Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

Pavargau jau rašinėti tą patį per tą patį. Nu nepatingėki, Alchemie, prieš rašydama tokius vėjus ir keldama bereikalingą šurmulį, pasiskaityti teisės aktus. Koks tau ministro įsakymas, koks tau šiais metais? Visa tai reglamentuota Švietimo įstatyme jau 2003 m. -atsibudai dabar ar pačios vaikas turi pradėt eit į pirmą klasę? Prievarta dar nei vieno varu į mokyklą nenuvarė. Tėvai priima sprendimą dėl vaiko išleidimo į mokyklą. Jei vaikas turi spec.poreikių, tai mokykla privalo jam sudaryti tokias sąlygas, kad jis jaustusi pilnavetris ir lygus tarp lygių. Jau man pradeda kilt įtarimas, kad jei galėtų, tai daugelis tėvų vaikus iki 10 metų darže laikytų. Nu atėjo laikas ir pirmyn (Gardemarinai, kaip čia kažkas rašė) į mokyklą.
O savivaldybė neturi teisės kvestionuoti įstatymų ir rašyk nerašius tas peticijas.
Atsiprašau, kad gruboku tonu parašiau, nu bet jau nebesusilaikiau.
Jeigu ką, tai aš su tuo turiu daug bendro-dirbu šitoj srity-ne iš piršto čia laužiu. Jei norėsi-galėsiu plačiau pakomentuoti.
Atsakyti
QUOTE
Darželis negali "laikyti" šių vaikų dar metus (nors vaikui gal sueis 7 metai, tik gruodžio menesį), nes tuomet bauda 2000lt.

Nesąmonė schmoll.gif Viskas priklauso nou tėvų ir auklėtojų. Beje, ką tik baigiau rašyt vienos grupės brandumo mokyklai ypatumus- į 1mą klasę eis ir gimę 1998, ir 1999, ir 2000. Neieškokit problemų ten, kur jų nėra
Atsakyti
QUOTE(Hestija @ 2006 05 19, 23:02)
Nesąmonė schmoll.gif Viskas priklauso nou tėvų ir auklėtojų. Beje, ką tik baigiau rašyt  vienos grupės brandumo mokyklai ypatumus- į 1mą klasę eis ir gimę 1998, ir 1999, ir 2000. Neieškokit problemų ten, kur jų nėra

Būtent-tiesiai į dešimtuką.
Atsakyti
Del savo vaiko as dziaugiuosi, kad jis dar gali siais metais neiti i mokykla, nes butent jam sitei metai labai pades sutvarkyti kai kurias problemas, kurios tikrai iskils mokykloje. Bet yra vaiku, kurie pvz. turi raidos sutrikimu, bet ziurima i ju gimimo metus ir privalo eiti i mokykla, nors tie metai (pvz. kalbos vystymui) labai padetu. Esme, kad pasirinkimo neturi, nes i darzeli leisti vaiko nebegali.
100 proc. sutinku, kad labai daug kas priklauso nuo aukletoju, visur ir darzelyje ir mokykloje, bet kartais ir jie nieko padaryti negali, del riboto biudzeto ar istatymo.
Beje, mokyklose TURETU buti suteikiamos salygos tokiems vaikams mokytis, bet deja, tikrai ne visada ir ne visur ir nebutinai kokybiskai suteikiama. (Jeigu paziuretume kokios salygos turetu buti suteikiamos pagal istatyma jei klaseje yra vaikas su hiperaktyvumo sindromu ir kas realiai yra, tai tik tevu ir mokytoju pasipiktinimai, kad toks vaikas klaseje)
Atsakyti
Sveikos mamytės. Mums taip pat iškilo problema, kada leisti į mokyklą. Šį rugsėjį mažajai sueis 5,6 m. ir su visa grupe turėtų pradėti lankyti priešmokyklinę grupę, o kitais metais, kai jai bus 6,6 m. turėtų eiti į mokyklą. Bet daržekyje pasakė, kad ji pagal įstatymą dar negali eiti į priešmokyklinę, arba būtinai reikia, kad psicologė įvertintų jos brandumą. Nors čia paskaitinėjau, kad kitos irgi pradėjot leisti tokio pat amžiaus vaikus į mokyklą. Norėjau paklausti, gal kuri nors geriau nusimano įstatymuose, ar norint pradėti lankyti priešmokyklinį ugdymą yra būtinos psichologo išvados ir be jų mūsų nepriims į priešmokyklinę grupę. Aš manau, kad ji jau galėtų kitais metais eiti į mokyklą, nes darželį lanko su vyresniais ir nei kiek nuo jų neatslieka ir jei ją palikti kitais metais toj pačioj grupėj su mažesniais tai ji nebetobulės. Nebežinau ką daryti.
Atsakyti
QUOTE(Berta @ 2006 06 01, 09:59)
Sveikos mamytės. Mums taip pat iškilo problema, kada leisti į mokyklą. Šį rugsėjį mažajai sueis 5,6 m. ir su visa grupe turėtų pradėti lankyti priešmokyklinę grupę, o kitais metais, kai jai bus 6,6 m. turėtų eiti į mokyklą. Bet daržekyje pasakė, kad ji pagal įstatymą dar negali eiti į priešmokyklinę, arba būtinai reikia, kad psicologė įvertintų jos brandumą.

