov/n...ns/pink/dip.pdf
Atsakyti
QUOTE(Rituska @ 2007 03 29, 00:01)
a ka? metuku vaikas neturi galimybes uzsikresti stablige? ir is kur jus istrauket kad difterija reta? DUOKIT NUORODAS I FAKTUS.


Dažnas metukų vaikas - jeigu jis neauga kokiose specifinėse situacijose - stablige užsikrėsti turi daugiau teorinę, o ne praktinę tikimybę smile.gif. O difterijos čia tikrai labai retai pasitaiko - "ant karštųjų" radau info, kad, sakykim, 2002, 2003 ir 2004 metais Kanadoj jos užregistruota buvo po vieną atvejį, o 2000 ir 2001 metais iš viso nebuvo smile.gif. Kaip beveik 33 milijonams gyventojų tai kaip ir nelabai daug smile.gif. Registruoti difterijos atvejai Kanadoj

Lietuvos statistikos nežinau, būtų įdomu sužinoti ax.gif.
Atsakyti
QUOTE(delfinas @ 2007 03 29, 10:50)
Dažnas metukų vaikas - jeigu jis neauga kokiose specifinėse situacijose - stablige užsikrėsti turi daugiau teorinę, o ne praktinę tikimybę smile.gif. O difterijos čia tikrai labai retai pasitaiko - "ant karštųjų" radau info, kad, sakykim, 2002, 2003 ir 2004 metais Kanadoj jos užregistruota buvo po vieną atvejį, o 2000 ir 2001 metais iš viso nebuvo smile.gif. Kaip beveik 33 milijonams gyventojų tai kaip ir nelabai daug smile.gif. Registruoti difterijos atvejai Kanadoj


nu tai idomu kodel sumazejo?wink.gif
Atsakyti
Rituska, nzn is kur ishlupai sita info, bet epidemija tais metais buvo Rusijoj. Tiksliau, 'beveik pasiekta epidemijos riba'. Va cia rasit apie tikraja situacija tuometu LT (17 mirciu per 10metu).
Mano saltiniai sako, kad 5000 mirciu nuo difterijos ishtinka ne kasmet, o buvo priskaiciuota per 8 metus,- nuo 1990 iki 1998metu, epidemijos siautejimo metais. (beje, tai yra 5 000 mirciu ish 150 000 susirgusiu)
(shaltinis)

va cia yra lentele kiek ligos atveju fiksuota 1990-2005 metais per abu amerikos zemynus.

Cia yra truputi sena lentele apie atvejus EU 1987-1997m
Atsakyti
Man patiko informacija apie difteriją LR Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje:

1993-1996 m. difterijos protrūkis Lietuvoje pasižymėjo dideliu mirštamumu (17,5 proc.). Daugiausiai sirgo ir mirė žmonės nuo 30 iki 50 metų, socialiai apleisti, piktnaudžiaujantys alkoholiu. Sergančių moterų buvo dvigubai daugiau nei vyrų.

2003 m. sergančiųjų difterija Lietuvoje neužregistruota.

g.gif

Ir čia gan šauniai rašo:

Statistika skelbia, kad [čia to paties protūkio metu - delfino pastaba] iš bemaž 3 mln. Lietuvos gyventojų difterija sirgo mažiau nei pusšimtis. Todėl gydytojai homeopatai savo kolegų raginime atlikti visuotinę vakcinaciją įžvelgia komerciją.
Laikraštis

g.gif

Ir ne tik gydytojai homeopatai komerciją įžvelgia ax.gif mirksiukas.gif.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo delfinas: 29 kovo 2007 - 10:24
cia apie mirtis http://www.cdc.gov/m...ml/mm5518a4.htm
Papildyta:
QUOTE(uups @ 2007 03 29, 11:00)
Rituska, nzn is kur ishlupai sita info,

http://www.infoskiep...l=data_lt/5/51/
Atsakyti
QUOTE(Rituska @ 2007 03 28, 15:04)
galiu pokomentuoti? man toks itarimas kad sia info vel is www.vaikas.lt paimta wink.gif
ka reiskia susideda is formaldehydo ir antibiotiku? toks ispudis kad apart didziuliu formaldehydo is antibiotiku doziu ten daugiau nekoi nera. smile.gif istiruju viskas ne taip: cituoju is amerikietiskos IPOL instrukcijos : ""Also present... maximum of 0.02% of formaldehyde per dose as preservatives." Tai yra kiekis ant tiek mazas kad iki toksinio poveikio jam labai toli. nauda situo atveju yra didesne negu rizika. Tai pat noriu pazymeti kad formaldehydas yra musu organizme pastoviai nes tai yra vienas is biocheminu reakciju kurie vyksta musu organizme padariniu. Ir jo kiekis zymiai didesnis negu tas kuris yra vakcinoje. manyciau kad tikslas yra isgasdinti skaitytojus zodziu "formaldehydas" ir nesigylinti toliau.

