Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

QUOTE(Debasy @ 2007 04 11, 16:05)
Manau, kad tikrai galima savo iniciatyva; aš vedžiau pati, tiesiog užsiregistravau, ir atėjau, jokių dokumentų ten nereikalavo;
man atvirkščiai, kaip tik mokytoja skatino vest, o aš nebuvau tikra.


Debasy, o ką jums toje komisijoje pasakė, jei nepaslaptis? Turiu pažįstamą vaikų psichologę, kuri kaip tik rekomenduoja anksčiau į mokyklą leisti, jei tik vaikas tam pasiruošęs, o ne "vaikystes pratęsinėti".

Man šiek tiek įdomiai ta riba atrodo: jei gimęs gruodžio 31 d., tai jau pasiruošęs į mokyklą eiti, o jei sausio 1 d. - tai reikia dar metus laukti? Juk ne gimimo data vaiko brandą parodo.
Atsakyti
QUOTE(laimakp @ 2007 04 11, 17:19)
Ziuriu musiskiai panasiu laiku gime bigsmile.gif Ir i kuria puse linksti - leisi siemet i paruosiamukus ar dar ne?


Ir as pastebejau drinks_cheers.gif
Anksciau buvau tvirtai pasiryzusi leisti simet i priesmokykline, kitamet 6.5- i mokykla, o dabar suabejojau, jau labiau linkstu dar metelius palaukti...
Papildyta:
QUOTE(Pippi @ 2007 04 11, 17:19)
Man šiek tiek įdomiai ta riba atrodo: jei gimęs gruodžio 31 d., tai jau pasiruošęs į mokyklą eiti, o jei sausio 1 d. - tai reikia dar metus laukti? Juk ne gimimo data vaiko brandą parodo.


Vat vat drinks_cheers.gif
Atsakyti
QUOTE(laimakp @ 2007 04 11, 16:19)
Ziuriu musiskiai panasiu laiku gime bigsmile.gif Ir i kuria puse linksti - leisi siemet i paruosiamukus ar dar ne?


Sveikutės 4u.gif

Žiūriu mūsiškiai vieną dieną gimę mirksiukas.gif
Nors maniškis bendraujantis, kruopštus (gal net per daug biggrin.gif ), moka skaičiuoti iki 20, pažįsta visas raides, bet į paruošiamąją nuo rudens tikriausiai dar neleisiu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2007 04 11, 17:31)
Ir as pastebejau  drinks_cheers.gif
Anksciau buvau tvirtai pasiryzusi leisti simet i priesmokykline, kitamet 6.5- i mokykla, o dabar suabejojau, jau labiau linkstu dar metelius palaukti...


Ir as lygiai taip pat 4u.gif

QUOTE(lamyte @ 2007 04 11, 17:49)
Žiūriu mūsiškiai vieną dieną gimę  mirksiukas.gif
Nors maniškis bendraujantis, kruopštus (gal net per daug  biggrin.gif ), moka skaičiuoti iki 20, pažįsta visas raides, bet į paruošiamąją nuo rudens tikriausiai dar neleisiu   schmoll.gif


Kaip smagu rasti bendraamzi thumbup.gif

Maniskis raides ne visas pazista, skaiciuoja iki 12 lotuliukas.gif (iki 10 tai ir sudeda,atima), kruopstumo reiketu gerai paieskot pas ji, bet jau toks nenuorama... doh.gif Didziausia bausme ne kampas - o ramiai pasedet ant kedes 10 min. biggrin.gif Tai isleidus toki i mokykla... blink.gif Tiesa dar metai paruoiamojoj, bet zinok dabar. Gerai butu, kad paruosiamojoj butu galima antrus metus palikti g.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laimakp: 11 balandžio 2007 - 16:04
QUOTE(ravesa @ 2007 04 11, 09:42)
Jeigu į mokyklą leidžiame vaikus, turinčius 6 metus, tai į priešmokyklinę- 5 metus? Nuėjau pas darželio vedėją parašyti prašymą, kad nuo rudens mano penkiametę priimtų į priešmokyklinukų grupę, bet... pasirodo, pirmiausia reikia pristatyti vaiko vertinimą, atliekamąvaiko ugdymosi poreikių vertinimo komisijos ar pan., kuri kaune yra Mickevičiaus gatvėje. ten pateiks vertinimą apie tai, kaip vaikas sugeba sutelkti dėmesį, vykdyti nurodymus, bendrauti ir pan- t.y.- socialinius sugebėjimus. ir tik tokiu atveju galima bus nuo rudens eiti į priešmokyklinę grupę. Gal kas susidūrėte su tokiu vaiko vertinimu ir galėtumėte papasakoti, kaip jis vyksta?

