Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

unsure.gif Mano sunui sueis 7 iki Nauju Metu likus 15 dienu,vaikas yra silpnas tiek psichologiskai,tiek fiziologiskai,bet pagal paskutini svietimo ministerijos istatyma vaikas privalo eiti imokykla ,koks jis bebutu,ta istatyma kritikuoja ir medikai ir tevai,juk sulauzysi koja i gipsa idesi,o ka darysime jeio vaika sulauzysime psichologiskai,ka daryti ir kaip apsaugoti savo vaika nuo sitokiu nesamoniu
Atsakyti
Niekas neprivers tavęs leisti vaiką į mokyklą, jei manai, kad jis tam dar nepasiruošęs...
Mano draugė sūnų išleido 8 m. ir dabar džiaugiasi, kad protingai padarė...
Atsakyti
Aš tai supratau, kad čia yra REKOMENDACIJA - į mokyklą 6 metų leisti tuos vaikus, kurie gimę iki sausio 1 dienos, o po sausio 1 d. - 7 metų. Bet ne reikalavimas. O ką sako darželio auklėtojos? vaiko gydytoja?
Mano mergina eis šešerių, nes gimusi gruodžio 29d (suspėjo lotuliukas.gif ), bet ji tiek fiziškai tiek psichologiškai tam pasiruošusi unsure.gif
Atsakyti
Va manajai šį mėn sukanka 6m, tai irgi rudenį eis į 1kl, nes tam ruošiamės ir gana daug yra pasiruošusi.
Atsakyti
O aš sūnų išleidau į mokyklą 6 m. 4 mėn. ir gailiuosi. Teko jį palikti antroje klasėje antramečiauti, kad mokytųsi su bendraamžiais...
Atsakyti
Seip mum dar ankstoka i mokykla, bet as apie tai taip pat daug masciau! Mums iseina nuo 7 metuku pradet mokykla, bet as tuo labai dziaugiuos, nes kiek macius berniuku kurie eina veleliau i mokykla, tuo jie geriau mokinasi. Seip manau berniukui reiketu tikrai veliau pradeti mokykla, mergaites vis gi protingesnes, kantresnes, geriau moka suskoncentrut, tai jos gali eiti ir nuo 6m. Na cia tik mano nuomone. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Motina @ 2006 04 19, 19:50)
Aš tai supratau, kad čia yra REKOMENDACIJA - į mokyklą 6 metų leisti tuos vaikus, kurie gimę iki sausio 1 dienos, o po sausio 1 d. - 7 metų. Bet ne reikalavimas. O ką sako darželio auklėtojos? vaiko gydytoja?
Mano mergina eis šešerių, nes gimusi gruodžio 29d (suspėjo lotuliukas.gif ), bet ji tiek fiziškai tiek psichologiškai tam pasiruošusi unsure.gif

Čia ne rekomendacija, čia Švietimo įstatymas ,o įstatymų kaip žinia-reikia laikytis.
Cituoju minėto įstatymo 9 straipsnio 2 dalį:
"Pradinio ugdymo pirmąją klasę vaikas pradeda lankyti, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 7 metai"
Atsakyti
QUOTE(Nissalija @ 2006 04 20, 12:41)
Seip mum dar ankstoka i mokykla, bet as apie tai taip pat daug masciau! Mums iseina nuo 7 metuku pradet mokykla, bet as tuo labai dziaugiuos, nes kiek macius berniuku kurie eina veleliau i mokykla, tuo jie geriau mokinasi. Seip manau berniukui reiketu tikrai veliau pradeti mokykla, mergaites vis gi protingesnes, kantresnes, geriau moka suskoncentrut, tai jos gali eiti ir nuo 6m. Na cia tik mano nuomone. ax.gif


Pritariu thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Nome @ 2006 04 20, 15:43)
Čia ne rekomendacija, čia Švietimo įstatymas ,o įstatymų kaip žinia-reikia laikytis.
Cituoju minėto įstatymo 9 straipsnio 2 dalį:
"Pradinio ugdymo pirmąją klasę vaikas pradeda lankyti, kai tais kalendoriniais metais jam sueina 7 metai"



Bet galima kreiptis į to miesto švietimo skyrių. Jei vaikas akivaizdžiai nesubrendęs mokyklai, jį dar gali palikti darželyje. Bet jis turi atlikti įvairius testus, ir pagal tai nusprendžia.
Atsakyti
Lietuvoje tikrai yra vaikų, nelankančių mokyklos. Ir niekas jų iš šiukšlynų ir stočių nesurenka.
Mano nuomone, jeigu aš nuspręsčiau savo vaiką leiti mokyklon aštuonerių, man niekas nieko nepadarys... Geriau tegul pasirūpina gatvės vaikasi, kurie eina į gyvenimo mokyklą...
Atsakyti
QUOTE(edvina @ 2006 04 22, 14:15)
Bet galima kreiptis į to miesto švietimo skyrių. Jei vaikas akivaizdžiai nesubrendęs mokyklai, jį dar gali palikti darželyje. Bet jis turi atlikti įvairius testus, ir pagal tai nusprendžia.

Kadangi pati dirbu šitoje srityje, tai drąsiai ir atsakingai pareiškiu, kad tai ką tu parašei yra netiesa. Švietimo skyrius apskritai su tuo nieko bendro neturi, o psichologinė pedagoginė tarnyba neturi įgalinimų rekomenduoti vaikui neiti į mokyklą, kai jam tais kalendoriniais metais sueina 7 metai. Bet čia jau tėvų reikalas-leisti ar ne. Nu neišleisi, tai neišleisi. Nebent kokia pažangi ir smalsi kaimynė apskųs tėvus, tada gal kas ir nubaus administracine bauda už tėvų pareigų nevykdymą. Bet neteko dar girdėti tokio atvejo, kad tėvai būtų nubausti už tai, kad vaiko neišleido į mokyklą, nors pagal įstatymą ir priklausė.
Atsakyti
Atsimenu, kai brolį norėjo anksčiau išleisti į mokyklą, vedė pas psichologę Vasaros gatvėje, kad gautų pažymą apie subrendimą. Manau, tas pats galiotų ir nenorint vaiko leisti - jei jam per anksti, jokie įstatymai negali priversti vaiko laužyti.
P.S. net užsiutau... verysad.gif
Atsakyti