Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

As savo kleckiuka pradejau sodinti nuo kokiu 9 men ir esu tuo labai patenkinta, nes beveik jau niekada nepadaro kaku i pampersa smile.gif Visa laika kai pasodinu kazka padaro ir jam patinka sedeti ant puoduko, manau, kad greitu metu supras kam jis skirtas ir pats prades prasytis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 29, 11:22)
Jei sodinot ant puoduko kaip alternatyva oro voniom - kodel gi ne, vistiek tos oro vonios reikalingos drinks_cheers.gif Tacaiu oro vonioms puodas nera butinas, puikiai apsieinam ir be jo (oro vonias darome gulint atn neperslampomo pakloto)
Mano pateiktas pvz. is lietuviu knygos (Vingras/Cerniauskiene) 2008 m. leidimo. Be to,nemanau kad autoriui etiska butu dalinti patarimus atsizvelgiant vien i trumpas/ilgas motinytes atostogas. Ten yra rasoma kada fiziologiskai vaikas jau subrenedes suvokti ir valdyti tustinimosi/slapinimosi procesus, o ne apie tai, kada tai patogu/nepatogu tevams.

šiaip tai ne kaip altervatyva oro vonioms o kaip galimybė ilgiau jomis mėgautis, aišku galima visko pritiesti ir ramu, vaikas pridarė, išmeti ir viskas, bet kam mėtyti pinigus jei galima vaiką mokyti? g.gif
Manai kad lt knygų autoriai remėjų knygoms leisti neieško? O kada nors skaitei apie tai kad tik gimę kūdikiai prieš tuštinimąsi veido mimika parodo ką ruošiasi daryti? vėliau kadangi dažniausiai į tai būna nesureaguota tai dingsta. Manai šiaip sau gamta taip sukūrė?
Dėl sąmoniongumo tai tikrai ginčisiuos... maniškis po mėnesio nuo sodinimo pradžios jau tikrai suvokė ką reikia veikti sėdint ant puodo, nes jei sodindavom tada kai jis nieko nenorėdavo daryti tai pykdavo, nesėdėdavo, o kai norėdavo ramiausiai atsisėsdavo ir gana greitai padarydavo.. Tai kaip tai pavadinsit? Atsitiktinumu? Manau vaikas gana greit pradeda daryt tai už ką yra giriamas, jei jis fiziškai tai yra pajėgus. aišku paprašyt tada dar nemokėjo. Suvokt vaikas tikrai pradeda anksčiau kontruoliuot taip, vėliau, nes jo raumenys dar nėra tiek stiprūs kad suvaldytų norą šlapintis ar tuštintis.
Beje temos klausimas ne apie vaiko sąmoningumą bet apie sodinimą ant puoduko, todėl manau visai įdomu skaityti kokiais argumentais remdamosis mamos sodina arba nesodian ant puoduko. Iš jūsų tai girdėjau tik tyrimais neparemtus aiškinimus kad vaikas nesąmoningas suprasti savo veiksmus. Ir tuo kam tikrai pritariu kad fiziologiškai vaikas sulaikyti savo norų negali, bet tai ateis su amžiumi, o va supratimas kam tas puodas jei jis nebus mokomas tai suėjus dviem metams tikrai savaime neatsiras schmoll.gif

QUOTE(maidala @ 2009 12 29, 11:39)
pasiskaiciau diskusija ir labiau linkstui prie tu kurios remiasi savo patirtimi o ne knygu teorija 4u.gif pati turiu knyga "pirmieji trys vaiko gyvenimo metai", kur nuo pirmuju puslapiu prasideda reklama doh.gif apie zurnalus isvis nera ka kalbeti. ir jei kazkuri mama raso kad jos vaikas dar nesulaukes metuku prasosi ant puodo, manau bandyti verta.

