Įkraunama...
Įkraunama...

Ar mokinat vaikiukus daryti į puoduką?

QUOTE(kice @ 2007 10 28, 17:58)
Bet linksma, kad nesuvokia vieno dalyko - vaikutis nejaucia kada "nori" ka nors daryti biggrin.gif)


o tamstos vaikas pats pasake, jog nejaucia, kai nori? Maniske pvz net kai sisioja i pamperi, tai pora sekundziu nejuda, o tai reiskia, kad supranta, ka daro.
Atsakyti
QUOTE(EvelinaC @ 2008 01 15, 22:56)
Mums uz savaiteles 9 men smile.gif
taciau mes taip pat pasedim kokias 5-10 min ir jau stojames nuo puoduko. Gal patarkit mergytes, kurios jau iveiket si sunkuma kaip pradeti ir kaip sudominti puoduku savo mazylius 4u.gif


Maniškis tai nuo vienuolikos mėn ant puoduko sėdo, iki tol ant rankų į vonelę ar į tualetą ar į kriauklę darydavo. Bandykit sudominti kuom nors, sodinti, kai žinot, kad tikrai turėtų norėti (pvz., po miego). Svarbu iš to nepadaryti baisaus dalyko, labai ramiai į tai žiūrėti (nors gal nevisada gaunasi doh.gif ) pasakykit sss, aaa.
Atsakyti
QUOTE(sirocco @ 2008 01 14, 11:04)
Sitoje vietoje pirmiausia ir lieka tai, kad geriau mamai, o ne vaikui, o as noriu, kad vaikui butu geriau. Kai supras, kas tas puodas ir kada juo naudotis, tai ir mokysiu ant jo sedeti. Man jau dabar mano mama aiskina, kad sodinciau nuo kokiu 6 menesiu, bet mano manymu toks poziuris tik senu laiku palikimas. Ir nemanau, kad ilgas nesodinimas ant puodo yra vakarietisko "skubancio" gyvenimo pasekme

Aš pradėjau sodinti savo mažylę nuo 6 mėnesiukų ir 24dienų. Tada kai ji jau pati noriai sėdėjo. Ir sėdėjimas ant puoduko jai buvo didžiulė atrakcija. (tik tiek kad aš griežtai prieš ilgą mažylės sėdėjimą. Ji pas mus sėdi ne ilgiau kaip 5min)
Tas pasakymas, kad vaikai tik nuo 2 metų supranta ką daro manau yra klaidingas (arba kaip visada- sauskelnių firmų iniciatyva paskelbti "tyrinėjimai") Kaip tada paaiškinti tai kad mano mažylė prieš darant sisiuką sustingsta, o kai jau daro- pasipurto? (labai juokingai atrodo). Ir dabar labai kvailai man atrodo teiginys kad "sutaupomi" pinigėliai. Aš asmeniškai nesutaupau- po nakties kai mažylė atsikelia jos pampersiukį būna nors ir nedaug bet sisiuko. Aš sodinu ją ant puoduko- tą pampersą jau metame lauk. Man daug patogiau būtų toliau pasiversti ant šono ir saldžiai dar pasnausti kol ji manimi ropinės plaukus pešios ir t.t. bet aš keliuosi paimu jos šaltą puoduką- užmetu savo šiltą koją`- taip puoduką pašildau- tada sodinu ant puoduko mažylę ir abidvi stename (ir kaip visada labai užsimanau pati į WC bet kenčiu ir laukiu kada princesė atliks visus savo reikaliukus. dabar mažylei 10mėnesių su didele uodega- ji jau ryte ir pakenčia kol ant puoduko atsiduria- kartais sisiuką ir padaro į pampersiuką- bet kakutį visad ant puoduko padaro. Nosiu pasiekti tai- kad 2 metų nuvesta į darželį mažylė nejaustų diskomforto- noriu išmokinti ir kelnytes nusimauti sėdant ant puoduko- bet tai mokinsimės tik nuo 1,5 metelių 4u.gif

