Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

Man irgi atrode logiskiau ziureti nuo rugsejo iki rugsejo. Dabar as matau dar didesni chaosa - vieni i mokykla eina beveik 7.5, o kitus isleidzia dar vos sulaukusius 6 (cia as taip suprantu, kad jei ivertina ir leidzia PPT). Tik pasakykit, mamytes, ar tas psichologinis vaiko vertinimas turi buti atlikas pries leidziant i priesmokykline grupe ar pries mokykla? Antru atveju as kazkaip nematyciau logikos g.gif , juk jei jau lanke priesmokykline grupe, tai jei ir psichologai nusprestu, kad dar mokyklai nepasiruoses, vis tiek vaikas turetu i ja eiti eiti, nes antrus metus toj grupej nepaliks verysad.gif . Kaip yra is tikruju? Kazin, ar galima kur nors iskapstyti statistika, kokio amziaus tarkim siemet buvo leidziami pirmokeliai (kelintu gimimo - 1999 ar 2000). Ko gero, nelabai imanoma, bet man butu idomu susidaryti bendra vaizda, kiek yra "apeinamas" tas istatymas, kuris reglamentuoja, kad i mokykla vaikas eina tais kalendoriniais metais sulaukes 7. As is musu aukletojos supratau, kad isleisti vaika anksciau nei pagal si istatyma yra labai sudetinga (bet ko gero ji tiesiog pati asmeniskai pries ta nusiteikusi, neziuri i konkretu vaika, o laikosi istatymo raides).
Atsakyti
Priešmokyklinei grupei PPT įvertinimas tikrai nebūtinas, jis reikalingas einant anksčiau į pirmą klasę. Dukrą leidau šiemet į priešmokyklinę, jai dabar 5,5 m.; aš vedžiau į tą PPT, bet išvadų mokykloj mūsų niekas neprašė. Kai pasakiau, kad buvom ten, sakė "galit atnešt", bet šiaip tokio reikalavimo tikrai nebuvo.
Dukra kol kas labai patenkinta ją lanko; o dėl "kartojimo"...
tikrai žinau pavyzdžių, kad jis galimas.
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2006 10 11, 13:30)
Tik pasakykit, mamytes, ar tas psichologinis vaiko vertinimas turi buti atlikas pries leidziant i priesmokykline grupe ar pries mokykla?  Kaip yra is tikruju?

Vaiko brandumas vetinamas tik 2 atvejais, štai:
4. Vaiko brandumo įvertinimas atliekamas tėvų (globėjų) prašymu:
4.1. tėvams (globėjams) pageidaujant ugdyti vaiką pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kai tais kalendoriniais metais jam dar nesueina 6 metai;
4.2. tėvams (globėjams) pageidaujant leisti į pradinio ugdymo pirmąją klasę vaiką, nelankiusį priešmokyklinio ugdymo grupės arba lankiusį mažiau nei 2/3 priešmokyklinio ugdymo programos laiko, kai tais kalendoriniais metais jam dar nesueina 7 metai.
5. Vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai, brandumas nėra vertinamas.

QUOTE(Debasy @ 2006 10 11, 17:18)
Priešmokyklinei grupei PPT įvertinimas tikrai nebūtinas, jis reikalingas einant anksčiau į pirmą klasę.

Netiesa, žr.ką parašiau aukščiau
Atsakyti
QUOTE(Augustė @ 2006 10 11, 13:30)
As is musu aukletojos supratau, kad isleisti vaika anksciau nei pagal si istatyma yra labai sudetinga (bet ko gero ji tiesiog pati asmeniskai pries ta nusiteikusi, neziuri i konkretu vaika, o laikosi istatymo raides).

