Įkraunama...
Įkraunama...

Kada leisti vaiką į mokyklą?

As sunu leidau nuo 6.5 ir net neabejojau. Ir visai ne todel, kad mokejo skaitytidviem kalbom ir skaiciuoti. Svarbiausia vaikas sugebejo susikaupti ir islaikyti demesi visa pamoka. Tai ateina vieniems 5 metu kitiems galbut tik 8. Kiekvienas individualus. Siemet jis jau antrokas . Nesigiriu, bet pats stipriausias mokinys klaseje, nors yra uz ji vyresniu 1.5 metu. Turim kita beda - ji norejo kelt tiesiai i 3 klase, baigus pirma doh.gif Niekas jo niekad neverte skaityt. Vaikas domejosi pats.
Atsakyti
Mums prieš pat rugsėjo pirmą sueis 6 metai ,bet aš neįsivaizduoju jo einančio į pirmą klasę tai kad jam dar vėjai galvoj .Jis dar negali sutelk dėmesio ilgiau kaip 5 min. tai kaip jis išsedės suole.
Atsakyti
QUOTE(zigzag @ 2005 09 29, 11:32)
Mano abu vaikai patys išmoko skaityti labai anksti: sūnus būdamas trejų, dukra - ketverių. Gal kam atrodys, kad perdedu ar giriuosi, bet taip tikrai buvo. Sūnui mėgstamiausias užsiėmimas būdavo piršteliu baksnoti raides laikraštyje, knygoje, bet kur, ir šveplai klausinėti "kas sia?" Tai negi nepasakysi. Paskui žaizdavome: aš, tarkim ruošiu valgyti, o jis man diktuoja raides, kad pasakyčiau žodį. Ir nusibosdavo tai man, ne jam. Va taip ir išmoko. O dukra tai gi nuolat brolį kopijavo. Ir pykdavo, kad brolis jau skaito, o ji ne. Net nepastebėjau, kaip ir ji pradėjo skaityti. Bet kad reikėtų mokyti tokio amžiaus vaiką skaityti priverstinai, tai net nežinočiau nuo ko pradėti. Ne visi gi vienodi vaikai. Maniškiai anksti išmoko skaityti, kiti piešia ar dainuoja, ar dar ką nors nebūdingo tam amžiui daro vos ne nuo lopšio. O skaityti visi privalo išmokti pirmoje klasėje. Ir ne anksčiau.

Saunuoliai tavo vaikuciai thumbup.gif .Tikrai nemanau,jei vaikas domisi, kad jam tai reiketu drausti.Dziaugiuosi ir uz tave,kai prades eiti i mokykla -vargo nematysi biggrin.gif
Atsakyti
Sveikos mamytes. Galbut rasiu cia mamyciu , kurios turi vaikuciu gimusiu vasario menesi ir kada jus leidote vaikucius i pirmaja klase, ar nuo 6 su puse metuku ar nuo 7 su puse.
Pas mane mergaite, kuriai vasari sueis 6 metukai. Ji yra gabi ir ji tikrai galetu eiti i mokykla, bet as tokios minties gal neskubeti to daryti. Nors pedagogai teigia, kad idealiausias vaiko amzius eiti imokykla ir yra 6 su puse metukai.
Mielos mamytes pasidalinkite, kurios turite vaikuciu gimusiu vasario men.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Karbynė: 17 gruodžio 2005 - 13:32
QUOTE(lepute @ 2005 10 05, 09:52)
Sveikos mamytes. Galbut rasiu cia mamyciu , kurios turi vaikuciu gimusiu vasario menesi ir kada jus leidote vaikucius i pirmaja klase, ar nuo 6 su puse metuku ar nuo 7 su puse.
Pas mane mergaite, kuriai vasari sueis 6 metukai. Ji yra gabi ir ji tikrai galetu eiti i mokykla, bet as tokios minties gal neskubeti to daryti. Nors pedagogai teigia, kad idealiausias vaiko amzius eiti imokykla ir yra 6 su puse metukai.
Mielos mamytes pasidalinkite, kurios turite vaikuciu gimusiu vasario men.

