Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

QUOTE(linuse85 @ 2009 12 30, 00:42)
o kai nori sysiu irgi galima nuspėti? Bet jūsų tokie žodžiai kad matau kad jie nori (reiškia vaikas rodo jums savo poreikius ir tikisi kad jūs padėsit juos patenkinti) bet nieko nedarau rodo tik abejingumą ar tingumą jūsų. Šiaip psichologai pasakytų ta tema tai, kad vaikas ilgainiui nustoja rodyti savo poreikius jei jie nebūna pastoviai patenkintinami kai jie to prašo, rodo.. Net yra įrodyta kad jei į vaiko verkimą niekas nereaguoja tai ilgainiui net ir alkanas būdamas jis neverkia, nes žino kad niekas nesureaguos, tai kam vaikui bereikalo eikvoti energiją ir prašyti to ko jis vis tiek negaus...
Aš tikrai manau kad maniškis jau 8mėn tikrai sąmoningai suvokdavo ką reikia daryti ant puoduko nes kaip ir rašiau jei nenorėdavo tai jis priešindavosi sodinimui o jei norėdavo ramiausiai atsisėsdavo ir padarydavo. Kaip tai paaiškinsit? Atsitiktinumas? Vis tiek vaikas per mažas būti sąmoningas? Manau tai nėra nei kažkokio išskirtinumo požymis nei dar kas, tiesiog vaikui atsiranda supratimas kad po tam tikrų pojūčių reikia atlikti tam tikrus veiksmus. Kaip ir kai alkanas vaikas ir pamato atnešamą lėkstutę jis jau reaguoja, išsižioja, išskiria seilių daugiau, tai tiesiog normali reakcija, kai tas pats veiksmas atliekamas daug kartų, vaikas jau žino ko kada laukti, kokie ženklai parodo kas kada įvyks.


doh.gif
I pievas visai jau lenkiat doh.gif Kiekviena mama mato, kai vaikas ruosiasi kaku daryt, ir kai mazas vaikas ta padaro, normali mama nuplauna ruriuka ir pakeicia pampersiuka, ka sekminagi ir darau. As matau nuo pirmo menesio kai mano vaikai kaku ruosias daryt, tai ka, gal jau vertejo ant puodo sodinti, ka? Kad nebuciau abejinga ir tingi doh.gif doh.gif doh.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif Prie ko cia nereagavimas i vaiko verksma, ka? O ir siaip, tokiais apibudinimais metytis neturit jokios teises, nes manes nepazistat ir prasyciau nevertinti to ko nezinot ir zinoti negalit. Mano vaikai mano gyvenimas, be galo juos myliu ir rupinuosi taip kaip manau jiem yra geriausia, todel juokinga kai visiskai nepazistamas zmogus cia raso tokias nesamones doh.gif skirtingai nuo jusu, jei ka, ir knygas paskaitau, ir straipsnius, nes kad atrinkti informacija, reik pradziai su ja susipazinti. O vat kad jusu nieko nepaskaitot...gal kai ka ir rodo, bet tiek to, susilaikysiu cool.gif
Refleksa ryti, jei su tuo lyginat, vaikas turi nuo gimimo, tuo tarpu kontroliuti puoduko reikalus vaikas ismoksta apie 15 gyvenimo menesi, tame ir skirtumas cool.gif Na, bet kadangi pati paraset, kad sitaip dar ir sutaupyti imanoma, tai tada dar aiskiau darosi lotuliukas.gif
Siaip diskusija su jumis baigiu, man jusu nuomone aiski ir tiesa pasakius nelabai idomi, kaip tikriausiai ir jums mano rolleyes.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukepuke: 30 gruodžio 2009 - 00:37
mamytes, nesipykit smile.gif juk yra dabar daug teoriju ir kiekviena atsirenka ta kas mano teisingiausia. siaip manau ir gerai kad nera tie laikai kai buvo viena "teisinga" daktaru ar knygu nuomone ir visi jos laikesi.. ir isvedziot kiekvienos pasirinkima bet kaip galima, pvz. kad jei sodini vaika ant puodo nuo 6 menesiu tai nori puikuotis jo gabumais, arba jei sodini nuo 1.5 metu tai tingi su juo uzsiimt.. bet juk kiekviena savo vaikui nori tik geriausio 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(maidala @ 2009 12 30, 11:03)
mamytes, nesipykit smile.gif juk yra dabar daug teoriju ir kiekviena atsirenka ta kas mano teisingiausia. siaip manau ir gerai kad nera tie laikai kai buvo viena "teisinga" daktaru ar knygu nuomone ir visi jos laikesi.. ir isvedziot kiekvienos pasirinkima bet kaip galima, pvz. kad jei sodini vaika ant puodo nuo 6 menesiu tai nori puikuotis jo gabumais, arba jei sodini nuo 1.5 metu tai tingi su juo uzsiimt.. bet juk kiekviena savo vaikui nori tik geriausio 4u.gif