Jeigu kyla problemu darzelyje, as leisciau vaika i normalia grupe ir kitus metus. O po to matysite, ar kita pavasari jau vaikas bus pasiruoses eiti i pirma klase. Juk priesmokyklinis ugdymas dar nera privalomas. Todel gales jusu vaikas eiti i mokykla ir be priesmokyklines grupes lankymo, jei bus pasiruoses. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laimakp @ 2007 04 11, 17:00)
Ir as lygiai taip pat 4u.gif
Kaip smagu rasti bendraamzi thumbup.gif

Maniskis raides ne visas pazista, skaiciuoja iki 12 lotuliukas.gif (iki 10 tai ir sudeda,atima), kruopstumo reiketu gerai paieskot pas ji, bet jau toks nenuorama... doh.gif Didziausia bausme ne kampas - o ramiai pasedet ant kedes 10 min. biggrin.gif Tai isleidus toki i mokykla... blink.gif Tiesa dar metai paruoiamojoj, bet zinok dabar. Gerai butu, kad paruosiamojoj butu galima antrus metus palikti g.gif .


Du metus paruošiamojoj grupėj gali būt nuobodu, juk mokymo programa tikriausiai tokia pati bus g.gif
Maniškis daržely vienas iš vyresnių, tai iš grupės niekas dar neis į paruošiamąją. Kažkaip nesinori blaškyti. Dar po metų visi eis į paruošiamąją, o po to dauguma ir į tą pačią mokyklą thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(lamyte @ 2007 04 11, 20:02)
Maniškis daržely vienas iš vyresnių, tai iš grupės niekas dar neis į paruošiamąją. Kažkaip nesinori blaškyti. Dar po metų visi eis į paruošiamąją, o po to dauguma ir į tą pačią mokyklą  thumbup.gif


Na, pas mus tas pats ax.gif
Atsakyti
QUOTE(lamyte @ 2007 04 11, 17:49)
Nors maniškis bendraujantis, kruopštus (gal net per daug  biggrin.gif ), moka skaičiuoti iki 20, pažįsta visas raides, bet į paruošiamąją nuo rudens tikriausiai dar neleisiu  schmoll.gif


Ech, kad taip paprasta butu - ismokinai raides, skaiciuot ir vaikas i mokykla jau pasirenges mirksiukas.gif Mane neramina visai kiti dalykai, ir as jau net nebekreipiu demesio, kad maniske pazista ir raso raides, skaiciuoja - cia kai turi noro. O kas bus, jei tas noras mokykloje kartais dings doh.gif . Su jos charakteriu, tai visko gali buti, as isivaizduoju, kad su jos sugebejimais galetu buti ir pirmune, o del charakterio gali tapti outsaidere verysad.gif . Ir kas dabar pasakys, kaip geriau toki vaika leisti, kada jam tas noras mokytis didesnis bus - 6.5 ar 7.5 g.gif
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2007 04 11, 15:19)
Debasy, o ką jums toje komisijoje pasakė, jei nepaslaptis? Turiu pažįstamą vaikų psichologę, kuri kaip tik rekomenduoja anksčiau į mokyklą leisti, jei tik vaikas tam pasiruošęs, o ne "vaikystes pratęsinėti".

