Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

Taip,įstatymas tikrai toks ir aš labai gailiuosi kad išleidau Domą 6m. jis gruodį gimęs.nu ząsiukas dar ir keltis pritingi ir į mokyklą kartais nenori eit.O Mind.7m.ėjo ,tai visiškai fain pirmokas;atsakingas,motyvuotas,rūpestingas.neskubėt patariu mamoms,nebent super gabus ir verziasi pats mokslų paragaut.Odar mūsų mokslo programa ne lengvinama bet aukštosios lygį siekia paskutinėse klasėse doh.gif
Atsakyti
QUOTE(siaudukes @ 2006 06 11, 20:19)
Taip,įstatymas tikrai toks ir aš labai gailiuosi kad išleidau Domą 6m. jis gruodį gimęs.nu ząsiukas dar ir keltis pritingi ir į mokyklą kartais nenori eit.O Mind.7m.ėjo ,tai visiškai fain pirmokas;atsakingas,motyvuotas,rūpestingas.neskubėt patariu mamoms,nebent super gabus ir verziasi pats mokslų paragaut.Odar mūsų mokslo programa ne lengvinama bet aukštosios lygį siekia paskutinėse klasėse doh.gif


O tau nekyla mintis, kad tavo tiesiog vaikų charakteriai skirtingi? Gal Domas iki 18 metų toks bus? Ką tada gal visai į mokyklą neleist?
Atsakyti
Mano sūnui kitais metais bus 6.6 m. Aš ji tikrai leisiu į mokyklą, nes nenoriu, kad baigtu 12 klasių 20 metų. Tie metai daug ką reiškia vėlesniame gyvenime. Dabar branda prasideda anksčiau ir nežinau kas bus ateityje.
Atsakyti
Na taip, tikrai butu didziule tragedija baigt mokykla ne 17-18, o 19-20. Siaubas taigi. Ir visai nesvarbu ar vaikas mokyklai pasiruoses. Svarbiausia, kad nebaigtu budamas 20 metu. Bet kad istatymai neleidzia pirmos klases pradet nuo 8 metu, tai nelabai ir gaunasi 20 mokykla baigt g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lija: 13 birželio 2006 - 09:02
Mano sūnus nuėjo į pirmą klasę būdamas 6,6 metų ir mokosi gerai. Vienas blogiausių mokinių jo klasėje atėjo į pirmą turėdamas be poros savaičių 8 metus. Ir kitų klasiokų pasiskirstymas pagal amžių ir mokymąsi visai neatitinka. Todėl nesiūlyčiau taip vienareikšmiškai teigti, kad 6 metų vaikas mokyklai nepasiruošęs, nepribrendęs... o va jau 7 metų - super. Ne taip viskas paprasta schmoll.gif ir "tinkamas" amžius negarantuoja "tinkamo" mokymosi.
Atsakyti
Niekas ir neteigia, kad 6 metu vaikas nepasiruoses, o 7 jau pasiruoses. Vaikai juk skirtingi. Ir butent del to nereikia dramatizuot, kad vaikas mokykla baigs 19-20 metu. Nei amziu reik atsizvelgt, o i vaiko branduma mokyklai.
Atsakyti
Čia tėvai, kaip teisėti vaiko atstovai, priima sprendimą-6 ar 7 metų vaiką išleisti į mokyklą. Nėr ko čia ginčytis-visi vaikai skirtingi, tėvai geriausiai žino-ko reikia jų vaikams ir kada leisti į mokyklą. Tik mane labai erzina nekompetencija rašančiųjų (ypač prisistatančių auklėtojomis ir pan.), kad kažkur, kažką iš kažkelintų lūpų girdėjo ir pristato kaip neginčytiną tiesą-va šitoj vietoj tai man jau nepatinka.
Atsakyti
QUOTE(Jovvita @ 2006 06 13, 15:46)
Mano sūnus nuėjo į pirmą klasę būdamas 6,6 metų ir mokosi gerai. Vienas blogiausių mokinių jo klasėje atėjo į pirmą turėdamas be poros savaičių 8 metus. Ir kitų klasiokų pasiskirstymas pagal amžių ir mokymąsi visai neatitinka. Todėl nesiūlyčiau taip vienareikšmiškai teigti, kad 6 metų vaikas mokyklai nepasiruošęs, nepribrendęs... o va jau 7 metų - super. Ne taip viskas paprasta  schmoll.gif ir "tinkamas" amžius negarantuoja "tinkamo" mokymosi.