drinks_cheers.gif Tegu mamytes pacios renkasi kuo vadovautis, bet vistik, teorijos, kad verta sodinti vaikus ant puodo nuo 6 men., nera, cia jau tiesiog kai kuriu mamu sugalvota smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 30, 11:28)
drinks_cheers.gif Tegu mamytes pacios renkasi kuo vadovautis, bet vistik, teorijos, kad verta sodinti vaikus ant puodo nuo 6 men., nera, cia jau tiesiog kai kuriu mamu sugalvota smile.gif

na nepasakyciau kad paciu mamu sugalvota, mum per kursus sake nuo 6 jau pradet pratint prie puodo. as asmeniskai manau pradesiu sodint ant puodo tik tada kai lelyte pati savarankiskai tvirtai sedes ax.gif
Atsakyti
QUOTE(maidala @ 2009 12 30, 12:15)
na nepasakyciau kad paciu mamu sugalvota, mum per kursus sake nuo 6 jau pradet pratint prie puodo. as asmeniskai manau pradesiu sodint ant puodo tik tada kai lelyte pati savarankiskai tvirtai sedes  ax.gif


Tebunie, as lankiau "sveika pradzia" budama nestuke.gif bet nieko panasaus nesake, bet gi skirtingu tu kursu buna smile.gif
O literaturoj beieskodama amzius nurodytas mazdaug 13-18 men 4u.gif Kitos info neradau, bet be abejo, negaliu tvirtinti, kad jei as neradau, jos tikrai tokios niekur nera smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukepuke: 30 gruodžio 2009 - 11:31
Nezinau kaip reiktu daryti istiesu, bet is savo patirties galiu pasakyt darau taip kaip man patogu maziuka pradejau sodinti ant puoduko gruodzio 1 diena, gruodzio 9 d. suejo 6 men. bet siandiena galiu pasakyti, kad mano maziukas ryta atsikelia sausas.Tada sodinu ant puoduko ir padaro.Sodinau kas karta kai atsikelia ir kai pavalgo ir kas kart padaro, kartais matau kad pyksta tai pasodinu padaro siusiuka ir baigia pykt.Ir nemanau kad peranksti pradejau mokinti, nes didziaja mergaite mokinau nuo 3 men, nes nuo visokiu sauskelniu susdavo, nors keisdavau po kiekvieno pasiusiojimo.Tai kad cia kiekvienos mamos reikalas,kada pradet mokyt. As manau kad sedziu namie auginu vaikeli tai su juo ir uzsiimu smile.gif
Atsakyti
QUOTE(almerada @ 2009 12 30, 13:00)
As manau kad sedziu namie auginu vaikeli tai su juo ir uzsiimu   smile.gif


