Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

mamytės, bet gi berods pagal įstatymą vaikai, kuriem tais metais sueina 7 (tai yra iki gruodžio 31) PRIVALO eiti į mokyklą mirksiukas.gif

o iš kitos pusės pasiskaičiuokit, kelių metų jie baigs mokyklą, išėję beveik 8 doh.gif
Atsakyti
O aš mąstau, kad gal 6,5 išleisiu ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Baabausis @ 2007 03 29, 00:16)
Nors ir keikėme "sovietinį laikmetį", bet mokyklos atžvilgiu, manau buvo geriau. Suėjo 7 iki rugsėjo pirmosios - prašom į mokyklą. Gimei gruodį - ateisi kitais metais.


Na, kiek aš pamenu, tai į mokyklą turėdavo keliauti tie vaikai, kuriems rugsėjo 1 d. yra suėję 6 metai, o ne 7. Pamenu, mūsų klasėje buvome vyriausi 3 lapkritinukai (1980 gimimo), o kiti vaikai jau buvo 1981 gimimo. Į mokyklą iščiuožėm dievo palaimintais 1987 m. biggrin.gif

Na, maniškiui dar toli iki mokyklos, tai kol kas šiuo klausimu nesuku galvos. Bet bent jau kol kas atrodo, kad leisčiau į mokyklą kaip priklauso pagal įstatymą (t.y. kai tais kalendoriniais metais sueina 7). Aišku, šiuo atveju jis būtų vienas jauniausių klasėje (nes lapkritį gimęs), tuo tarpu mes, gimę lapkritį (čia tą "mes" iš įpratimo vartoju, nes broliuką dvynuką turiu), buvome vyriausi klasėje.
Atsakyti
[quote=saulala,2007 03 29, 17:20]
Na, kiek aš pamenu, tai į mokyklą turėdavo keliauti tie vaikai, kuriems rugsėjo 1 d. yra suėję 6 metai, o ne 7. Pamenu, mūsų klasėje buvome vyriausi 3 lapkritinukai (1980 gimimo), o kiti vaikai jau buvo 1981 gimimo. Į mokyklą iščiuožėm dievo palaimintais 1987 m. biggrin.gif

Cia tai tu neteisi, kiek zinau, tai manes dar i mokykla leisti nenorejo, nors man 7 metai suejo rugpjuti, tik mamos pastangomis i mokykla ejau vos suejus 7 ir buvau viena jauniausiu klaseje (1984 m.), o pagal bendra tvarka tai buciau ejusi 8 doh.gif
Atsakyti
[quote=Augustė,2007 03 29, 16:32]
[quote=saulala,2007 03 29, 17:20]
Na, kiek aš pamenu, tai į mokyklą turėdavo keliauti tie vaikai, kuriems rugsėjo 1 d. yra suėję 6 metai, o ne 7. Pamenu, mūsų klasėje buvome vyriausi 3 lapkritinukai (1980 gimimo), o kiti vaikai jau buvo 1981 gimimo. Į mokyklą iščiuožėm dievo palaimintais 1987 m. biggrin.gif

Nu ir kaip, ar labai baisūs buvo tie mokykliniai metai ax.gif Ar labai jauteisi, kad esi vyriausia? g.gif Gal kartais ir atkreipi dėmesį į tuos klasiokų metus, bet ne tame esmė. smile.gif Manau, proto daugiau turi ir į mokslą atsakingiau žiūri. Manau, kad tai LABAI aktualu berniukams ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Baabausis: 29 kovo 2007 - 20:01
sutinku su saulala 4u.gif aš irgi gimus 80 ir į mokyklą ėjau šešerių (liepos mėn suėjo šei, o rugsėjį jau žengiau mokslų graužti) ax.gif ir visa klasė buvo tokių pat rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(alina @ 2007 03 29, 22:30)
sutinku su saulala  4u.gif  aš irgi gimus 80 ir į mokyklą ėjau šešerių (liepos mėn suėjo šei, o rugsėjį jau žengiau mokslų graužti)  ax.gif  ir visa klasė buvo tokių pat  rolleyes.gif


