Įkraunama...
Įkraunama...

Kreta

QUOTE(Šaltmėtė @ 2007 09 23, 19:30)
OK.
Tai pirma info yra tokia, kad tave kažkas suklaidino, ir nuotrauka, kurią tu čia įdėjai, yra Katholikό vienuolyno, kuris vienuolių buvo apleistas prieš daugiau nei 300 metų, kai jie, nuvarginti pastovių piratų apiplėšimų, persikėlė į šalia aukščiau esantį Gouvernetou vienuolyną.
Norint pasiekt šį vienuolyną, reikia iš pradžių nuo Chania važiuot į labai gerai žinomą Agia Triada, o nuo ten jau tik 4 km iki Gouvernetou. Knygoj rašo, kad kelias tikrai blogas, asfaltuotas, bet labai duobėtas. Knyga 2006 metų, taigi nemanau, kad kelias būtų pataisytas per tą laiką... ne GR biggrin.gif  Rašoma, kad Gouvernetou yra restauruotas ir dėl atokios lokacijos vietos ten jaučiama tikra "vienuoliška" atmosfera, bažnytėlėje yra senovinės freskos, mažutis muziejukas taip pat. Nuo ten pėsčiomis paėjus maždaug 10 min yra senovinė ola, kurioje gyveno kažkoks šventasis (nežinau kaip lietuviškai St. John the Hermit), su slagmitais ir stalaktitais ir vandens pilna duoobe viduryje (tikriausiai skirta krikštymams). Uola buvusi svarbi šventovė dar Minojiniais laikais, o graikiškuoju periodu tai buvo Artemidės garbinimo vieta.
Einant dar tolyn (stačiu žemėjančiu uolėtu keliuku), maždaug po 15 min pasieksite Katholiko vienuolyno griuvėsius (tuos kur nuotrauką įdėjai). Aplink vienuolyną yra daug ankstyvajam krikščionybės periodui priskiriamų uolų, kuriose gyveno vienuoliai, ir kurias, turint prožektorių, galima patyrinėti.. bigsmile.gif  (būtinai tai padarysiu kitais metais... atradimas man čia thumbup.gif )

Tai va tiek radau, ir kiek suprantu, turėtų būt įspūdinag, tik nežinau kiek tai realu įgyvendint, nes lietūs jau prasidėję Kretoj, maži keliukai gali būt nepravažiuojami... unsure.gif  g.gif


Sveikos,
buvau as siuose vienuolynuose. Tur. kompanijos dirbancios su rusu rinka organizuoja tokia religine ekskursija. Zodziu viskas panasiai ir yra kaip Saltmete rase. Tik iki Gouvernetou normalus kelias, asfaltuotas, be duobiu. Nuo jo palipus kiek zemyn ir yra likusi uola su "baseinu" ir stalagtitu baltos meskos pavidalu (mums gide pasakojo, kad sv. Marija paverte Artemide i baltaja meska, tai vat ji dabar stovi palikusi prie to svento baseinelio... mes taip mazuma nustebome...Marija ir Artemide...kazkaip laikmeciai nesutampa..bet neesme, svarbu ne istoriniai faktai, o pateikimas smile.gif) Tame baseinelyje rusai turistai savo kaklo kryzelius merke i sventa vandeni, atseit, jei blogas zmogus, daug nuodemiu padares, kryzelis pajuoduoja.Na bet visi buvo geruliai ir kryzeliai nei pas viena nepajuodavo smile.gif. Sv. Jonas gyveno uoloje, zemiau, prie Katholiko. Taigis, leidomes zemyn, Katholiko vienuolyno link. Gides susuko zvakes ir mes pradejome savo "kriksto" kelia - lindome i uolos giluma. Aisku reikejo robstis ir lipti. Yra pratemta virve, kuri kaip ir padedavo nenuklysti i sona... "ejome" geras 2 val. Kol priejome Sv. Jono "buveine". Na tokia 1 x2 m. aikstele, kurioje jis ir gyveno, retkarciais islysdamas "i zmones". Rusai pradejo deginti zvakutes prie ikonu... Tokia tyla ir rimtis, liepsneliu plevenimas, zmones susikaupe. Grazu smile.gif. O dar man patiko viena siemynele: mama, tetis ir 2 dukros, paaugles. Pusiaukeleji dukros pradejo zirzti, kad tamsu, slidu, slapia, sunku eiti. Tetis joms israse velniu, kad nerodytu kaprizu ir isviso kad cia sventa vieta ir kad eksursija buvo brangi...smile.gif Geras tete smile.gif. Sekmingai islindus is uolos dar reikejo kilti laiptas i virsu... apie 40 min. Taigis jeigu kas nors sugalvotu savarankiskai eiti...tai rekomenduociau eiti ne vienam ar dviese, o grupelei. Beje sv. Jonas apsigyveno uoloje, vienumoje del to kad padare didele nuodeme. Jis turejo gydomuju galiu, guveno vienuolyne, gyde zmones ir viena karta pajeme uz isgydima pinigus. Na Dievas uzsirustino ant jo ir nubaude visus vienuolius - jie apsirgo mirtina liga ir numire...Tai Sv. Jonas nusprende kad jis nevertas normalaus gyvenimo ir isejo i kalnus melstis ir dievo atleidimo prasyti..... (Cia mums irgi gide paskojo...)
Tai tiek.