As irgi uzsiemu. Bet tik tuo, kas mano nuomone turi prasmes, kam vaikas yra subrendes 4u.gif Galima ir rasyti, skaityti pradeti mokinti nuo gimimo, irgi uzsiuemimas, tik nezianu kiek naudos is to butu cool.gif Skaitau ir straipsnius, ir knygas, daznai tai padeda man apsispresti kaip elgtis, aisku, nespajunu ir i mamyciu patirti, ji buna labai naudinga kartais 4u.gif Nezianau, gal jei tik viena vaikuti tureciau gal ir as ko prisigalvociau blush2.gif
Matot, man neteko matyti vunderkindo, kuris 6 men. suvoktu kas yra puodukas, mano pazistamu rate deja, tokiu nera, todel vadovaujuosi kita patirtimi ir tuo, ka raso knygos smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukepuke: 30 gruodžio 2009 - 12:58
Vakar vakare su MB pašnekėjom kaip sugalvojom pirkti daugkartines sauskelnes (jas naudojom prieš pradedant sodinti ant puoduko, namuose, kad odytė daugiau kvėpuotų) buvau visai pamiršusi, kad maždaug prieš metus per lrt rodė kažkokią laidą ar tai apie ekologiją, ar apie sauaskelnes-sveikatą.... na žodžiu nepasakyčiau tikslios laidos, bet ten buvo kalbama apie berniukų vaisingumą, apie daugkartines sauskelnes, akd vis daugiau lt mamų jas naudoja ir tokiu būdu vaikas daug anksčiau pradeda suvokti ką kada padaro ir anksti įpranta savo reikalus padaryti į puoduką. Tai toje laidoje buvo gana kategoriškas vieno urologo pasisakymas, manau jis čia bus visai į temą (aišku įgyvendinti jį turbūt sudėtinga, bet manau nėra nepasiekiama, nes nemanau kad gydytojas būtų kalbėjęs apie neįmanomus dalykus) tai vat jo nuomone iki metų vaikas turi išmokti savo reikalus atlikti į puoduką ir bent jau namuose būti be sauskelnių, o iki pusantrų sauskelnių būtina atsisakyti visiškai, paliekant nebent nakčiai, jei vaikas nepabunda, kietai miega ir nejaučia kada pasišlapina, paskui pasak urologo gali kilti įvairių tiek psichologinių problemų (tarkim kai sauskelnių neatsisakoma ir kai vaikui treji ir daugiau, jis vėliau nesugeba pasituštinti nejausdamas nieko prigludusio prie jo užpakaliuko) tiek medicininių problemų (jo nuomone nevaisingumui turi įtakos ilgas sauskelnių nešiojimas). Na čia nuomonė griežta, bet manau įdomi.

QUOTE(pukepuke @ 2009 12 30, 00:19)
O ir siaip, tokiais apibudinimais metytis neturit jokios teises, nes manes nepazistat ir prasyciau nevertinti to ko nezinot ir zinoti negalit. Mano vaikai mano gyvenimas, be galo juos myliu ir rupinuosi taip kaip manau jiem yra geriausia, todel juokinga kai visiskai nepazistamas zmogus cia raso tokias nesamones doh.gif skirtingai nuo jusu, jei ka, ir knygas paskaitau, ir straipsnius, nes kad atrinkti informacija, reik pradziai su ja susipazinti. O vat kad jusu nieko nepaskaitot...gal kai ka ir rodo, bet tiek to, susilaikysiu cool.gif
Siaip diskusija su jumis baigiu, man jusu nuomone aiski ir tiesa pasakius nelabai idomi, kaip tikriausiai ir jums mano rolleyes.gif


Šiaip niekur neparašiau kad jūs nereaguojate į savo vaiko prašymą, bet jei jūsų vaikai parodo kad nori sysiu ar kaku ir į tai jūs nereaguojate tikrai po kelių mėnesių pamatysit kad jau daug rečiau pastebite kada jie tam reikalui ruošiasi. Pateikiau pavyzdį nesusijusį su jumis (apie vaiko verkimą, nes jūs niekur nerašėt apie verkimą, tai tik pavyzdys iš mano skaitytų literatūrų), tiesiog PANAŠŲ bet tikrai ne tokį patį kaip jūsų situacija, kai jūs sureaguojate pavėluotai (tik nuplaunate užpakaliuką, tačiau jei vaikai moka sėdėti jau galėtumėt pasodinti ant puoduko ir galiu garantuoti kad kai padarytų vaikai į jį, jūs pagirtumėte, pamatytumėt kaip vaikai lieka patenkinti savimi).
Skaitau literatūtos aš galiu garantuoti kad tikrai daugiau nei skaitote jūs mirksiukas.gif Ketinu studijuoti vaikų teises magistrą, tai tiesiog vaikų psichologija man yra labai įdomus ir reikalingas mano specialybei dalykas mirksiukas.gif
O man jūsų nuomonė įdomi lotuliukas.gif bet gal labiausiai tai, kad būtų įdomu sužinoti dar kokiais kriterijais remdamasi nusprendėt vaikui puoduką parodi po metukų, ar tai lėmė tik ta priežastis kad manot kad vaikas per mažas suvokti savo poreikius tuštintis?