QUOTE(Kristine @ 2008 01 15, 17:08)
O kadel gi neislaukus iki to laiko, kuomet ji pati puoduku susidomes, tuomet ir problemu nebus ir jokiu gudrybiu imtis nereikes, nes viskas vyks naturaliai Jei vaikui nepatinka, tai matyt ant puoduko sodinti dar tikrai nera atejes tinkamas laikas

Truputuką paprieštarausiu- mano tetos jaunėlę tik su diržu tėvai neapsikentę privertė ant puoduko sėsti verysad.gif , vaikui buvo gal jau 2,5 metelių. jau suprasdavo kad nori kakų- pasodina ant puoduko nedaro ir viskas. O kai tik sauskelnes uždėdavo- kampe atsitūpdavo ir prikakodavo. Ir gražiuoju bandė, ir saldainiais, ir grojančiais puodukais kol galiausiai iškaršė kailį- kas keisčiausia padėjo blink.gif ji nustojo daryti į sauskelnes ir sėdosi ant puoduko. Aš nenoriu tokiomis priemonėmis mokinti savo fėjos- tai makonu nuo mažų dienų.

QUOTE(Kristine @ 2008 01 15, 18:51)
Na, palyginimai, mano manymu, tikrai ne i tema 
O i mokykla vaikams eiti yra privaloma, sulaukus tam tikro amziaus, o daryti i puoduka vos tik pradejusiam sedeti kudikiui, tikrai nera privaloma
Tai gal ir vaikscioti vaikus pradekime mokinti nuo kokiu  g.gif gal 5 menesiu ir treniruokime kasdiena po kelias valandas, juk vezimo nereikes, o ir nesioti vaiko tiek nereikes, juk vien tik privalumai
Na, suprantu, sauskelnes brangios ir t.t. bet tai nereiskia, kad visos dabar turim tuos "momentus" i puoduka gaudyti, ypac, jei tas sedejimas ant puodo vaikuciui neteikia jokio malonumo.

O mes vaikščioti mažylę mokinome nuo pat gimimo wub.gif taip kaip rekomendavo gydytoja ir masažistė. Gimdamas vaikas moka vaikščioti blush2.gif , tik paskui tas refleksas išnyksta. Mums patarė kiekvieną dieną masažuoti ir kilnoti kojytes- taip kaip vaikštant- padėjo- mūsiškės mokinti vaikščioti specialiai- nereikėjo- ji jau mokėjo... O pradėjo savarankiškai niekur nesilaikydama nuo 9 mėnesių.
O dėl brangumo- man asmeniškai nelabai ir tesusitaupo- keičiu kaip rekomenduoja higiena: kas 3 valandėles. Ir net tada kai pampersiukas būna beveik tuščias- pakeičiu- juk pačios kai būna menstruacijos nors ir lašiukas ant įklotėlio pasikeičiam gi- nevaikštom visą dieną. Taip ir mažylei namanau kad patinka vaikščioti su pampersiuku kuriame nors ir lašiukas bet yra sisiuko. wub.gif

QUOTE(Kolibri @ 2008 01 15, 19:00)
Ir mums jau 8.5men.,ta daikta jau turime pora menesiu,bet pasodinus tik pasedi apie 20min.,paskui jai pabosta,pradeda verkti,ir tuo viskas baigiasi
Nezinau kaip pripratinti?

20min jokiu būdu neleisk sėdėti- negalima... Pati atsisėsk ant tuoleto ir nuimk laiką- pati pamatysi kad gi nepatogu... Tai kam kankinti taip vaikelį? Aš niekada per prievartą savo fėjos nesodinau schmoll.gif puodukas iš pradžių jai buvo atrakcija, vėliau kai ji jau padarydavo ant jo reikaliuką... mes abu su tėveliu tiesiog mini šventę jai rengdavom. nuvalydavom užpakaliuką (kartais nuplaudavom- žiūrint kokia situacija) ištisai gyrėm, butukus dalinom šypsojomės, paskui kai ji jau aprengta paimdavom ją ant rankų ir visi kartu eidavom kakutį namolio palydėti pas kakučio šeimyną lotuliukas.gif (čia WC jei kas)ir ate ate darydavom...

