Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

QUOTE(Ir Guste @ 2006 04 26, 16:58)
Atsimenu, kai brolį norėjo anksčiau išleisti į mokyklą, vedė pas psichologę Vasaros gatvėje, kad gautų pažymą apie subrendimą. Manau, tas pats galiotų ir nenorint vaiko leisti - jei jam per anksti, jokie įstatymai negali priversti vaiko laužyti.
P.S. net užsiutau... verysad.gif

O aš tai kartais užsiuntu, kai žmonės neturėdami tikslios informacijos pateikia ją taip, lyg ji būtu oficiali. Nu negalima žmonių balamutinti. Taip, vaiką anksčiau galima išleisti į mokyklą, t.y. jei jis turi jau 6 metus ir tėvai mano, kad jis pakankamai subrendęs (jokių pažymų nereikia niekur nešti, na nebent patys tėvai nori sužinoti ar jų vaikas subrendęs mokyklai). Bet dėl išleidimo vėliau nei priklauso pagal įstatymą -kita situacija. Žr. ankstesnę mano žinutę.
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2006 04 22, 20:01)
Kadangi pati dirbu šitoje srityje, tai drąsiai ir atsakingai pareiškiu, kad tai ką tu parašei yra netiesa. Švietimo skyrius apskritai su tuo nieko bendro neturi, o psichologinė pedagoginė tarnyba neturi įgalinimų rekomenduoti vaikui neiti į mokyklą, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Bet čia jau tėvų reikalas-leisti ar ne. Nu neišleisi, tai neišleisi. Nebent kokia pažangi ir smalsi kaimynė apskųs tėvus, tada gal kas ir nubaus administracine bauda už tėvų pareigų nevykdymą. Bet neteko dar girdėti tokio atvejo, kad tėvai būtų nubausti už tai, kad vaiko neišleido į mokyklą, nors pagal įstatymą ir priklausė.

Dirbu mokykloje. Pernai turėjome atvejį, kai mūsų mikrorajone gyvenanti mama taip pat nusprendė, kad sūnus dar nepasiruošęs eiti į pirmą klasę. Švietimo skyrius mokslo metų pradžioje tikrino sąrašus, kurie vaikai pagal gimimo metus turėtų, bet dar neina į pirmą klasę. Viskas baigėsi tuo, kad Vaiko teisių apsaugos tarnyba privertė motiną leisti sūnų į pirmą klasę - kaip ir priklauso pagal įstatymą.
Jei nenori leisti - reikalinga medikų pažyma, kad vaikas dar nepakankamai subrendęs mokyklai. Bet aš bent jau iš savo praktikos galiu pasakyti, kad kai kurie tėvai yra per blogos nuomonės apie savo vaiką... Paprasčiausia išeitis - nueiti į mokyklą ir pasiprašyti vaiko brandos patikrinimo. Tai nieko nekainuoja, ir žinosit realią padėtį smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2006 04 26, 17:40)
O aš tai kartais užsiuntu, kai žmonės neturėdami tikslios informacijos pateikia ją taip, lyg ji būtu oficiali. Nu negalima žmonių balamutinti. Taip, vaiką anksčiau galima išleisti į mokyklą, t.y. jei jis turi jau 6 metus ir tėvai mano, kad jis pakankamai subrendęs (jokių pažymų nereikia niekur nešti, na nebent patys tėvai nori sužinoti ar jų vaikas subrendęs mokyklai).




pagal naują švietimo ministro įsakymą testuoti nereikia tų šešiamečių, kurie darželyje lankė parengiamąją grupę. jei tokios grupės vaikas nelankė - testuoja pedagoginė psichologinė tarnyba. mano šešiametis eis šį rudenį į mokyklą, tad teko šias peripetijas aiškintis.

giminaitės dukrai gruodį sukanka 7 metai, bet ji nė negalvoja leisti jos į mokyklą, nors mergaitė labai subrendus ir savarankiška. mama darželio auklėtoja, tai, matyt, nori ilgiau ją po sparneliu palaikyti. be to, išleidus pirmokėlį kyla visokių rūpestėlių - kas paims iš mokyklos, kas iš suaugusių bus namie ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo cat: 27 balandžio 2006 - 15:52
QUOTE(cat @ 2006 04 27, 16:44)
pagal naują švietimo ministro įsakymą testuoti nereikia tų šešiamečių, kurie darželyje lankė parengiamąją grupę. jei tokios grupės vaikas nelankė - testuoja pedagoginė psichologinė tarnyba. mano šešiametis eis šį rudenį į mokyklą, tad teko šias peripetijas aiškintis.