Svarbiausia vaiką būtina pagirti ir jei nepavyksta jokiu būdu nebarti, kad puodukas netaptų jūsų konflikto priežastimi nes tada tai tikrai nelabai pavyks ax.gif

QUOTE(Gretucka @ 2009 12 29, 13:36)
As savo kleckiuka pradejau sodinti nuo kokiu 9 men ir esu tuo labai patenkinta, nes beveik jau niekada nepadaro kaku i pampersa smile.gif Visa laika kai pasodinu kazka padaro ir jam patinka sedeti ant puoduko, manau, kad greitu metu supras kam jis skirtas ir pats prades prasytis smile.gif

Pamatysi pradės prašytis mirksiukas.gif maniškis tai pradėjo nešioti puoduką kai užsinorėdavo. tai visada stengiuosi kad puodukas būtų jam žinomoj ir pasiekiamoj vietoj ax.gif
Atsakyti
Mums siandien 6 men., jau pradedam tvirciau sedeti, gal jau ir mums reiks po truputi pratinti prie puoduko! 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(linuse85 @ 2009 12 29, 15:41)
Pamatysi pradės prašytis mirksiukas.gif  maniškis tai pradėjo nešioti puoduką kai užsinorėdavo. tai visada stengiuosi kad puodukas būtų jam žinomoj ir pasiekiamoj vietoj ax.gif


Tai kartais maniske (9 men) taip daro. As net nepagalvojau, kad gal tuo metu kazko nori doh.gif Ji pasipraso, bet savaip. Prieina prie manes ir pradeda zysti, akivaizdziai kazko nori, tik nemoka pasakyti. Tada sodinu ant puoduko ir padaro didiji reikala smile.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperMeska @ 2009 12 29, 15:15)
Tai kartais maniske (9 men) taip daro. As net nepagalvojau, kad gal tuo metu kazko nori  doh.gif  Ji pasipraso, bet savaip. Prieina prie manes ir pradeda zysti, akivaizdziai kazko nori, tik nemoka pasakyti. Tada sodinu ant puoduko ir padaro didiji reikala smile.gif

Man rodos tokie pavyzdžiai tik aiškiausiai įrodo kad mūsų vaikučiai yra tikrai sąmoningesni ir protingesni nei dabar bandoma tėvams įteikti, kad iki metų, pusantrų ar net dviejų vaikas nesuvokia savo pojūčių thumbup.gif
Atsakyti
Man kazkaip nenaturalu atrodo nuo 6 menesiuku mokyti ant puoduko sedeti... Juk tokio amziaus dar ir siaip vaikai sedeti ne visi tvirtai sugeba, tai koks cia gali buti sodinimas ant puodo? g.gif Aisku, taupumo sumetimais, ar del oro voniu - valio, bet tikrai nemanau kad tas faktas, kad vaikutis kazka padare ant puoduko mamos prilaikomas, kai mama nuspeja, jog jau laikas jam sysiot ar kaku, jau gali buti prilyginamas tam, kad vaikas pats ant puodo daro...
O siaip teko girdeti, kad ne vienam vaikuciui tokios uolios mamytes padaro meskos paslauga, nes maziuku labai silpni isanges raumenukai ir dar neprisitaike i apacia kakuti stumt, tai atsiranda isanges isvarzeles... Ne is zurnalu kalbu, is cia SM pasipasakojusiu mamyciu, kuriu vaikuciams tokios nelaimes nutiko. Tik gaila seniai skaiciau, tai nelabai pamenu, kurioj temoj... unsure.gif
Atsakyti
Sveikos supermamos 4u.gif
Mums jau 13men bet nenorim sedeti ant puoduko nezinau kaip pripratinti kaip nepasodinu tai visad net pora sekundziu nepasedi iskarto stojasi ir pradeda bartis ant manes smile.gif
Atsakyti
QUOTE(linuse85 @ 2009 12 29, 15:41)
šiaip tai ne kaip altervatyva oro vonioms o kaip galimybė ilgiau jomis mėgautis, aišku galima visko pritiesti ir ramu, vaikas pridarė, išmeti ir viskas, bet kam mėtyti pinigus jei galima vaiką mokyti? g.gif



