Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

QUOTE(Dolrena @ 2010 01 06, 12:11)
Nevartokite žodžio "nedaro"  smile.gif  Vaikelis pats niekada nedarys, jis juk nežino, nemoka, nesupranta, jį reikia mokinti. Tik nuo mamos priklauso kada vaikutis atsisės ant puoduko. Ir nėra blogai jei jis tik nuo 2 m. sėdi. Čia jau kaip kuria pavyksta, kuri daugiau kantrybės turi. Ir baikit apie tuos gydytojus šnekėti, čia ir savaime aišku kad kuo anksčiau tuo geriau. Nesierzinkit ir nesinervuokit pačios savęs. drinks_cheers.gif


Jums savaime aisku, o vat knygos ir straipsniai tegia ka kita. Nesikartosiu, citavau jau smile.gif
Gal pabandykim skaityt iskokint nuo 6 men. juk aisku savaime neprades skaityt, reik mokint, kodel nepradejus nuo 6 men. biggrin.gif
Bet tikrai mamos gali mokinti savo vaikus kada tik panorejusios, jei tik mano kad tai yra prasminga, puiku 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Kirameki @ 2010 01 06, 08:58)
Aš taip pat jau bandau pamokyti dukrytę daryti reikalus ant puoduko. Nei dėl taupumo, nei dėl pasipuikavimo ar dar dėl kokios priežasties. Darau tai dėl dukrytės sveikatos... \

drinks_cheers.gif mano irgi pirmasis argumentas pradėti pratinti anksčiau būtent dėl to kad sveikiau yra leisti odai natūraliai kvėpuoti...

QUOTE(pukepuke @ 2010 01 06, 11:22)
Jums savaime aisku, o vat knygos ir straipsniai tegia ka kita. Nesikartosiu, citavau jau smile.gif
Gal pabandykim skaityt iskokint nuo 6 men. juk aisku savaime neprades skaityt, reik mokint, kodel nepradejus nuo 6 men. biggrin.gif
Bet tikrai mamos gali mokinti savo vaikus kada tik panorejusios, jei tik mano kad tai yra prasminga, puiku 4u.gif

Yra kurios mokina ir metukų nesulaukusius vaikus skaityti lotuliukas.gif žinau tokią mamą, kurios mergytės jau metukų ir kelių mėnesių jau sudėdavo skiemenis... tiesiog ji anksti užsiimi su jomis ir visi žaidimai buvo siejami su raidėmis. Dabar tos mergaitės jau mano amžiaus, baigusios ir magistrus, viena studijuoja doktorantūroje, o kita dirba kažkokioje užsienio bendrovėje vertėja ar pan. Tai vat, nepakenkė joms ankstyvas mokymas, bet savo vaiko dar nemokinu nes manau kad reikia sulaukti bent darželio, dabar geriau stengiuosi mokyti dainelių, ale šokti ir pan, daugiau kūrybinę pusę ugdyti blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(linuse85 @ 2010 01 06, 15:05)
drinks_cheers.gif  mano irgi pirmasis argumentas pradėti pratinti anksčiau būtent dėl to kad sveikiau yra leisti odai natūraliai kvėpuoti...
Yra kurios mokina ir metukų nesulaukusius vaikus skaityti lotuliukas.gif  žinau tokią mamą, kurios mergytės jau metukų ir kelių mėnesių jau sudėdavo skiemenis... tiesiog ji anksti užsiimi su jomis ir visi žaidimai buvo siejami su raidėmis. Dabar tos mergaitės jau mano amžiaus, baigusios ir magistrus, viena studijuoja doktorantūroje, o kita dirba kažkokioje užsienio bendrovėje vertėja ar pan. Tai vat, nepakenkė joms ankstyvas mokymas, bet savo vaiko dar nemokinu nes manau kad reikia sulaukti bent darželio, dabar geriau stengiuosi mokyti dainelių, ale šokti ir pan, daugiau kūrybinę pusę ugdyti blush2.gif


