Įkraunama...
Įkraunama...

Vokelis vestuvėms - 2 tema

na, mergaites, ir as papasakosiu, kaip anksciau budavo : pamerges atsinesdavo po torteli (visai nebutina juo visus nustebinti ), o pabroliai po buteliuka (kaip ir visais atvejais ) ir dar - pabrolys turi tureti atsargai buteliuku ivairiom ispirkom, kad nebutu geda, kai nieko netures, o pamerge turi tureti saldainiu tam paciam reikalui. Jei ju (buteliuku ir saldainiu )nepanaudos pagal paskirti (ispirkai ), drasiai parsivezate namo. Tai ir visos tradicijos lietuviskos pulkui. Pacioj senovej pulkp poros net ir dovanu nedovanodavo, arba tik pamerge. O jau velyvesniais, rusu laikais, tai jau pasikeite tradicijos ir poros jau nesa dovanas. O geles, tai siu laiku tradicija. Paprasciausiai mes labai esame prisirise prie geliu - net nepatogu kazkaip sveikinti be gelytes. Tad geliu jaunoji prisirenka tiek, kad buna pilnas kambarys. Jos tikrai greitai nuvys ir visas grozis.Mano nuomone (tiktai mano nuomone ! ), gal uztektu simboliskai po gelyte iteikti prie to vokelio, kad butu graziau.
Na, o eiliniai sveciai nesa tik dovanas, geles,alkoholio - 1 buteli nuo seimos. Tortu tikrai nereikia. O del geliu - turiu ta pacia nuomone.
Nors dabar kai kur zmones labai dosnus, stengiasi atnesti kuo daugiau. Bet labai daznai buna, kad niekas to neivertina - juk visos gerybes sudedamos kur nors virtuveje, tai nei jaunieji, nei kiti to ir nepamato ir neskaiciuoja.
O siaip tai paklausinekit apie siuos reikalus savo mamu ir mociuciu, jos tikrai zino kaip buvo. Juk tos lietuviskos tradicijos nera jau tokios blogos. Tai savotiskas spektaklis ekspromtu. Jis kiekvienose vestuves vis kitoks. Galima priderinti senasias tradicijas su naujoviskais elementais. Juk bus labai nuobodu vien sedeti prie stalo. Norisi kazko ispudingesnio, kad ilgiau liktu atmintyje.
Musu dukra irgi isteka pavasari, todel mes irgi daug diskutuojam.
Atsakyti
QUOTE(bruknele @ 2009 02 02, 01:19)


O kaip smagu butu, kad siuolaikinese vestuvese atsirastu dalele ir senuju paprociu. 4u.gif Del geliu visiskai sutinku thumbup.gif Suprantu grazu, bet didziausios puokstes..jos grazios..bet ir brangios....jau geriau vietoj brangiausiu geliu (kurios beje laabai greit nuvys) ar tai pinigeliu daugiau idetu..ar tiesiog kazka naudingesnio sugalvotu.. g.gif

Na bet cia tik mano nuomone blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(J-u-r-a-t-e @ 2009 01 21, 15:08)
Tad pratesiam.. Kas kiek dedat i vokeli?
Mano pacios manymu, kad maziausiais nuo zmogaus 200-300lt.

