Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

Mano vaikui 1.7. Puoduka turime, bet nesodinu, tik aiskinu ka su juo daryti. Kartais atsiseda su kelnytem i kazka padaro. Laukiu kol ateis supratimas, manau po poros menesiu, kai atsils galesim rimciau puoduko reikalais uzsiimti. Esu pries tai, kad sodinti vaika nat puoduko kuo anksciau. Taip pas vaika issivysto refleksas, kad jei pasodina- reikia kazka padaryt. Todel daugelis vaiku sekmingai daro i puoduka pasodinti, bet patys nesipraso iki tam tikro amziaus, kol ateis supratimas. As esu pries vaiko dresavima, aciu Dievui, turiu laiko aiskinimams. O musu mamos mus sodino ant puoduko kuo anksciau, nes taip buvo priimta. Beje kaip ir duoti sulciu nuo 4 men. ir maitinti krutim geriausiu atveju iki kokiu 6 men. ir taip toliau.
Atsakyti
QUOTE(ruta_zalia @ 2010 02 23, 10:54)
Matyt su kalbos raidos velavimu, veluoja ir sitas instinktas  verysad.gif Taigi galiu ir ant galvos atsistoti, bet nuo manes aiskiai matau, kad niekas nepriklauso sad.gif


Tai, be abejo, labiausiai viskas priklauso nuo vaiko.
As tai tikrai manau, kad su puoduku draugauti mums sekasi, nes vaikuciui tikrai nelengvai tas kaku darosi. As jau gan senokai matau kada vaikutis nori daryti didiji reikala, taigi belieka tik laiku pasodinti ant puoduko. Vaikuciui gaunasi tada kelis kartus greiciau viskas negu i pampa, ypac, kai viduriukai pakieteje buna arba pilvuka pucia...
Papildyta:
QUOTE(Su44ka @ 2010 02 23, 11:06)
Esu pries tai, kad sodinti vaika nat puoduko kuo anksciau. Taip pas vaika issivysto refleksas, kad jei pasodina- reikia kazka padaryt. Todel daugelis vaiku sekmingai daro i puoduka pasodinti, bet patys nesipraso iki tam tikro amziaus, kol ateis supratimas. As esu pries vaiko dresavima, aciu Dievui, turiu laiko aiskinimams. O musu mamos mus sodino ant puoduko kuo anksciau, nes taip buvo priimta. Beje kaip ir duoti sulciu nuo 4 men. ir maitinti krutim geriausiu atveju iki kokiu 6 men. ir taip toliau.


O kuo blogai tas refleksas? Gal ne visai tinkmas palyginimas, bet, pvz., iprotis kloti lova pas mane nuo mazu dienu. Nereikia saves versti ar panasiai, tiesiog automatiskai atsikeliu ir pasikloju. O kas del puoduko, tai vaikas daugiau laiko prabuna su sausu pampersiuku, kas tikrai iseina tik i nauda maziukui.Ir sodinimo ant puodo jokiu budu negalima lyginti su sulciu davimu anksti arba zindymu iki 6 men. Na, nebent sodinti kazkas noretu dar nesedinti vaika ir tokiu budu jam pakenktu.

O siaip, tai puoduko reikalai, kaip ir daug kitu dalyku yra individualus kiekvienos seimos reikalas, kuris daznai priklauso nuo daugelio subjektybiu aplinkybiu.
Pvz, mano drauges vaikas ismoko daryti i puoduka, kai susirgo rota virusu. Drauge pasakojo, kad vos apmpersa pamates maziukas imdavo klykti... Nieko kito neliko, tik mokinti daryti i puoda.
Atsakyti
musu vaikiukas nuo 7 men sekmingai sedi ant puoduko. ir sysiu po kiekvieno miego padaro, ir pakakoja, pamatau kai jau stena. i pampersa jau nekakoja nuo tada kai pradejau sodinti ant puoduko. ir puodukas jam neatrodo kaip zaislas. pastatytas kambaryje, bet niekada jo neliecia.jau pasodintas zino ka reikia daryti. ir manau kuo anksciau pradedi sodint, tuo geriau. paskui ir nesupras ka ten reikia daryti...
Atsakyti
QUOTE(Luttuke @ 2010 02 23, 12:13)
O kuo blogai tas refleksas? Gal ne visai tinkmas palyginimas, bet, pvz., iprotis kloti lova pas mane nuo mazu dienu. Nereikia saves versti ar panasiai, tiesiog automatiskai atsikeliu ir pasikloju. O kas del puoduko, tai vaikas daugiau laiko prabuna su sausu pampersiuku, kas tikrai iseina tik i nauda maziukui.Ir sodinimo ant puodo jokiu budu negalima lyginti su sulciu davimu anksti arba zindymu iki 6 men. Na, nebent sodinti kazkas noretu dar nesedinti vaika ir tokiu budu jam pakenktu.