Man šiek tiek įdomiai ta riba atrodo: jei gimęs gruodžio 31 d., tai jau pasiruošęs į mokyklą eiti, o jei sausio 1 d. - tai reikia dar metus laukti? Juk ne gimimo data vaiko brandą parodo.


Mūsų "verdiktas" buvo teigiamas - pasiruošus mokyklai, įvertinimas buvo aukštas.
Kaip man aiškino, penkiamečių vertinimo kriterijų nėra, todėl ją vertino pagal šešiamečių reikalavimus (nes ir "parengiamukas" yra šešiametis). Sakė, mergina, turinti savo tvirtą nuomonę, labai sukaupianti dėmesį.
Ir lankom mes tą parengiamąją klasę, ir sekasi viskas gerai. Bet, kaip minėjo Augustė, ir mane pradeda neraminti kiti dalykai.
Vaikas ir skaito, ir skaičiuoja, ir visur dalyvauja, bet mano požiūriu, lyginant su metais vyresniais vaikais, ji dar mažutė; gal jei ji nueis į pirmą klasę, jai viskas seksis gerai, o jei nueis po metų - gal puikiai?
Nežinau, ar išleisiu į pirmą klasę šiemet? Pradėjau abejoti g.gif
Be to ir iš dukrytės pradėjau girdėti, kad jai labiau patinka užduotėlės, kai reik padaryt kokį darbelį.... (nors skaito gerai, skaičiuoja iš vis puikiai...)
Gal dar tikrai reik tos vaikystės?????
Atsakyti
Šiandien vesiu dukra į Kauno psichologinę- pedagoginę tarnybą, kuri vertina, ar vaikas pasiruošęs eiti į mokyklą- mūsų atveju, ar 5 metų pasiruošusi eiti į parengiamą grupę. Kaip nutars,taip ir bus- nematau jokios tragedijos, jei lieps metus laukti.
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2007 04 11, 16:19)
Man šiek tiek įdomiai ta riba atrodo: jei gimęs gruodžio 31 d., tai jau pasiruošęs į mokyklą eiti, o jei sausio 1 d. - tai reikia dar metus laukti? Juk ne gimimo data vaiko brandą parodo.

va va drinks_cheers.gif as pati gimus sausio men. Tai dar tais sovietiniais laikais visi ejo i pirma klase tais metais, kai sukanka 7m. Ir as nebuvau vyriausia doh.gif , dargi buvo tokiu, gimusiu metais anksciau rudeni. Metai yra skirtumas kai vaikui 5/6m ar 2/3. O paskui ar 18 ar 19 rolleyes.gif
Taigi pamasciau, jei as gimusi sausio men, ejau i pirma klase 7m. 8men., tai kodel tureciau leisti savo vaika anksciau? Juolab jis berniuks, velai sneket emes, is vis is letesniu ir jautresniu vaiku. O kruviai mokyklose dideja nuolatos, be to reik apmastyti ir ta fakta, kad is mokyklos gryzta anksti, o mes dar darbuose. Ir kaip jau minejo, reiks issdet ant kedes ilga laika ir demesi sunkoncentruot ilgam. Manau cia labai individualu, reik vertint pagal vaika, o ne pagal data.
Atsakyti
QUOTE
ramyra,2007 05 09, 10:53
Tai dar tais sovietiniais laikais visi ejo i pirma klase tais metais, kai sukanka 7m.
Patikslinsiu: į pirmą klasę ėjo tie vaikai, kuriems iki tų metų rugsėjo 1-os sueina 7 m. Ir tais laikais būdavo nesusipratimų, jei vaikas gimęs kokią rugsėjo 10 -15 d., o tėvai norėdavo leisti į mokyklą. Skirtumas toks, kad tais laikais žmonės bijojo visokių "saugumų" ir kt. valdžios, tai stengdavosi "nekelt bangų" ir paklusti įstatymams.
O šiaip Tavo požiūris šiuo klausimu labai sveikas mirksiukas.gif .
Atsakyti