Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

QUOTE(Nome @ 2006 11 11, 19:13)
Keletas patikslinimų: ne įsakymas, o Švietimo įstatymas (naujos redakcijos nuo 2003 m.). Be to šešiamečiai lanko ne ikimokyklinę, o priešmokyklinę grupę.


Atsiprašau atsiprašau biggrin.gif (jei tai esmė...)
QUOTE(Nome @ 2006 11 11, 22:19)
Gali eiti nuo 6, o nuo 7 privalo eiti. Ar aiškiau dabar?O kad vėl nekiltų papildomų diskusijų, prašom citatą iš Švietimo įstatymo 9 straipsnio:
2. Pradinio ugdymo pirmąją klasę vaikas pradeda lankyti, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 7 metai.

3. Pradinis ugdymas anksčiau, nei nurodyta šio straipsnio 2 dalyje, gali būti teikiamas tėvų prašymu ir jeigu vaikas yra pakankamai tokiam ugdymui subrendęs.


Tai ir norėjau pasakyti blush2.gif
QUOTE(Augustė @ 2006 11 12, 01:09)
Del sesiameciu tai nesupratai.
Tavo mergaite tikrai geru laiku gimusi, tai ir nera problemos, o maniske balandi, tai turetu eiti i mokykla pagal istatyma 7.5m. Sakiau, vesiu pavasari i PPT "patikrinti", jeigu pasakys, kad dar nelaikas i priesmokykline, tai ir nesuksiu galvos, o jei nuspres, kad galima, tai butinai leisiu i priesmokykline nuo 5.5, o i mokykla nuo 6.5.

Spręsti tau mirksiukas.gif
Atsakyti
Taigi mes einam mokyklėlėn nuo 6m, viskas sekasi kuo puikiausiai,tikrai galiu teigti,kad viskas priklauso nuo paties vaiko. Manoji klasėje jauniausia, viena pati 2000m gimimo. O šiaip pusė klasės yra 1999m gimimo ir dar pusė 1998m,bet manoji išsėdi suole visą pamoką, moka klausytis mokytojos ir jai netrukdo jos jaunas amžius mokymuisi. Dar lanko muzikos mokyklą, į kurią eina nuo 4 metukų, papildomai pasirinko pramoginius šokius ir dailę {dėstau aš pati},bet ir po tų visų užklasinių pamokų yra žvali, linksma ir patenkinta. Per savaitę nepavargsta. Namie paruošia pamokėles, lieka laiko ir su sese pažaisti, ir knygeles pavartyti, savaitgaliais mėgsta tapyti... Tad tikrai nesibėdavokit,kad šešiametis mokykloje neišgyvens...Jei vaikas pats norės tos mokyklos,tada tikrai jausis kaip žuvis vandeny thumbup.gif
Atsakyti
Mano dukrelei 6 metukai sueis šį gruodį, tai į mokyklą keliausim tikrai kitą rugsėjį smile.gif Ir kitaip net negalvoju, nors kai kas mane dar bando atkalbėti. Bet dabar pastebiu, kad jai pakankamai lengvai sekasi išmoki, įsiminti naujus dalykus. Be to labai nori lankyti dailės mokyklėlę, bet mūsų nepriima, nes atseit per maža doh.gif
Atsakyti
QUOTE(kenrna @ 2006 11 12, 11:09)
tai kai pagalvoji kuo vėliau -  tuo geriau.