bye1.gif
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kphth ine stin kardia mou...
Atsakyti
QUOTE(Ribosiuke @ 2007 09 21, 12:08)
O man skanus ir mano mamos uzauginti pomidorai kaime. tai as didelio skirtumos kazkaip neizvelgiau pomidoruose. thumbup.gif



QUOTE(Šaltmėtė @ 2007 09 21, 12:58)
Aš atsivežiau daugiau nei kilogramą sveriamų alyvuogių cool.gif , šaldytuve jos tikrai ilgai gali stovėti, tai nereiks kažkokių iš skardinių valgyti...
O pomidorai man irgi geri mamos kaime užauginti, tikrai neprastesni nei graikiški, gal net geresni..


O mano mama pomidorų neaugina, tai Kretoje jie man tikrai skanūs lotuliukas.gif
Jei rimtai, tai nereiškia, kad LT tokių nerasi, tikrai yra, jei namuose auginti ir šviežiai nuskinti tongue.gif
Sveriamų alyvuogių ir man nepavyko rasti, bet parsivežiau pakuotę maišelyje, tai laukiu progos ją pradaryti. O LT graikiškų alyvuogių mačiau tik žalių (l.didelės), stiklainiukuose, bet jų kaina nenormali, apie 12 Lt gal kokių 300 ml (ar 250) indelis doh.gif

Dėl šiukšlių, tai faktas, kad jų viešose vietose, pakelėse daug, bet gyventojų teritorijose kažkaip neužkliuvo drinks_cheers.gif Kalnų teritorijoje tikrai to bardako nematyti schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Disima @ 2007 09 24, 10:19)
Sveriamų alyvuogių ir man nepavyko rasti, bet parsivežiau pakuotę maišelyje, tai laukiu progos ją pradaryti. O LT graikiškų alyvuogių mačiau tik žalių (l.didelės), stiklainiukuose, bet jų kaina nenormali, apie 12 Lt gal kokių 300 ml  (ar 250) indelis  doh.gif


Iš tos pakuotės maišelyje tikrai nesitikėk nieko ypatingo... nors neturėtų būt ir blogos.. unsure.gif bet va tos labai didelės ir yra pačios geriausios, iš Kalamatos, kurias aš sveriamas ir pirkau.. Kretoj jos visai papigiai buvo, o va visuose užusieniuose jos tikrai be proto brangios... doh.gif Čia, FI, tai jos išvis apie 3-4 eurus indelis kainuoja. O Kretoj kilogramas apie 4 eurus... skirtumas yra sakyčiau...
Atsakyti
Del keltu i Santorini, gal kas zinote - kiek ziuriu, beveik su visais keltais vienodos kainos apie 60 euru i abi puses, bet as skaiciau vienam forume, kad kazkas mokejo 43 eurus uz letesni kelta, gal kas zino? doh.gif
Atsakyti
QUOTE(rasasukyte @ 2007 09 23, 21:31)
schmoll.gif
Na del arbuzu,tikrai nesutinku schmoll.gif skonis baisus,Lietuvoj daug skanesniu esu valgiusi ir apelsinai l.neskanus(kazkokie isdziuve)na gal nesezonas verysad.gif


O va cia jau as nesutinku! schmoll.gif
Jei nepataiket ant tu vaisiu (pvz, arbuzu) sezono, neskelbkit visiems, kokie neskanus ten vaisiai... Liepos menesi mus keliose tavernose vaisino arbuzais pavalgius pietus - nerealaus skonio!!! Lietuvoje tikrai tokio sultingumo ir saldumo nesu ragavusi...
Ir sultys apelsinu jau tikrai Lietuvoje neprilygsta skaniosioms Kretos sultims... Ir ypac kiekiui! Pas mus LT ispaudzia vos 200g uz 5-6LT, o ten didziule stikline atnesa uz €2.5 thumbup.gif
Neskleiskit ereziju... lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo bala_nemate: 24 rugsėjo 2007 - 09:40
QUOTE(Disima @ 2007 09 24, 10:19)
OSveriamų alyvuogių ir man nepavyko rasti, bet parsivežiau pakuotę maišelyje, tai laukiu progos ją pradaryti. O LT graikiškų alyvuogių mačiau tik žalių (l.didelės), stiklainiukuose, bet jų kaina nenormali, apie 12 Lt gal kokių 300 ml  (ar 250) indelis  doh.gif