žmogaus embriono lasteles vakcinų galybai nenaudojami.. Vakciniai virusi yra auginami ant lastelines linijos, kuri buvo gauta is plauciu embriono abortuoto del med.priezasciu 1960 metais ir nuo to laiko lastels dauginasi megintuveliuose patys ir tai visai kas kita negu zmogaus embrionas.
tas pats kaip ir virsuj, panaudojo inskto lasteles, in augina IN VERO. jos yra priziurimos ir auginamos taip kaip reglamentoja PSO, vyskta pastovi kontrole.
del antibiotiku is tos pacios instrukcijos: "Neomycin, streptomycin and polymyxin B are used in vaccine production, and although purification procedures eliminate measurable amounts, less than 5 ng neomycin, 200 ng streptomycin and 25 ng polymyxin B per dose may still be present." Vakcina yra valoma ir ta kieki kuris visdelto lieka ismatuoti yra beveik neimanoma nes NG - yra NANOGRAMAI. ir ar galima paliginti tas mazas dozes antibiotiku ir formaldehydo ir poliomielita. ar del ju reiktu nutraukti polio vakcinacija visoje salyje?


matai,as nzn ka tie visi terminai reiskia,bet vien "uzauginta ant abortuoto vaiko lasteliu" vakcina man kraupiai skamba blink.gif
nesu nei kokia medike ar didele protinguole,tiesiog mama,ir dabar su vyru sprendziam skiepyti vaika ar ne.tiesa pasakius labiau linkstu link neigiamo atsakymo g.gif
na,o butent atsakymas apie Poliomelita buvo is psl vaikas.lt,bet tikrai neapsiriboju vien sia informacija tongue.gif
P.S.o tu savo vaika skiepyjai?kodel taip arsciai gini skiepus? ax.gif
Papildyta:
QUOTE(uups @ 2007 03 28, 15:22)
*Niekas, nei mes nei bet kuris gydytojas neprisiims tokios atsakomybes schmoll.gif ,- skiepyt ar ne turi apsisprest pati (drauge su kudikio tevu).  Beje, mano kelyje nepasitaike nei vienes homeopatas, kuris butu pasakes,- neskiepyk rolleyes.gif Visi jie primena,kad uz vaiko sveikata ir gerove atsakingi tevai, o jie tik gali suteikti norima informacija. Mano asmenine nuomone, jei jau pradejai skiepyt nuo kazkurios ligos ir neatsirado jokiu komplikaciju, tai geriau uzbaigti darba ir suformuot  imuniteta tai ligai iki galo, o ne blashkytis. Tik va nesupratau kaip tie narkomanai ir prostitutes uzhkrestu ta kudiki unsure.gif

**tikrai nepades, nes info cia artima nuliui. Konsultavausi sita tema ne su vienu gydytoju ir epidemiologu LT ir ne LT,  bet apie pacia liga (rizikos grupes (ypac domina amzius), ligos sunkuma, komplikacijas, etc) yra zinoma tikrai mazai, kadangi ja praktiskai nesergama, isskyrus epideminius protrukius kokioj, tarkim, indijoj kur ji paliecia tik labai mazus vaikus.

Rituska,- respect 4u.gif miela diskutuoti su zmogum, kuris zino apie ka sneka drinks_cheers.gif


as ir nesitikejau,kad kazkas man pasakys skiepyt vaika ar ne tongue.gif tiesiog gal kas zn koki internetini puslapi,kur butu kokios informacijos apie skiepus?
P.S.seip as linkusi neskiepyti,bet is tiesu labai blaskausi...kazkaip sunku apsispresti,o dar kai nera vieningos nuomones skiepai-gerai ar blogai,tai isvis sakes blink.gif blink.gif
Papildyta:
QUOTE(delfinas @ 2007 03 28, 21:17)
O tai ko čia taip tai vienai vakcinai suteikti privilegijų, jeigu esi prieš visus skiepijimus? g.gif Įdomu tiesiog smile.gif. Aš asmeniškai neskiepyčiau toliau po tos vienos dozės, nes manęs šiuo atveju dar neįtikino teorija, kad reikia jų visų, jeigu jau viena sušvirkšta g.gif.

Man, sakykim, atopinis dermatitas (ir dar toks stiprus) būtų labai rimta priežastis jokių vakcinų toliau netęsti - jeigu jau tokia reakcija į vieną, galbūt organizmas tiesiog nori parodyti, kad negalima jo toliau nuodyti, nes bus dar blogiau? g.gif


na as esu pries visas vakcinas,bet daktare kazkaip labai prase bent nuo Hepatito b paskiepyti,o jau visos kitos tipo netokios sunkiai persergamos ir pan.tai siuo metu su vyru rimtai susimastem,nors vis delto lieku prie nuomones-neskiepyti tongue.gif
o tavo vaikutis skiepytas??
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Putlutė: 29 kovo 2007 - 12:00
QUOTE(Rituska @ 2007 03 29, 09:29)
o medicinoje 10 metu tai yra visas amzius.


sutinku drinks_cheers.gif bet kaip gi tu tada paaiskinsi, kad kas met vaiku sveikata vis silpneja? g.gif nors vykdoma massiska imunizacija? ,,...prireike kazkokiu desimtmeciu tam, kad siais laikais beveik 90% naujagimiu gimsta nevisiskai sveiki..." (cituoju is M.V.Trunov ,,pervyj god-pervyj opyt") book.gif
anksciau AD buvo gana reta liga, o dabar- didelis dziaugsmas seimoje, jei vaikutis gimsta nealergiskas... kaip paaiskinsi, kad AD atsiranda net tiems vaikuciams, kuriu tevai nekada, jokios alergijos neturejo? g.gif
O kaip paaiskinsi diabeto susirgimu padidejima, kuris prasideda vaikams iki 5 metu, o seimoje nera sirgusiu diabetu?... g.gif (pvz.-mano drauges 3 m.vaikui atsirado diabetas,seimoje sirgusiu deabetu-nera. daktarai jiems pasake,kad tikriusiai vaikui 2 men. buvo sugadinta meziagu apykaita,rezultatas -diabetas visam gyvenimui. 2 men.jie dare mokama isvalyta skiepa aKDS.)
Daug kas galvoja,kad komplikacijos po skiepo turi atsirast is kart, bet kad jie gali atsirast po 2-10 metu-daugelis atmeta...
Atsakyti