Refleksas blogas tuom, kad vaikas ipranta slapintis tada kai ji pasodina ant puoduko, o ne sesti ant puoduko kada nori slapintis. Su jusu pvz. tai atrodytu taip: jus klojate lova bet kada, kai lova yra nepaklota. T.y. netgi nakti, kai tik 5 minutem atsikelete nueiti i tualeta, pries tai vis tiek paklotumet lova. Darytumet tai ne todel kad butu tvarka, o tik todel kad lova nepaklota nesvarbu ar reikia to ar ne. Gal cia painiai truputi parasiau, bet tikiuos suprasite ka turejau omeny smile.gif .
Ir sodinimo ant puoduko as nelyginau jokiu budu su sulciu davimu, tiesiog norejau pasakyti kad musu mamos ir mociutes turejo pakankamai daug netinkamu nurodymu kaip auginti vaika, tokie jau tie laikai buvo. Manau kiekviena skaite kur nors kodel joms patardavo daryti butent taip ir nekitaip.
O su tuom kad kiekvienas vaikas individualus ir jo gebejimai ir poreikia individualus - pilnai sutinku. Tik mama gali nuspresti kada jos vaikas yra pasiruoses, cia bendros taisykles nepades. Bet visgi manau kad anksciau negu vaikui sueis metukai, sodinti ant puoduko neverta.
Atsakyti
sveikutes... auginu treciaji leliuka kuriam dabar beveik 7 men.. ir noriu pasakyti,kad kolkas jis nezino kas tas puodukas.. nesiruosiu vaikui pirsti to puodo,kolkas jis mokosi kitu dalyku-pats bando sedeti,bando vaikstukuose pastoveti,pasiimti zaisliukus,auginam dantukus ir t.t jau pasimokiau is dvieju pirmu paneliu-vyriausiajai pirmakart puoduka parodziau apie metukus 4u.gif ir 2metu,mes jau diena begiojom be pampersu. thumbup.gif o su antraja-neturejau jokiu problemu. ismoke sese. tad 1 metu ir 8 menesiu jau zinojom,kad sisiukas daromas i puoda... thumbup.gif manau,kad geriausia vaikuti pazindinti su puoduku,kai jis jau moka vaikscioti.o iki to,jam ir taip labai daug reikia ismokti.. juk nebus taip-kad vaikas visalaik vaikscios su pampersu... ateis laikas ir ismoks... vienas iki 2,kitas iki2,5,o kitas gal ir iki 3 metu...cia tik mano praktika ir nuomone... wub.gif
Atsakyti
Savo mazaja pradejau prie puoduko pratinti 7 men. Jai jis patinka ir zino ka ten reikia daryti. Jau nuo praeitos savaites pradejo pasisakyti kada nori "sisi" thumbup.gif Aisku, kad buna kartais ir per velai pasisako, bet pasodinus ant puodo nors lasiuka issteni lotuliukas.gif
Atsakyti
Aš savo pupsi nuo 6 mėnesių laikydavau virš kriauklės, o dabar jau sodinu ant puoduko, kai tik pradeda stenėti bėgam nusimauti vystyklų lotuliukas.gif Jam irgi patinka sėdėti, retai tenka iš vystyklų gėrį išiminėti... lotuliukas.gif O kartais ir pasisioja kai nunešu virš vonios, va thumbup.gif Sėkmės visom pratinant drinks_cheers.gif
Atsakyti
nesutikciau su tuo, kad reikia laukti kol leliukas prades vaiksciot. pora draugiu jau turi beda, nes pasodina vaika ant puodo, o jsi atsistoja ir nueina.
O siaip pamastymui - jei nebutu sauskelniu ir skalbimo masinu, ar tiek daug butu teoriju kad iki 1.5 metu neverta vaiko ant puodo sodint? g.gif rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Su44ka @ 2010 02 23, 11:37)
Bet visgi manau kad anksciau negu vaikui sueis metukai, sodinti ant puoduko neverta.