QUOTE(almerada @ 2009 12 30, 12:00)
As manau kad sedziu namie auginu vaikeli tai su juo ir uzsiimu  smile.gif

drinks_cheers.gif be to nuo kūdikystės pastebėjau kad maniškis labai blogai jaučiasi kai padarydavo ką nors į sauskelnes, o ant puoduko pasodintas visa tai kas išeina nesiliečia prie odos nei poros minučių, kurias paprastai mama užtrunka kol pakeičia sauskelnes, nuplauna užpakaliuką.

O šiaip įdomu būtų išgirsti ar nėra tokių atvejų, kai vaikas pradeda pratinti vėliau nei metai, ar jis lengvai sėdasi ant puoduko? nes mano pažįstamų rate beveik visi pradėjo sodinti anksti, o keli tie kurie pradėjo sodinti kai jau vaikas vaikščiojo labai ilgai pratino prie puodo nes vaikas labai priešindavosi pačiam sėdėjimui. Įdomu ar daug tokių vaikų yra? nes aš gal porą tokių pažįstu... o tie kurie sodindavo mažiukus su tokiom problemom nesusidūrė g.gif
Atsakyti
QUOTE(linuse85 @ 2009 12 30, 14:44)
Skaitau literatūtos aš galiu garantuoti kad tikrai daugiau nei skaitote jūs mirksiukas.gif  Ketinu studijuoti vaikų teises magistrą, tai tiesiog vaikų psichologija man yra labai įdomus ir reikalingas mano specialybei dalykas mirksiukas.gif
O man jūsų nuomonė įdomi lotuliukas.gif  bet gal labiausiai tai, kad būtų įdomu sužinoti dar kokiais kriterijais remdamasi nusprendėt vaikui puoduką parodi po metukų, ar tai lėmė tik ta priežastis kad manot kad vaikas per mažas suvokti savo poreikius tuštintis?



O kodel jus tokia isitikinus? Is kur gi tos garantijos? lotuliukas.gif Vel vertinat manes nepazinodama? Kad visi jusu pavyzdziai is jusu patirties, nepateiket nei vieno pavyzdzio is literaturos, pagrindziancio jusu nuomone g.gif Kad jus moketes psichologija aiksu saunu, idomus dalykas, as tai teise baigiau, bet kas liecia vaiku auginima skaitau ir nemazai, nes man tiesiog idomu, naudinga galu gale, nes cia pirmieji mano vaikai. Aisku, daugiau skaiciau budama nescia, dabar to laiko nera tiek daug biggrin.gif O tai, kad jus kazka ketinat studijuoti aisku sveikintina, taciau kolkas tai yra tik ketinimai smile.gif
Dabar atsakysiu i antra klausyma, nors esu jau atsakius, bet tiek to, pasikartosiu biggrin.gif Taip, as manau, ir siuolaikine literatura ta mano nuomone patvirtina, kad vaikas iki metu nesugeba suprasti poreikio daryti i puoda bei negali valdyti tu poreikiu, nes slapinasi ir tustinasi nevalingai. O supratimas ateina mazdaug 14-18 men, bet bandysim pratinti siek tiek anksciau nei ateina tas supratimas.
Oj na tikrai matau kad per daug isijauciau i sia tema, jau pradejau kartotis, baigiu irnesakyk.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukepuke: 30 gruodžio 2009 - 14:28
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 30, 14:25)
Dabar atsakysiu i antra klausyma, nors esu jau atsakius, bet tiek to, pasikartosiu biggrin.gif Taip, as manau, ir siuolaikine literatura ta mano nuomone patvirtina, kad vaikas iki metu nesugeba suprasti poreikio daryti i puoda bei negali valdyti tu poreikiu, nes slapinasi ir tustinasi nevalingai. O supratimas ateina mazdaug 14-18 men, bet bandysim pratinti siek tiek anksciau nei ateina tas supratimas.
Oj na tikrai matau kad per daug isijauciau i sia tema, jau pradejau kartotis, baigiu irnesakyk.gif