Manau kad toji mama visapusiskai ir nuosekliai uzsiiminejo su vaikais, tevai buvo patys issilavine arba tiesiog gerai auklejo, buvo geri pavyzdziai vaikams ir t.t. Tai, kad is tu vaiku kazkas gero isaugo, manau leme ne faktas, kad mama anksti pradejo mokinti skaityti, o visuma smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pukepuke @ 2010 01 06, 01:29)
Kaip cia paskaius, vaikas jau stena, ne, as ji grebiu, nurengiu, sodinu ant puodo g.gif Jokios ramybes (kalbu apie mazus vaikus)biggrin.gif
O siaip, manau daug kas pasidarytu daug aiskiau, jei kiekviena mama nuosirdziai atsakytu, kiek tame ankstyvame vaiku sodinime ant puodo yra svarus taupymas cool.gif

Matai, kad nori, švelniai pakeli ir palakai virš kokio bliudo - nebūtinai sodinti, ant rankų mažylis jaučiasi saugiau. Tarp kitko taip pasituštinti yra daug lengviau, ir daugiau dujų išeina wink.gif, mažiau problemu su pilvuku. ax.gif. Ir dar vaikas pripranta prie tokios padeties, ir tada net jau kai nori, pritups, nebandys daryt pvz stovint - o viena didžiausių problemų pratinant prie puodo didesnį vaiką yra tai, kad jis pvz priprato tuštintis stovint, arba dar kaip nors neįprastai, nes anksčiau nebuvo skirtumo, o dabar pasirodo yra....

Aš asmeniškai su pirmu vaiku vis kovojau su mama - ji dėjo marliukus, o aš perrengdavau su pampersais, šiolaikiškai. Antra dukra augo jau be močiutės, suprato ką, reikia daryti ant puoduko, kai jau buvo jau 2,5 metų, nors bandžiau pratinti mzd nuo 1 - panašiai, kaip dauguma mamų čia, sm - rodžiau, aiškinau, bandžiau, bet vaikas banaliai nesuprato, ką reikia daryt.... buvo labai sunku... Po to perskaičiau apie kitas teorijas, ir kad mintis, kad vaikas tik nuo 1,5 metų turi pratintis sėsti prie puodo atsirado tik nuo 1961m JAV, kai prasidėjo pramoninė vienkartinių sauskelnių gamyba....

Dėl to mažylius auginu kitaip.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Natuke: 06 sausio 2010 - 14:34
Sunu ant puoduko pradejau sodinti nuo 8men,bet didelio noro nebuvo,buvo tarpas kaip isvis nesedo.Taigi visiskai sauskelniu gal kokiu 1,8men atsisakem.o dukryte sodinu nuo 7men.daugiau kaip zaidimo forma,po miegelio pasedim,kai sauskelnes keiciu.bet ji sedi noriai,sisiuka padaro smile.gif as manau kad reikia pagal vaikuti ir galimybes savo ziuret.jei vaikas nori sedet ant puoduko,tai man atrodo kad geriau anksciau,nes lengviau pripratint-didesnis jau turi savo nuomone griezta biggrin.gif
Atsakyti
Manajam 8 su trupučiu mėnesiuko, bet puoduko dar neturim biggrin.gif Manau, artimiausiu metu įsigysim ir pratinsimės ant jo sėdėti. Tuo labiau, kad tuštinamės kokius 3 kartus dienoje ir visada pavalgius, į švarų pampersą doh.gif Tai labai nesunku bus atspėti, kada sodinti blush2.gif Kam šusti vaiko užpakaliukaui, nors ir trumpam, jei gali į puoduką padaryt. Aišku, per prievartą gi nesodinsi, bet esu nusiteikusi optimistiškai ir tikiuosi, kad mažiui patiks thumbup.gif
Atsakyti
Jau karta sakiau sitoj temoj tai dar pasikartosiu ax.gif manau laikas kai vaikas supranta kad sisioja,o ne tada kai mama sumasto.Pazystu daug mamyciu kurios per prievarta laiko tuos vaikus ant puodo.juk vaikas tik pradeda tyrineti pasauli,dometis aplinka,o cia dar mama su kazkokiu daiktu laksto ir nezinia ko reikalauja biggrin.gif Musu mazasis pats atnese puoda 1,9m o po poros men pampersu nebereikia net kelionej,nes vaikas jau moka parodyti ko nori.
Atsakyti
QUOTE(Perlute @ 2010 01 07, 18:05)
Jau karta sakiau sitoj temoj tai dar pasikartosiu ax.gif manau laikas kai vaikas supranta kad sisioja,o ne tada kai mama sumasto.Pazystu daug mamyciu kurios per prievarta laiko tuos vaikus ant puodo.juk vaikas tik pradeda tyrineti pasauli,dometis aplinka,o cia dar mama su kazkokiu daiktu laksto ir nezinia ko reikalauja biggrin.gif Musu mazasis pats atnese puoda 1,9m o po poros men pampersu nebereikia net kelionej,nes vaikas jau moka parodyti ko nori.



