Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

Mamos nelabai supranta vaikų psichologijos. Akcentus visai ne ten reikia dėti: mano vaikas jau skaito, rašo viską greitai įsimena. Tarp kitko maži vaikai bet kokiai informacijai labai imlūs, tai žino visi.
Žiūrėjau per TDK TV "naši deti" laidą kaip tik šia tema ir pedagogė labai aiškiai sudėliojo akcentus. Atsakykite sau:
1. Ar mano vaikas geba 30 min. sukoncentruoti dėmesį, ramiai pasėdėti? (Įsivaizduokite vaikas pradeda vaikščioti po klasę, kai kiti rašo)
2. Ar mano vaikas geba daryti, tai ką liepia, o ne tai ką noriu?
(nevykdo užduočių)
3. Ar mano vaikas geba klausyti, nepertraukinėti?
(mokytoja pasakoja apie grybus, o vaikui dinkst mintis ir rėkia per visą klasę, o mes svaitgalį buvom miške ...).

Įsivaizduokite toks trukdis klasėje. Žinoma taip gali būti ir su 6-mečiu, ir su 7-mečiu ir 8-mečiu ir t.t. Vaiko protas dar nelabai suvokia, kad mokymasis, tai disciplina, darymas nevisada tik to, kas patinka. Mamos kritiškai įvertinkite savo vaikus. Tie sutaupyti metai dar ne viskas. Gal vaikas dėl savo proto nebrandumo kankinsis mokykloje ir rezultatai bus ne kokie.
Bet mano sesė išėjo 6-rių ir viskas buvo kuo puikiausiai. O mano sūnui 7 sueis gegužės pabaigoje, taip, kad sau galvos nesuku. Miglė


Atsakyti
Na su pirmuoju man problemų nebuvo, gegužę suėjo 7 metai ir rugsėjį ėjo į pirmą klasę. O dabar turėsim sausinuką, bet mano nuomonė tokia, kad ir koks subrendęs vaikas beatrodytų tėvams (6 ir 7 metų vaikai labai skiriasi kitais savo gabumais, ne mokyklinėm žiniom, nes visi vaikai baisiai imlūs ir gana greit išmoksta), geriau palaukt 7 metų, kad ir 7 su trupučiu, ir tik tuomet leisti į mokyklą. Tai susiję ir su adaptacija, ir su savęs vertinimu ir daug daug visko. Tad aš vaiką griežtai į pirmą klasę leisiu tik nuo 7,5 metų. Spės dar mokykloje prisibūt, lai pasidžiaugia ilgiau vaikyste ir pilnai subręsta mokyklai bei gana stipriam pasikeitimui. Esu dirbusi su 6 ir 7-mečiais bei jų brandumo lygiu ir pasiruošimu mokyklai, patikėkit, nors ir vienų metų skirtumas, bet vaikai labai skiriasi ir protiniu ir psichologiniu brandumu, nors kai kurie 6-mečiai ir skaito laisvai ir skaičiuoja smile.gif
Atsakyti
QUOTE(uugne @ 2006 11 23, 10:00)
Mamos nelabai supranta vaikų psichologijos. Akcentus visai ne ten reikia dėti: mano vaikas jau skaito, rašo viską greitai įsimena. Tarp kitko maži vaikai bet kokiai informacijai labai imlūs, tai žino visi. 
        Žiūrėjau per TDK TV "naši deti" laidą kaip tik šia tema ir pedagogė labai aiškiai sudėliojo akcentus. Atsakykite sau:
1. Ar mano vaikas geba 30 min. sukoncentruoti dėmesį, ramiai pasėdėti? (Įsivaizduokite vaikas pradeda vaikščioti po klasę, kai kiti rašo)
2. Ar mano vaikas geba daryti, tai ką liepia, o ne tai ką noriu?
(nevykdo užduočių)
3. Ar mano vaikas geba klausyti, nepertraukinėti?
(mokytoja pasakoja apie grybus, o vaikui dinkst mintis ir rėkia per visą klasę, o mes  svaitgalį buvom miške ...). 


Viskas taip, ir būtų labai lengva apsispręsti, jei tektų spręsti tada, kai vaikui sueina 6 m.: pasiruošęs - eik į mokyklą, nepasiruošęs - tupėk namuose dar metelius. Deja, deja. Kada leisti į mokyklą reikia apsispręsti, kai vaikui tik 5 m., kadangi metus prieš mokyklą jis turi praeiti priešmokyklinį ugdymą. Tai vat ir kyla dilema - kaip žinoti koks tas vaikas bus po metų?
Atsakyti
maniškis sausinukas,pradėjo lankyt šešių.dbar jau ketvirtokas,nė minutės nebuvau pasigailėjus,kad išleidau jį į mokyklą schmoll.gif Ir sekėsi,ir sekasi kol kas gerai rolleyes.gif Bet juk dabar yra aiškus įstatymas,kad jei vaikui kalendoriniais metais sueina 7 m.jis privalo pradėti lankyti mokyklą g.gif
Atsakyti
Manau, kad vaikai turetu kuo ilgiau tureti nerupestiga vaikyste. Juk ji trunka taip trumpai. Leiskime jiems pasidziaugti ja bigsmile.gif . Pirmaji leidau i mokykla kai buvo 7 metai. Ir labai dziaugiuosi. Niekur cia nepriskubesi..
Atsakyti
QUOTE(pipima @ 2006 11 23, 22:05)
Bet juk dabar yra aiškus įstatymas,kad jei vaikui kalendoriniais metais sueina 7 m.jis privalo pradėti lankyti mokyklą  g.gif