Mano abu vaikai vasarinukai biggrin.gif Leidau nuo 6,5metu. Jokiu problemu neturiu. Mokosi liux thumbup.gif Sunu norejo po pirmos klases kelt i 3 bet neleidau, nes ir taip pats jauniausias ir nedickas jis pas mane... Siaip labai individualu. Ne tiek svarbu gabumai, kiek vaiko mokejimas susikaupti, islaikyti demesi bent 20 min ir girdeti biggrin.gif Jei tavo mergicka, tai sugeba, drasiai leisk nuo 6,5 metu. O jei jai dar vejai galvoj, pakentekit metelius. 4u.gif
Atsakyti
mano sūnus irgi vasario mėnsį gimęs ir moka jau nemažai, ypač gerai sekasi matematika, tai man visada buvo didelis klausimas, kada jį leisti į mokyklą. Norėjau jau kitą rudenį, bet, kad "prasnaudėm" parengiamąją grupę. Toliau lanko darželį su kitais. O be parengiamosios juk negali eiti į mokyklą, ar ne? Iš sūnaus grupės vieną mergaitę tik tėvai atsiėmė ir perkėlė į parengiamąją grupę, bet ji gimusi sausio mėnesį. Tai va taip ir nusiraminom, ir susitaikėm su mintim, kad vaiką leisim į pirmą klasę ne kitą, bet dar kitą rudenį. Gal ir darom klaidą. Nuomonių yra visokių. Vieni sako, kad geriau palaukti, kiti kaip tik priešingai. Dėl sūnaus sugebėjimų aš nemanau, kad jam būtų per sunku, bet dar labai jam "vėjai galvoje". doh.gif
Atsakyti
na mano dukra irgi dar neparuosiamoje kalseje, nes mes kiekvienais metais keiciam darzelius(taip jau gyvenimo budas privercia), ir ji siais metais butent nuejo i neparuosiamuku grupe, o as buvau rami, nes buvau kaip ir apsisprendusi leisti 7 su puse. Bet dabar darzelio vedeja, sako, kad ji paziurejo i tikslu vaiko gimima, nes ir siaip ji vedejai pasirode vyresne ir sako, kad pagal metus priklauso jai eiti kitais metais i mokykla. Nes pasak vedejos idealiausias vaiko amzius i mokykla 6 su puse. Va zmogau ir apsispresk , kad nori
Atsakyti
Jei vaikas nelanko paruosiamos grupes, pagal istatyma gali pradeti lankyti tais kalendoriniais metais, kada jam sueis 7 metai. Siuo atveju nuo 7.5 metu.
Jei vaikas lanko paruosiamaja grupe, gali mokykla lankyt nuo 6 metu. Bet pries tai aukletoja raso svietimo skyriui rekomendacija . Na kad vaikas pasiruoses, gali but savarankiskas ir t.t. Taip turi but pagal istatymus. Realiai, ar raso, nezinau... ax.gif
Atsakyti
Mano dukra irgi gimusi vasario mėn, bet aš tai tikrai neleisiu 6.5 schmoll.gif
Bijau, kad kuprinės nepaneš biggrin.gif
O jeigu rimtai, tai nematau jokio reikalo skubėti, tegu dar pasidžiaugia nerūpestina vaikyste darželyje. Suspės. Nu nebent koks super gabus vaikas būtų tada gal ir galima g.gif
Atsakyti
aš pati gimus liepos mėnesį, taigi į mokyklą išėjau 6,2 metų. ir į mokyklą pati išeidavau, ir kuprinę panešiau, ir namo su raktu ant kaklo sugrįždavau (na ne visada blush2.gif, kartais mama kur nors suradus parsivesdavo doh.gif )
Reik žiūrėt vaiko savarankiškumo, mokėjimo susikaupt. O jei dar sąžinė nerami galima gi pas visokius psichologus testus atlikt, ar vaikas pasiruošęs mokyklai (tiesa, girdėjau nemažai kainuoja g.gif
O šiaip labai džiaugiuos, kad tėvai anksti į mokyklą išleido. Gal tik viena nuoskauda buvo, kai visą klasę į pionierius priėmė, o manęs ne, nes metų trūko biggrin.gif
Savo dukrą leisiu 6,5 metų (bet ji gruodžio 29 gimus ir į visus reikalavimus įtelpa biggrin.gif tongue.gif , nugi kai pagalvoji, tai juokinga...)
Bet sūnelį tai nežinau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(zanetka @ 2005 09 28, 22:22)
4u.gif na mamytės aš ir išsigandau, jusų vaikai ateina į mokyklą moka skaityti rašyti ir anglų turbut jau moka GOOD MORNING pasakyt, tai kaip čia bus? Tai ka vaikai daro 1 klasėje. Mano vaikui keturi neįsivaizduoju kaip jis tuoj turėtų pradėti skaityti ? ar kaip man jį išmokt? Tai ka jis bus visai atsilikelis?

