Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

O jau tvirtai nusprendziau, kad maniskis eis i mokykla 7,5 ax.gif. Iseis kartu su visa savo dabartine darzelio grupe ir nebus vyriausias. O kad ir butu... irnesakyk.gif
Atsakyti
Vakar buvom PPT- klausimas ar leis eiti į parengiamąją grupę penkerių metų. bet atėjus paaiškėjo kita problema- dabar nėra ir penkerių, penkeri sueis vasaros pabaigoje. Tai spsichologė sako, ir tai penkiamečiai vertinami pagal tą pačią testavimo programą kaip ir šešiamečiai, eidami į pirmą klasę, taigi penkiametis, eidamas į parengiamąją klasę, turi būti taip pat pasiruošęs, kaip ir šešiametis į pirmą- atlieka tas pačias užduotis vertinimo metu. mano merginos net pradėti vertinti nenorėjo- sako kaip aš keturmetę galiu vertinti pagal šešiamečių lygį?? Tai šiaip ne taip priprašiau, kad nors pabandytų. Pats vertinimas truko apie 45 min. Atsakymas neigiamas- ne iš karto suvokia pateikiamas užduotis- ką ir kaip atlikti. dar reikėjo palyginti daiktus pagal keletą skirtingų požymių, nukopijuoti geometrines figūras ir pan. bet kuriuo atveju tai naudinga- išaiškina vaiko silpnąsias ir stipriąsias puses.
Atsakyti
manau kad kuo vėliau tuo geriau.aišku normos ribose.aš ėjau vos šešerių ir nieko geriau nemokėjau nei kas ėjo nuo 7-8, tik anksčiau tapau smaugiama biggrin.gif
Atsakyti
Muma darzelio aukletoja sake, kad zymiai geriau nuo 7 metu.
Atsakyti
O as laikausi tos nuomnes, jog geriau buti protingesniam tarp kvailesniu, nei kvailesniam tarp protingesniu. Atsiprasau, jei ka izeidziau. ax.gif Net ir lietuviu liaudies patarle sako: "mokslas ne vilkas - i miska nepabegs". Tad, darzelyje yra mokoma disciplinos, o namuose rasome raideles bei skaiciuojame. O i mokykla eisime tik kita rudeni, kai Martynai bus 7 metai ir 4 menesiai smile.gif
Atsakyti
Manau nuo 7 metų pats tas
Atsakyti
Musu mergina sneka "kaip sene", siaip fizine branda gal net lenkia kitus, va ka tik pirma dantuka "pamete" (o jai tik 5 vos suejo doh.gif ), bet kai paklausiu, ar i mokykla nori, sako, kad ne, ir eis ne 6.5, o 7.5 (mes jai cia kaip alternatyva pusiau juokais pusiau rimtai buvom pateike - ar anksciau noresi eiti i mokykla, ar sulaukusi 7). Na, jei jau vaikas pats toks kategoriskas siuo klausimu, tai matyt ner ko stumt anksciau verysad.gif
Atsakyti
Maniškė dabar yra 6 metų ir 4 mėn., jau baigiam darželyje prieš mokyklinę grupę, nes pernai darželis per vėlai nusiuntė į PPT, rugsėjo mėnesį kai jau pradėjo lankyti doh.gif Aišku atsakymas buvo kad negali lankyti, nesukaupia dėmesio ir taip toliau, o sąrašai sudaryti, krepšeliai išdalinti doh.gif Žodžiu nusprendėm du metus eiti į paruošiamąją grupę. Dabar metams baigiantis auklėtoja sako kad visai galėjo eiti į mokyklą, nes per tuos metus labai gerai mokėsi, geriau už vyresnius biggrin.gif Bet vistiek nusprendžiau dar šį rudenį nevesti į mokyklą, man ji dar per maža, aišku antrą kart tapatį mokytis nuobodu, bet auklėtoja pasakiusi, kad bus jos padėjėja ir padės mokytis kitiems vaikučiams, tai ta mintis mano mergaitei labai patinka. Nežinau ar čia labai blogai, bet yra kaip yra g.gif

Čia tarp kitko: anksčiau sakydavo kad vaikas yra pasiruošęs mokyklai kai iškrenta pirmi du dantukai, o maniškė jau du dantukus naujus turi, bet man atrodo dar per maža lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nicke: 29 gegužės 2007 - 15:25
QUOTE(Augustė @ 2007 05 29, 15:43)
Musu mergina sneka "kaip sene", siaip fizine branda gal net lenkia kitus, va ka tik pirma dantuka "pamete" (o jai tik 5 vos suejo  doh.gif ), bet kai paklausiu, ar i mokykla nori, sako, kad ne, ir eis ne 6.5, o 7.5 (mes jai cia kaip alternatyva pusiau juokais pusiau rimtai buvom pateike - ar anksciau noresi eiti i mokykla, ar sulaukusi 7). Na, jei jau vaikas pats toks kategoriskas siuo klausimu, tai matyt ner ko stumt anksciau  verysad.gif


Matai. O maniškė tiesiog kliedi mokykla.
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2007 05 30, 11:15)
Matai. O maniškė tiesiog kliedi mokykla.


Viliuosi, kad po metu situacija pasikeis g.gif , nes kitaip doh.gif
Atsakyti
QUOTE(Nicke @ 2007 05 29, 16:22)
Maniškė dabar yra 6 metų ir 4 mėn., jau baigiam darželyje prieš mokyklinę grupę, nes pernai darželis per vėlai nusiuntė į PPT, rugsėjo mėnesį kai jau pradėjo lankyti  doh.gif  Aišku atsakymas buvo kad negali lankyti, nesukaupia dėmesio ir taip toliau, o sąrašai sudaryti, krepšeliai išdalinti  doh.gif  Žodžiu nusprendėm du metus eiti į paruošiamąją grupę.


o kas yra PPT? blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2007 05 30, 10:21)
Viliuosi, kad po metu situacija pasikeis  g.gif , nes kitaip  doh.gif


Žinai, aš labai daug "dirbau" su saviške tuo klausimu. Prieš keletą metų ji man tvirtindavo, kad jai visai nereikia jokių mokyklų, ji ir taip "moka" skaityti, rašyti ir t.t. Aš jai, nutaikiusi progą (o progos ir ieškoti nereikia - į darželį einame pro mokyklą, tai jai smalsu kas ten, kur eina vaikai ir ką jie ten daro), vis aiškindavau kaip mokykloje yra įdomu, kiek daug naujo galima išmokti ir pan. Apskritai man yra nepriimtinas daugumos suaugusiųjų požiūris į mokyklą - juk dažnai girdime, kaip jie vaikams (ypač svetimiems) sako, kad jie yra vargšeliai, kad baigėsi jų laisvė, prasideda katorga. Mane pačią šeimoje skatino mylėti mokyklą (nors nė vienas iš tėvų nebuvo mokytojas), ir aš ją tikrai mylėjau, per vasaros atostogas sulaukti negalėdavau rugsėjo 1-osios, nerdavau visokias apykakles uniformai biggrin.gif. Bandau tokį pat pagarbų požiūrį įskiepyti ir savo vaikui.
Atsakyti