giminaitės dukrai gruodį sukanka 7 metai, bet ji nė negalvoja leisti jos į mokyklą, nors mergaitė labai subrendus ir savarankiška. mama darželio auklėtoja, tai, matyt, nori ilgiau ją po sparneliu palaikyti. be to, išleidus pirmokėlį kyla visokių rūpestėlių - kas paims iš mokyklos, kas iš suaugusių bus namie ir t.t.

Dėl šventos ramybės įdėsiu citatą iš ministro įsakymo dėl vaiko brandumo nustatymo. Ten nėra tik tas atvejis, kur tu paminėjai.
Štai:
4. Vaiko brandumo įvertinimas atliekamas tėvų (globėjų) prašymu:

4.1. tėvams (globėjams) pageidaujant ugdyti vaiką pagal priešmokyklinio ugdymo programą, kai tais kalendoriniais metais jam dar nesueina 6 metai;

4.2. tėvams (globėjams) pageidaujant leisti į pradinio ugdymo pirmąją klasę vaiką, nelankiusį priešmokyklinio ugdymo grupės arba lankiusį mažiau nei 2/3 priešmokyklinio ugdymo programos laiko, kai tais kalendoriniais metais jam dar nesueina 7 metai.

5. Vaiko, kuriam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai, brandumas nėra vertinamas.

Na o dėl giminaitės vaiko, kad neleido, tai jau ir anksčiau rašiau-tėvų valia-leisti ar ne. Šiaip tai privalu leisti vaiką , bet jei neleidi tai kas tau ką padarys?
Atsakyti
QUOTE(Tuja @ 2004 01 01, 17:42)
Sveikos , mamytes,

Su kiekviena diena darosi aktualu ar leisti kitais metais vaika i mokykla? mergaitei bus 6 metai ir 5 menesiai. Na, ji pati skaito, truputi paskaiciuoja, bet tai dar nepasiruosimas mokyklai blink.gif
daugelis sako, jog atimsiu is vaiko vaikyste, bet pagalvojau, jeigu jai seksis, tai kam prarasti metus? O jeigu  nesisektu, tai nieko cia baisaus, galetu pasilikti ir antrus metus.
  kaip galvojate jus?


as manau, kad jei vaikas pats rodo nors koki nora tai reikia anksciau leisti. kas cia tie metai, kokia cia vaikyste atimta. mane pacia leido i mokykla 6 ir as puikiai jauciausi, netgi dziaugdavausi, kai budavau klaseje jauniausia. vat pazistama vaika isvis leis i mokykla kai jai 8 metai bus. as niekaip nesuprantu kaip taip galima daryti? kaip vaikas jausis budamas "seniausias"? taciau jie mano, kad taip maziau problemu, taciau mano nuomone... savo mazaja leisiu irgi 6 metu i mokykla!:)
Atsakyti
mano merginai geguzes 28d bus 6metai,ir mes jau usirasem imokykla,darzelio nelanke,tad i mokykla tegu keliauja.mokam raides beveik visas,skaiciuoti,rasyti biski.is pradziu labai norejo,o daba vis sako ai nebeisiu i mokykla,bet manau tikrai ne per anksti 6,jau geriau nei 8.mokykla netoli,gales ir viena parbegt.tad as uz tai kad vaikas nuo 6m eitu imokykla.
Atsakyti
QUOTE(Debasy @ 2006 04 12, 08:01)
Ir man labai svarbi ši tema. Dukrytei 5,5 šį rudenį. Ar vest į parengiamąją klasę, ar dar metus laukt?
O kur tie testai atliekami? blush2.gif
Papildyta:
Apšvieskit blush2.gif , mes Kaune.