drinks_cheers.gif

vaikui kakojimo ir sisiojimo instinktas atisranda tik 1.5-2.5 metu laiko.
As ir savo grazuoles neversiu prievarta daryti to, ko pati nesupranta.
Labai graziai aprasyta Vringo knygoj apie situos dalykelius mirksiukas.gif
Atsakyti
o man cia beskaitant dar minciu kilo. kaip kazkuri rase, kad anksti sodinant ant puodo vaikui kazkas negerai atseit fiziologiskai. o tai jei vaikas sededamas i pampersa daro, tai koks skirtumas? nesuprantu as tu aiskinimu kad savo vaikui puodu pakenkt galima schmoll.gif galima aisku sedet ir laukt kol vaikas pats ant puodo nemokintas pasiprasys, bet taip galima ir daugiau nei iki 2 metu laukt turbut. o i darzeli su pampersais kazkaip nenoreciau vaiko leist schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(brasskyte @ 2010 01 07, 18:23)
drinks_cheers.gif

vaikui kakojimo ir sisiojimo instinktas atisranda tik 1.5-2.5 metu laiko.
As ir savo grazuoles neversiu prievarta daryti to, ko pati nesupranta.
Labai graziai aprasyta Vringo knygoj apie situos dalykelius  mirksiukas.gif

pala, Vingras? gal knyga su Cerniauskiene rasyta? galiu parasyt siek tiek atsiliepimu apie sia knyga. man ji labai siaip sau. matosi kad prastas recenzentas buvo.. pvz. vienam skyriuje rasoma apie nesiojima ir jo nauda kudikiui, o kitam jau rasoma kazkas tokio kaip "nenesiokite, nes vaikas pripras".. tokiu pavyzdziu rasciau ir daugiau. o beje nuo pirmu puslapiu padidintomis raidemis mirga "huggies", "avent" bei "nuk" pavadinimai. tai kazkaip nelabai linkusi buciau aklai tiketi tuo kas ten rasoma. sakyciau kad knyga daugiau ivairiu straipsniu rinkinys su reklaminiais klipukais, o ne nuosekliai isdestyta teorija...
Atsakyti
Suneliui 7 men. Domiuosi jau sodinimo ant puoduko tema. Galbut uz menesiuko bandysim, nes kolkas vaikas siekia nukritusio zaislo ir virsta nuo puoduko. doh.gif

Prasme sodinti anksciau as iziuriu nebent ... kad vaikas nebijotu to puoduko. O kol nevaiksto, tai negali atsikelti ir nubegti.
Atsakyti
o mums smagu ant puoduko sedeti ir dauzyti barskuciu i jo sona... thumbup.gif pagal paskirti dar nei karto nebuvo panaudotas... blush2.gif
Atsakyti