Jei jauti, kad maziuke jau pasiruosus nueikit pas psichologa (darzeli turetu pasakyti kur), nes manoji 3 men. jaunesne uz tavaja ir as pernai apie paruosiamukus galvojau, bet kazkaip dar mazas zvirblis buvo. Bet siemet jau susidomejimas mokslais mazeja, nes grupej viska moka ir tada maziausiai demesio gauna, tik pagyrimus, bet uztat nosis kaip rieciasi bigsmile.gif
Atsakyti
Mus tai įvertino PPT, bet manau, kad šios išvados parengiamukams tikrai nėra būtinos, nes iš mūsų jokių pažymų pradedant lankyti paruošiamukus, nereikalavo.
Atsakyti
sveikos mamos,mano sunui rugseji bus 6,8 metu,bet mes jau ruosiames i mokyklele ,tik pas psichologos gana nelengva,bent jau pas mus klaipedoj.uzsidaro valandai ir ,net nezinai ka ten jie veikia.nori,kad 6 metu vaikai butu vunderkindai.na,bet pati mama mato ar sugebes vaikutis ,o jai ka tai tikrai kaip anksciau buvo rasyta pabus antrus metus ,man rodos ,niekam mokslo nebus per daug.
Atsakyti
Man visiškai nepriimtina mintis "jei ką - pabus antrus metus" verysad.gif Vaikui tai milžiniška trauma. O kaip priims nauja klasė: va, žinote, čia atėjo antrametis... Palaikiau saviškę truputį ilgiau, nes laukiausi antrosios, nors pirmoji jau ir puikiai skaitė iki mokyklos. Visiškai nesigailiu. Mokytojams visai nesvarbu, tau pusmečiu daugiau ar mažiau, jie žiūri, kuris lyderis, kuris - ne.
O normaliu laiku normalius vaikus, žinoma, reikia leisti biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Debasy @ 2006 06 01, 12:12)
Mus tai įvertino PPT, bet manau, kad šios išvados parengiamukams tikrai nėra būtinos, nes iš mūsų jokių pažymų pradedant lankyti paruošiamukus, nereikalavo.

Ačiū visoms už patarimus aciuks.gif
Labai keista, nes iš mūsų darželyje norint leisti 5,6 m. vaiką į priešmokyklinę grupę reikalauja PPT pažymos. Todėl įdomu būtų sužinoti ar yra išleistas toks įstatymas, ar čia nuo darželio priklauso, nes kiek žiūrėjau Švietimo ministerijos puslapyje neradau.
Atsakyti
QUOTE(Berta @ 2006 06 01, 13:56)
Ačiū visoms už patarimus  aciuks.gif
Labai keista, nes iš mūsų darželyje norint leisti 5,6 m. vaiką į priešmokyklinę grupę reikalauja  PPT pažymos. Todėl įdomu būtų sužinoti ar yra išleistas toks įstatymas, ar čia nuo darželio priklauso, nes kiek žiūrėjau Švietimo ministerijos puslapyje neradau.

Kadangi pati esu susijusi su šitais reikalais, tai galiu tau atsakyti-darželis negali reikalauti jokios pažymos, nes tavo dukrai šiais kalendoriniais metais sueis 6 metai. Gali reikalauti tik tokiu atveju, jeigu jai 6 sueitų tik kitamet, o tu jau šiemet norėtum ją leisti į priešmokyklinę grupę.
Visa tai reglamentuota švietimo ir mokslo ministro įsakyme, jį galima rasti ŠMM tinklapyje, bet įmesiu čia nuorodą-pasiskaityk

http://www.smm.lt/ug...SAK-2173(2).doc
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2006 06 02, 23:42)
Kadangi pati esu susijusi su šitais reikalais, tai galiu tau atsakyti-darželis negali reikalauti jokios pažymos, nes tavo dukrai šiais kalendoriniais metais sueis 6 metai. Gali reikalauti tik tokiu atveju, jeigu jai 6 sueitų tik kitamet, o tu jau šiemet norėtum ją leisti į priešmokyklinę grupę.
Visa tai reglamentuota švietimo ir mokslo ministro įsakyme, jį galima rasti ŠMM tinklapyje, bet įmesiu čia nuorodą-pasiskaityk

http://www.smm.lt/ug...SAK-2173(2).doc

Labai ačiū tau. 4u.gif Radau ko man reikia.
Atsakyti