Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

QUOTE(kice @ 2007 10 18, 19:11)
jus neisprotejot? gal kur matet vaika, kuris pats seda ant puoduko nuo 9 men ar nuo metu? Jei pradedate taip anksti, tai teks patiems kankintis, kol ateis tinkamas amzius - kam 1,5; kam 1,8, o kam ir virs dvieju metuku.. iki to laiko vaikelis nejaucia kada nori ant puoduko, tiesiog tevai ismoksta, kas kiek laiko, kada ta vaikeli sodint..

Brangioji mamyte pasiklauskite pas savo tevus kiek men jus sodino ir manau cia kiekvienos mamos reikalas juk vaikai sunta su tais pampersais.Ir nematau nieko gero jai vaikas iki 2 metu dar nemates naktipuodzio g.gif
Atsakyti
Aš pradėjau sodinti nuo metukų. Dabar mažylei 1 metai ir 9 mėnesiai - pasiprašo pati, arba pati atsisėda ir padaro. Aišku, atsitinka ir mažų nelaimių, bet dauguma atvejų viskas būna gerai. Manau, reikia pradėti sodinti tuomet, kai pas vaiką jau atsiranda supratimas apie šiuos reikalus - o tai dažnai kiekvienam mažyliui individualu.
Atsakyti
aš savo klecką sodinau nuo 7,5men, o pradėjau taip anksti, nes pastebėjau, kad kas rytą keliasi 6-7 vien tam , kad pakakotų, tai ir pakišau puodą, patį pirmą sykį ir padarė, dabar mums jau beveik 10 mėnesių ir kakai labai retai keliauja į pampą thumbup.gif vaikas visai nebijo puoduko, visada noriai sėdi ir labai gerai išsituština, dėl to nešikalioja visą dieną, o padaro viską per kartą ar du. kiekvienas vaikas kitaip, aš džiaugiuosi, kad mansis nebijojo, nelipo nuo puodo ir smagu , kad va taip paprastai pas mus tas puodas priimtas buvo thumbup.gif mane ačią mama tik pradėjusią sėdėti ėmė sodinti ant puodo, dėl to nebuvo bėdų vėliau. manau , jei vaikui tai ne kančia reiktų sodinti kuo anksčiau, kad išvengti baimės po to. 2 metų sodinti yra tikrai per vėlu schmoll.gif manau dviejų jau reiktų su pampu jau nevaiksčioti, nebent naktį ar kelionėje g.gif
Papildyta:
QUOTE(Mirėja @ 2008 12 20, 00:53)
Nesodinau ir iki bent jau 1,5 metų nesodinsiu  schmoll.gif Ne dėl to, kad esu prieš ankstyvą sodinimą, o dėl to kad prasmės jame kaip, na, pvz. metinukui duot fizikos vadovėlį palaikyt... Na, pažiūrės paveikslėlius, o tikslas? Kol mama iš paskos su puodu laksto, tai ir padaro, o tikslas? Pampersus taupyt ar kaip?  O kad "nuo 2 m pradėjus išmoks 3 metų" visiška bobučių pasaka  tongue.gif Visi vaikai išmoks vienodai: kai tik pradės suprast kas ten prie ko ir kodėl tas "vandeniukas" iš jo bėga ir ką padaryt kad bėgtų sąmoningai panorėjus. Nei anksčiau, nei vėliau. Kiekvienam vaikui tai ateina skirtingai, ir nuo sodinimo ar nesodinimo tai visiškai nepriklauso. O kiek mama turi energijos su puodu lakstyt tai kiekvienos asmeninis reikalas.

sutinku gal vaikas dar ir nepasiprašo, bet vėliau gali turėti bėdų, nes vaikas nuo puodo bėgs, verks, aišku linkiu , kad to nenutiktų. o nauda tokia, kad vaikas geriau išsituština, jam patogiau tai daryti, pačiai patogiau plauti ir vaikui odytė nesudirgsta. manau kai kurios mamos tingi bent pabandyti, ne tokie jau kvailiukai tie vaikai schmoll.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aiisstte: 23 gruodžio 2008 - 10:50

as tai sutinku su mireja drinks_cheers.gif as jau pradejau mokinti savo maze, bet tik dabar, bet kuris geras pediatras tau patars, kad geriausias laikas pradeti sita darba yra nuo 18 menesiu mirksiukas.gif ta prasme, kad anksciau vaikiuko smegenys dar nesuvokia sito reikalo. pasidomek, skaiciau knyga "potty training", ten labai geru patarimu yra, zodziu, esme ta, kad kuo anksciau pradesi mokinti, tuo ilgiau ir mokinsi biggrin.gif o del to, kad vaikai su pampersais sunta, tai irgi nesuprantu tokio pasakymo g.gif cia jau tik nuo musu priklauso, sunta jis ar ne biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(aiisstte @ 2008 12 23, 08:54)
2 metų sodinti yra tikrai per vėlu schmoll.gif manau dviejų jau reiktų su pampu jau nevaiksčioti, nebent naktį ar kelionėje g.gif