O vat medikų nuomonė kitokia nei jūsų literatūros šiuolaikinės ax.gif v na bet tiek to... kontroliuoti jie negali, bet suprasti supranta tikrai anksčiau, maniškis kažkur pradėjo prašytis (tai manau pats aiškiausias ženklas kad jau tikrai supranta ko nori ir kur tai padaryti maždaug 11mėn, na gal porą savaičių anksčiau tiksliai nepamenu)
Atsakyti
QUOTE(linuse85 @ 2009 12 30, 15:30)
O vat medikų nuomonė kitokia nei jūsų literatūros šiuolaikinės ax.gif v na bet tiek to... kontroliuoti jie negali, bet suprasti supranta tikrai anksčiau, maniškis kažkur pradėjo prašytis (tai manau pats aiškiausias ženklas kad jau tikrai supranta ko nori ir kur tai padaryti maždaug 11mėn, na gal porą savaičių anksčiau tiksliai nepamenu)


11 men. ar 6 yra nemazas skirtumas mirksiukas.gif
O gal ir vaika gabu turit, kad sugebejo prasytis ant puodo taip anksti. Dabar vel rasot...mediku nuomone...nekonkretu. Kokiu mediku? Mano gydytoja man nesiulo dar vaiku ant puodo pratinti sodinti.
Atsakyti
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 30, 14:34)
11 men. ar 6 yra nemazas skirtumas mirksiukas.gif
O gal ir vaika gabu turit, kad sugebejo prasytis ant puodo taip anksti. Dabar vel rasot...mediku nuomone...nekonkretu. Kokiu mediku? Mano gydytoja man nesiulo dar vaiku ant puodo pratinti sodinti.

Na taip yra skirtumas aš pradėjau sodinti nuo 7mėn, bet negi tikitės kad jei jūs pasodinsite savo vaiką tarkim metukų ar pusantrų (tarkim kad tokio amžiaus) jis jau tarkim per savaitę ar dvi suvoks ir pradės prašytis? Tam reikia kad susiformuotų įpratis, nes iki tol metus ar pusantrų vaikas net neįsivaizdavo kad galima kitaip ir kitur tuštintis, tai vat, viskam laiko reikia. O anksčiau maniškis nesiprašė arba aš to prašymo nesuprasdavau nes jis nekalbėjo o iki to laiko puoduko paimti negalėdavo (buvo jam nepasiekiamas) kai padėjau kad matytų jis pradėjo prašytis.
O medikai tai kaip rašiau vieno urologo nuomonę, kur per lrt prieš metus kalbėjo, pavardės tikrai nepamenu, bet jei neklystu tai iš santariškių jis buvo tada. Dar mano tetos vyras yra vaikų gydytojas tai irgi patarė ir man ir savo dukrai (pavardės reikia jo? cool.gif tikrai abejoju ar pažįstat nes kiek suprantu ne iš ukmergės esat), mano vaiko gydytoja irgi pasakė kad kadangi berniukas tvirtas, tvirtai sėdi jei norit, turit laiko bandykit, paskui mažiau problemų bus ir vaikui sveikiau. Iš jos pusės tai buvo rekomendacija. šiaip net ir ne iš vaikų gydytojų nuomonę tokią susidariau, mamos sesuo yra stomatologė, turi keturis anūkus ir kiek žinau visi iki metų jau buvo išmokinti prašytis ant puoduko. Nemanau kad ji būtų nieko nesakiusi jei tai būtų kažkuo blogai vaikui. O daugiau asmeniškai vaikų gydytojų nepažįstu. bet tikrai būtų įdomu daugiau išgirsti jų nuomonių...
Atsakyti