Tai cia gal veliau taip padare g.gif , nes as gimimo 1976 ir kai buvau pirmoke leisdavo i mokykla suejus 7 m, net nelabai buvo pageidaujama, kad tie 7 sueina vasara ir vaikas - i mokykla, tokiu atveju (cia is savo patirties) rekomenduodavo palaukt kitu metu schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2007 03 29, 20:45)
Tai cia gal veliau taip padare  g.gif , nes as gimimo 1976 ir kai buvau pirmoke leisdavo i mokykla suejus 7 m, net nelabai buvo pageidaujama, kad tie 7 sueina vasara ir vaikas - i mokykla, tokiu atveju (cia is savo patirties) rekomenduodavo palaukt kitu metu  schmoll.gif


Na va, šito nežinojau, kad pora metų anksčiau už mane gimę ėjo į mokyklą nuo 7 g.gif Gal tai susiję su tų laikų švietimo reforma, kai iš 11 klasių padarė 12? Nes pažįstų 1978 gimimo žmogų, kuris pasakojo, kad jų klasę tiesiai iš pirmos perkėlė į trečią (nes padarė 12 metų vidurinį mokslą).
na, ne esmė, kaip ten buvo.

Iš patirties galiu pasakyti, kad vyriausi klasės berniukai (kuriems 7 suėjo lapkritį) mokėsi geriau už likusius berniukus. Natūralu, likusiems 7 suėjo tik pavasarį arba netgi vasarą (po pirmos klasės baigimo).
Bet neįsivaizduoju, kaip ten būtų, jeigu tokie vaikai būtų buvę jauniausi klasėje g.gif
Atsakyti
Anksčiau, kai mokytis reikėjo 11 metų, į pirmą klasę eidavome nuo 7 metų (kai įvedė 12 klasių - įvedė ir "nulinę" klasę [vėliau ją pervadino pirma klase], į kurią vaikus nuo 6 metų priimdavo). Tik nežinau kas tą amžiaus ribą nustatydavo - gal kiekviena mokykla? Mūsų mokykloje tokia riba buvo spalio 1 d. Aš gimusi rugsėjo mėn., tai mane priėmė 6 metų (7 metai suėjo po mėnesio), o mano suolo draugė buvo gimusi spalio pradžioje, tai jai reikėjo metus laukti, ir pirmosios klasės pradžioje jai suėjo 8 metai. Taigi, tarp mūsų buvo 11 mėnesių skirtumas. Mokėmės abi labai gerai, abi medaliais baigėme mokyklą. Tačiau ji labai skyrėsi iš kitų mergaičių - buvo daug už visas aukštesnė, daug anksčiau už mus visas pradėjo bręsti fiziškai. Visai neseniai, kai diskutavome kada į mokyklą leisti savo vaikus (mano mergaitė gimusi sausį), ji prisipažino, kad visą gyvenimą labai kompleksavo ir nesmagiai jautėsi, kad buvo pati vyriausia klasėje (nors iš pažiūros to visai nesimatė - ji buvo iš tų mergaičių, kurių geriau neužkabinti mirksiukas.gif ). Aš saviškę jau užrašiau į priešmokyklinę grupę - į pirmąją klasę ji eis 6 m. ir 8 mėn.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pippi: 30 kovo 2007 - 10:18
Nors mums iki mokyklos dar pora metelių,bet dabar vis galvoju kada leisti savo vaikiną.Iš pradžių buvau nusistačius ,kad 6 (jam butų rugsėjį 6metai 6 mėn.)Bet dabar jau abejoju.Ne dėl to ,kad atimčiau jam vaikystę,bet grynai dėl savęs.Man baisu net pagalvoti apie mokyklą.Skamba kvailai,bet darželis labai jau patogu ir saugu.
Atsakyti
QUOTE
=Augustė,2007 03 23, 13:50]
Perskaiciusi atsiliepimus susidariau ispudi, kad dauguma vis gi ketina leisti i mokykla vaikus, tais kalendoriniais metais dar nesulaukusius 7 m  g.gif  . O as jau pradejau linkti i tai, kad gal palauksime savo eiles. Juo labiau, kad is vienos pradiniu klasiu mokytojos girdejau, kad kai pas juos buvo aptarinejami siumetiniu pirmoku rezultatai, 6-metinukai issiskyre nebrandumu ir t.t., zodziu daugelio leidimas i mokykla anksciau nepasiteisino  schmoll.gif
Tik jau ziuriu, kad mano mergina, isejusi i mokykla 7.5 m. bus viena vyriausiu, ko kazkodel nelabai noreciau  verysad.gif


