Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

QUOTE(linuse85 @ 2009 12 30, 15:44)
O medikai tai kaip rašiau vieno urologo nuomonę, kur per lrt prieš metus kalbėjo, pavardės tikrai nepamenu, bet jei neklystu tai iš santariškių jis buvo tada. Dar mano tetos vyras yra vaikų gydytojas tai irgi patarė ir man ir savo dukrai (pavardės reikia jo? cool.gif  tikrai abejoju ar pažįstat nes kiek suprantu ne iš ukmergės esat), mano vaiko gydytoja irgi pasakė kad kadangi berniukas tvirtas, tvirtai sėdi jei norit, turit laiko bandykit, paskui mažiau problemų bus ir vaikui sveikiau. Iš jos pusės tai buvo rekomendacija. šiaip net ir ne iš vaikų gydytojų nuomonę tokią susidariau, mamos sesuo yra stomatologė, turi keturis anūkus ir kiek žinau visi iki metų jau buvo išmokinti prašytis ant puoduko. Nemanau kad ji būtų nieko nesakiusi jei tai būtų kažkuo blogai vaikui. O daugiau asmeniškai vaikų gydytojų nepažįstu. bet tikrai būtų įdomu daugiau išgirsti jų nuomonių...


Aciu uz pavyzdzius, na man ir butu idomu isgirsti kitokia nuomone, bet kazkodel randu tik tokio pobudzio informacija g.gif . Reik dar prie savo gydytojos kita karta kai eisiu prisikabinti tuo klausymu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 30, 14:49)
Aciu uz pavyzdzius, na man ir butu idomu isgirsti kitokia nuomone, bet kazkodel randu tik tokio pobudzio informacija g.gif . Reik dar prie savo gydytojos kita karta kai eisiu prisikabinti tuo klausymu smile.gif

Tikrai būtų malonu jei paskui parašytumėte tą nuomonę, ar šiaip kur nors išgirstą nuomonę ne iš populiariosios psichologijos.
O jūsų gydytoja gal labai jauna? Nes čia kur išvardnau tuos žmones tai yra apie 50 metų, na tik vaiko gydytoja yra jaunesnė keliais metais. Gaila kad giminėj nėra jaunų medikų ar urologų tikrai pasiklausčiau plačiau ar net specifinės literatūros paprašyčiau... manau būtų tikrai vertingiau ir įdomiau nei psichologai ką tuo klausimu pasisako g.gif
O šiaip jums pritariu dėl vieno dalyko, kad tokio amžiaus (iki metų) vaikas sulaikyti savo noro tuštintis ar šlapintis tikrai negali, bet suvokti ką jis veikia ant puoduko tai tikrai gali, aišku tik viskam reikia laiko ir kantrybės mirksiukas.gif kažkodėl manau kad ir dviejų metų vaiko pūslė nors yra tikrai tvirtesnė bet sulaikyti tiek kiek galėtų tarkim suaugęs, paauglys tikrai negalėtų.
Atsakyti
QUOTE(linuse85 @ 2009 12 30, 15:59)
Tikrai būtų malonu jei paskui parašytumėte tą nuomonę, ar šiaip kur nors išgirstą nuomonę ne iš populiariosios psichologijos.
O jūsų gydytoja gal labai jauna? Nes čia kur išvardnau tuos žmones tai yra apie 50 metų, na tik vaiko gydytoja yra jaunesnė keliais metais. Gaila kad giminėj nėra jaunų medikų ar urologų tikrai pasiklausčiau plačiau ar net specifinės literatūros paprašyčiau... manau būtų tikrai vertingiau ir įdomiau nei psichologai ką tuo klausimu pasisako g.gif
O šiaip jums pritariu dėl vieno dalyko, kad tokio amžiaus (iki metų) vaikas sulaikyti savo noro tuštintis ar šlapintis tikrai negali, bet suvokti ką jis veikia ant puoduko tai tikrai gali, aišku tik viskam reikia laiko ir kantrybės mirksiukas.gif  kažkodėl manau kad ir dviejų metų vaiko pūslė nors yra tikrai tvirtesnė bet sulaikyti tiek kiek galėtų tarkim suaugęs, paauglys tikrai negalėtų.


Na ji nera labai jauna, apie 40 metu jai. Bandysiu dar ko paieskoti pas rusus, nes LT tik tokia info randu, kokia jau aprasiau. Ikelsiu jei ka idomaus rasiu 4u.gif
Atsakyti
Savo dukrytei nuo 1.5 men. kiekviena karta pries pietu miega dedu nauja pampersa, po miego, jei buna sausa, nuimu pampersa ir palaikau virs kriaukles, kad padarytu sisiuka. Is pradziu pirmom savaitem tekdavo palaukti keleta minuciu, o dabar nereikia, puikiai zino ka daryti smile.gif oir atsibunda beveik visa laika sausa. Ta pati darau ir po maitinimo praejus 15 min. Aisku pamperso sauso islaikyti visa laika nei seina, bet manau ateityje bus daug lengviau ismokyti daryti i puoduko.
Atsakyti
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 29, 19:23)
Dazniausiai tevai gali nuspeti, kada vaikas nori kaku smile.gif As ir matau, kada jau mano vaikai ruosiasi...Ir jei tuo metu juos grebciau ir sodinciau ant puodo - galeciau ir as dziaugtis sutaupytais keliais pampersais ir gal net manyciau, kad mano vaikai samoningai prasosi bigsmile.gif Smagu juk manyti, kad tavo vaikas yra ypatingas... biggrin.gif

