Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

Kupriniu visokiu yra. Nebutinai sunkiausia pirkti, o ir ne kuprine apsprendzia ar vaika leisti ar ne smile.gif Maniske gimusi geguze ir leidau 6m. Beje, kad leisti i mokykla reikejo pristatyti pedagogu rasta, kad pasiruosusi. Pediatras dar nusiunte pas psichoterapeuta. Ir kai visi vienbalsiai pasake, kad ji pilnai pasiruosusi mokyklai, isleidau ir visai nesigailiu. Svarbiausia, kad vaikas moketu susikaupti ir susikoncentruoti.
Vaiku yra visokiu ir tikrai tik mama ir tetis gali zinoti kada leisti atzala i mokykla smile.gif
Atsakyti
Ziuriu cia daug priesininkiu i mokykla leisti vaika anksciau nei 7 metu.
Vat mano ranka tikrai atlavinta buvo, rasiau, skaiciau, kai kiti a raide mokinosi- man jau sakinius uzduodavo namu darbams rasyti. Skaiciau knygutes pati nuo 4 metu, mokejau skaiciuoti- sudeti ir atimti.
Gerai, kad pradiniu klasiu mokytoja is mane daugiau reikalavo nei is kitu- tai ben nedingo suinteresuotumas, bet labai noredavosi, kad pakviestu garsiai paskaityti visai klasei, o nekviesdavo, nes ta darydavo tik prasciau skaitantys. Buvau nugrusta i paskutini suola, paskui sodinama su prasciausiai besimokanciais, kad sie pasitemptu ir pan. Tikrai buciau sugebejusi ir su vyresniais mokytis, anksciau baigusi mokykla ir pan.

Labai nepateisinu, kad vaikai laikomi namie, "nes gaila toki maza i mokykla leisti", kaip kuprine panes ir pan. Kam taip gaila budavo- atlydedavo i mokykla ir vesdavosi namo ir nesdavo kuprines.
Atsakyti
QUOTE(margaritagintare @ 2005 10 19, 16:57)
Jo vaikas vaikui nelygu. Ir dar daug priklauso nuo mokytojos. Man labai liūdna, nes mūsų mokyklose didelį dėmesį skiria vaikams su mokymosi sunkumais, o gabieji palikti už borto. Atvirkščiai programas reikia rašyti stipriausiems, kurie ateina į mokyklą jau daug mokėdami. Tada netektų jiems nuobodžiauti ir lavintųsi pagal galimybes.
Mano dukrai 5 metukai ir 5 mėn. lanko priešmokyklinę. Kitais metais leisiu į mokyklą, bijau , kad praras norą mokytis, jei sedės namuose.


Čia tai teisybė. Bet kartais mokytojos žiūri daugiau ne į vaiko gabumus bet, kokia to vaiko tėvų materialinė padėtis. O tada jau ir sprendžia kiek tam vaikui padėti. Jei tėvai sunkiai verčiasi tai vaikas gali likti užmirštas, o per susirinkimus linksniuojamas kaip nestropus, nenorintis mokintis ir t.t.
Atsakyti
sveikutė, esu 4,5 metukų sūnelio mama, ir taip pat esu apie tai pagalvojusi. Tačiau pati dirbu mokytoja, ir galiu tvirtai teigti kad ir koks vaikutis gabus bebūtų, tačiau vistiek atsilieka nuo tų kurie pradėjo lankyti mokyklą nuo 7.
Atsakyti
QUOTE(Irinutė @ 2005 10 22, 12:28)
Tačiau pati dirbu mokytoja, ir galiu tvirtai teigti kad ir koks vaikutis gabus bebūtų, tačiau vistiek atsilieka nuo tų kurie pradėjo lankyti mokyklą nuo 7.


