Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

taip vaikai labai skirtingi,Blopse.dar turėjo reikšmės ir mokytoja.mes gyvenam kaime,tai kuriai ,,iškrenta klasė,, ta ir moko.Domo tokia neobjektyvi,kelia kaip š... ant šakių,vienu zodziu artistė.jai uzklasinė veikla svarbiausia.nuliukuose jis puikiai skaičiavo 20 ribose nors nepriklauso,o pirmoje taip nusigrybavo kad 10 ribose klaidas vėlė.teko man sėst kartu ruošt pamokas...vienu zodziu didelę įtaką maziem zvirbliukam daro mokytojo asmenybė...
Atsakyti
QUOTE(allegro @ 2006 06 14, 14:56)
Pas mus darželyje darė vienokius testus, o atėjus į mokyklą- kitokius. Kaip kas sugalvoja.

Negali daryti kaip kas sugalvoja ir kaip kas nori. Yra švietimo ministro patvirtinta tvarka, kaip turi būti vaikų brandumas vertinamas, yra išleista speciali metodika ir tirti vaikus gali tik PPT ar mokyklos psichologas, o ne kas kaip nori ir kada nori.
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2006 06 14, 11:52)
Nelyginkite angliško ar amerikoniško pre-school su mūsiška mokykla. Pre-school yra labiau vaikų darželis nei mokykla. O mūsų darželiuose taip pat vaikai mokomi ir mokosi, tik, kaip minėjau, neformaliai. Išeina į mokyklas ir skaičiuodami, ir skaitydami, tuos įgūdžius įgiję žaidybinėje veikloje. Primygtinai siūlau: paskaitykite "Raidos psichologiją", geriau suprasite savo vaiką.

Tai kad ne pre-school čia o tikrų tikriausia mokykla. Paruošiamoji klasė ten nuo 3 metų, o po to mokyklėlė. Vaikai pasimoko 2 metus ir septynmečiai jau laiko pirmąjį savo testą wink.gif ( egzaminai laikomi antrais mokslo metais, po to baigiant pradinę - šeštais ir jau tada baigiant vidurinę). Apie JAV sistemą nežinau nieko, bet UK vaikai mokintis pradeda labai anksti.
O psichologiją raidos esu studijavus netik skaičius mirksiukas.gif Savo vaiką suprantu puikiai ir esu įsitikinus - jis nesužalotas, o labai laimingas vaikas smile.gif
Atsakyti
QUOTE
sparow,2006 06 15, 10:01
esu įsitikinus - jis nesužalotas, o labai laimingas vaikas smile.gif

Labai džiaugiuosi dėl Jūsų vaiko clap.gif .
Jei studijavot psichologiją, tai tikrai neturėtumėte agituoti už ankstyvą mokymąsi mokykloje. Jūsų vaikas mokėsi UK, o mūsų mokykla tikrai nepritaikyta jaunesniems nei 6 m. Todėl neklaidinkite mamų, kurios menkai teišmano vaiko raidos dėsnius. Atsiprašau, jei pasirodė, jog pernelyg aštriai oponuoju. blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(klopedija @ 2006 06 15, 12:45)
Labai džiaugiuosi dėl Jūsų vaiko  clap.gif  .
Jei studijavot psichologiją, tai tikrai neturėtumėte agituoti už ankstyvą mokymąsi mokykloje.  Jūsų vaikas mokėsi UK, o mūsų mokykla tikrai nepritaikyta jaunesniems nei 6 m. Todėl neklaidinkite mamų, kurios menkai teišmano vaiko raidos dėsnius. Atsiprašau, jei pasirodė, jog pernelyg aštriai oponuoju.  blush2.gif

Atsiprašinėt nereikia. O oponuojat pagal savo įsitikinimus ir nieko čia blogo. O agituot aš tikrai niekur neagitavau. Tiesiog sakau, jog tai yra labai individualu ir priklauso nuo vaiko. Ir geriausia tai spręsti patiems tėvams, nes jie geriausiai pažįsta savo vaiką, o ne pedagogams ar psichologams.
Atsakyti
Skaitydama tema pastebejau daugelio nuostata - "leisti vaika i mokykla, reiskia atimti is vaiko vaikyste, atskirti nuo zaislu..." blink.gif

