Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

QUOTE(maidala @ 2010 01 31, 20:43)
dabar jau galiu pasidalint savi pirmaisiais ispudziais draugavimo su puoduku. Mergina stengiuosi sodint nuo 6 menesiu kaskart po miegelio, ir beveik kaskart (jei nepaveluojam) padaro sisiu. kaip mokino per kursus, pasodinus ant puodo reikia sakyti "SSSS" ir tada padaro. kol kas veikia. nors planavau sodint kai jau pati tvirtai sedes, pabandziau anksciau ir nesigailiu. "sedim" ne ilgiau nei puse minutes, tuo tarpu as ja laikau uz pazastuku. nera juk ten ko sedet ilgai, arba daro kazka arba ne. manau ankstyvo pratinimo pliusas yra tai, kad vaikutis pripras prie puodo ir nesispyrios ant jo sedet, antras pliusas tai, kad sausiau gyvenam ir beveik neberia uzpakaliuko  thumbup.gif  minusu nezinau jokiu schmoll.gif

as ir buvau girdejusi apie ta "SSSSSSSSSS", tik tvirciau sedesim ir ji tups ant puodo lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(blaxtiena @ 2010 02 02, 14:45)
as ir buvau girdejusi apie ta "SSSSSSSSSS", tik tvirciau sedesim ir ji tups ant puodo  lotuliukas.gif

ta "SSS" jau mazoji irgi kartais sako, megdzioja mane lotuliukas.gif
Atsakyti
mano sunenas jau nuo 4men sedi ant puodo 4u.gif jam kai pamperius keisdavo tai stenejimo garsus leisdavo,pasodine ant puodo ir irgi stenedavo, taip ir pripratino smile.gif savaja irgi bandysiu sodint kai sedeti ismoks smile.gif
Atsakyti
mes turim puoduką, bet maniškė nenustygsta vietoje biggrin.gif arba jei pasėdi kokią minutę, o paskui jau bėgti reikia. Kol be rezultatų g.gif
Atsakyti
Mums jau 5 mėnesiai, planuoju pradėt pratint maziuką prie puoduko. Va, tik puodo dar neturim biggrin.gif , tai kai tik nusipirksim, taip ir tūpsim biggrin.gif
Atsakyti
dukrai jau 6men ir savaite, bet kazkaip net negalvoju, kad jau reikia pratint prie puodo, be to jo ir neturim. kazkaip visai nelaukiu as to mokinimo, kiek is aplinkiniu maciau, kol vaikas nesuprasdavo, kad daro i kelnes, tol tas puodas nepadedavo, tai tik nuo kokiu metu ar pusantru.
net nzn kada cia reikes pradeti. ir koki puoduka pirkti, paprasta ar mandresni smile.gif
Atsakyti
mes jau nuo 6 men tvirtai sedejom, tai ir ant puoduko pradejau sodinti dazani pabudus pries miega, po valgio. daznai visa reikala pagaunam i puoduka. taip ir pamperiu maziau riekia ikr vaikas jau susipazysta su puoduku thumbup.gif
Atsakyti
as saviski pradejau sodinti ant puodo 7 men. Visai noriai sededavo ir padarydavo viska ka reikia smile.gif Bet po to iskilo problemeliu... visu pirma ziema... salta... tai jeigu vaikas lauke su kombenzu rodo, kad nori sssssss, tai ka daryti? Juk nepaaiskinsi, kad si karta daryk i kelnes sad.gif Butu vasara, tai uz krumu kelnes numauciau ir darbas padarytas... Tai nustojau sodinti ant puodo ir nusprendziau biski lukteret smile.gif Dabar jau beveik 11 men. arteja pavasaris... pabandziau vel sodint ant puodo... bet kur tau, skandalas didziausias doh.gif jau visa savaite bandau, tai tikrai labai vargstu. Su puodu graziausiai zaidzia, bet atsisest ant jo nenori.
Taigi spreskit pacios kaip su tais puodais daryt... aukso viduriuko nera... schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(waidoshele @ 2010 01 08, 12:08)
jeigi vaikui tas instinktas atsiranda tik nuo 1.5 metu tai kodel musu laikais, kai dar nieks nenaudojo pampersu, tas instinktas buvo anksciau? kodel i 1.5 metu kudiki kuris nedaro ant puoduko ziuredavo kaip i atsiliekanti? kodel tiek as tiek mano brolis, tiek dauguma kitu vaiku puikiai mokedavo pasiprasyt ant puoduko ir viska atlinkt jau nuo metu? o gal net ir nuo dar anksciau? TODEL kad nebuvo pampersu. o dabar mamom yra patogiau pakeist pampersa, negu vaika mokint, aiskint ir veziotis su savim puoduka. siuolaikines mamos tikisi kad vaikas pats ismoks...  g.gif 
manau kad jei ir anksciau vaikai galedavo, tai ir dabar gali. reik tik pastangu.
maniske pratinu nuo 8 menesiu. labai puikiai sekdavosi, gal to supratimo per daug ir nera, bet kiekviena ryta ant puoduko padarydavo kakuti. kiekviena kart kai pasodindavau padarydavo sisiu. nors dar iki pasiprasymo toli, bet vaikas supranta kad jei jau sedi tai reik kazka padaryt. tik va siuo metu biski "susipyko" su puoduku ir nenori sedet. galbut todel kad nenustygsta vietoj. bet manau tai susitvarkys. ir jei jau moka paprasyt valgyt kai nori, tai ismoks ir paprasyt kaku.