O man atrodo, nera prasmės leisti vaikui daryti po save, jeigu matai, kad nori, ir galėtų padaryti ten kur reikia. g.gif.
Atsakyti
QUOTE(Hastalavista @ 2009 12 29, 17:18)
Man kazkaip nenaturalu atrodo nuo 6 menesiuku mokyti ant puoduko sedeti... Juk tokio amziaus dar ir siaip vaikai sedeti ne visi tvirtai sugeba, tai koks cia gali buti sodinimas ant puodo?  g.gif Aisku, taupumo sumetimais, ar del oro voniu - valio, bet tikrai nemanau kad tas faktas, kad vaikutis kazka padare ant puoduko mamos prilaikomas, kai mama nuspeja, jog jau laikas jam sysiot ar kaku, jau gali buti prilyginamas tam, kad vaikas pats ant puodo daro...
O siaip teko girdeti, kad ne vienam vaikuciui tokios uolios mamytes padaro meskos paslauga, nes maziuku labai silpni isanges raumenukai ir dar neprisitaike i apacia kakuti stumt, tai atsiranda isanges isvarzeles... Ne is zurnalu kalbu, is cia SM pasipasakojusiu mamyciu, kuriu vaikuciams tokios nelaimes nutiko. Tik gaila seniai skaiciau, tai nelabai pamenu, kurioj temoj...  unsure.gif



Tikrai manau, kad tai naturalu, jei vaikutis sveikas ir stiprus, ir jei moka sedeti- nematau jokiu problemu! O apie tokias problemas tai tikrai negirdejai, ir nelabai tikiu, kad tai tiesa! Nes zinau, daug tokiu uoliu mamu, kuriu vaikai labai graziai be pampersu jau iki metuku vaiksto! Ir manau, kad kiekviena mama puikiausiai savo vaikuti pazista, ir uztat tik ji ir nusprendzia, kada vaikuti to mokyti!
Atsakyti
QUOTE(onushkis @ 2007 08 25, 18:59)
Sveikos mamytes.

Pagalvojau kad jau laikas pradeti mokint mazuli sedeti ant puoduka. Mazuliui 9 menesiai. Kaip Jus juos mokinot? Nuo kada Jus pradejot mokint? Pasidalinkite savo patirtim  4u.gif

mokinau bet nieko neisejo kol nuo 2metuku pats nepradejo i unitaza suaugusiu eiti thumbup.gif
Atsakyti
As manau, kad puse metu pats tas sodinti ant puodo.Jus sakot , kad vaikas dar nesupranta. tegu ir nesupranta tegu tai buna instinktas.Nors maniskis pabudes pasiusiodavo taip, kad per krastus begdavo thumbup.gif Dabar kai sodnu ant puodo tos problemos nera .Atsikelia sausas ir padaro i puoduka biggrin.gif
Atsakyti
Mazyle ant puodo sodinu nuo 7-8 menesiu ir ji jau puikiai zino, ka i puoda reikia padaryti. Zinoma, kad ji dar nesipraso ir nemoka sulaikyti kakio arba sysio, bet jei paodinu ant puodo, o ji jau buna padariusi i sauskelnes, tai bent lasiuka sysiuko vis tiek issteni biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Natuke @ 2009 12 31, 20:32)
O man atrodo, nera prasmės leisti vaikui daryti po save, jeigu matai, kad nori, ir galėtų padaryti ten kur reikia.  g.gif.


Kaip cia paskaius, vaikas jau stena, ne, as ji grebiu, nurengiu, sodinu ant puodo g.gif Jokios ramybes (kalbu apie mazus vaikus)biggrin.gif
O siaip, manau daug kas pasidarytu daug aiskiau, jei kiekviena mama nuosirdziai atsakytu, kiek tame ankstyvame vaiku sodinime ant puodo yra svarus taupymas cool.gif

Atsakyti
Sveikos 4u.gif
Įsiterpsiu ir aš į jūsų diskusiją biggrin.gif
Aš taip pat jau bandau pamokyti dukrytę daryti reikalus ant puoduko. Nei dėl taupumo, nei dėl pasipuikavimo ar dar dėl kokios priežasties. Darau tai dėl dukrytės sveikatos... Taip nutariau dėl to, kad prieš gerą mėnesį dukrytė susirgo šlapimtakių uždegimu - ar kas per ilgai nepastebėjo kad apsikakojusi, ar negerai nuprausė - suk nesukęs, bet vis tiek to nebūtų nutikę, jei darytumėm į puoduką o ne į sauskelnes...
Dar jos smarkiai su tuo puoduku negąsdinu, pasodinu kartą per dieną, bet visada padaro sisiuką thumbup.gif
Atsakyti
Nevartokite žodžio "nedaro" smile.gif Vaikelis pats niekada nedarys, jis juk nežino, nemoka, nesupranta, jį reikia mokinti. Tik nuo mamos priklauso kada vaikutis atsisės ant puoduko. Ir nėra blogai jei jis tik nuo 2 m. sėdi. Čia jau kaip kuria pavyksta, kuri daugiau kantrybės turi. Ir baikit apie tuos gydytojus šnekėti, čia ir savaime aišku kad kuo anksčiau tuo geriau. Nesierzinkit ir nesinervuokit pačios savęs. drinks_cheers.gif
Atsakyti