Na ir apibendrinsiu: sėdi mano gražuolė apie 3-4 kartus per dieną... Pradėjom kaip? papasakosiu:
pradėjom nuo 6,mėnesių ir 24 dienų rytais. Ir tik rytais.
nuo 8 mėnesių pradėjom sėdėti po visų dienos miegelių... (taigis apie 3 kartus su rytiniu puoduku)
dabar 10mėnesiukų sėdi visada po miegelių ir pusvalandukas po valgio labai stebima mamytės- jei matau kad kaupiasi rimtam reikaluo bėgam puoduko pasiimti. Kartais pataikom.
Tai tiek apie pratinimus. Manyčiau tokiais tempais iki 2 metukų turėtumėm atsisakyti pampersiukų. 4u.gif O jei pavyks tai ir anksčiau.
Atsakyti
QUOTE(sirocco @ 2008 01 14, 11:04)
Mano sunui dar tik 1 menesiukas, bet jau dabar esu tvirtai nusprendusi, kad ant puodo tikrai nesodinsiu bent jau iki metu, gal net iki 1,5 ar veliau. Ir manes niekas neitikins, kad geriau sodinti anksciau, kad anksciau pripras be sauskelniu ir pan. Kazkuri cia labai dziaugesi savo pasiekimais su 8 men vaikeliu ir kazkodel isivaizduoja esanti superine mama, bet po keliu postu vel raso, kad kodel to nedarius, jei lengviau isplauti puoda, nei nesti vaikeli i vonia prausti. Tai ar cia ne egoistiskas poziuris? Sitoje vietoje pirmiausia ir lieka tai, kad geriau mamai, o ne vaikui, o as noriu, kad vaikui butu geriau. Kai supras, kas tas puodas ir kada juo naudotis, tai ir mokysiu ant jo sedeti. Man jau dabar mano mama aiskina, kad sodinciau nuo kokiu 6 menesiu, bet mano manymu toks poziuris tik senu laiku palikimas. Ir nemanau, kad ilgas nesodinimas ant puodo yra vakarietisko "skubancio" gyvenimo pasekme smile.gif