Teisingai, bet maniškė taip pat sausį gimusi, ir pagal tą įstatymą ji turi pradėti eiti į mokyklą 7 metų ir beveik 9 mėnesių (o mokyklą baigti - beveik 20 metų) doh.gif O tai man visai nepatinka, aš bevelyčiau ją išleisti 6 metų ir beveik 9 mėnesių. Nes tai, ką vieni vadina vaiko nerūpestingos vaikystės pratęsimu, aš laikau vaiko "marinavimu". Bet tai tik mano nuomonė.
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2006 11 24, 10:10)
Teisingai, bet maniškė taip pat sausį gimusi, ir pagal tą įstatymą ji turi pradėti eiti į mokyklą 7 metų ir beveik 9 mėnesių (o mokyklą baigti - beveik 20 metų)  doh.gif  O tai man visai nepatinka, aš bevelyčiau ją išleisti 6 metų ir beveik 9 mėnesių. Nes tai, ką vieni vadina vaiko nerūpestingos vaikystės pratęsimu, aš laikau vaiko "marinavimu". Bet tai tik mano nuomonė.


Kai vaikui 6metai ir 9 menesiai- galima sakyti, kad beveik septyneri, zinoma, nereiktu laukti dar metus schmoll.gif . Mes buvome 7metu ir 2men kai pradejome lankyti mokykla.
Atsakyti
QUOTE(Pippi @ 2006 11 23, 21:34)
Viskas taip, ir būtų labai lengva apsispręsti, jei tektų spręsti tada, kai vaikui sueina 6 m.: pasiruošęs - eik į mokyklą, nepasiruošęs - tupėk namuose dar metelius. Deja, deja. Kada leisti į mokyklą reikia apsispręsti, kai vaikui tik 5 m., kadangi metus prieš mokyklą jis turi praeiti priešmokyklinį ugdymą. Tai vat ir kyla dilema - kaip žinoti koks tas vaikas bus po metų?

kol kas į pirmą klasę gali eiti vaikai ir nelankę priešmokyklinės, todėl neskubėkit jon vaikų grūsti. Tada galėsit ramiai nuspręsti, kur jums eiti: į mokyklą ar į priešmokyklinę g.gif
Atsakyti
Sveikos mamytės,

Ir aš esu susidūrusi su ta pačia problema, kaip leisti vaiką 6 m. ir 8 mėn. į mokyklą, ar vėliau.
Bet kadangi toje grupėje, kur ji lankė darželį liko tik trimečiai ir keturmečiai vaikai, nusprendžiau šiemet leisti į priešmokyklinę grupę. Jai daugiau kaip 5 metai, - tuoj bus šeši. Ir tikrai visai nesigailiu, tik žiūriu jei tik maniškė kuo nusikalsta, tai vis auklėtojos, - nu va gal dėl to kad per maža. Bet pasižiūrėjus į visus darbelius, kuriuos ji daro, negaliu pasakyti, kad jie prastesni nei šešiamečių.

O motyvai pas mane labai buvo paprasti, ji pakankamai aukšta, - beje aukščiausia grupėje, tai ką ji darys vaikas kai aš ją išgrūsiu į mokyklą dar ir beveik 8 metų. aš tikrai kaip mama bijau, kad vaikas nesusikompleksuotų .

Ir apskritai, ar vaikui patinks pirmoje klasėje , ar ji norės mokytis, ar sugebės,- labai priklauso nuo pirmos mokytojos.

atsimenu pati save vaikystėje, - nieko labiau nekenčiau kaip pirmų klasių mokytojų, ir nesistengiau mokintis, tėvai tiek nervavosi. O kai išėjau iš pirmųjų klasių, iš perestūkinės tapau pirmūne smile.gif .

Taip kad kaip pasakyti vienareikšmiškai tas vaikas pasiruošęs mokintis ar ne ? Pas vieną mokytoją jis gal bus liuks mokinys, o kitos neklausys.
Atsakyti
QUOTE(Agninga @ 2006 11 28, 13:37)
Sveikos mamytės,

Ir aš esu susidūrusi su ta pačia problema, kaip leisti vaiką 6 m. ir 8 mėn. į mokyklą, ar vėliau.

Tai vėliau ir negalėtum leisti-vaikas sualukęs 7 metų tais kalendoriniais metais privalo išeiti į m-klą.


Atsakyti
o ką veikti šešiamečiui, kuris skaito, rašo, skaičiuoja? eiti į priešmokyklinę ir mokytis ABC, 1+1?

sugebėjimas susikaupti neatsiranda stuktelėjus septyneriems. kaip ir gebėjimas vykdyti užduotis, klausytis, nepertraukinėti. ar visi suaugusieji tai moka? manau, kad tai temperamento savybės, kurios labiau ar mažiau būdingos skirtingiems vaikams.
Atsakyti
QUOTE(Uvė @ 2006 11 30, 00:55)
o ką veikti šešiamečiui, kuris skaito, rašo, skaičiuoja? eiti į priešmokyklinę ir mokytis ABC, 1+1?


Tai eikit drąsiai į mokyklą, ko ten sėdėti toje priešmokyklinėje?
Atsakyti