Negalima taip tvirtai teigti schmoll.gif Tikrai gabus vaikai neatsilieka, kas kita jei vaikas tik teveliu vizijose gabus rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(Springlet @ 2005 10 22, 14:59)
Tikrai gabus vaikai neatsilieka, kas kita jei vaikas tik teveliu vizijose gabus rolleyes.gif

Bet visada tėveliams jų vaikutis - pats pačiausias arba, kaip mano močiutė sakydavo: "Mano vaikas irgi protingas - šykdamas galvą kraipo..."
Atsakyti
QUOTE(margaritagintare @ 2005 10 19, 15:57)
Jo vaikas vaikui nelygu. Ir dar daug priklauso nuo mokytojos. Man labai liūdna, nes mūsų mokyklose didelį dėmesį skiria vaikams su mokymosi sunkumais, o gabieji palikti už borto. Atvirkščiai programas reikia rašyti stipriausiems, kurie ateina į mokyklą jau daug mokėdami. Tada netektų jiems nuobodžiauti ir lavintųsi pagal galimybes.
Mano dukrai 5 metukai ir 5 mėn. lanko priešmokyklinę. Kitais metais leisiu į mokyklą, bijau , kad praras norą mokytis, jei sedės namuose.



Nemanau, kad vien tik mokytojai kalti, kad gabieji paliekami šone. o kur tėveliai? Ar jau viskas užkraunama mokyklai? Yra tirk papildomų pratybų, knygų. Galima susitarti su mokytojais, kad vaikas dar papildomai sprestų ir iš savo pratybų, ar pan. o namie? Jei neuždavė nieko pamokų tai ir nereikia? Ar gali padirbėti papildomai. Didmiesčiuose galima daug ir užklasinės lavinamos veiklos surasti.
Mano nuomone tėvai ir mokytojai turi bendradarbiauti. O ne dejuoti, kad gabaus vaiko mokytojai nepastebi.
Maniškis jau šešiametis, bet į mokyklą neleidau vien dėl to, kad mažutis, smulkus. Noriu, kad subręstų fiziškai, išmoktų už save pakovoti, o ne verkšlentų sunkumams iškilus. Moka nemažai, brt nemanau, kad mokės mažiau pradėjęs lankyti mokyklą.
Atsakyti
Ačiū LAISVE už gerą juoko dozę ryte. Man patiko.
Atsakyti
Mes neleidome.Sunui 7 m. sueis 2005.12.19Leisime kitais metais.Kazin ar nieko blogo?Ar nebusime baudziami?

viro
Atsakyti
QUOTE(viro @ 2005 11 01, 11:58)
Mes neleidome.Sunui 7 m. sueis 2005.12.19Leisime kitais metais.Kazin ar nieko blogo?Ar nebusime baudziami?

                          viro


Pagal rekomendacijas Jūs pasielgėte teisingai, nes rekomenduojama į mokyklą leisti šešiamečius, kuriems 7 sueis iki sausio 1 dienos.
Taip, kad baudžiami nebūsite mirksiukas.gif
Atsakyti
Aš žinau, kad pagal švietimo ministro įsakymą į 1 klasę privalo eiti vaikas, kuriam tais kalendoriniais metais sueis 7-eri. Pati dirbu mokykloj, pas mus dėl šito dalyko labai griežta tvarka.
Atsakyti
QUOTE(Tuja @ 2004 01 01, 18:42)
Sveikos , mamytes,

Su kiekviena diena darosi aktualu ar leisti kitais metais vaika i mokykla? mergaitei bus 6 metai ir 5 menesiai. Na, ji pati skaito, truputi paskaiciuoja, bet tai dar nepasiruosimas mokyklai blink.gif
daugelis sako, jog atimsiu is vaiko vaikyste, bet pagalvojau, jeigu jai seksis, tai kam prarasti metus? O jeigu  nesisektu, tai nieko cia baisaus, galetu pasilikti ir antrus metus.
  kaip galvojate jus?

Manau kaip tik jau ir laikas i mokykla. Mokykloje vaikas greiciau tobules negu namuose.smile.gif
Atsakyti