Na visai nesutinku juk tavo vaikui tik menesiuks nezinai kaip bus toliau gal jis mielai nores sest ant puodo o tu jau apsisprendei iki metu o gal net 1.5m nesodint manau cia ne vaikui gera darai o cia egoistiska. Ir kuom vaikui gali buti blogiau kad jis i puoda padaro o ne i pamperi, cia ne tik mamai lengviau nusluostyti uzpakaliuka o ir vaikui geriau kad neissiteliavoja su kakais visas uzpakalis. Kaip paciai butu geriau ar i kelnes daryt ir nusiplaut ar tik uzpakali nusisluostyt g.gif
Atsakyti
Klepesova, labai graziai parasei drinks_cheers.gif
Atsakyti
Mes ant puoduko nuo 7 mėn, dieną kai tik pasodinų tai ir padaro nei laukti nereikia,būnam su palutėm ir pėdkelnėm,nu mauni pasodini ir beveik visada padaro ilgiau kaip dvi minutes nesėdim,nes jei nenori tai nenori,jei nori iš karto ir daro,ir dar sako AAAA tai garsiai garsiai,o tada atsistoja ir puola žiūrėti kaip atrodo tas AAAA,tiesa puodukas groja,laaabai laukia tos muzikėlės.Sodinu maždaug kas 15-20 min.
Atsakyti
Mes draugaujam su puoduku nelabai noriai, bet rytais stengiamės pasėdėti ir tuo metu reikia vaiką labai sudominti.Duodu tv pultelį arba užsižiūri tv, nors ilgėliau pasėdėti nepavyksta, o ir padaryti pavyko tik vieną kartą sysiuką
Atsakyti
Mes bandėme pratinti nuo 5,5 mėn. Nunešiau į vonią, pasakiau ssssss ir po kelių sekundžių padarė. Pradėjau nešti kas 10 min. Jeigu po 1- 2 min. nepadarydavo, aprengdavau ir pabandydavau vėliau. Po 2 valandų išmoko. Taip darėme kelias savaites, nes dar nelabai sėdėjo. O kai pati pradėjo sėdėti, gavome tokį "Prabangų tualetą" dovanų: įdomus toks sostas ir dar su ratukais, tai pasodinau ant jo ir pasakiau tą patį: ssss,.... nuo to laiko neturime problemų. Gali padaryti ir vonioje ir virš tualeto, kai būname svečiuose. Kai miega nakties miegelio arba keliaujame nedarau problemos ir karalaitė mielai segi sauskelnes. Tiesa, kai sirgo tai nekankinau vaiko, dėjau sauskelnes, nes jai ir taip negera buvo mažytei. Šiaip nuo pat pirmos dienos, dažniausiai sugadiname po 1- 2 palutes per dieną. Dažniausiai kai miega, valgo, arba aš nesuprantu, kai ji prašosi ant puoduko.
Manau kiekvienai mamai ir jos vaikeliui individualiai ateina laikas, kai pradeda pratinti prie puodulio.
Mes sugalvojom ritualą, kai padaro į puoduką, tai paglostau žandukus, pasakau, kad šaunuolė ir abi paplojam valiooo. clap.gif .
Atsakyti
as planavau pabandyti pasodinti ant puoduko kajau tvirtai sedes,taip ir padariau!!! mums jau uz poros dienu 8 men,sedi kuo puikiausiai,tai vakar nupirkom puoduka,tai vakar vakare padare pirma karta sisuka ir siandien ryte ir va dabar nesenai grizus is lauko thumbup.gif kolkas patinka jam ant jo,jei nepatiks atidesim si reikaliuka
Atsakyti
Neskubam tvirtai sedeti, pasedim pacios tik kelias minutes.. nors jau 7 men gerokai isibegejes. Tai kazkaip nesinori ''su lipnia juosta vaiko priklijuoti, kad nenugriutu'' su visu turiniu. Kai tvirtai sedesime, tada ir laikas bus... bent taip manau.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo TJolke: 15 balandžio 2008 - 23:27
Mums beveik 10 mėn. Su puoduku bandome susidraugauti ax.gif. Kai tik nusipirkome, daviau šiaip pažaisti, po to parodžiau, kad ant jo galima sėdėti (sodinau aprengtą), labai nesipriešina... kleckas darydamas didelį reikaliuką, sako aaaa, tada ir bandom sėsti...
Kai pirmąjį sūnų bandėm supažindinti su puodu, buvo maždaug 10 mėn., tai nebuvo įmanoma pasodinti, visas išsiriesdavo/išsitiesdavo, niekaip nepasodinsi, po kelių tokių bandymų puodą padėjome į šoną, grįžome prie jo po gero mėnesio ir viskas susitvarkė wub.gif
Beje, aš už paprastą puodą be muzikėlių ir kitų įmantrybių 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Klepesova @ 2008 01 17, 18:31)
Aš pradėjau sodinti savo mažylę nuo 6 mėnesiukų ir 24dienų. Tada kai ji jau pati noriai sėdėjo. Ir sėdėjimas ant puoduko jai buvo didžiulė atrakcija. (tik tiek kad aš griežtai prieš ilgą mažylės sėdėjimą. Ji pas mus sėdi ne ilgiau kaip 5min)