Ir čia mažiausiai? blink.gif Na tikrai mes tiek nedėsime. Ir neišgalime, ir nenorime pasirodyti kažkuo, kuo nesame. Tradiciškai dovanojame menką dovanėlę atsiminimui ir vokelį. Pavasariop eisime į draugų vestuves, planuojam 200 Lt + suvenyrinė dovanėlė + gėlės ir buteliukas.
Atsakyti
Mes perna kai ėjome į vetsuves, tai dėjome 200 lt. Pasiklausinėjome kitų, kiek žada dėti, tai tiek pat ir įdėjom. Šią vasarą mes tuokiamės, tai ištiesų nelabai ir tikime, kad kas dėtų į vokelį daugiau kaip 200 lt(o tuo labiau daugiau), kadangi dabar taip striuka visiems su pinigėliais schmoll.gif . Bet mes dėl to nepergyvename. Juk patys sau šventę rengiame, patys norime pavaišinti draugus ir laiką gerai praleisti. Tai va.. Kažkaip nelabai jau ir svarbu kas kiek atneš - svarbu, kad būtų kartu mums svarbią dieną biggrin.gif
Atsakyti
Rudenį ėjome į vestuves dovanojome 300 lt. manau,kad ši suma yra per viduriuką ax.gif aišku yra žmonių kurie gali sau leisti dovanoti ir daugiau
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *orchideja*: 22 vasario 2009 - 18:32
Aišku nuo kiekvieno žmogaus galimybių priklauso. Pernai mano kolegė ėjo į geriausių draugų vestuves (buvo liudininkais), į vokelį dėjo 100 Lt ir dovanojo knygą. Aišku gėlės, gėrimai. Man pasirodė mažoka, bet čia kiekvienam savo.
Atsakyti
Kiek as esu girdejusi, ir to laikiausi eidama i vestuves blush2.gif tai i vokeli reikia deti bent jau tokia suma kokia jauniesiems iseina uz vaises (t.y. gerimai, maistas) Kadangi kainos vienam zmogui svyruoja 150-200Lt (cia as kalbu apie restoranus) tai ir nuo vieno zmogaus suma i vokeli turetu buti tokia.
Atsakyti
na o pas mane mergaites tokia situacija - jaunieji tik "susiraso" metrikacijoj, baliaus jokio nedaro, einu uz liudininke, kiek tada deti i vokeli... g.gif ?
Atsakyti
QUOTE(Eglootia:) @ 2009 02 25, 01:37)
na o pas mane mergaites tokia situacija - jaunieji tik "susiraso" metrikacijoj, baliaus jokio nedaro, einu uz liudininke, kiek tada deti i vokeli...  g.gif ?


Na jei vestuves kuklios uztektu i vokeli 100-150lt nuo zmogaus, bet jei tu liudininke manau reiketu daugiau apie 150-200lt nuo zmogaus smile.gif tai va kaip gaunas vidurkis 150 lt mirksiukas.gif manau turetum neprasaut mirksiukas.gif
Atsakyti
o tai kiek siaip laikais deda i voka einantys i poras? pakviete vasara, o as vestuvese niekad nebuvus, nezinau ar nestis torta koki, butelaiti, kaip bruknele sake, ar prisidet i rankinuka saldainiu? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(egliosha @ 2009 03 14, 22:12)
o tai kiek siaip laikais deda i voka einantys i poras? pakviete vasara, o as vestuvese niekad nebuvus, nezinau ar nestis torta koki, butelaiti, kaip bruknele sake, ar prisidet i rankinuka saldainiu? biggrin.gif

Saldainių manau reiktų,jei kokie vaikai užtvertų kelią,kad turėtumėt ką duoti.Buteliukas šiaip įprasta,kad nešasi žmonės,bet nėra būtina.Pvz,mes per vienas draugų vestuves nešėmės ir panaudojom per išpirkas,o per kitas draugų vestuves nešėmės,bet jokių išpirkų nebuvo,tai tiesiog ir parsinešėm atgal namo blush2.gif Nes šiaip sveikinant niekas jauniesiems tų butelių į rankas nedovanoja,o šiaip ateiti padėti ant stalo,tai nematau reikalo. biggrin.gif Dėl torto reiktų klausti jaunosios,ar jums neštis ar ne.Aš pvz savoms pamergytėms sakysiu,kad nesineštų,svečiai ir taip labai daug išsileidžia,o tuo labiau nėr kur dėti poto tų 7-8 tortų doh.gif Kiek ėjom į vestuves,tiek nereikėjo neštis tortuko.Bet šiaip visais atvejais nebijokit tiesiai šviesiai pačių jaunųjų paklausti,ką neštis,ko nesinešti,ką dovanoti,ko ne,tada nekils jokių nesusipratimų. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(myliu``tave @ 2009 03 14, 22:32)

zmones parskris tuoktis ir nezinau ar liks Lietuvoj unsure.gif tai dovanu net neplanuoju, nebent kokia smulkmena idomiai padarius prie vokelio. dar puse metu yra, manau issiaiskinsim del tortu dar, maniau kad vos ne privaloma biggrin.gif butelis vsio jasna, sampano nupirkt reikes(ar ir degtines reikia? mes negeriam stipriuju gerimu). beje, ar pemergems reikia puoksciu? blink.gif
tai kiek is poros "priklausytu" pinigo? biggrin.gif
Atsakyti