galima tureti savo nuomone, aisku, bet pasidometi ka apie tai sako gydytojai, vaiku psichologai ir mokslininkai irgi nepakenktu mirksiukas.gif jeigu yra seniai nustatyta, kad geriausias laikas nuo 18 iki 36 menesiu (kiekvienam vaikui gi individualiai), tai kodel as tureciau jai netiket ir sakyt, kas nesamones jie kalba? g.gif
Atsakyti
QUOTE(premium @ 2008 12 23, 18:50)
galima tureti savo nuomone, aisku, bet pasidometi ka apie tai sako gydytojai, vaiku psichologai ir mokslininkai irgi nepakenktu mirksiukas.gif jeigu yra seniai nustatyta, kad geriausias laikas nuo 18 iki 36 menesiu (kiekvienam vaikui gi individualiai), tai kodel as tureciau jai netiket ir sakyt, kas nesamones jie kalba? g.gif

4u.gif kiekvienas turi savo nuomonę, tu išsakei savo aš savo, pasakiau kaip darau aš, jei jau tokia tema 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aiisstte: 23 gruodžio 2008 - 19:47
Dar nemokinu.Mokinsiu gal nuo 1,5 metuku smile.gif
Atsakyti
mano dukytei beveik septyni mėnesiai . mes jau pratinamės prie puoduko , o namie gyvenam be pampų . pas ją problemų su pulsle buvo , todėl mums buvo griežtai prisakyta kuo greičiau pampersų atsisakyti . ji aišku dar nieko nesupranta , čia mano reikalas ir darbas ją ant puoduko sodinti .
Atsakyti
QUOTE(aiisstte @ 2008 12 23, 11:54)
sutinku gal vaikas dar ir nepasiprašo, bet vėliau gali turėti bėdų, nes vaikas nuo puodo bėgs, verks, aišku linkiu , kad to nenutiktų. o nauda tokia, kad vaikas geriau išsituština, jam patogiau tai daryti, pačiai patogiau plauti ir vaikui odytė nesudirgsta. manau kai kurios mamos tingi bent pabandyti, ne tokie jau kvailiukai tie vaikai schmoll.gif


Taip gali nutikti ir anksčiau ramiai ant puodo sėdėjusiam vaikui, lygiai kaip buna kad mėgsta maudytis, paskui ateina kažkoks laikotarpis neįkiši, arba kaip ramų vaiką netikėtai užpuola ožiai, ar nebenori gultis dieną... Čia nuo pratinimo nepriklauso.

Kad galima negerai išsituštintis man sunku įsivaizduot, taigi nieko ir nesakysiu.

Kadangi maniškės oda nėra dirgli, nei karto nebuvo jokių problemų, tai irgi manau čia individualu ir nieko bendro su puodo reikalais neturi. Reiktų plaučiau vandeniu tiek, kiek reikia, bet čia kita tema.

Kaip ir kituose vaiko auklėjimo reikaluose nemanau, kad pabandymas yra geras reikalas. Arba darai, arba ne. Aš ne tingiu, aš nematau prasmės. Jei kažkas mato tai tada ir daro. Vienos giminaitės mažė PRAŠĖSI 9 mėn. Bet ten super gabus vaikas, metuku kalbėjo maždaug po 25- 30 žodžių dviem kalbom. Kiekviena mama jaučia kai vaikas yra pasiruošęs ir kada ji pati pasiruošusi tam. Jei vienai tai 7 mėn tai kitai 3 metai... Nors, net ir sena Spoko knyga sako, kad nemažai mamų išvarginti kovos su pirmu vaiku neskuba pradėti "mokymo" su antru, ir be galo nustemba, kai tas pasiprašo pats... Skubėk- neskubėk, rezultatas tas pats.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mirėja: 24 gruodžio 2008 - 00:16
QUOTE(Giedrė @ 2008 12 23, 23:43)
Dar nemokinu.Mokinsiu gal nuo 1,5 metuku smile.gif


drinks_cheers.gif aš irgi taip manau cool.gif
Atsakyti
Kai tik atsikeliam iš miegiuko, sėdam ant puoduko, daug kalbam, pasėdim apie 10 min, kaip kada, ir kartais padarom kakutį. Sisiuko dar nebuvom pagavę smile.gif
Atsakyti
kazkaip ziuriu laaabai velai mamos vaikucius ant puoduko sodina... g.gif o gal cia tik anksti pradejau... g.gif siaip pirma karta pasodinau 6 menesiu...tai po truputi per diena kelis kartus ir padarom....dabar jau vos atsikelia ir ant puoduko...tada ir padaro ax.gif ...nematau cia nieko blogo sodinti kuo anksciau... blush2.gif
Atsakyti
mane drauge viena skatino anksti nuo 6 men sodinti, bet sirdis sako, kad per anksti. be to ir maniskes ritmas idomus - kakoja dar miegodama is ryto ir valgydama pietus. tai negi ant puodo sodinsiu paryciais ar maitindama? pritariu, kad per mazas leliukas dar yra kol nesupranta to reikalo esmes... 4u.gif
Atsakyti