Tas pasakymas, kad vaikai tik nuo 2 metų supranta ką daro manau yra klaidingas (arba kaip visada- sauskelnių firmų iniciatyva paskelbti "tyrinėjimai") Kaip tada paaiškinti tai kad mano mažylė prieš darant sisiuką sustingsta, o kai jau daro- pasipurto? (labai juokingai atrodo). Ir dabar labai kvailai man atrodo teiginys kad "sutaupomi" pinigėliai. Aš asmeniškai nesutaupau- po nakties kai mažylė atsikelia jos pampersiukį būna nors ir nedaug bet sisiuko. Aš sodinu ją ant puoduko- tą pampersą jau metame lauk. Man daug patogiau būtų toliau pasiversti ant šono ir saldžiai dar pasnausti kol ji manimi ropinės plaukus pešios ir t.t. bet aš keliuosi paimu jos šaltą puoduką- užmetu savo šiltą koją`- taip puoduką pašildau- tada sodinu ant puoduko mažylę ir abidvi stename (ir kaip visada labai užsimanau pati į WC bet kenčiu ir laukiu kada princesė atliks visus savo reikaliukus. dabar mažylei 10mėnesių su didele uodega- ji jau ryte ir pakenčia kol ant puoduko atsiduria- kartais sisiuką ir padaro į pampersiuką- bet kakutį visad ant puoduko padaro. Nosiu pasiekti tai- kad 2 metų nuvesta į darželį mažylė nejaustų diskomforto- noriu išmokinti ir kelnytes nusimauti sėdant ant puoduko- bet tai mokinsimės tik nuo 1,5 metelių  4u.gif
Truputuką paprieštarausiu- mano tetos jaunėlę tik su diržu tėvai neapsikentę privertė ant puoduko sėsti  verysad.gif , vaikui buvo gal jau 2,5 metelių. jau suprasdavo kad nori kakų- pasodina ant puoduko nedaro ir viskas. O kai tik sauskelnes uždėdavo- kampe atsitūpdavo ir prikakodavo. Ir gražiuoju bandė, ir saldainiais, ir grojančiais puodukais kol galiausiai iškaršė kailį- kas keisčiausia padėjo  blink.gif ji nustojo daryti į sauskelnes ir sėdosi ant puoduko. Aš nenoriu tokiomis priemonėmis mokinti savo fėjos- tai makonu nuo mažų dienų.
O mes vaikščioti mažylę mokinome nuo pat gimimo  wub.gif  taip kaip rekomendavo gydytoja ir masažistė. Gimdamas vaikas moka vaikščioti  blush2.gif , tik paskui tas refleksas išnyksta. Mums patarė kiekvieną dieną masažuoti ir kilnoti kojytes- taip kaip vaikštant- padėjo- mūsiškės mokinti vaikščioti specialiai- nereikėjo- ji jau mokėjo... O pradėjo savarankiškai niekur nesilaikydama nuo 9 mėnesių.
O dėl brangumo- man asmeniškai nelabai ir tesusitaupo- keičiu kaip rekomenduoja higiena: kas 3 valandėles. Ir net tada kai pampersiukas būna beveik tuščias- pakeičiu- juk pačios kai būna menstruacijos nors ir lašiukas ant įklotėlio pasikeičiam gi- nevaikštom visą dieną. Taip ir mažylei namanau kad patinka vaikščioti su pampersiuku kuriame nors ir lašiukas bet yra sisiuko. wub.gif
20min jokiu būdu neleisk sėdėti- negalima... Pati atsisėsk ant tuoleto ir nuimk laiką- pati pamatysi kad gi nepatogu... Tai kam kankinti taip vaikelį? Aš niekada per prievartą savo fėjos nesodinau  schmoll.gif puodukas iš pradžių jai buvo atrakcija, vėliau kai ji jau padarydavo ant jo reikaliuką... mes abu su tėveliu tiesiog mini šventę jai rengdavom. nuvalydavom užpakaliuką (kartais nuplaudavom- žiūrint kokia situacija) ištisai gyrėm, butukus dalinom šypsojomės, paskui kai ji jau aprengta paimdavom ją ant rankų ir visi kartu eidavom kakutį namolio palydėti pas kakučio šeimyną  lotuliukas.gif (čia WC jei kas)ir ate ate darydavom...

Na ir apibendrinsiu: sėdi mano gražuolė apie 3-4 kartus per dieną... Pradėjom kaip? papasakosiu:
pradėjom nuo 6,mėnesių ir 24 dienų rytais. Ir tik rytais.
nuo 8 mėnesių pradėjom sėdėti po visų dienos miegelių... (taigis apie 3 kartus su rytiniu puoduku)
dabar 10mėnesiukų sėdi visada po miegelių ir pusvalandukas po valgio labai stebima mamytės- jei matau kad kaupiasi rimtam reikaluo bėgam puoduko pasiimti. Kartais pataikom.
Tai tiek apie pratinimus. Manyčiau tokiais tempais iki 2 metukų turėtumėm atsisakyti pampersiukų.  4u.gif O jei pavyks tai ir anksčiau.

Man jau bloga skaityt tokiu pagyru. Tiesiog super seimynele
Atsakyti