sveriamu alyvuogiu daugelio rusiu buna didesnese maisto parduotuvese (supermarketuose) arba turguje... jos tokios dideles ir labai skanios, ivairiai paruostos... o stiklainiukuose ir maiseliuose tai nieko ypatingo... daugiau turistams skirtos...
Atsakyti
Šaltmėte, gal gali pasakyt kur knygute apie kreta pirkai, ten, ar cia? gal jau rasei, bet nebeatseksiu smile.gif
Atsakyti
Na nebesinorėtų grįžti nes tiesiog neįsimylėjau tos salos, o ir šiaip pasaulyje dar daugybė nematytų kampelių yra smile.gif viskas jau buvo išdžiūvę, vietiniai atrodė pikti, pavargę ir suirzę, jiems jau po sezono matyt tie turistai vienoj vietoj stovi lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(DitaD @ 2007 09 24, 13:08)
Na nebesinorėtų grįžti nes tiesiog neįsimylėjau tos salos, o ir šiaip pasaulyje dar daugybė nematytų kampelių yra  smile.gif viskas jau buvo išdžiūvę, vietiniai atrodė pikti, pavargę ir suirzę, jiems jau po sezono matyt tie turistai vienoj vietoj stovi  lotuliukas.gif


del to dauguma gidu ir pataria i kreta skristi vasaros pradzioje, nes veliau nuo karsciu gamta issdziusta...
skrisk i graikijos zemyna, ten yra zalumos ir nemazai bei neisdziuvusios.. neseniai vaziavau nuo saloniku link kaimelio, netoli vietos is kur kelia i atono kalna, tai gamta beveik kaip LT jei tik atmestum kalnus..smile.gif
Atsakyti
QUOTE(jolezole @ 2007 09 24, 12:31)
Šaltmėte, gal gali pasakyt kur knygute apie kreta pirkai, ten, ar cia? gal jau rasei, bet nebeatseksiu smile.gif

Pirkau knygyne Helsinky smile.gif tą pagrindinę, kurią pradžioj skaitydavau... kitą esu pirkus Kretoj pačioj, tokią labiau specifinę.. pasidairyk kelionių skyriuose, manau, kad ir Lt turėtų būt mirksiukas.gif

QUOTE(DitaD @ 2007 09 24, 13:08)
Na nebesinorėtų grįžti nes tiesiog neįsimylėjau tos salos, o ir šiaip pasaulyje dar daugybė nematytų kampelių yra  smile.gif viskas jau buvo išdžiūvę, vietiniai atrodė pikti, pavargę ir suirzę, jiems jau po sezono matyt tie turistai vienoj vietoj stovi  lotuliukas.gif

va, va, vietiniai tikrai būna pavargę jau rugsėjo-spalio mėnesiais ir baisingai laukia sezono pabaigos ir lietaus. O užtat po naujų jau prasideda kito sezono laukimas ir nuvažiavus kad ir kovo-balandžio mėn jie pasitinka tave išskėstom rankom rolleyes.gif
Atsakyti
Sutinku, i tokius kraštus reiktų važiuoti sezono pradžioje, tada visai kitas reikalas cool.gif o va parsiveziau fetos, viesbuty valgydavau su dziovintom slyvom krekeriais arba jų duoniukais traškiais, bet slyvos pas mus rūgščios, feta duty free irgi šiaip sau...ech...dar norėjos nors kiek namie pasimėgauti šiom smulkmenom ax.gif
Atsakyti
QUOTE(DitaD @ 2007 09 24, 17:13)
Sutinku, i tokius kraštus reiktų važiuoti sezono pradžioje, tada visai kitas reikalas  cool.gif o va parsiveziau fetos, viesbuty valgydavau su dziovintom slyvom krekeriais arba jų duoniukais traškiais, bet slyvos pas mus rūgščios, feta duty free irgi šiaip sau...ech...dar norėjos nors kiek namie pasimėgauti šiom smulkmenom  ax.gif


as prisiveziau keliu rusiu fetos ir kitokiu suriu.. kai kuriuos kepi orkaiteje, kai kuriuos supjaustai ir tiesiog pakepi keptuveje ir valgai wub.gif dar mane ismokino pasidaryti tokia idomia kose su fetos suriu biggrin.gif as surius perku supermarketuose didesniuose...
tiesa, kas mane nustebino, tai kad uzsisakius kokiame klube ar kabake taip sakant vyno ar alkoholio, atnesa papjaustytu riekelemis morku, agurku (pasudyti ir siek tiek apslakstyti vyno actu) ir alyvuogiu... man taip keista buvo, bet visai nieko cool.gif
Atsakyti