visiskai sutinku su Jovvitos nuomone wub.gif
Nezinau, bet sunu greiciausiai i mokykla leisiu 6 metuku, nes 7 sukaks lapkricio pabaigoje. rolleyes.gif
Atsakyti
Iš tiesų tas įstatymas fool.gif Tačiau aš visiškai nesuprantu tėvų, kurie penkerių metukų pyplį išgrūda į mokyklą ir pasmerkia fizinėms, emocinėms ir psichologinėms kančioms. Vaikas puikiai lavėja ir darželyje, visas žinias gaudamas jam priimtinu ir amžių atitinkančiu būdu, t.y. žaisdamas. Akademinis mokymas, kuris vyksta mokykloje, persunki veikla šiame amžiuje, net jei vaikas labai gabus. Yra labai suprantamai parašyta knyga: Žukauskienė R. Raidos psichologija. Nepamenu leidimo metų. Mielos mamytės, paskaitykite, sužinosite, kodėl nereikia 5-čiui į mokyklą!
Dar paskaitykite čia:
Atsakyti
Na nedrįsčiau jau taip vienareikšmiškai teigt, kad žaloja schmoll.gif Man rodos, priklauso nuo vaiko išsivystymo ir pasiruošimo. Mano sūnus mokyklą pradėjo lankyt nuo 4 metų bigsmile.gif UK. Ten toks įstatymas. Anksčiau buvo nuo 5, vėliau padarė nuo 4. Negi jie jau taip pasiruošę žalot savo vaikus g.gif
Žodžiu ten pasimokė vienus mokslo metus. Išmoko angliškai skaityt, skaičiuot. Tiesa ne visi keturmečiai išmoko. Kiti tik raideles pažino. Bet ir nevertė jų. Kiekvieną pagal gabumus mokė. Grįžom į Lietuvą. Į mokyklą 5 kaip ir ankstoka buvo, tai ėjom į darželį. Be to reikėjo "padoriai" lietuviškai išmokt kalbėt wink.gif na ir nuo 6 į mokyklą startavom. Po pirmos klasės sūnų norėjo kelt tiesiai į 3, nes vaikas nuobodžiaudavo per pamokas, bet nesutikom. Ir šiaip jauniausias klasėj. Žiūrėsim kaip eisis toliau.
Šiemet baigėm antrą klasę. Mokosi puikiai. Lanko karatė, futbolą, turi daug draugų, niekas neskriaudžia ir į mokyklą eina labai noriai, visada linksmas. Niekas jo neverčia sėdėt prie knygų ar ruošt pamokas. Daro viską savarankiškai, tik paklausia, jei ko nesupranta. Vakar mačiau nusitvėręs sesės 7 klasės geografijos vadovėlį skaitė doh.gif
Na tikrai neatrodo vaikas sužalotas cool.gif
Kalbėjau su klasės mokytoja. Ji jau 30 metų dirba su pradinukais. Sakė vieniems vaikams ir 8 pradėt per anksti, kai kiti puikiai integruojasi ir nuo 6. Kiekvienas yra INDIVIDAS ir nereikia visų suvienodinti mirksiukas.gif

P.S truputį nesupratau straipsnio, nes UK klasėje mokosi TIK vienodo amžiaus vaikai. Ten tokia sisitema, sueina tau 4 metai ir eini į mokyklą( mano sūnus pradėjo vasarį), nesvarbu ar tai rugsėjis, ar sausis - eini į pirmus metus. Taip kad pirmoje klasėje gali prasėdėt ir 10 mėnesiu, gali ir 2, o po to į antrą klasę. taip kad vaikai ten mokosi tik tarp bendraamžių smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sparow: 14 birželio 2006 - 11:12
Nelyginkite angliško ar amerikoniško pre-school su mūsiška mokykla. Pre-school yra labiau vaikų darželis nei mokykla. O mūsų darželiuose taip pat vaikai mokomi ir mokosi, tik, kaip minėjau, neformaliai. Išeina į mokyklas ir skaičiuodami, ir skaitydami, tuos įgūdžius įgiję žaidybinėje veikloje. Primygtinai siūlau: paskaitykite "Raidos psichologiją", geriau suprasite savo vaiką.
Atsakyti
QUOTE(Paja @ 2006 06 08, 17:28)
Na, maniškė būsima pirmokėlė, bet ėjo tik dvi dieneles, matyt, ne visur vienodai.  Testukus pas mus darė darželyje. smile.gif

Pas mus darželyje darė vienokius testus, o atėjus į mokyklą- kitokius. Kaip kas sugalvoja.
Atsakyti