Visiskai nesutinku. Pirmokam pamoku mazai, grizus is mokyklos zaidimams laiko lieka sociai. Be to nereikia miegoti pietu miego (kas darzelyje privaloma). Jeigu vaikas pakankamai brandus mokyklai, jam mokytis bus lengva, nepervargs, ir vyresnese klasese ras laiko ir mokslams ir zaidimams. Manau, gabaus vaiko neleidziant i mokykla vien del to, kad nera 7 metu, gali nutikti blogiau - per metus gali paprasciausiai dingti buves didelis noras mokytis arba nuejes i mokykla vaikas, pajutes, kad viskas jam per lengva (laisvai skaitant ir skaiciuojant kai bendraklasiai mokomi raidziu) pamokose gali buti tiesiog nuobodu. Tada vaikui tikrai bus kancia sedeti pamokose nuobodziaujant. Manau situo atveju vaikyste kaip tik ne tokia smagi tampa. Zinau ka tai reiskia, pati tai patyriau - viskas atrodo per lengva, atsiranda nuobodulys, dingsta motyvacija mokytis, vyresnese klasese pastebi, kad labai sunku prisiversti mokytis kai reikia, nes nera igudziu mokytis, juk pradinese klasese be jokiu pastangu viskas sekdavosi puikiai...
Dar del atskyrimo nuo zaislu - mokykla nuo ju neatskiria, zaisti galima bet kokio amziaus, yra daug geru zaidimu skirtu netgi suaugusiems. As ir dabar mielai zaidziu tuos gerus zaidimus, ypac strateginius thumbup.gif

Noriu patikslinti, nesiulau vidutiniu sesiameciu skubeti vesti i mokykla, bet tuos, kurie socialiai brandus, yra pakankamai savarankiski, moka koncentruoti demesi ilga laika, nori ir sugeba mokytis, manau tikrai verta leisti i pirma klase.
Atsakyti
QUOTE
sparow,2006 06 15, 14:41
Ir geriausia tai spręsti patiems tėvams, nes jie geriausiai pažįsta savo vaiką, o ne pedagogams ar psichologams.

Kiekvienam tėvui jo vaikas geriausias, mieliausias, protingiausias, tačiau iš savo darbo praktikos galiu tvirtinti: nevisi tėvai adekvačiai vertina savo vaikų galimybes, ypač kai vaikas turi specialiųjų poreikių. Dažnas to nepastebi, tai neigia arba teisinasi "ir aš toks buvau". Tokiu atveju būna labai gaila vaiko verysad.gif , kadangi iš tiesų tik tėvai lemia vaiko "karjerą".
Beje, gydytojui juk nesakoma: "Aš geriau pažįstu savo vaiką, aš jį gydysiu kaip norėsiu!"

Atsakyti
Leisiu siemet.Iki sesiu metu jai bus like kelios savaites.
Atsakyti
QUOTE(anuska:) @ 2006 06 14, 06:37)
visiskai sutinku su Jovvitos nuomone wub.gif
Nezinau, bet sunu greiciausiai i mokykla leisiu 6 metuku, nes 7 sukaks lapkricio pabaigoje.  rolleyes.gif


Tai, kad septynių leisti ir neišeitų tongue.gif Siūlau dar kartą perskaityti ne kartą čia cituotą švietimo įstatymą. Jei vaikas gimęs lapričio mėn., tai pagal įstatymo raidę jis į pirmą klasę turėtų eiti, būdamas 6 metų 10 mėnesių 4u.gif .
Atsakyti
Man kazkoks keistas tas istatymas: jeigu vienas vaikas gimes 2000 12 31, o kitas 2001 01 01 tai jau jie ne tais paciais metais i mokykla keliaus. Juk tarp ju tik 1 diena skirtumas doh.gif . Maniskiai gime vasario menesi, tai dabar ir darzelyje, ir jeigu vadovauciausi istatymu, mokykloje butu vyriausi. O noretusi, kad jie lygiuotusi i didesnius, o ne atvirksciai, nes jau pradeda savo poelgiais "mazeti". g.gif
Atsakyti
Maniškis gimęs gegužės mėnesį,tai leisiu 7 metų ir 4 mėn. Manau šiais metais dar per anksti-tegu pasidžiauga dar smile.gif
Atsakyti
QUOTE(vil @ 2006 08 17, 13:56)
Man kazkoks keistas tas istatymas: jeigu vienas vaikas gimes 2000 12 31, o kitas 2001 01 01 tai jau jie ne tais paciais metais i mokykla keliaus. Juk tarp ju tik 1 diena skirtumas doh.gif . Maniskiai gime vasario menesi, tai dabar ir darzelyje, ir jeigu vadovauciausi istatymu, mokykloje butu vyriausi. O noretusi, kad jie lygiuotusi i didesnius, o ne atvirksciai, nes jau pradeda savo poelgiais "mazeti".  g.gif

Tai leisk nuo 6 metu. Kur problemos? Nelabai suprantu g.gif
Atsakyti