Na as jau pasakiau kad nematau prasmes mokyti nuo 6 men., todel tas pinigu "metymas" kolkas neisvengiamas rolleyes.gif
Ateis laikas ir pradesim mokintis, manau nuo metuku ir 2 menesiu kokiu, o puoda isigysim metuku proga, tada bus matyt kada pradeti ax.gif
Nesigyncisiu as su jumis del knygu, straipsniu ir pan. kiekvieno asmeninis reikalas kuo gyvenime vadovaujames ir kokie argumentai mums svarus mirksiukas.gif
Knygoje aprasyti faktai paremti tyrimais, tik nematau prasmes cituoti viska, nes ten nemazia apie tuos reikalus parasyta
Kazkaip man idomiai skamba, kad kiekvienas straipsnis, jei tik jis susijes su kazkuo pirkimu, nurasomas i komercija. Va mano drauge viena dave vaikui karves pienuko 6 men., nes gi misinuku gamyba straipsniai ir knygos propoguoja (supraskit, naudinga misinuku gamintojams cool.gif )vaikas isitaise sunkia alergija, veliau vazinejo pas alergologus ir dabar vaikas gali gerti tik stipriai hidrolizuota misini...
Papildyta:
QUOTE(***PUZLE*** @ 2009 12 29, 17:36)
Sveikos supermamos 4u.gif
Mums jau 13men bet nenorim sedeti ant puoduko nezinau kaip pripratinti kaip nepasodinu tai visad net pora sekundziu nepasedi iskarto stojasi ir pradeda bartis ant manes  smile.gif


Matyt dar ne laikas jam, neverskit jo kolkas, luktelkit kuri laika, tada vel pabandykit 4u.gif Dar anksti jam tvarkingai i puoduka daryti, tad nesibaminkit 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Hastalavista @ 2009 12 29, 17:18)
Man kazkaip nenaturalu atrodo nuo 6 menesiuku mokyti ant puoduko sedeti... Juk tokio amziaus dar ir siaip vaikai sedeti ne visi tvirtai sugeba, tai koks cia gali buti sodinimas ant puodo?  g.gif Aisku, taupumo sumetimais, ar del oro voniu - valio, bet tikrai nemanau kad tas faktas, kad vaikutis kazka padare ant puoduko mamos prilaikomas, kai mama nuspeja, jog jau laikas jam sysiot ar kaku, jau gali buti prilyginamas tam, kad vaikas pats ant puodo daro...
O siaip teko girdeti, kad ne vienam vaikuciui tokios uolios mamytes padaro meskos paslauga, nes maziuku labai silpni isanges raumenukai ir dar neprisitaike i apacia kakuti stumt, tai atsiranda isanges isvarzeles... Ne is zurnalu kalbu, is cia SM pasipasakojusiu mamyciu, kuriu vaikuciams tokios nelaimes nutiko. Tik gaila seniai skaiciau, tai nelabai pamenu, kurioj temoj...  unsure.gif

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
O del tu problemeliu tai nesu girdejus unsure.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukepuke: 29 gruodžio 2009 - 17:59
QUOTE(SuperMeska @ 2009 12 29, 16:15)
Tai kartais maniske (9 men) taip daro. As net nepagalvojau, kad gal tuo metu kazko nori  doh.gif  Ji pasipraso, bet savaip. Prieina prie manes ir pradeda zysti, akivaizdziai kazko nori, tik nemoka pasakyti. Tada sodinu ant puoduko ir padaro didiji reikala smile.gif


Dazniausiai tevai gali nuspeti, kada vaikas nori kaku smile.gif As ir matau, kada jau mano vaikai ruosiasi...Ir jei tuo metu juos grebciau ir sodinciau ant puodo - galeciau ir as dziaugtis sutaupytais keliais pampersais ir gal net manyciau, kad mano vaikai samoningai prasosi bigsmile.gif Smagu juk manyti, kad tavo vaikas yra ypatingas... biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pukepuke: 29 gruodžio 2009 - 18:25
QUOTE(pukepuke @ 2009 12 29, 19:23)
Dazniausiai tevai gali nuspeti, kada vaikas nori kaku smile.gif Esu tikrai kad jei pradeciau gaudyti, galeciau ir as dziaugtis sutaupytais keliais pampersais ir gal net manyciau, kad mano vaikai samoningai prasosi bigsmile.gif Smagu juk manyti, kad tavo vaikas yra ypatingas... biggrin.gif


Na ir...? Negalima cia man pasidziaugti? tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(SuperMeska @ 2009 12 29, 19:31)
Na ir...? Negalima cia man pasidziaugti?  tongue.gif