Liuks pasakyta thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(SauLionGe @ 2010 02 03, 02:29)
mano sunenas jau nuo 4men sedi ant puodo  4u.gif jam kai pamperius keisdavo tai stenejimo garsus leisdavo,pasodine ant puodo ir irgi stenedavo, taip ir pripratino smile.gif savaja irgi bandysiu sodint kai sedeti ismoks  smile.gif

nesuprantu mamyciu kurios savo mazulius nuo 4 men sodina ant puoduko g.gif nesamone,mano sunui 9 men bet as dar nei karto nesodinau jo ant puoduko ax.gif beje jo net neturim blush2.gif
nemanau kad toks maziukas supranta ka jam reikia daryt pasodinus ant puoduko,mano manymu idealiausias laikas ant puoduko kada mazylis pradeda vaikscioti. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(wikky2010 @ 2010 02 22, 21:26)
nesuprantu mamyciu kurios savo mazulius nuo 4 men sodina ant puoduko g.gif  nesamone,mano sunui 9 men bet as dar nei karto nesodinau jo ant puoduko ax.gif beje jo net neturim blush2.gif
nemanau kad toks maziukas supranta ka jam reikia daryt pasodinus ant puoduko,mano manymu idealiausias laikas ant puoduko kada mazylis pradeda vaikscioti. mirksiukas.gif