QUOTE
=arlina,2007 03 23, 14:14]
maniškiui bus 7 m. 6 mėn.


Maniskis, ko gero, eis 7,5 mirksiukas.gif

QUOTE
=alina,2007 03 29, 14:43]
mamytės, bet gi berods pagal įstatymą vaikai, kuriem tais metais sueina 7 (tai yra iki gruodžio 31) PRIVALO eiti į mokyklą  mirksiukas.gif 

o iš kitos pusės pasiskaičiuokit, kelių metų jie baigs mokyklą, išėję beveik 8 doh.gif


Cia jau priestarauji pati sau mirksiukas.gif . Tarkim jei vaikas gimes sausi, tai i mokykla jis iseis 7,6 (beveik astuoniu). Na, baigs mokykla 19 ir kas? Bus labiau subrendes ir labiau pasiruoses savarankiskam gyvenimui. biggrin.gif

QUOTE
=saulala,2007 03 29, 17:20]
Cia tai tu neteisi, kiek zinau, tai manes dar i mokykla leisti nenorejo, nors man 7 metai suejo rugpjuti, tik mamos pastangomis i mokykla ejau vos suejus 7 ir buvau viena jauniausiu klaseje (1984 m.), o pagal bendra tvarka tai buciau ejusi 8  doh.gif


Mane isleido pagal bendra tvarka beveik septyniu (septyni suejo spali). Ir be jokiu abejoniu. Tais laikais (1984-85) i pirma klase leisdavo ir tuos, kuriems kalendoriniai metais sueidavo 6.

QUOTE
=saulala,2007 03 30, 10:21]
Na va, šito nežinojau, kad pora metų anksčiau už mane gimę ėjo į mokyklą nuo 7  g.gif  Gal tai susiję su tų laikų švietimo reforma, kai iš 11 klasių padarė 12? Nes pažįstų 1978 gimimo žmogų, kuris pasakojo, kad jų klasę tiesiai iš pirmos perkėlė į trečią (nes padarė 12 metų vidurinį mokslą).
na, ne esmė, kaip ten buvo.

Iš patirties galiu pasakyti, kad vyriausi klasės berniukai (kuriems 7 suėjo lapkritį) mokėsi geriau už likusius berniukus. Natūralu, likusiems 7 suėjo tik pavasarį arba netgi vasarą (po pirmos klasės baigimo).
Bet neįsivaizduoju, kaip ten būtų, jeigu tokie vaikai būtų buvę jauniausi klasėje  g.gif


Va ir as gimus 1978 (tik rudeni), ir mane perkele is (tuo metu) nulines i antra klase. O, kaip jau anksciau minejau, tuos, kuriuos i mokykla isleido kalendoriniais metais suejus 6-iems, perkele is 1-os i 3-ia. biggrin.gif


Va tai tik irodo, kaip svarbu subrendimas mirksiukas.gif .
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo laimakp: 04 balandžio 2007 - 16:26
buvo švietimo reforma, daugeliui teko laimė "peršokti" vieną klasę bigsmile.gif
nors mano mergaitei dar iki mokyklos ir toloka, bet visgi klausimas kirba kaip geriau pasielgt, gimus ji sausio pab. g.gif
Atsakyti