Aisku kad galima drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(Hastalavista @ 2009 12 29, 16:18)
Man kazkaip nenaturalu atrodo nuo 6 menesiuku mokyti ant puoduko sedeti... Juk tokio amziaus dar ir siaip vaikai sedeti ne visi tvirtai sugeba, tai koks cia gali buti sodinimas ant puodo?  g.gif Aisku, taupumo sumetimais, ar del oro voniu - valio, bet tikrai nemanau kad tas faktas, kad vaikutis kazka padare ant puoduko mamos prilaikomas, kai mama nuspeja, jog jau laikas jam sysiot ar kaku, jau gali buti prilyginamas tam, kad vaikas pats ant puodo daro...
O siaip teko girdeti, kad ne vienam vaikuciui tokios uolios mamytes padaro meskos paslauga, nes maziuku labai silpni isanges raumenukai ir dar neprisitaike i apacia kakuti stumt, tai atsiranda isanges isvarzeles... Ne is zurnalu kalbu, is cia SM pasipasakojusiu mamyciu, kuriu vaikuciams tokios nelaimes nutiko. Tik gaila seniai skaiciau, tai nelabai pamenu, kurioj temoj...  unsure.gif

Šiaip aš sodinau kai jau tikrai pats tvirtai sėdėjo, buvo beveik 7 mėn. aišku iš pradžių nuspėji, stebi savo vaiką, bet paskui jau pradeda pats prašytis, o tu tikiesi kad niekda nesodinusios mamos ant puodo tarkim kai nusprendžia dvimetį sodinti jau tai iš karto vaikas prašytis pradeda? man rodos lygiai taip pat spėlioja, klausia vaiko, sodina kad pabandytų... aišku tas pripratimo laikas iki paties vaiko prašymo ant puoduko yra trumpesnis nei sodinant iki metukų...
Na kadangi tokių istorijų nesu girdėjusi tai nieko pasakyt ta tema negaliu nieko pasakyti... kažkaip seniau tai tikrai visus ir dar mažesnius sodindavo bet nei giminėj nei tarp pažįstamų tokių istorijų negirdėjau net nežinojau kad taip būna unsure.gif o šiaip manau svarbiausia per ilgai neleisti vaikui sėdėti ant puoduko ir aišku neleisti kad užkietėtų viduriai. Trumpai sėdint tikrai nemanau kad gali taip nutikti..

QUOTE(pukepuke @ 2009 12 29, 18:23)
Dazniausiai tevai gali nuspeti, kada vaikas nori kaku smile.gif As ir matau, kada jau mano vaikai ruosiasi...Ir jei tuo metu juos grebciau ir sodinciau ant puodo - galeciau ir as dziaugtis sutaupytais keliais pampersais ir gal net manyciau, kad mano vaikai samoningai prasosi bigsmile.gif Smagu juk manyti, kad tavo vaikas yra ypatingas... biggrin.gif

o kai nori sysiu irgi galima nuspėti? Bet jūsų tokie žodžiai kad matau kad jie nori (reiškia vaikas rodo jums savo poreikius ir tikisi kad jūs padėsit juos patenkinti) bet nieko nedarau rodo tik abejingumą ar tingumą jūsų. Šiaip psichologai pasakytų ta tema tai, kad vaikas ilgainiui nustoja rodyti savo poreikius jei jie nebūna pastoviai patenkintinami kai jie to prašo, rodo.. Net yra įrodyta kad jei į vaiko verkimą niekas nereaguoja tai ilgainiui net ir alkanas būdamas jis neverkia, nes žino kad niekas nesureaguos, tai kam vaikui bereikalo eikvoti energiją ir prašyti to ko jis vis tiek negaus...
Aš tikrai manau kad maniškis jau 8mėn tikrai sąmoningai suvokdavo ką reikia daryti ant puoduko nes kaip ir rašiau jei nenorėdavo tai jis priešindavosi sodinimui o jei norėdavo ramiausiai atsisėsdavo ir padarydavo. Kaip tai paaiškinsit? Atsitiktinumas? Vis tiek vaikas per mažas būti sąmoningas? Manau tai nėra nei kažkokio išskirtinumo požymis nei dar kas, tiesiog vaikui atsiranda supratimas kad po tam tikrų pojūčių reikia atlikti tam tikrus veiksmus. Kaip ir kai alkanas vaikas ir pamato atnešamą lėkstutę jis jau reaguoja, išsižioja, išskiria seilių daugiau, tai tiesiog normali reakcija, kai tas pats veiksmas atliekamas daug kartų, vaikas jau žino ko kada laukti, kokie ženklai parodo kas kada įvyks.
Atsakyti