Nueik i šio skyrelio temą "ar eiti i mokykla,kai tau iki nauju metu 10 d., kodel verciami vaikai nepasiruose eiti i", ten rasi daug atsakymų. O jei tave domina, kur galima patikrinti vaiko brandą kaune, tai atsakau-brandumą nustato pedagoginė psichologinė tarnyba (per 118 gali susižinoti adresą ir telefoną). Kaip tik nuo gegu-žės 1-osios ir pradeda jau tirti vaikus.
Atsakyti
4u.gif Mano sūneliui rudenį bus 6 su puse metukų ,jis jau skaito,skaičiuoja,oaš jį užrašiau į nulinę klasę .Gal galite kas nors atsakyti ar teisingai pasielgiau.Aš kaip sakant nenoriu iš jo atimti vaikystės,bet kad ta jo vaikystė tik prie kompiuterio.Kaip man pasielgti gal leisti į pirmą klasę?
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2006 04 30, 13:24)
Nueik i šio skyrelio temą "ar eiti i mokykla,kai tau iki nauju metu 10 d., kodel verciami vaikai nepasiruose eiti i", ten rasi daug atsakymų. O jei tave domina, kur galima patikrinti vaiko brandą kaune, tai atsakau-brandumą nustato pedagoginė psichologinė tarnyba (per 118 gali susižinoti adresą ir telefoną). Kaip tik nuo gegu-žės 1-osios ir pradeda jau tirti vaikus.


Ačiū 4u.gif , jau radau šį skyrelį iki Tavo atsakymo, bet vistiek dėkoju biggrin.gif
Atsakyti
Pagal švietimo ministro įsakymą vaikai gimę 1999 sausio-gruodžio mėnesį šiais metais turi eiti į mokyklą. Darželis negali "laikyti" šių vaikų dar metus (nors vaikui gal sueis 7 metai, tik gruodžio menesį), nes tuomet bauda 2000lt. VPPPT irgi negali padėti. Kiek žinau, dauguma mamų susiduria su šia bėda, kai vaikas dar nesubrendęs mokyklai, bet verčiamas į ją eiti pagal gimimo metus.
Vienintelis būdas tėvams kooperuotis ir kaip su centralizuoto maitinimo atveju rašyti peticiją į savivaldybę, kad būtų priimtos išlygos neleisti vaikų į mokyklą ir palikti darželyje dar metus, jei tai yra pvz. sutrikęs vystymasis, psichologinės ir socialinės brandos trūkumas. Manau, kad tai įtakoja tiek mūsų vaikų psichologinę būseną, būsimus mokslo metus, tiek pedagogų darbą, kuriems tikrai ne lengviau dirbti, kai klasėje yra vaikai-pirmokai ir vaikai-priešmokyklinukai.
Laukiu Jūsų pasiūlymų ir komentarų.
Atsakyti
O kas žiūrėjo į mus, kai reikėjo eiti į mokyklą? Atėjo laikas ir pirmyn Gardemarinai... Tad jei vaikas turi kažkokių problemų, jų nepašalins nei vieni, nei penki metai.O kam lemta gerai mokytis, tas ir jaunesnis amžiumi gerai mokysis.
Atsakyti
Argi beveik 7 metų vaikas yra "nesubrendęs mokyklai"? Gal čia greičiau mamai taip atrodo? Nežinau, mano sūnus pradėjo eiti į mokyklą 6,5 metų, o jo klasėj maždaug trečdalis vaikų yra dar jaunesni (t.y. jiems 7 metai suėjo ne iki gruodžio, o jau bebaigiant pirmą klasę). Realiai mokytoja tik vienu iš tų "mažiukų" nepatenkinta, sako, kad galėjo dar metelius pabūti darželyje. Visiems kitiems problemų nekyla. Kokie ten mokslai pirmoj klasėj - durniaus voliojimas ir tiek mirksiukas.gif O savarankiškumo bent jau maniškis mokykloje labai greit įgijo, nors buvo tikras "mamytukas" blush2.gif Dabar jau antrą klasę sėkmingai užbaiginėjam.
QUOTE
Manau, kad tai įtakoja tiek mūsų vaikų psichologinę būseną, būsimus mokslo metus, tiek pedagogų darbą, kuriems tikrai ne lengviau dirbti, kai klasėje yra vaikai-pirmokai ir vaikai-priešmokyklinukai.

Kad ir kaip tas amžius būtų nustatomas, vis vien tarp vyriausio ir jauniausio klasioko bus apie metų skirtumas. Taigi pedagogų darbo tuo nepalengvinsi.
Beje, Alchemie, jeigu teisingai supratau tavo vaiko gimimo datą, tai jis eis į mokyklą 7 metų ir 7 mėnesių, tai jau tikrai neanksti blink.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Jovvita: 19 gegužės 2006 - 21:02