O gal čia  tėvai šiek tiek persistengia mokydami vaikus, kaip čia rašė daro kinderius-vunderius? g.gif

Na GOOD MORNING ir BYE-BYE jau mano trimetis moka pasakyt tongue.gif Tai anaiptol ne genialumo požymis tongue.gif Vaikas turi mokėt praktiškai pritaikyt savo žinias smartass.gif
Ir ne skaityt jį reikia mokint, o sudomint raidėm, žodžiais, ne daugybos lentelę galvon kalt, o parodyt, kaip smagu yra skaičiuot, kokius įdomius žaidimus galima žaist skaičiuojant rolleyes.gif , ne valstybes su sostinėm galvon kišt, o "pakeliaut" po žemėlapį, "paieškot nuotykių" visuose pasaulio kraštuose.
LAVINTI vaiką reikia, o ne MOKINTI tongue.gif
Mano dukrai 5,8 metų, moka skaityti, rašyti (ne, ne raides piešti, o RAŠYTI), skaičiuoti(ne šiaip su skaičiukais pažaisti, o normaliai parduotuvėj pasiskaičiuoti ką gali nusipirkt už turimus pinigus, per kiek laiko susitaupys pinigėlių norimam žaisliukui), orientuojasi pasaulio žemėlapyje, žino nemažai valstybių, jų sostines, domisi augalais, gyvūnais, teatru, muzika, šokiais, arkliais ir dar viskuo apie ką tik išgirsta tongue.gif Kompas jai tikrai ne tamsus miškas ir ne tik žaidimams skirta aparatūra, moka per google susirast ją dominančias temas, parašyt e-mailus draugėms, tetai ir pusbroliams tongue.gif
Šiuo metu labai mokosi anglų kalbos, nes nori kitais metais kartu su mumis keliauti, o ten juk norės ir draugų susirast ir nusipirkt ką nors biggrin.gif
Net nežinau ką su ja tokia protinga reiks daryt g.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Ups, visai kaip norge parašiau ax.gif

Atsakyti
QUOTE(Selena @ 2005 09 30, 11:37)
Saunuoliai tavo vaikuciai thumbup.gif .Tikrai nemanau,jei vaikas domisi, kad jam tai reiketu drausti.Dziaugiuosi ir uz tave,kai prades eiti i mokykla -vargo nematysi biggrin.gif


Ačiū, Selena. Mano vaikai jau eina į mokyklą. Ir kaip nebūtų keista, yra ir man vargelio. Kaip jau kažkada rašiau, sūnų į mokyklą išleidom septynerių, pagailėjom jo vaikystės. Dabar jis septintokas. Rašydamas nedaro klaidų. Ir lietuvių k., ir anglų. Su matematika irgi nėra problemų. Bet jam visa tai neįdomu. Ir namų darbų nepadaro, kad neįdomu. Tada gauna dvejetą, pvz. iš anglų kalbos, nors angliškai gana gerai skaito ir susirašinėja su užsieniečiais kompiuteristais. Va kas jam įdomu, tai kompiuteris. Žaidimų jam gali nebūti. Nesunkiai gali sukurti internetinį puslapį, nulaužti programą, parašyti kokią nelabai sudėtingą programėlę ir pan. Bet dėl to neturėtų kiti mokslai nukentėti. Nors ir atrodo, kad daug moka, bet gi dar yra ko ir pasimokyti.
Atsakyti