Jokio sudėtingumo. Kai nešiau prašymą į mokyklą, net nepaklausė, ar vaikas buvo paruošiamojoj grupėj. Man rodos jie tiesiog žvilgteli, jog rugsėjo 1 vaikui būtų jau suėję 6 metai ir psio. Nes jei mama savo mažiuką leidžia, reiškia jis pasiruošęs, nes visumoj mamos nori kuo ilgiau vaikui vaikystę pratęst tongue.gif
Atsakyti
Mielos Mamos, as manau, kad nuo 7, as ir sulaukiau kol dvynukams buvo 7, na jei grieztai pagal ta isakyma, tai nezinia kaip man reikes priestarauti nes mazoji gime gruodzio 9. Kaip sakoma zemaitijoje tegul pabuna ilgiau pas Tevus....
Atsakyti
Mielos mamos,
Kiekvieną vaiką išleisti į mokyklą reikia individualiai. Reikia žiūrėti į jo subrendimo lygį, kiek vaikas pasiruošęs į mokyklą. Vienam gal laikas ir 6m, o kitas dar nepasiruošęs ir 8m. Kad vaikas moka raides ir skaičius, nieko nesako apie jo pasiruošimą mokyklai. Reikia įvertinti vaiko socialinius įgūdžius, kaip jis sukaupia dėmesį ir kuriam laikui. Mano mažius 4m moka visas raides(nes grupėje yra skirtingo amžiaus vaikai, tai mokosi vieni iš kitų) ir klausia, kaip parašyti žodžius. Bet tai nereiškia, kad aš jį kitąmet užrašysiu į priešmokyklinę grupę, o dar baisiau - į mokyklą. Tos raidės vaikui nieko nereiškia, jis tik su jomis žaidžia, o rašydamas jis tik nori parodyti, koks jis jau didelis, nes turi vyresnį brolį antroką. Nemokykite specialiai vaiko skaityti, nes pirmoje klasėje, jei nors vienas vaikas nemokės skaityti, mokys visus. Mokydami vaiką skaityti darom jam meškos paslaugą ateičiai, nes pirmoje klasėje, kai kiti mokysis skaityti, jūsiškis nuobodžiaus ir neišmoks dirbti. Pirmos klasės užduotis - išmokyti vaiką skaityti ir rašyti. Tokios programos. Pamokos tik ir sukasi apie skaitymą ir rašymą.
Nenorėkime pasipuikuoti prieš kitus - va, maniškiui tik 5,6m , o jau pirmokas. Nesakau, yra ir išimčių - vunderkindų...
Atsakyti
o kam reikia anksciau vaika leisti i mokykla? .... manoji i mokykla isejo 6 metu, lapkricio men sueis septyni, taigi isejome pagal metus kaip priklauso siemet visi ejo 1999 metu gimimo..... taigi jau po dvieju savaiciu pasakoja "beveik visiems vaikams septyni metai, tik keliems sesi, kieiems nezinau ar sueis septyni greitai, bet as visiems pasakiau kad man uz dvieju men irgi bus septyni"...... kazkaip patys vaikai jautriau reguoja budami jaunesni nors kiek... g.gif
Atsakyti
Cia problema, jei vaikui septyni sueina metu pradzioj, tada pirma klase baigia 8.5 budamas. vat tada ir galvoji, ar geriau leist 7.5 ar 6.5 i pirma klase. Jei 7 sueina apie metu viduri ar gale, tai as nesukciau galvos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Saga @ 2006 10 25, 13:16)
kazkaip patys vaikai jautriau reguoja budami jaunesni nors kiek...  g.gif

Manau tai priklauso nuo vaiko. Maniškiui tik rugsėjo pabaigoje suėjo 7m. Vieną kartą pakvietė draugų mergaitė 8m. į savo gimtadienį. Nugirdau jų pokalbį. Kelios mergaitės paklausė, kiek jam metų (joms jau buvo seniau suėję 8). Maniškis pasisakė, kad 7m. Jos pradėjo maivytis, kad joms JAU 8m, o jam DAR tik 7m. Maniškis atrėžė: "Užtat aš moku dvi kalbas". Jos ir užsičiaupė, nes matomai argumentas pasirodė tvirtas. Taip vaikinas išsisuko... tongue.gif
Atsakyti
QUOTE(Meškius @ 2006 10 25, 19:40)
Manau tai priklauso nuo vaiko. Maniškiui tik rugsėjo pabaigoje suėjo 7m.  Vieną kartą pakvietė draugų mergaitė 8m. į savo gimtadienį. Nugirdau jų pokalbį. Kelios mergaitės paklausė, kiek jam metų (joms jau buvo seniau suėję 8). Maniškis pasisakė, kad 7m. Jos pradėjo maivytis, kad joms JAU 8m, o jam DAR tik 7m. Maniškis atrėžė: "Užtat aš moku dvi kalbas". Jos ir užsičiaupė, nes matomai argumentas pasirodė tvirtas. Taip vaikinas išsisuko... tongue.gif



as turiu omenyje mokykloje, mokslo draugus su kuriais praleidzia visas dienas kartu.... na manoji irgi eina i gimtadienius ir desimtmeciu berniuku pilna jokio komlekso, su pistoletu kartu laksto ir visai nesijaucia blogai tongue.gif
Atsakyti
Pritariu Meškiaus nuomonei visu 100proc.
Mamytės, atidžiau žiūrėkit, kiek laiko vaikas sugeba būt susikaupęs, sėdėti nesiblaškydamas ir atlikti užduotėles. O gal bėga jau kur nors, dairosi nebaigęs pradėto darbo ir t.t. rolleyes.gif
Labai didelę įtaką vaiko sėkmei daro atmintis. Jei turi gerą atmintį - problemų neturėtų iškilti, tik nežinau, kaip ją patikrint.
Atsakyti
QUOTE(Natele @ 2006 11 09, 16:02)
Labai didelę įtaką vaiko sėkmei daro atmintis. Jei turi gerą atmintį - problemų neturėtų iškilti, tik nežinau, kaip ją patikrint.

atminčiai patikrinti paprastas testukas: sudedi ant stalo iki 10 skirtingų daiktų (geriau, kad nebūtų susiję tarpusavyje pvz. šukos, raktai, mašinėlė, parkeris dantų pasta, kojinės ir t. t.). Leidi vaikui gerai įsižiūrėti į tuos daiktus, o po to paslepi ir prašai išvardinti, kas buvo ant stalo. Galima ir su paveikslėliais biggrin.gif
Atsakyti