Maniškis dar metukų neturėdamas pradėjo karts nuo karto prašytis ant puodo. Reiškia ne refleksas atsisėdus padaryti o realiai suvokiamas noras susitvarkyti. Be to dar prieš pradedant prašytis kai nenorėdavo nieko daryt, nesisėsdavo, o jei jau norėdavo sėsdavosi. Todėl tikrai nepritariu tam, kad iki metų vaikui tai tik refleksas schmoll.gif Be to man atrodo geriau refleksas daryti į puoduką atsirastų nei kai vaikšto vaikas ilgiausiai su pampersu, paskui atsiranda refleksas (ne dažnai, bet pasitaiko) nesituštinti kol prie užpakaliuko nesiliečia joks audinys (pampersas)...
Atsakyti
Sveikos,
kada pratinti prie puoduko pasirenka pati mama, juk tik mama žino, kas jos vaikui geriausia smile.gif
Aš pradėjau supažindinimą su puoduku, kai gerai sėdėjo, tai apie 7,5 mėn. Pradžia ne kokia buvo, pykdavo, todėl atidėjau teko nutraukti kuriam laikui. Dabar jau 10 mėn. ir padaro, ir lyg kartais bando pasakyt smile.gif
Laukiam šiltų orų, kada mesim pamperius į šoną smile.gif
Atsakyti
QUOTE(mazee @ 2010 02 23, 12:36)
Savo mazaja pradejau prie puoduko pratinti 7 men. Jai jis patinka ir zino ka ten reikia daryti. Jau nuo praeitos savaites pradejo pasisakyti kada nori "sisi"  thumbup.gif Aisku, kad buna kartais ir per velai pasisako, bet pasodinus ant puodo nors lasiuka issteni  lotuliukas.gif

Na mums jau beveik metai ir 11 men., bet tokio stebuklingo zodzio "sisi" dar nesu girdejusi, nes vaikas nekalba, tai apie koki prasymasi galima kalbeti sad.gif O dar ir sergam nuolat, tai palikti su triusikeliais ziemos metu man rizikinga, nes kas menesi kosuliai ir slogos kartojasi doh.gif Vaikas net puse vasaros prasirgo, o as taip viltingai laukiau, kad galesim rimtai mokytis puodo akademijos unsure.gif Va taip ir vargstam su tuo puodu, visi mano norai ir darbai eina suniui ant uodegos doh.gif
Atsakyti
Jau anksciau rasiau, kad sodinti pradejau nuo 6 men.. Dabar mums 8,5 men. ir jokiu problemu neturim kartais ir pats pasipraso.Tokios problemos kad nuo uzpakalio sunku kaka nuplauti, o paskui dar ir rankos smirdi( neseniai isgirdau is draugiu) isvis nebuvo, nes pradejus sesti ant puoduko kaku i pampersa nepadaro. Ryte atsikelia sausas ir padaro i puoduka, kartais tingiu sodinti iskart kai pabunda, tai jis i pampersa ir nedaro.Jeigu visa diena pati bunu su leliunu ,tai sauskelnes lieka sausos.Kiek esu skaicius vaiku urologu nuomoniu, tai sako,kad iki metu vaikas turi atsisakyti sauskelniu dienomis, o iki 1,5 metu isvis atsisakyti ju.Tai labiau taikytina berniukams,del vaisingumo.Bet cia ne mano nuomone, as manau ,kad kiekvienas vaikas skirtingas ir ant puoduko ses skirtingu laiku.Bet kiek pastebejau jei nuo metu mokina tai vaikai savo oziukus labiau rodo.Kiek skaiciau negalima ju sodinti perprievarta, nes gali pradet nelaikyt slapimo.Taigi jeigu mokinat nuo metu neskubekit neverskit be proto sedet ant puoduko
Atsakyti