Tai pats blogiausias laikas, nes kai pradeda vaikscioti mokintis sedeti ant puoduko tmpa labai neidomu. Geriausias laikas pratinti, kai vaikas tvirtai sedi (kad nereiktu gaudyti griunancio nuo puodo).
Didelius reikalus 9 kartus is 10 daro maziukas i puoduka. Jam daug lengviau gaunasi negu i pampersa, plius pabuna vaikutis daugiau nuogu uzpakaliuku, o viska aplink buna maziau slapia smile.gif Kai padaro kazka, o as nepastebiu, dazniausiai bando nuo puodo lipti.
Aisku, kad vaikas nesamoningai dar viska daro, bet bent jau pripras prie puodo ir veliau nebus bedu.
Anksciau visada galvojau, kad be metuku ir kokiu 2-3 men nesodinsiu, kazkaip labai man nesinorejo, bet dabar matau daugybe pliusu: Nebeliko problemu del sutimu, reikia maziau pamperiu, vaikui lengviau kaku darosi, labai gerai iseina dujos, uzpakaliukas lieka svarus, maziau tepasi drabuzeliai (nes per sauskelniu krastus kartais prabega), galima dali dienos laikyti vaika su triusikeliais.
Nesamone, kad sodinimas ant puoduko vaikui yra trauma. Jis visada gauna zaisliuku, kartais, kai stena, bet ilgiau nieko nesigauna, duodu ir kazka pagrauzti, kad geriau sedetusi smile.gif
Minusai, kad tam reikalui reikia skirti tikrai nemazai laiko, dazniau gaunasi nurengineti, aprengineti vaika, segineti sauskelnes (pries/po miego, pries/po valgio, pries/po lauko ir kitus kartus pagal nora ir reikala). Vakar iziurejau dar viena galima sakyti minusa - puoduka reikia nestis einant i svecius. Vikui buvo diskomfortas darytikaku i pampersa. Aisku, gal cia tik pas mus tokios problemos, nes vaikuciui nuo pat gimimo bedos su pilvuku.
Papildyta:
QUOTE(burbule_567 @ 2010 02 22, 13:17)
as saviski pradejau sodinti ant puodo 7 men. Visai noriai sededavo ir padarydavo viska ka reikia smile.gif Bet po to iskilo problemeliu... visu pirma ziema... salta... tai jeigu vaikas lauke su kombenzu rodo, kad nori sssssss, tai ka daryti? Juk nepaaiskinsi, kad si karta daryk i kelnes sad.gif Butu vasara, tai uz krumu kelnes numauciau ir darbas padarytas... Tai nustojau sodinti ant puodo ir nusprendziau biski lukteret smile.gif Dabar jau beveik 11 men. arteja pavasaris... pabandziau vel sodint ant puodo... bet kur tau, skandalas didziausias  doh.gif jau visa savaite bandau, tai tikrai labai vargstu. Su puodu graziausiai zaidzia, bet atsisest ant jo nenori.
Taigi spreskit pacios kaip su tais puodais daryt... aukso viduriuko nera... schmoll.gif


Kolkas kol vaikas vezimuke vazinejasi, tai lauke budamas nesisioja i pampa. Aisku bunam mes paprastai apie pora val. MAziukas didziaja dali laiko pramiega, prabunda dazniausiai, kai uzsuku i parde ir iki namu buna like kokios 20 min. Grize namo skubame nusirengineti ir sesti ant puodo. Tada labai daug prisisina smile.gif

Dar, nesodinu vaiko ir kolkas neketinu to daryti nakties metu.
Atsakyti
QUOTE(waidoshele @ 2010 01 08, 11:08)
jeigi vaikui tas instinktas atsiranda tik nuo 1.5 metu tai kodel musu laikais, kai dar nieks nenaudojo pampersu, tas instinktas buvo anksciau? kodel i 1.5 metu kudiki kuris nedaro ant puoduko ziuredavo kaip i atsiliekanti? kodel tiek as tiek mano brolis, tiek dauguma kitu vaiku puikiai mokedavo pasiprasyt ant puoduko ir viska atlinkt jau nuo metu? o gal net ir nuo dar anksciau? TODEL kad nebuvo pampersu. o dabar mamom yra patogiau pakeist pampersa, negu vaika mokint, aiskint ir veziotis su savim puoduka. siuolaikines mamos tikisi kad vaikas pats ismoks...  g.gif 
manau kad jei ir anksciau vaikai galedavo, tai ir dabar gali. reik tik pastangu.

Nors jau esu sioje temoje kelis kartus pasisakiusi, bet noriu ir sutikti ir papriestarauti. Esu is tu mamu, kurios tikrai nori savo vaika prie puodo pratinti kuo anksciau, ta daikta turim nuo puses metu, tuo metu net nesedejom, taigi pradejus sedeti sodinau sodinau sodinau sodinau ir t.t.t.t.t. deja, to dziaugsmo puode nesulaukdavau, tai turbut esu verta apsileideles pavadinimo, nes beveik 2 metai, o vaikui puodas kaip baubas blink.gif Vaikui visai vienodai ar jis laksto slapiom kelnem ar su pampersu doh.gif Tai kur gi musu klaida g.gif Ypatingai retais atvejais pilietis i puoduka parodo, bet didelis reikalas sventai keliauja i kelnes, negana to tustinasi betkada, siuo atveju jokio rezimo nera ir jo nebuvo nuo gimimo unsure.gif Matyt su kalbos raidos velavimu, veluoja ir sitas instinktas verysad.gif Taigi galiu ir ant galvos atsistoti, bet nuo manes aiskiai matau, kad niekas nepriklauso sad.gif
Atsakyti