O as taip nemanau.
Mano jauniausias prakalbo labai velai,ir judrus,bet va mokinasi paruosiamukuose ir jam puikiai sekasi.O as bijojau isleist i mokykla. doh.gif
Atsakyti
QUOTE(boruzhe @ 2006 11 12, 19:42)
Mano dukrelei 6 metukai sueis šį gruodį, tai į mokyklą keliausim tikrai kitą rugsėjį smile.gif  Ir kitaip net negalvoju, nors kai kas mane dar bando atkalbėti. Bet dabar pastebiu, kad jai pakankamai lengvai sekasi išmoki, įsiminti naujus dalykus. Be to labai nori lankyti dailės mokyklėlę, bet mūsų nepriima, nes atseit per maža doh.gif



o kaip tai bando atkalbeti? blink.gif blink.gif ....... tai jai kitais metais ir sueis septyni metai, jau privales eiti ji eiti ..... cia net kalbos negali buti apie neleidima blink.gif blink.gif
Atsakyti
QUOTE(boruzhe @ 2006 11 12, 19:42)
Mano dukrelei 6 metukai sueis šį gruodį, tai į mokyklą keliausim tikrai kitą rugsėjį smile.gif  Ir kitaip net negalvoju, nors kai kas mane dar bando atkalbėti. Bet dabar pastebiu, kad jai pakankamai lengvai sekasi išmoki, įsiminti naujus dalykus. Be to labai nori lankyti dailės mokyklėlę, bet mūsų nepriima, nes atseit per maža doh.gif

Maniske irgi tokia, bet mane visi ikalbinejo siemet i I leisti biggrin.gif , sake gal nusiramintu, nes proto yra. Bet pagailejau - toks spingaletas dar tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(boruzhe @ 2006 11 12, 20:42)
Mano dukrelei 6 metukai sueis šį gruodį, tai į mokyklą keliausim tikrai kitą rugsėjį smile.gif


Jums gerai, kad gimėte gruodį. O mes gimėme sausį, tai man oi kokius kryžiaus kelius reikia eiti, kad leistų į mokyklą 6 m. ir 8 mėn., o ne 7 m. ir 8 mėn. Nežinau kuo tai baigsis. Sausį mums sueis 5 metai, ir mes nuo rudens norėtume pradėti priešmokyklinį ugdymą - dukra jau visas raides ir skaičius pažįsta, ir atmintį labai gerą turi. Bet darželio direktorė linkusi daryti taip, kaip "parašyta". Čia kažkur skaičiau apie kažkokią komisiją, kuri leistų mokyklą lankyti anksčiau - kur ją reikią praeiti? poliklinikoje?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Pippi: 14 lapkričio 2006 - 11:06
Pippi, vel susitikom 4u.gif
sakiau, kad esam likimo drauges, tos pacios temos aktualios smile.gif
Mes pavasari eisim i Pedagogine psichologine tarnyba, ten ivertina vaika, kiek zinau, ten galima "tirtis" nuo geguzes. O jau su ju isvadom, kiek suprantu, paprasciau leisti vaika metais anksciau i priesmokykline (aisku, jei jos palankios)
Atsakyti
Na, sveika, sveika 4u.gif
Įtariu, kad čia dar ne pabaiga - gal mūsiškės bus ir klasiokės? biggrin.gif
O kur tos tarnybos ieškoti? Ar gegužės mėn. nebus per vėlu? Juk darželio grupės pavasarį formuojamos, tai po to gali aiškinti, kad per vėlai prašaisi į grupę.
Atsakyti
Pippi, visko gali buti, gal ir klasej susitiksim biggrin.gif
Ta PPT yra Vivulskio gatvej, o ar tik ne sitam forume rase, kad tiria nuo 05.01, gal ir logiska, nes vertina objektyviau, maziau laiko likus iki priesmokyklines grupes. O ar ne per velai, reikes pasiskambint. Iki pavasario dar nepergyvenu, turim laiko smile.gif

P.S. kaip tavo mergytei sekasi naujame darzelyje? Parasyk, jei turi laisva minute i asmen. zinute
Atsakyti
Pippi ir Auguste, prašom pasiskaityti čia (viskas labai aiškai reglamentuota):

http://www.smm.lt/ug...SAK-2173(2).doc

Ypač patariu atkreipti dėmesį į 4.1 ir 5 punktus
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Nome: 14 lapkričio 2006 - 18:42
Aciu, Nome 4u.gif
Panasiai ir isivaizdavau, dabar zinosiu konkreciai smile.gif
Atsakyti